Recenze: Sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro - dokonalý zážitek na vlastní uši

27.07.2021

Bezdrátová sluchátka jsou skvělý vynález. Není nic jednoduššího, než nasadit je do uší a vyrazit na procházku, běžeckou stezku či do práce nebo do školy. Samsung to dobře ví, a proto po předchozích zdařilých řadách Galaxy Buds a Galaxy Buds Live představil nový model doplněný o slůvko „Pro“. Povedla se sluchátka? A proč byste měli chtít právě Samsung Galaxy Buds Pro?

Samsung Galaxy Buds Pro

O čem se dočtete?

Technické specifikace:
Typ sluchátek: do ucha (intraaural)
Typ připojení: Bluetooth
Nabíjení: USB-C, bezdrátové (472 mAh)
Ochrana: certifikace IPx7
ANC, transparentní režim: ano
Výdrž: 8 h + 18 h
Rozměry: 5,02 x 5,0 x 2x78 cm
Hmotnost: 0,05 kg

Balení vás bude bavit

Samsung je na trhu ostřílený profík a tak ví, že na obalu záleží. Proto své Galaxy Buds Pro uložil do elegantní krabičky s lesklými stříbrnými nápisy. V jejích útrobách se ukrývá pouzdro se samotnými sluchátky. Ke mně se dostala stříbrná varianta. Pouzdro hází při pohybu krásné duhové odlesky, je to velmi efektní podívaná a musím z vlastní zkušenosti prozradit, že také ideální aktivita pro prokrastinaci.

Tento cool vzhled není pochopitelně to jediné, co je na pouzdru super. Také slouží k nabíjení sluchátek! Za tuto funkci jsem byla obzvlášť ráda. Ale nebudu předbíhat, k tomu se ještě dostanu. Dále v balení objevíte kabel na nabíjení pouzdra s konektorem USB-C.

Podívejte se také na naši videorecenzi. 

Sympatický design

A jak vypadají samotná sluchátka? Oproti předchozím řadám Galaxy Buds+ a Galaxy Buds Live neobsahují silikonovou ploutvičku. Pro nás, běžné smrtelníky, to žádný zásadní problém nepředstavuje. Balení naopak obsahuje 3 různé velikosti špuntů, díky čemuž „Budsy“ snadno přizpůsobíte takřka každým uším. Se sluchátky jsem se procházela, běhala jsem s nimi a v neposlední řadě také posilovala. A nestávalo se, že by mi špatně držela. Na druhou stranu při hodně dynamických sportech by asi byla ploutvička vhodnější. Dále musím vyzdvihnout hmotnost – spolu s krabičkou váží sluchátka nějakých 56 g.

A z čeho jsem měla vážně radost? Že 20 % materiálů, které byly na výrobu sluchátka využité, pochází z recyklovatelných plastů. I za toto si zaslouží sluchátka palec nahoru. Sluchátka mi byla svým designem okamžitě sympatická. Černá varianta by sice vypadala nenápadněji, ale já jsem se s elegantní stříbrnou dokonale ztotožnila.

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro: Pastva pro uši

Na jakou kvalitu zvuku se můžete těšit? Za sebe musím říct, že jsem byla nadmíru spokojená. V nitru sluchátek se nacházejí dva měniče. 11mm woofer, který má na starost hluboké tóny (basy). A pak 6mm tweeter, který zajišťuje kvalitu tónů vysokých. Samozřejmě jsem se snažila vyzkoušet co nejvíce hudebních žánrů.

Basy zněly mohutně a hutně – to jsem si moc užívala. Vysoké tóny se neztrácely a měly výrazný, nikoliv však pisklavý zvuk. Při instrumentálních skladbách sluchátka jednotlivé nástroje krásně rozlišovala a poslech byl skutečným požitkem. Podmínkou je samozřejmě nahrávka dostatečné kvality. Potěšení z poslechu ještě umocnila funkce ANC – až 99% potlačení zvuků z okolí. Dokonce i ve vlaku jsem si naplno vychutnávala Chopinova nokturna i Gilmourova sóla. Pochopitelně nemůžete srovnávat sluchátka do uší s těmi úplně uzavřenými, ale Samsung Galaxy Buds Pro si vedly moc dobře.

Samsung Galaxy Buds Pro

S funkcí ANC si nerušený poslech vychutnáte třeba i ve vlaku.

Novinkou také je, že sluchátka dokážou rozpoznat moment, kdy začnete mluvit. V tu chvíli umí ANC režim automaticky vypnout. Znovu ho samy zapnou 10 sekund po tom, co domluvíte. Tato funkce se mi opravdu osvědčila. Sluchátka se nenechala rozhodit ani žvýkačkou nebo zakašláním.

Samsung Galaxy Buds Pro disponují také transparentním režimem, který má schopnost opačnou, a to zvuky z okolí zesílit (až o 20 dB). Zvuk sice zní trochu nepřirozeně, ale jinak jde o fajn funkci, když se vám nechtějí sluchátka vyndávat z uší. Samsung Galaxy Buds Pro také umožňují uskutečňovat hovory. Kvalita sice nijak převratná není, ale myslím, že u sluchátek se jedná o dostatečnou úroveň.

Samsung Galaxy Buds Pro

Poslušná a spolehlivá

A jak se Samsung Galaxy Buds Pro ovládají? Tady vsadil Samsung na klasiku. Dvojpoklepáním přepínáte na další nebo předchozí skladbu, jedním klepnutím přehrávání pozastavíte a při delším dotyku plochy můžete (de)aktivovat ANC, transparentní režim, spustit Spotify, asistenta Bixbyho nebo zvyšovat či snižovat hlasitost. Ovládání pomocí poklepů šlapalo perfektně a dalo se na něj naprosto spolehnout. Na druhou stranu, pokud by vám to bylo z jakéhokoliv důvodu nepříjemné, v aplikaci ho můžete vypnout.

Samsung Galaxy Buds Pro

Obojživelná Samsung Galaxy Buds Pro

U sluchátek za bezmála 6 tisíc (červen 2021) vás také jistě bude zajímat, kolik tyto „potvůrky“ vydrží. Myslím si, že vás potěším! Samsung Galaxy Buds Pro se pyšní certifikátem odolnosti IPX7. Co to znamená? Že kromě běžných faktorů jako pot a déšť je nepoškodí ani ponoření do vody, a to až do hloubky 1 metru a po dobu 30 minut!

Voděodolnost je vlastnost, kterou jsem u těchto sluchátek ocenila. Sice drží v uchu dobře, ale mohou vám nešikovně vypadnout do bláta z ruky třeba při vytahování z kapsy či nasazování. A právě na to jsou výborně připravená – stačí je totiž jen opláchnout vodou a po lehkém osušení můžete dále poslouchat. Nebojte se, na kvalitu zvuku voda vliv nemá.

Samsung Galaxy Buds Pro

Jednoznačně skvělá výdrž

Dalším parametrem, na který je třeba se zaměřit, je určitě výdrž baterie. Také v tomto směru si sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro vedla více než dobře. Bez ANC režimu mi vydržela mezi 7 a 9 hodinami aktivního poslechu. V malé krabičce na vás ale čeká překvapení v podobě 472mAh nabíjení. Tak se sluchátka dají nabíjet dalších 16–20 hodin. Sluchátka vydrží bez nabíjení klidně týden, a to je, což mi jistě dáte za pravdu, vynikající výsledek.

Samsung Galaxy Buds Pro

Díky nabíjení z krabičky můžete prodloužit výdrž sluchátek o 16-20 hodin.

Samsung Galaxy Buds Pro umí!

U sluchátek najdete ekvalizér se šesti možnostmi nastavení – normální, zesílení basů, měkký, dynamický, jasný a zesílení výšek. Samsung Galaxy Buds Pro mají rovněž svou aplikaci Galaxy Wearable s rozšířenými nastaveními. Tady se ovšem dostávám trochu do slepé uličky. Aplikace je dostupná pouze pro systém Android. Já jsem „jablíčkář“, takže jsem měla s iOS smůlu a vyzkoušet jsem ji nemohla. Ale žádný strach, sluchátka s iPhonem pomocí Bluetooth pohodlně spárujete.

Stává se vám, že před odchodem za nic na světě nemůžete sluchátka najít? S funkcí vyhledávání, která spustí appku SmartThings Find, je tento problém minulostí. Polohu sluchátek můžete zobrazit na mapě, popřípadě sluchátka prozvonit. Vychytanou funkcí je také přepínání sluchátek na různá Galaxy zařízení. Pokud si například vychutnáváte film, ale někdo vám volá, sluchátka to rozpoznají a automaticky se přepnou na hovor. A v neposlední řadě, jak jsem zmiňovala dřív, je možnost využít vysoce kvalitní ANC nebo transparentní režim.

Závěr

Sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro se mi osvědčila jako spolehliví parťáci při sportu i ve volném čase. Uchvátila mne svou kvalitou zvuku, a to i v rušných prostředích. Potěšila mě možnost využití ANC i transparentního režimu a taky funkce rozpoznání momentu, kdy začnete mluvit. Velká škoda je, že aplikace není dostupná pronem systém iOS. A nečekejte ani nadstandardní kvalitu u volání. Cena sluchátek sice není nízká, zároveň je však srovnatelná s podobně vybavenými sluchátky konkurenčních výrobců. Pokud hledáte výkonná sluchátka, na která se můžete spolehnout, jednoznačně doporučuji připlatit si za kvalitu Samsung Galaxy Buds Pro.

Klady Zápory
+ vysoká kvalita zvuku - aplikace není dostupná pro iOS
+ ANC,transparentní režim  
+ dobře drží v uchu  
+ vysoká odolnost  

Samsung Galaxy Buds Pro

Další aktuality