×

Už jste slyšeli o LG ThinQ?

07.05.2022
LG ThinQ, která dříve nesla název LG Smart ThinQ, promění vaši domácnost v chytrou. Je součástí mnoha produktů LG a umožní vám kompletní propojení domácnosti. Navíc spotřebiče můžete ovládat odkudkoli. Pojďte se s LG ThinQ seznámit více.

Chytře propojená domácnost

Dopřejte si extra pohodlí. Připojte se k vaší LG pračce, ledničce nebo sušičce odkudkoli a ovládejte ji na dálku díky online připojení. Snadné ovládání zajistí mobilní aplikace LG ThinQ – stačí si ji stáhnout do svého chytrého telefonu. Aplikace je vybavena chytrými funkcemi, které mohou na maximum využít jak majitelé telefonů s operačním systémem Android, tak vlastníci iPhonů.

LG ThinQ

Mezi chytrými funkcemi aplikace LG ThinQ najdete například:

Dálkový start – umožňuje spotřebiče ovládat vzdáleně.

Načíst program / Stáhnout cyklus – můžete si stáhnout nové a speciální cykly, které nejsou zahrnuty v základních cyklech spotřebiče. Mějte ovšem na paměti, že v paměti spotřebiče může být současně uložen pouze jeden stažený cyklus.

Monitoring – s jeho pomocí si v aplikaci zkontrolujete aktuální stav, cyklus, dobu spuštěných možností a čas ukončení cyklu.

Poradce Čištění bubnu – ukazuje, kolik cyklů zbývá do doby, než bude čas na spuštění funkce Čištění bubnu.

Připomínka čištění spotřebiče – ukazuje, kolik cyklů zbývá do doby, než přijde čas na spuštění cyklu Machine Clean (Čištění spotřebiče).

Sledování energie – můžete kontrolovat spotřebu energie u nedávno použitých programů a také průměrnou spotřebu za měsíc.

Upozornění na zprávy Push – ve chvíli, kdy je cyklus dokončen, případně, když se spotřebič potýká s problémy, máte na svém smartphonu možnost přijímat vyskakovací oznámení. Oznámení se spouští i tehdy, kdy je aplikace LG ThinQ vypnutá.

Jednotlivé funkce v aplikaci se samozřejmě liší podle toho, zda vám doma stojí pračka, sušička, lednička nebo myčka LG.

Chytré chladničky LG

Dejte své ledničce vědět, že domů právě vezete velký nákup, který budete potřebovat uskladnit. Díky LG ThinQ a Wi-Fi připojení to není žádný problém. U vybraných modelů chladniček LG tak můžete rovnou z obchodu nastavit teplotu či chlazení. Budete-li potřebovat potraviny ihned zchladit, zvolte funkci Expresní mrazení. Kromě toho vám aplikace LG ThinQ zašle upozornění, pokud náhodou zapomenete zavřít dvířka lednice. Nechybí ani možnost inteligentní diagnostiky Smart Diagnosis™.

Nebudete muset hlídat ani spotřební náplně. Aplikace LG ThinQ vás upozorní na to, že už je třeba je doplnit, případně že je nutné produkt vyčistit.

Chytré pračky a sušičky LG

Více funkcí, více pohodlí. Využijte naplno všechny možnosti, které vám aplikace LG ThinQ nabízí. U vybraných modelů praček a sušiček s LG ThinQ můžete prostřednictvím chytré technologie rozšířit jejich programovou nabídku o nové cykly, monitorovat spotřebu energie nebo využít průvodce funkcí Čištění bubnu. Samozřejmostí je možnost ovládání spotřebiče na dálku a funkce Smart Diagnosis – inteligentní diagnostika pro řešení případných problémů.

Chytré párování

Jestli vám v koupelně stojí kromě pračky také sušička LG, určitě vám udělá radost Chytré párování. Oba spotřebiče totiž lze přes Wi-Fi připojení spárovat a usnadnit si tak výběr sušicího programu. Sušička přes Wi-Fi přijme informaci od pračky a automaticky nastaví odpovídající sušicí cyklus podle posledního pracího cyklu. Chyby při volbě sušicího programu se tak sníží na minimum. Vám bude stačit zmáčknout tlačítko Start na sušičce. Zbývá jen dodat, že funkce Chytrého párování je dostupná u vybraných modelů praček a sušiček podporujících LG ThinQ.

Chytré myčky LG

Ani ve výbavě vybraných myček LG nechybí LG ThinQ. Objevte nový svět připojení, pohodlí a přizpůsobení se vašemu životnímu stylu. Stahujte nové mycí programy, mezi kterými nechybí třeba program Noční mytí nebo program pro mytí skla. Možnost vlastního nastavení vám umožní programy upravit podle svého. Kromě toho vás LG ThinQ upozorní na potřebu spuštění programu Čištění myčky po 30 mycích cyklech. Případné problémy zase rychle vyřeší inteligentní diagnostika Smart Diagnosis.

Jak vlastně Smart Diagnosis™ funguje?

Mnohokrát jsme v tomto článku zmiňovali inteligentní diagnostiku Smart Diagnosis™. Už jste určitě pochopili, že diagnostikuje a vyřeší případný problém s vaším LG spotřebičem. Pokud se totiž u spotřebiče vybaveného Wi-Fi připojením objeví potíže, údaje potřebné k jejich řešení se prostřednictví aplikace LG ThinQ přenesou do vašeho smartphonu. Stačí aplikaci jen spustit a posléze postupovat podle pokynů. Kromě toho lze při diagnostice problémů využít také zvukovou diagnostiku. Potřebujete-li více informací, neváhejte nahlédnout do návodu k vašemu LG spotřebiči.

Smart Diagnosis™ vám navíc pomůže prodloužit životnost vašich spotřebičů. Umožňuje totiž provádět preventivní rychlé kontroly, prostřednictvím kterých se ujistíte, že zařízení funguje, jak má. Zároveň vás aplikace LG ThinQ upozorní na nutnost výměny filtrů.

Úspora energie s LG ThinQ

Využijte chytrých funkcí, které aplikace LG ThinQ nabízí, a optimalizujte energetickou účinnost vašich domácích spotřebičů. Nastavte například u své LG ledničky spotřebu energie na nejnižší úroveň v noci, kdy se předpokládá, že budete minimálně otvírat a zavírat její dveře.

Aplikace LG ThinQ také značně snižuje plýtvání elektrickou energií. Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše! Díky funkci dálkového monitorování můžete snadno, a hlavně odkudkoli zkontrolovat stav vašich spotřebičů a případně na dálku vypnout ten, na který jste při odchodu z domu zapomněli.

Pokud vám doma stojí pračka LG, zkuste v aplikaci LG ThinQ využít šikovnou funkci Doporučení pro cyklus. Ta se postará o vyprání oblečení, aniž by docházelo ke zbytečnému plýtvání vodou, či pracím prostředkem. Jakmile totiž LG pračka rozpozná typ tkaniny a hmotnost várky, navrhne aplikace LG ThinQ optimální prací cyklus k dosažení nejlepších výsledků praní s ohledem na životní prostředí.

Chytré televize LG

LG ThinQ AI TV přesně zná váš vkus. Ví, co se vám líbí a zařídí, aby vám neuniklo nic z toho, co rádi sledujete. Zbrusu nová domácí obrazovka vám nabídce větší pohodlí a snazší ovládání za pomoci hlasu*.

Zapomeňte na hledání dálkového ovladače. Pokud chcete využít hlasových příkazů, stačí u vybraných modelů LG TV říct „Hi, LG“. Navíc se LG ThinQ AI chlubí technologií Deep learning, což v praxi znamená, že čím více ji používáte, tím lépe bude fungovat*.

LG ThinQ AI TV

Patříte-li mezi zapálené sportovní fandy, jistě vám udělají radost Sportovní upozornění. I když se zrovna díváte na něco jiného, informují vás o skóre a výsledcích. Oznámení dostanete před začátkem, v průběhu a po skončení zápasů.

Máte chuť se na něco dívat, ale nenapadá vás konkrétní film či seriál? LG ThinQ AI TV vám ráda poradí. Na domácí obrazovce získáte tipy na filmy, televizní pořady nebo kanály, které by se vám na základě primárních vzorců sledování mohly zalíbit.

LG ThinQ AI TV

Nekonečné možnosti volby

LG ThinQ AI TV vám nabízí víc akcí a víc možností. Vsaďte na Google Asistent, integrovaný asistent Amazon Alexa, Apple AirPlay 2 nebo HomeKit*.

Google Asistent

Získejte pomoc během sledování. Rychle najděte a přehrajte své oblíbené pořady, dostaňte odpovědi na své otázky a jednoduše ovládejte všechny chytré spotřebiče, které doma máte*.

Google Asistent

Integrovaný asistent Amazon Alexa

Komunikujte s Alexou rovnou přes LG TV. A je jedno, jestli chcete ovládat chytré spotřebiče, poslechnout si hudbu nebo zjistit, jak bude zítra. Na každý pád získáte přístup k více než 10 000 dovedností a dalším funkcím. Alexa vám usnadní život na maximum, protože v jednom hlasovém příkazu propojuje několik akcí – od aktualizace dopravních informací přes zprávy o počasí až po budíky*.

Amazon Alexa

AirPlay 2

Přímo na LG ThinQ AI TV můžete streamovat, sdílet a zrcadlit oblíbený obsah z iPhonu, iPadu nebo Macu. Pouštějte si pořady z aplikace Apple TV a dalších video aplikací, případně si na LG TV kdykoli prohlédněte pořízené fotografie.

HomeKit

Využijte aplikaci Home nebo Siri v Apple zařízeních a jednoduše a bezpečně ovládejte svou LG ThinQ AI TV. Můžete ji vypnout, zapnout, přepínat vstupy nebo dokonce upravovat hlasitost.

Home Kit

Domácnost na povel

Mějte všechna propojená zařízení na jednom místě. Přímo z LG ThinQ AI TV můžete monitorovat a ovládat své chytré domácí spotřebiče za pomoci jednoduché a intuitivní funkce Home Dashboard.  

Život je dobrý, když můžete díky LG ThinQ naplno využívat výhod chytré domácnosti.

*Dostupnost a funkčnost služby se může lišit podle regionu, země a podporovaného jazyka.

Další aktuality

Užijte si slunečné dny s červencovými DATART novinkami

Užijte si slunečné dny s červencovými DATART novinkami

Vysvědčení rozdané a dovolená naplánovaná? Mnozí z nás už se těší na pár dní oddychu a nové zážitky. Ani s DATART novinkami nuda nehrozí. O jaké zajímavé produkty se naše nabídka tentokrát rozroste? ...... Celý článek
Karpální tunel: Prevence, příznaky a léčba syndromu

Karpální tunel: Prevence, příznaky a léčba syndromu

Karpální tunel nebo přesněji také syndrom karpálního tunelu je aktuálně nejčastějším onemocněním horní končetiny. Projevuje se brněním prstů a bolestí zápěstí a pokud není včas zahájena léčba, je nutn...... Celý článek
Recenze: Sony WH-1000XM5 – nová vlajková sluchátka s nejlepším ANC na trhu?

Recenze: Sony WH-1000XM5 – nová vlajková sluchátka s nejlepším ANC na trhu?

Několik posledních let si na poli sluchátek získávají čím dál větší pozornost produkty od společnosti Sony. Doteď na pomyslném trůnu kralovala vlajková sluchátka WH-1000XM4, která se po dvou letech ko...... Celý článek
Disney+ a HBO Max: Další streamovací služby dobývají Českou republiku

Disney+ a HBO Max: Další streamovací služby dobývají Českou republiku

Během pouhých tří let se v České republice objevily hned tři celosvětově rozšířené streamovací služby – online videotéky. Pojďte se s námi podívat na nejnovější přírůstky v podobě HBO Max a Disney+. ...... Celý článek
Vydejte se za dobrodružstvím bez starostí s aplikacemi pro cestovatele

Vydejte se za dobrodružstvím bez starostí s aplikacemi pro cestovatele

Pomalu ale jistě přichází léto a s ním konečně další pořádná dávka výletů či zasloužená dovolená. Pro všechny nadšené cestovatele jsme proto připravili pár tipů, jak si tu svou užít v pohodě a chytře....... Celý článek