×

Jak přenést data do nového telefonu

30.07.2022

Koupili jste si nový mobil a nevíte, jak si přenést data ze starého telefonu do nového? My vám poradíme! Čtěte a postupujte přesně podle návodu, abyste nepřišli o svá cenná data, ani o nervy.

Jak přenést data

O čem se dočtete:

Z Androidu do iPhonu

Z iPhonu do Androidu

Z iPhonu na iPhone

Z Androidu na Android

Zařízení bez iOS i Androidu

Přenos kontaktů

SMS zprávy

 

Dnes už naštěstí technologie pokročily mílovými kroky vpřed a vy se nemusíte o svoje fotky, zprávy či kontakty strachovat tak jako kdysi. Byly časy, kdy jste mohli o všechno nenávratně přijít, což už je dnes spíš výjimka. Abyste si i vy uměli obnovit v nových zařízeních data z těch starých, nabízíme vám rychlé a stručné tipy...

Jak přenést data z Androidu na iPhone

Rozhodli jste se pro změnu a Android jste vyměnili za iOS? V tom případě budou data cestovat na nové zařízení doslova „zkratkou“ prostřednictvím Apple aplikace Move to iOS (Přenos do iOS stáhnete přes Google Play).

Jak přenést data

Pamatujte, že při přenosu dat si nepřenesete hudbu, PDF soubory, knihy ani hesla. Doporučujeme si je zálohovat na externí zařízení, USB nebo na online úložiště.

Postup:

 1. Nainstalujte si aplikaci Move to iOS do starého telefonu s operačním systémem Android
 2. V novém Apple zařízení si v úvodních nastaveních zvolte import dat z Android zařízení.
 3. Proces přenosu vygeneruje kód, který uvidíte na displeji iPhonu. Zadejte jej do telefonu s Androidem.
 4. Hotovo! Proces přenosu dat bude za chvíli dokončený.

Jak přenést data z iPhonu do Androidu

Když potřebujete svoje soubory přemístit přesně opačně, rychle a jednoduše tak uděláte jen za asistence stabilní Wi-Fi sítě.

Jak přenést data

Postup:

 1. Nabijte si iPhone, ale z nabíječky jej neodpojujte.
 2. V App Storu si stáhněte aplikaci Google Drive.
 3. Po nainstalování ji otevřete, klikněte na Zálohovat (Backup) a vyberte si data, která si chcete přenést. Zabere to jen chviličku.
 4. Přihlaste se na novém telefonu do svého Google účtu a data budou obnovena.

Po 3. kroku doporučujeme vypnout v nastaveních iPhonu funkci iMessageFaceTime. Vyhnete se tak případnému zmeškání hovorů či zpráv.

Jak přenést data z iPhonu na iPhone

Pokud jste ortodoxním milovníkem značky Apple a systému iOS, je víc než jasné, že po čase sáhnete po novějším modelu iPhonu. Zkopírovat data z jednoho na druhý je opravdu jednoduchéčasově nenáročné. Máte na výběr ze 2 možností: iCloud, nebo funkce Rychlý začátek.
 

iCloud postup:

 1. Proces přenosu nastartujte aktivováním zálohování iCloudu ve starém telefonu.
 2. Počkejte, než se soubory uloží na úložiště.
 3. V novém zařízení se přihlaste, obnovte spuštění a je to.

Jak přenést data

Rychlý začátek – postup:

 1. Obě zařízení mějte zapnutá a položte je blízko sebe.
 2. Na displeji aktuálně používaného iPhonu se vám zobrazí možnost nastavení nového zařízení pomocí Apple ID. Ťukněte na Pokračovat.
 3. Na novém telefonu se zjeví animace. Podržte aktuální zařízení nad novým a střed animace umístěte do hledáčku.
 4. Objeví se hlášení „Dokončit na novém“. V případě, že nemáte možnost použít kameru momentálně používaného mobilu, klepněte na tlačítko Autentifikovat manuálně a postupujte podle návodu.
 5. Zadejte kód ze starého do nového zařízení a nastavte si funkci Face ID, nebo Touch ID, jak jste vyzvaní.
 6. Za chvíli se vám na obrazovce zobrazí „Přenos dat“. Klikněte na Pokračovat a za chvilku bude přenos hotový. Pokud si chcete přenést appky, data v iCloudu apod., klikněte na Další možnosti a postupujte podle naváděcích kroků.

Pokud přenos nefunguje, ujistěte se, že máte zapnutou funkci Bluetooth na telefonu, ze kterého budou data odcházet.

Jak přenést data

Jak přenést data z Androidu na Android

Postup přenosu dat je u Androidu skoro stejný jako v kapitole, kde píšeme o přenášení souborů z iPhonu. Použijete jednoduše Google disk na zálohování všech souborů a na novém zařízení se pak stačí už jen přihlásit a obnova proběhne automaticky.

Jak přenést data ze zařízení bez iOS i Androidu

V takovém případě pro vás bude nejjednodušší si data přenést do počítače nebo použít externí úložiště. Do těchto zařízení si dočasně uschováte všechny svoje fotky, adresář, kontakty apod., a potom si je odtud přesunete do nového mobilu.

Jak přenést data

Může se stát, že vaše SIM karta je už příliš velká na to, aby se vešla do nového telefonu. Nezoufejte, je možné ji ořezat či obstřihnout, případně vám poradí v prodejně operátorů mobilních sítí.

Přenos kontaktů přes formát vCard

Pokud si potřebujete v rychlosti importovat telefonický kontakt ze svého záznamu do iOS i Androidu, použijte formát vCard (souborový formát na výměnu osobních dat). Ve svém telefonu si jednoduše vždy uložte nový kontakt (i ostatní) ve formátu .vcf a můžete je snadno sdílet nejen přes telefon, ale rovnou i v mailech, Outlooku apod. Po rozkliknutí se vám zobrazí celá vizitka kontaktu se jménem, adresou, tel. číslem či adresou.

Jak přenést data

A co SMS správy?

Nebojte, nepřijdete ani o ně. V zařízeních bez operačních systémů (iOS, Android) si je můžete uchovat a přenést v podporovaných formátech z PC jako například v CSV. Pokud si netroufáte sami, požádejte známé, rodinu, přátele. Hodně tipů a triků najdete i na oblíbeném YouTube kanále.

Použít můžete také super aplikaci SMS Backup & Restore, se kterou přenesete staré zprávy do nového telefonu jako po másle. Aplikaci si stačí stáhnout, zapnout, SMS zprávy si zálohujete na vybrané úložiště a v novém mobilním telefone už jen obnovíte.
 

Jak přenést data

Další aktuality

Luxusní kosmetické přístroje ETA Fenité. S těmito dárky u žen zabodujete

Luxusní kosmetické přístroje ETA Fenité. S těmito dárky u žen zabodujete

Díky nové kolekci ETA Fenité nezestárnete už ani o den! Kosmetické novinky ETA ukrývají pod elegantním a luxusním zevnějškem účinné a bezbolestné ošetření. Vaše pleť bude dokonalá. O čem se d...... Celý článek
Jak vybrat RAM?

Jak vybrat RAM?

Víte, k čemu je v počítači operační paměť alias RAM, jestli na ní záleží a jak vybrat tu pravou? V dnešním článku vám vše ohledně RAM vysvětlíme. Prozradíme vám: Co je RAM? Jaké jsou dr...... Celý článek
Recenze: Umí vzít vysavač Rowenta X-Nano Essential RH1129 úklid pěkně od podlahy?

Recenze: Umí vzít vysavač Rowenta X-Nano Essential RH1129 úklid pěkně od podlahy?

Co se tyčí mezi běžnými úklidovými pomocníky? Trendem uklizení jsou tyčové vysavače, které dokážou zpříjemnit celý proces uklízení. Jednoduché uskladňování, snadná manipulace a precizní výkon – to jso...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
5 jednoduchých tipů, jak ušetřit na Vánoce

5 jednoduchých tipů, jak ušetřit na Vánoce

Rok co rok je to stejné. Necháváte dárky na poslední chvíli a pak nevycházíte s penězi? Přemýšlíte, že zkusíte letos využít svůj talent a drobnosti pro své blízké raději vyrobíte? Poradíme vám, jak na...... Celý článek