×

Jak vybrat kulmofén?

06.05.2022

Na kulmofén nedá řada žen při každodenní úpravě vlasů dopustit. Praktickým způsobem spojuje kulmování a fénování v jeden úkon, díky čemuž účes i při ranním shonu získá ten správný tvar a objem. Jak vybrat ten nejlepší kulmofén? Na které parametry se zaměřit vzhledem ke kvalitě a délce vlasů?

Jak vybrat kulmofén

O čem se dočtete:

Kulmofén vs. kulma na vlasy: Co je kulmofén?

Začneme tím nejdůležitějším – co je kulma a co kulmofén? Zásadní rozdíl mezi kulmou a kulmofénem je ve výsledku a ve způsobu, jakým tito stylingoví pomocníci pracují.

Kulma na vlasy vytváří precizní výsledek s důrazem na detail. Upravuje už suché vlasy do loken, bohatých vln nebo retro trojvlnek. Výhřevné těleso nahřívá kulmovací část, na kterou navinete pramen vlasů, chvíli počkáte a pramen zlehka uvolníte. Pokud máte rovné vlasy a toužíte po bohatých kudrnách, s dobrou kulmou si svůj sen splníte.

Kulmofén vs. kulma na vlasy

Kulmofén, jak už naznačuje samotný název, vlasy během úpravy fénuje a zároveň kulmujetvaruje. Může se tedy použít i na mokré vlasy. Výsledkem je účes pěkně objemný a vytvarovaný podle vašich představ. Husté kudrnaté prameny však s kulmofénem nevytvoříte, stejně tak se vám nepodaří ani trojvlny.

Na příjemné měkké vlny a oku lahodící účes, se kterým se můžete vydat do práce, na schůzku či na rodinnou oslavu, však poslouží přesně podle očekávání. Kvalitní kulmofény pracují s různými teplotami, aby bylo jejich působení na vlasy co nejšetrnější. Vyhledávaná je funkce ionizace, protože kulmofén s ionizátorem omezuje elektrizování vlasů. I po sušení a tvarování jsou tak vaše vlasy jemné a uhlazené.

Jak vybrat kulmofén na vlasy

Nenechte si ujít článek: Jak vybrat kulmu, která bude vyhovovat délce a typu vašich vlasů?

Druhy kulmofénů

Kulmofén, jako vysoušeč vlasů, který při sušení jednotlivé prameny současně tvaruje, je velmi populární výbavou na úpravu účesu. Šetří váš čas a dopracujete se k dobrému výsledku už při prvním použití. U kulmofénů je důležité sledovat příkon, rychlostní stupně proudění vzduchu, možnost regulace teploty, průměr a povrch hlavice.


Na výběr jsou dva základní druhy – statické a rotační kulmofény:

  1. Hlavice statického kulmofénu se nepohybuje. Vlasy natočíte na hlavici pohybem ruky. Při nepozornosti se občas můžou nechtěně zamotat.
  2. Na rotačním kulmofénu hlavice rotuje a máte možnost natočit vlasy směrem doprava nebo doleva. Pramen přiložíte k hlavici, která si ho sama navine. Rotační kulmofény jsou o něco hlučnější.

Jak vybrat kulmofén

Základní parametry a vlastnosti nejlepších kulmofénů

Příkon kulmofénu

Příkon kulmofénu je ve většině případů vyšší než příkon kulmy. Je v podobném rozsahu jako příkon fénů, tedy přibližně od 400–1 200 W. Výkonné kulmofény pracují s příkonem od 800 W a více.


Proudění vzduchu

Je to jednoduchá úměra: Čím proudí vzduch přes kulmofén rychleji, tím bude účes dříve hotový. Pokud máte jemnější vlasy a obáváte se, že by je prudký vzduch zničil, zvolte kulmofén s možností regulace rychlosti proudění vzduchu (nejčastěji 2 rychlosti).

Základní parametry kulmofénů

Ergonomie kulmofénu

Kulmofén  robustnější rukojeť oproti samotné kulmě. I přesto by měla dobře padnout do ruky, neklouzat a být na dotek ve všech místech příjemná – bez pocitu pálení a přenášení vibrací do ruky.


Provedení hlavního kartáče a doplňková výbava

Pro kratší vlasy je vhodný kartáč s menším průměrem (do 19 mm), zatímco dlouhé vlasy rychleji upravíte robustnějším kartáčem s větším průměrem, který je zároveň méně náchylný na zamotání.

Výbava kulmofénů je v mnohých případech velkým lákadlem, protože umožňuje vytvoření kompletního stylingu vlasů v pohodlí domova. Kromě hlavního kulatého kartáče můžete získat užší kulatý kartáč, plochý kartáč pro uhlazení vlasů, ondulační teplovzdušný nástavec, hlavici se zasouvatelnými hroty (uvolní zamotané vlasy), či kondenzátor proudu vzduchu.

Mezi vyhledávané prvky patří otočný kabel, závěsné očko, tepelná pojistka (ochrana při přehřátí) a cestovní pouzdro.

Regulace teploty

Také u kulmofénu máte možnost zvolit si teplotu, která bude pro vaše vlasy co nejšetrnější. Obvykle jde o 3 teplotní stupně (teplý, horký a studený vzduch pro fixaci účesu), ale výjimkou nejsou ani kulmofény s více než 5 teplotními stupni a citlivou regulací.

Jak vybrat kulmofény

Jak se s kulmofénem pracuje?

Teplovzdušné kulmy a kartáče, jak se kulmofény obvykle nazývají, nedokáží sice vytvořit tak precizní a dokonalé vlnky a vlny jako samotné kulmy, ale určitě je oceníte při každodenní úpravě vlasů. Kulmofén je vhodný na dlouhé i krátké vlasy.

S kulmofénem jednoduše vytvarujete ofinu, zatočíte vlasy správným směrem a dodáte celému účesu požadovaný objem. Pakliže byste si účes tvarovali klasickým fénem a kulatým kartáčem na vlasy, měli byste obě ruce zaneprázdněné, a tedy i omezené možnosti s vlasy při jejich natáčení pracovat.
 

Chci nový kulmofén

Další aktuality

Tipy na dárky pro ženy: čím udělat radost manželce, mamince, kamarádce nebo třeba sestře? 

Tipy na dárky pro ženy: čím udělat radost manželce, mamince, kamarádce nebo třeba sestře? 

Přemýšlíte každoročně, čím letos potěšit své nejbližší a co jim nadělit pod stromeček? V tom případě jistě uznáte, že inspirace není nikdy dost. V tomto článku se zaměříme na tipy na vánoční dárky pro...... Celý článek
Jak restartovat iPhone?

Jak restartovat iPhone?

Ťukáte, mačkáte, prosíte, doslova tancujete prstem na displeji, ale nic se neděje? Pomůže už jen vynucené restartování mobilu. Zkušenost, kterou má téměř každý. Co dělat, když obrazovka vašeho iPhonu ...... Celý článek
Recenze: Přináší Honor 70 5G špičkový design a výkon?

Recenze: Přináší Honor 70 5G špičkový design a výkon?

Recenze Honoru 70 5G je pro mě trochu nostalgická, protože ještě před pár lety byla moje první recenze vůbec právě recenze na mobil této značky – Honor 20. Tehdy jsem z něj byla upřímně unešená. Zauja...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
5 jednoduchých tipů, jak ušetřit na Vánoce

5 jednoduchých tipů, jak ušetřit na Vánoce

Rok co rok je to stejné. Necháváte dárky na poslední chvíli a pak nevycházíte s penězi? Přemýšlíte, že zkusíte letos využít svůj talent a drobnosti pro své blízké raději vyrobíte? Poradíme vám, jak na...... Celý článek