×

LG ví, jak skladovat potraviny v chladničce

28.04.2021
Přemýšleli jste někdy nad tím, že není jedno, jak potraviny do chladničky naskládáte? Každá surovina by měla mít své přesné místo a některé z nich dokonce v ledničce ani být nemusí. Které to jsou? A jaký systém skladování je tím správným? Nejen na tyto otázky vám spolu s LG dáme odpověď.

Skladovani potravin v chladnicce LG

Mít systém je důležité

Přijdete z nákupu, obsah tašek ledabyle naskládáte do lednice a jdete se věnovat jiným činnostem. Situace, ve které se jistě pozná mnoho z vás. Ovšem to není tak úplně rozumný postup, protože skladování potravin v kombinované či americké chladničce by mělo mít svůj systém. Proč? Tak třeba proto, abyste zbytečně neplýtvali jídlem, když budete později nuceni vyhodit špatně uskladněné a tím pádem zkažené potraviny. Nebo proto, že nejen díky správnému skladování zůstanou suroviny déle čerstvé.

Co do chladničky nedávat

Než začneme společně skládat potraviny do ledničky, je důležité si říct, které z nich do ní vůbec nepatří. Jsou to například banány, jablka, rajčata, okurky, lilky, česnek, cibule či brambory. Vlivem nízké teploty totiž může dojít k tomu, že ztratí svoji barvu, chuť a vitamíny, případně rychleji vysychají. Raději je proto skladujte třeba v ošatce či keramické nádobě přímo na lince, nebo je dejte do komory. Do chladničky nutně nepatří například také hořčice, kečup, marmeláda nebo kompot. Lépe jim bude v temné spižírně, ovšem za předpokladu, že nejsou otevřené. Pokud je načnete, uložte je poté do nejvyšší police v chladničce.

Co neskladovat v ledničce LG

Kam s ním? LG v tom má jasno

A teď už se pojďme podívat na to, jak správně naplnit chladničku. Ve její spodní části najde své místo maso a ryby. Jedním z hlavních důvodů je fakt, že právě tam se u vybraných modelů LG chladniček nachází zásuvka Fresh Converter, která je pro skladování masa, ryb, nebo zeleniny jako stvořená. Umožňuje totiž jednoduché nastavení optimální teploty podle toho, jakou surovinu se do ní zrovna chystáte vložit. Nad boxem s masem, rybami či zeleninou se u většiny modelů LG ledniček nachází zásuvka Fresh Balancer. Je určená pro ovoce a zeleninu a umí zařídit ideální vlhkost pro jejich skladování – za pomoci snadného nastavení v ní zvolíte optimální vlhkost podle povahy uložené suroviny. Také doporučujeme ovoce a zeleninu před uložením do chladničky neumývat.

Zásuvky v ledničce LG

Masné a mléčné výrobky doprostřed

Do poliček v prostřední části chladničky patří šunka a salámy, o patro výš zas mléčné výroby, jakými jsou sýry, jogurty nebo třeba tvaroh. Vždy mějte na paměti, že masné a mléčné výrobky by od sebe v ledničce měly být vzdáleny co nejvíce. V obou případech je doporučujeme skladovat v dózách, ať už z plastu, nebo skla, případně alespoň v mikrotenových sáčcích. Zamezíte tím přístupu vzduchu a nehezkému okorání. Rozhodně tento druh potravin neskladujte v papíru, do kterého vám ho zabalili v obchodě.

V souvislosti s rozmísťováním surovin do jednotlivých poliček ledničky se určitě musíme zmínit o technologii Multi Air Flow, kterou chladničky LG disponují. Její zásluhou má každá police v ledničce svůj přívod chladného vzduchu. Ten tak cirkuluje a chladí rychleji a rovnoměrněji.

Skladovani potravin v chladnicce LG

Vychytávky v horní části ledniček LG

Poličky v nejvyšších patrech chladničky jsou určeny pro vařené a pečené pokrmy, které jste si navařili do zásoby, nebo vám zbyly od oběda. Pro jistotu připomínáme, že byste je před umístěním do ledničky vždy měli nechat vychladnout. A klidně je můžete nechat i v původním hrnci, protože součástí některých ledniček LG je sklopná police, kterou oceníte právě při nutnosti uskladnění objemnějších či vyšších nádob. V prvním kroku ji totiž lze zasunout, ve druhém pak zcela zaklopit.

Sklopná police

Dále je v horní části chladničky vhodné skladovat moučníky, hotové saláty nebo zde můžete nechat vychladit víno na večer. Ve spojitosti s tím vám určitě udělá radost, že vybrané modely chladniček LG jsou vybaveny prémiovým držákem na víno, do kterého můžete pohodlně umístit až 5 lahví svého oblíbeného ročníku.

Premiovy drzak na vino LG

Prostor ve dveřích chladničky

Je asi nad slunce jasné, že skladovací prostor ve dveřích ledničky poslouží nejlépe pro různé lahve vody, minerálky, mléka či různých alko i nealko nápojů. Nad ně můžete do poliček umístit již zmiňovaná otevřená balení hořčice, kečupu či sklenice marmelády a kompotu. Své místo tu najde také máslo a vajíčka. Ta skladujte v nejvyšší polici nejlépe v držáku na vajíčka, který je samozřejmou součástí chladniček LG. Určitě není vhodné vajíčka v ledničce uchovávat v původním papírovém obale. Je totiž plný mikroorganismů, které by mohly znehodnotit ostatní uskladněné suroviny.

Teplota v chladničce LG

Na jakou teplotu lednici nastavit?

Doporučujeme udržovat teplotu v chladničce okolo 4 °C. Kdyby byla teplota vyšší, riskujete zkažení masa či ryb, při naopak nižší teplotě byste se potýkali se zmrzlým ovocem a zeleninou. Udržování rovnoměrné teploty je také klíčem k déle čerstvým potravinám. I proto jsou chladničky LG vybaveny technologiemi NatureFRESH, které se o to postarají za vás. Konkrétně technologie Linear Cooling snižuje kolísání teploty na ±0,5 °C, čímž významně přispívá k udržení čerstvosti potravin i po několika dnech skladování. Technologie Door Cooling+™ zase obnovuje teplotu v chladničce až o 32 % rychleji než běžný systém chlazení. Zásluhu na tom mají průduchy v přední části ledničky a silný proud chladného vzduchu, které společně umožňují rychlejší a rovnoměrnější chlazení.

Technologie Door Cooling

Kromě výše zmíněných technologií dostaly chladničky LG do výbavy také beznámrazovou technologii LG Total No Frost. V praxi to znamená, že se už nikdy nebudete muset trápit s jejich ručním odmrazováním. LG Total No Frost totiž tvorbě námrazy zabrání a zajistí rychlé a rovnoměrné chlazení. Výkon chlazení se nesníží, nebude vás trápit zvýšená spotřeba ledničky, a ještě vás potěší pohled na její dokonale čistý interiér.

LG Total No Frost

Svůj systém skladování si zaslouží i mraznička

Také se vám někdy stalo, že jste pro jejich přeplněnost nemohli otevřít šuplíky v mrazničce? A když se vám to náhodou povedlo, museli jste kvůli hledané surovině přeskládat celý obsah šuplíku? No asi už tušíte, že řešení těchto nepříjemností spočívá v kvalitním uspořádání. Doporučujeme potraviny uskladnit do různých boxů, dóz či třeba do použitých plastových vaniček od jídla. Jestli chcete ušetřit opravdu maximum místa, pro zmrazení masa nebo ryb využijte sáčků do mrazničky. Jo a nezapomeňte si všechno popsat, nejlépe i s datem zamrazení.

Kombinované chladničky LG

Buďte chytří, používejte LG ThinQ

Připravit ledničku na to, že se domů blížíte obtěžkáni několika taškami naditými dobrotami už není utopie. Stačí si do svého chytrého telefonu stáhnout aplikaci LG ThinQ a můžete na dálku ovládat vybrané chladničky LG, které do vínku dostaly Wi-Fi připojení. Přímo z obchodu si tak nastavíte třeba teplotu, chlazení nebo expresní mrazení, které se postará o rychlý a silný závan chladného vzduchu. Právě uskladněným potravinám se tak dostane okamžitého zchlazení.

LG ThinQ

Vsaďte na prověřenou kvalitu

Pokud právě přemýšlíte nad koupí chladničky LG, pak vám určitě udělá radost zpráva o tom, že vybrané modely se mohou pyšnit Značkou kvality dTest. Můžete si být jistí, že domácnosti pořizujete toho nejspolehlivějšího pomocníka. Značku kvality dTest totiž obdrží pouze ty nejlepší výrobky, které úspěšně projdou náročnými nezávislými testy.

Život je dobrý, když víte, jak správně skladovat potraviny v ledničce LG.

Chci chladničku LG

Další aktuality

Zažijte jedinečné okamžiky s říjnovými DATART novinkami!

Zažijte jedinečné okamžiky s říjnovými DATART novinkami!

Říjnové DATART novinky přichází s jediným cílem – zlepšit podzimní náladu. Do naší nabídky přibyly nejen novinky od Apple, potěšíme i příznivce outdoorových aktivit, milovníky chutné kávy a dobrého do...... Celý článek
Jak zapojit pračku a sušičku?

Jak zapojit pračku a sušičku?

Plánujete nákup nové pračky či sušičky a nejste si jistí, jak postupovat při jejich instalaci? Stačí se držet důležitých zásad, rad a pokynů uvedených v tomto článku a celý proces uvedení do provozu z...... Celý článek
Recenze: Nová sluchátka Samsung Galaxy Buds2 Pro slibují 24bitový zvuk. Dokázala svůj slib splnit?

Recenze: Nová sluchátka Samsung Galaxy Buds2 Pro slibují 24bitový zvuk. Dokázala svůj slib splnit?

Představování Samsung novinek nekončí a po smartphonech přichází na trh nová vlajková sluchátka druhé generace Galaxy Buds2 Pro, která slibují hlavně upgrade na 24bitový Hi-Fi audio zvuk a množství da...... Celý článek
Skvělá zpráva! Aplikace O2 TV je nyní dostupná i pro televizory JVC

Skvělá zpráva! Aplikace O2 TV je nyní dostupná i pro televizory JVC

Sledování pořadů, filmů, seriálů a sportovních utkání nebylo nikdy pohodlnější. Od konce srpna je pro televizory JVC s operačním systémem Android dostupná aplikace O2 TV. A to se všemi jejími funkcemi...... Celý článek
Čím je výjimečná zrnková káva a jaké jsou její druhy?

Čím je výjimečná zrnková káva a jaké jsou její druhy?

Věděli jste, že káva je druhým nejpopulárnějším nápojem na světě? Není divu, její lahodnou chuť, bohatou pěnu, skvělé aroma či účinky si vychutnává nejeden z nás. Ta nejlepší zrnková káva ve vás každý...... Celý článek