Pračky a sušičky LG vás zbaví alergenů

08.04.2021
Jaro je pomalu ale jistě tady, což s sebou přináší nejen vyhlídku krásnějšího a teplejšího počasí, ale také start alergické sezony. Pokud se řadíte mezi ty, kteří každý rok svádí s alergiemi tuhý boj, máme pro vás tip na účinnou zbraň v podobě praček a sušiček od LG.

Pračka a sušičky LG pro alergiky

Řekněte alergenům ne

Hned, jak se objeví první kvítek, vám už slzí oči a hledáte kapesník. Ne proto, že byste byli dojatí, ale proto, že vás dráždí všudypřítomné pyly, roztoče, prach a další nečistoty. Zmírnit dopady alergie samozřejmě pomůže užívání léků, dodržování hygieny, častější úklid, ale také výběr správné pračky a sušičky LG! Přemýšlíte, jak to spolu souvisí? Překvapivě víc, než jste si možná doteď mysleli.

Alergeny a různí roztoči se totiž kromě jiného drží také v našem oblečení, ze kterého byste je měli pravidelně odstraňovat. A právě v tom vám budou nápomocny parní pračky a sušičky, které LG pro tento účel vybavilo speciálními programy Pro alergiky. Díky nim bude prádlo nejen čistě vyprané a načechrané, ale především zbavené alergenů.

LG pračky a sušičky pro alergiky

LG sází na sílu páry

Parní technologie Steam™ a Steam+™ je v boji proti alergenům naprosto zásadní a má hned několik plusů, které v konečném důsledku ocení všichni, nejen alergici. Tím největším je samozřejmě snížení množství alergenů v prádle až o 99,9 %. Parní praní Steam+™ můžete využít jako přídavnou možnost pro 6 pracích cyklů, případně vám bude k dispozici parní program Pro alergiky. Pokud se rozhodnete pro koupi pračky LG s funkcí Steam™, budou k vašim službám připraveny mimo jiné programy Pro alergiky a Dětská parní péče.

Jak parní praní funguje?

Zvolíte-li ho jako přídavnou možnost, pračka LG napustí do bubnu jen určitý objem vody (cca 4 l) a po dobu 20 minut vodu zahřívá, až se promění v páru a následně vyplní prostor bubnu. Prádlo se lehce promíchává a napařuje. Díky tomu se značně zvyšuje účinnost praní, protože pára má asi 1600× menší hustotu než voda a snadněji se dostane mezi vlákna oblečení. Po skončení tohoto procesu běží standardní prací program. V principu stejně pak funguje parní prací program Pro alergiky, u něho však počítejte s delším působením páry.

Program Pro alergiky

Rozdíl mezi technologií Steam™ a Steam+™

Je především v tvorbě páry, kdy technologie Steam+™ vytváří páru jednodušeji a nepotřebuje k tomu tolik vody. Když se totiž pod bubnem vytváří pára, technologie Steam™ musí před tím, než stoupne voda do vnitřku bubnu, prádlo namočit. Oproti tomu technologie Steam+™ má pod bubnem dostatek prostoru pro výrobu páry bez navlhčení prádla.

Pojďme si tedy shrnout největší výhody parních praček LG:

  • parní program Pro alergiky redukuje až 99,9 % různých roztočů, plísní, bakterií, virů a dalších alergenů a je schválený organizací BAF (British Allergy Foundation)
  • působí na oděvy rychle, přímo, rovnoměrně a do hloubky
  • pokud zvolíte parní praní jako přídavnou možnost, zvýší se účinnost praní – lépe a rychleji se rozpouští prací prášek i skvrny
  • udržují stálou teplotu v bubnu
  • osvěžují a změkčují prádlo
  • využití přídavné možnosti Redukce pomačkání
    • technologie Steam+™ nabízí přídavnou možnost Redukce pomačkání, kterou můžete využít pro 6 parních programů
    • díky účinkům páry a speciálnímu pohybu prádla v bubnu zajistí až o 30 % méně pomačkání, které vzniká při ždímání

Redukce alergenů

Péči o alergiky podtrhnou sušičky LG

Možná si říkáte, že sušičku oželíte a bude vám v boji proti alergenům stačit parní pračka. Opak je ale pravdou! Když totiž čerstvě vyprané a alergenů zbavené prádlo vytáhnete z pračky LG a dáte ho sušit třeba na balkon či zahradu, vystavíte ho znovu pylu, prachu a kouři. Rázem bude vaše předchozí snaha o redukci alergenů naprosto zbytečná. 

Sušení prádla proto raději přenechte sušičce LG, v jejíž programové nabídce také nechybí program Pro alergiky. Jeho hlavní výhodou je eliminace až 99,9 % alergenů a sterilizace bakterií. Jak to funguje? Sušička fouká konstantně teplý vzduch do bubnu, díky čemuž teplota uvnitř stoupne na 60 až 65 °C po dobu 60 minut a dojde k odstranění alergenů i bez páry. Počítejte s tím, že celková délka trvání sušicího programu Pro alergiky je přibližně dvě hodiny. Využít ho můžete i v případě, že jste prádlo předtím vyprali v jiném programu, než je parní program Pro alergiky.

Vejdou se do každé koupelny

Pokud bydlíte v malém bytě a vaše koupelna zrovna neoplývá velkými rozměry, nemusíte věšet hlavu. I v takovém případě si totiž můžete pořídit parní pračku a sušičku LG. V závislosti na místě, kam se chystáte spotřebiče umístit, sáhněte buď po SLIM pračce, nebo verzi 2 v 1, tj. pračce se sušičkou, která je rovněž k dostání ve SLIM provedení. Ta vám pomůže nejen ušetřit místo, ale také pořizovací náklady, přičemž nabízí vše, co standardní pračky LG.

Set pračky a sušičky LG

Máte-li však prostoru trošku víc, neváhejte a pořiďte si rovnou set pračky a sušičky LG. Kromě toho, že k sobě budou designově ladit, vám výrazně zjednoduší život a ušetří čas i energii. Pomocí mobilní aplikace LG ThinQ je spárujete a tím si ulehčíte výběr sušicího cyklu. Sušička totiž přes Wi-Fi přijme informaci od pračky a automaticky nastaví správný sušicí cyklus podle posledního pracího cyklu.

Set pračky a sušičky LG

LG TIP: Věnujte pozornost kapacitě

Nejde ani tak o to, kolik prádla denně vyperete, jako spíš o velikost bubnu. Čím větší je totiž buben, tím lépe se prádlo vypere, protože má více místa. Navíc se nemusíte obávat o zvýšení spotřeby. Pračky LG jsou vybaveny umělou inteligencí AI DD™, která kromě hmotnosti rozezná také jemnost vláken a podle toho vybere optimální prací pohyby.

Život je dobrý, když vám pračky a sušičky LG uleví od projevů nepříjemných alergií jednou provždy!

Chci pračku LG     Chci sušičku LG

Další aktuality