×

Jak vybrat mobilní telefon?

25.05.2022

Nabídky jednotlivých výrobců se rozšiřují, dokonce přibývají nové značky a jednotlivé telefony se od sebe mnohdy liší jen maličkostmi, které však právě mohou být tím, co rozhoduje o vašem komfortu. Podíváme se nejen na smartphony, ale i telefony na stavby, klasiku s tlačítky a ještě více. A cíl? Vybrat telefon, který bude právě pro vás tím nejlepším!

jak vybrat mobil

O čem se dočtete:

Chcete nebo potřebujete nový mobilní telefon, ale když v e-shopu vidíte nabídku (doslova) stovek modelů, připadáte si jako v cizí krajině? Vybrat mobil není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. V našem rádci vás seznámíme se základním rozdělením i s parametry, které byste měli při výběru zohlednit. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak vybrat telefon, tak čtěte dál.

Provedení: Smartphone, tlačítka, nebo ohebné tělo?

Popravdě by vás to už možná ani nenapadlo, protože smartphony s dotykovou obrazovkou absolutně ovládly trh… Pořád ale existují i jiné konstrukce, od starších tlačítkových přes speciální odolné po nejnovější ohebné. Pojďme si je stručně představit.

jak vybrat mobilní telefon

Smartphone

Chytrý telefon alias smartphone poznáte podle velkého dotykového displeje, který využíváte v podstatě k veškerému ovládání (fyzická tlačítka po stranách obvykle slouží zpravidla jen k úpravě hlasitosti a odemykání). Jde o nejčastější typ „mobilu“ a to, co si většina z vás představí – proto se také tento článek bude věnovat hlavně výběru smartphonů. Modelů je bezpočet ve všech třídách, takže bez problémů pořídíte smartphone pro školáka, top manažera, seniora…

Abychom definici neodbyli (ale zbytečně ji nenatahovali), můžeme ještě dodat, že „chytrý“ telefon musí mít vždy nějaký operační systém, který mu zajišťuje veškerou funkčnost – největší hráči jsou Android od Googlu a iOS od Applu.

jak vybrat sluchatka

Tlačítkový telefon

Klasické neboli tlačítkové telefony ovládáte přes fyzickou klávesnici (zpravidla 12 alfanumerických tlačítek a znaků a sadu ovládacích kláves). Dobrou zprávou pro milovníky retra a originálního designu je fakt, že se do módy vrací „véčka“, tedy rozkládací telefony s drobným vnějším displejem, které můžete rozložit „do Vé“, kdy nahoře získáte větší displej a dole větší klávesnici než u klasického provedení.

Tlačítkové telefony volí lidé, kteří nechtějí nebo nepotřebují funkce smartphonu (i když i „nechytrý“ telefon už často nabízí např. hudební přehrávač nebo jednoduchý fotoaparát), jelikož lidé chtějí i chytré tlačítkové telefony, případně starší uživatelé, kteří hůře vidí nebo potřebují při ovládání fyzickou odezvu. Tu dotykový displej nedokáže nahradit.

Může tedy jít o skvělou volbu nejen pro seniory, ale také například u pracovního mobilu do kanceláře, který „neopustí stůl“, respektive u kterého nepotřebujete žádné aplikace a podobné moderní vymoženosti. Pokud se chcete dozvědět vše, co se týká nejlepších mobilů pro seniory, tak si přečtěte náš článek.

jak vybrat mobil

Odolný telefon

Jak mezi tlačítkovými telefony, tak smartphony najdete extrémně odolné modely. Ty samozřejmě nejsou určené k tomu, abyste je vyhodili z pátého patra nebo je přejeli tankem, ale ocení je každý, kdo se pohybuje v extrémnějším prostředí, jež elektronice nesvědčí.

Odolný telefon by si měl poradit nejen s vlhkostí a prachem (to mohou i běžné telefony), ale také s pády a nárazy. Využijete je například při výletech do přírody, ale také na staveništích, v dílnách… Při výběru se zaměřte i na funkce navíc, jako může být integrovaná svítilna, možnost ovládání v rukavicích apod.

Nezapomeňte, že žádný telefon není nerozbitný. Pokud si nechcete kupovat přímo odolné zařízení, ale přesto jej chcete nějakým způsobem chránit, pořiďte si alespoň kryt na mobil. O dalších způsobech, jak předejít případnému poškození se dočtete v tomto článku

Jak vybrat mobilní telefon?

Telefony s ohebným displejem

Kdepak, tím nemyslíme výše zmíněná véčka. Novinkou posledních let jsou smartphony, jež mají na pohled „normální“ displeje ze „skla“, které jsou ovšem ohebné. Zpravidla jsou rozevírací (buď jako kniha, nebo opravdu vertikálně jako véčka), takže je můžete mít kompaktně složené a dobře přenosné, ale snadno získat obrovskou zobrazovací plochu.

Měli byste přitom vědět, že na displeji není žádný šev, rýha, výstupek ani nic podobného – rozloží se opravdu v hladkou plochu s dokonalým zobrazením. Protože jde o novou technologii, je nabídka takovýchto modelů omezená. Zpravidla jde o telefony se špičkovou výbavou a vyšší cenovkou, jež odpovídá tomu, že jde o „specialitu“.

Jak vybrat mobilní telefon?

Jakou třídu zvolíte? Základ, nebo top?

Stejně jako jiná spotřební elektronika (nebo třeba automobily) se i mobilní telefony dělí do různých tříd. Liší se výkonem, výbavou, funkcemi i designem… a samozřejmě také cenou, která může začínat na nízkých stovkách korun (u základních tlačítkových modelů) a končit na desetitisících za nejlepší modely nebo speciality, jako jsou smartphony s ohebným displejem.

Není možné řídit se jen podle ceny. Tu může klidně ovlivnit i značka nebo nějaká specifická funkce (např. zvýšená odolnost). Zjednodušeně ale můžeme rozdělit telefony takto (ceny se schválně překrývají):

Telefony pro nenáročné: do 6 000 Kč

Spolehlivá střední třída: do 15 000 Kč

Nadupané telefony vyšší třídy: do 20 000 Kč

Top modely pro nejnáročnější: 20 000 Kč výše

 

Telefony pro nenáročné

vivo y33s

Mezi nejlevnější mobily patří tlačítkové telefony, jejichž výhody a určení jsme si popsali v úvodu a které jsou cenově dostupné, protože jejich výbava je obvykle opravdu „základní“. Do této kategorie se ale řadí také značné množství smartphonů.

Klíčové přitom je, že už v dnešní době nejde o chytré telefony, které by uživatele štvaly nevhodným chováním nebo „podřadnou“ výbavou. I levný smartphone může nabídnout slušný displej, plynulý chod a všechny základní funkce (Bluetooth, GPS, 4G internet…). Jeho používání by vás nemělo žádným způsobem frustrovat.

Rozdíl je ve kvalitě výbavy oproti vyšším modelům. Fotoaparát pořídí slušné snímky např. během slunečného dne, ale večer kvalita rapidně klesne. Jednoduchou mobilní hru si zahrajete, ale na náročné 3D střílečky ve vysoké kvalitě telefon nestačí. Paměť si poradí s normálním použitím, ale už nemůžete efektivně pracovat s pěti aplikacemi najednou.

Základní tedy neznamená „výběhák“ – jde prostě o dostupný telefon pro méně náročné uživatele. Pokud preferujete cenovou dostupnost a vyhovuje vám základní třída, tak pro vás bude nejlepší volbou telefon do 6 000 Kč.

Spolehlivá střední třída

Telefony střední třídy jsou určené pro – bez urážky – „normální“ uživatele, kteří nepotřebují superfunkce ani supervýkon, ale telefon je pro ně užitečný pomocník.

Rádi fotíte (ale nepotřebujete fotky třeba tisknout, prostě si uchováváte vzpomínky), používáte mobil při sportování jako tracker, posloucháte na něm hudbu, čtete na něm e-maily, sem tam si zahrajete nějakou hru

Jak napovídá název, telefony střední třídy nemají „top“ výbavu, ale oproti základním modelům by měly nabídnout znatelné zlepšení. Jsou všestranné a všechno, co dělají, dělají v dobrém slova smyslu „dobře“.

realme 9 pro

 

Nadupané telefony vyšší třídy

Smartphony vyšší třídy jsou určené náročnějším uživatelům, pro které je telefon užitečný nástroj denní potřeby – ať už na práci, nebo na zábavu.

Nejsou nutně „výjimečné“ (k top modelům se dostaneme vzápětí), ale jsou funkčně i výbavou skvělé. Krásně fotí, jejich výkon bohatě stačí i na náročnější úkony, mají „prémiový“ design (např. jsou vyrobené z luxusnějších materiálů), …

Také už často nabízejí přinejmenším část parametrů na nejvyšší nebo aspoň hodně vysoké úrovni; např. kvalitní displej s jemným rozlišením, nadstandardní interní paměť apod.

Jak vybrat mobilní telefon?

TOP modely pro nejnáročnější

iphone 13 pro

TOP modely jsou tím, co posouvá mobilní svět dál. Můžete očekávat, že všechny „normální“ vlastnosti budou nekompromisní, a k tomu dostanete spoustu funkcí navíc.

Např. displej bude nejen krásně kontrastní a jemný, ale také nabídne pokročilou ochranu očí, vysokou obnovovací frekvenci a podporu dotykového pera. Fotoaparát bude skvěle fotit i ve tmě, bude nahrávat video v mimořádném rozlišení a součástí výbavy bude hodně speciální objektiv. Dočkat se také můžete nejlepších materiálů (např. nejnovější a nejodolnější varianty ochranného skla), nejmodernějšího designu…

Tzv. „vlajkovou loď“ si může koupit uživatel se specifickými potřebami (např. mobilní fotograf, který vyžaduje nejvyšší možnou kvalitu fotek) nebo například člověk, který telefon používá mimořádně intenzivně.

Top manažer na něm může vyřídit korespondenci, připravit prezentaci, propojit si ho s počítačem, dopsat na něm poznámky k důležitým podkladům, nafotit dokumentaci a mnoho dalšího – pohodlně a efektivně. Na to potřebuje jak špičkový výkon, tak dokonale vyladěný software a chytrou funkční výbavu. Cena, která odpovídá notebooku, je pak za kapesní zařízení se stejnými možnostmi adekvátní.

Jak vybrat mobilní telefon?

Pro koho je telefon určený?

Málokterý telefon je specificky cílený na jednu skupinu uživatelů; většina je univerzální a hodí se tak nějak „pro kohokoli“. Přesto je důležité zvážit, jestli v rámci svých zaměstnání či koníčků nepotřebujete (nebo nechcete) specifické funkce. Vybrali jsme několik ukázkových příklad.
 

Mobil pro sportovce

Dobrá zpráva je, že každý smartphone nabízí GPS (už z definice), takže např. jako navigaci při procházkách nebo k záznamu trasy výletu můžete použít mobil za 5 i za 50 tisíc. Zvažte jen, co konkrétního budete s telefonem dělat.

Pokud jste náruživí cyklisté, které nezastaví ani déšť a bláto, můžete mobil používat jako cyklopočítač a navigaci, takže byste mohli zvážit odolný model, který dáte do držáku na řídítkách i bez pouzdra. Pokud jste horolezci nebo rádi chodíte na túry „za vyhlídkou“, stálo by možná za to připlatit si za lepší fotoaparát.

Jak vybrat mobilní telefon?

Mobil pro fotografa

Smartphone pochopitelně nenahradí zrcadlovku, ale fotomobily jsou dnes neskutečně kvalitní. Není problém pořídit mobilem krásnou fotku v tiskové kvalitě, a dokonce i noční fotografie (dříve nemyslitelná) se stala realitou.

Zároveň je fotoaparát tou součástí výbavy, na které se snad nejvíc projevuje cena. Mobil za 5 tisíc vám na dovolené pořídí důstojnou, použitelnou fotku, jak stojíte za slunečného dne před Eiffelovou věží. Dokonce už i mnohé levnější modely disponují funkcí HDR (High Dynamic Range), která celou fotografii rovnoměrně nasvítí. 

Ale kvalita fotografie z telefonu za 25 nebo 35 tisíc bude nesrovnatelně lepší (nehledě na lepší efekt bokeh, lepší možnosti přiblížení, vylepšení pomocí umělé inteligence a tak dále).

fotomobil

Mobil pro učitele

Učitel je sice na první pohled člověk jako každý jiný (myšleno ve vší úctě), ale při výběru telefonu – pokud ho používá k práci – může mít specifické požadavky.

Důležitá je například vnitřní paměť nebo podpora paměťových karet microSD, protože pokud v zařízení uchováváte fotografie, videa, skeny dokumentů a další učební materiály a podklady, můžete se hravě dostat na spoustu gigabajtů dat. Pokud učíte na dálku, můžete telefon využít k videohovorům, takže oceníte stabilní Wi-Fi (např. podporu Wi-Fi 6) a kvalitní přední kamerku. A pokud učíte tělocvik nebo často jezdíte na školy v přírodě, dost možná oceníte odolný mobil.

mobil pro učitele

Mobil pro manažera

Manažer je takové hezky nicneříkající slovo – záleží na tom, co konkrétně řídíte a spravujete. Výše jsme popsali pracovníka, který používá mobil místo notebooku, má ho v ruce téměř pořád a vyžaduje top výbavu. Klidně v takovém případě volte mobil za desetitisíce, protože jeho spolehlivost a výkon z něj udělají efektivního pomocníka a každá efektivní minuta se počítá.

Manažer ale může být i člověk, který vlastně nedělá nic „počítačového“, ale jen hodně věcí zařizuje. V tom případě možná nepotřebujete silný procesor, velkou paměť ani špičkový fotoaparát, ale oceníte hlavně dobrou výdrž. Vhodný mobil pro vás se pak cenově hravě vejde do deseti tisíc korun (nebo dokonce můžete zvolit tlačítkový).

Jak vybrat mobilní telefon?

Mobil pro hráče

Videohry jsou neuvěřitelný byznys, momentálně jde o jedno z nejúspěšnějších odvětví na světě. Hráči mají u svého příslušenství rádi kvalitu, což samozřejmě platí i u telefonů.

Zásadní je kvalita zobrazení (velký, jemný, zářivý displej, ideálně s rychlou odezvou a vysokou obnovovací frekvencí), vysoký výkon a velká paměť (hodně GB RAM, prostorná interní paměť a rychlý procesor), baterie s velkou výdrží… A ideální jsou i funkce navíc, jako jsou herní režimy, pokročilé chlazení, řízení spotřeby apod.

Mimochodem, věděli jste, že k některým telefonům můžete připojit gamepad a streamovat na ně moderní konzolové hry z internetu? Z telefonu se pak stává špičková přenosná konzole. Více se můžete dozvědět v našem článku.

Jak vybrat mobilní telefon?

Jaké jsou základní parametry při výběru?

Technicky vzato můžete přijít k nám do prodejny nebo procházet nabídku e-shopu a nevědět vůbec nic – rádi vám s výběrem poradíme. Rozhodně ale doporučujeme, abyste se před nákupem seznámili alespoň se základními parametry, a případně uvážili, jaké máte priority.
 

Displej a úhlopříčka

U displeje je samozřejmě na prvním místě důležitosti úhlopříčka. Od té se odvíjí i velikost samotného telefonu (hlavně když jsou dnes v módě téměř bezrámečkové mobily). Měli byste vědět, že trendem je protahování displejů do čím dál širších poměrů stran, takže rostou na výšku, ale šířka se nemění – i telefon s obří úhlopříčkou (např. 6,5") vám díky úzkému poměru stran a designu bez okrajů může skvěle padnout do ruky.

Kvalitnější modely nabízejí lepší panel (oblíbená je například technologie AMOLED s krásnými barvami a vysokým kontrastem, která předčí běžné LCD či IPS neboli In-Plane Switching displej řadící se k technologii LCD), vyšší rozlišení (HD by i stačilo, ale rozumnější minimum je Full HD [resp. jeho širokoúhlejší varianty] a luxus je cokoli vyššího). Nejlepší telefony také nabízejí filtry škodlivého modrého světla či vysokou obnovovací frekvenci (např. superplynulých 120 Hz) apod.

displej

Výkon: RAM, CPU a paměť

O výkonu si může určitou představu udělat i lajk. S procesory (CPU) je to složitější, protože např. samotný počet jader vám nic neřekne (osmijádrový procesor má mobil za 3 000 i za 45 000 Kč).

Jednoduché je to ale s paměťmi. Nejdříve si však udělejme jasno v rozdílu mezi RAM a pamětí. Označení RAM neboli operační paměť se vztahuje k výkonu mobilu. Tady jednoznačně platí, že více je lépe – mj. si telefon lépe poradí s více otevřenými aplikacemi zároveň a celkově je (viditelně!) plynulejší. Pokud tedy vybíráte mezi např. 6 GB RAM a 8 GB RAM a můžete si dovolit vyšší variantu, určitě ji doporučujeme.

U interní paměti také logicky platí, že tím je větší, tím lépe, ale záleží, jak ji využijete. 32 GB stačí méně náročným uživatelům, 64–128 GB je rozumný standard a 256 a více GB představuje luxus. V případě potřeby je pak možné u telefonů, které disponují slotem na paměťovou kartu, dokoupit takovou paměťovou kartu, a tak rozšířit úložný prostor. 

Jak vybrat mobilní telefon?

Výrobce Qualcomm nabízí procesory Snapdragon, Cortex či Adreno. Co se týká značky Apple, k dispozici jsou procesory Apple A a Apple M. Samsung vsází na Exynos, výrobce MediaTek na procesor Helio. HiSilicon (Huawei) poskytne na výběr mezi Kirin 900 nebo Kirin 600/700 a konečně NVIDIA je známá svým Tegra K1 procesorem. 

Baterie: Výdrž může být až na druhém místě

Podle kapacity akumulátoru udávané v mAh si můžete udělat určitou hrubou představu o výdrži (opět – čím více, tím lépe), ale v reálném provozu záleží na tolika faktorech, že půjde nanejvýš o odhad. Standardně vydrží smartphone „den“ – tak nějak se počítá s tím, že je uživatelsky v pořádku, když ho přes den používáte dle libosti a večer ho vždy nabijete. Největší kapacita baterie dnes dosahuje okolo 7 000 mAh, což obvykle zajišťuje 2-3denní výdrž při běžném používání. Ovšem pozor, větší a tím pádem logicky i těžší baterie může citelně zvýšit hmotnost celého smartphonu.

Poslední roky ale přinesly zajímavý trend, který výdrž jako takovou může odsunout na druhou kolej – rychlonabíjení. Ujistěte se, že telefon podporuje nejnovější rychlonabíjecí standard, použijte kompatibilní výkonnou nabíječku a máte po starostech; na 50 % kapacity můžete být třeba za 20 minut. Výhodné je to hlavně pro uživatele, kteří na mobilu například hrají. Žádný smartphone nezvládne 10 hodin hraní mobilní hry, ale pokud vydrží pět, pak se rychle nabije a nabídne dalších pět, tak je to lepší, než kdyby byl dva centimetry tlustý, nabízel obří kapacitu baterie a nabíjel se tři hodiny.

Jak vybrat mobilní telefon?

Důležitá je také volba napájecího konektoru. Moderní je oboustranný a rychlý konektor USB-C. Starší micro USB už nemůžeme doporučit, i když to není vyloženě důvod, abyste nekoupili jinak dobrý telefon. Také se velice populárním stal trend bezdrátového nabíjení.

Jak vybrat mobilní telefon?

Fotoaparáty: Kvantita nemusí znamenat kvalitu

Jak jsme již uvedli, fotoaparát je jedním z parametrů, který hodně ovlivňuje cena. Dnes již neplatí, že levné mobily fotí špatně – v dobrých světelných podmínkách obvykle pořizují hezké snímky. Nejlepší mobily ale excelují i v horším světle a samozřejmě fotí celkově výrazně lépe.

Trendem jsou specializované objektivy; samostatný makrobjektiv, ultraširokoúhlý objektiv, teleobjektiv… Oblíbený je také autofocus, který zabezpečuje automatické ostření. U levných modelů může jít spíše o „marketing“, ale u lepších telefonů mohou přinést opravdu zajímavé výsledky.

 

Operační systém: Apple, nebo Google?

Co se operačních systémů týče, máte na výběr v podstatě ze dvou možností. iPhony (a jiná zařízení) od Applu jsou postavené na systému iOS od stejného výrobce. Mobily jiných značek nabídnou systém Android (od Googlu).

Ani jeden ze systémů není špatnou volbou. iOS je výborně odladěný, uživatelsky přívětivý, pravidelně aktualizovaný a celkově výborně fungující systém. Android zase nabízí více možností přizpůsobení, takže i když může být „jednoduchý“, může zároveň zkušeným uživatelům poskytnout více pokročilých možností.

Jak vybrat mobilní telefon?

Možnosti připojení

Nemusíte se obávat, že by telefon nedokázal telefonovat. Zvážit můžete podporu eSIM, tedy elektronické, „virtuální“ SIM karty, jež nahrazuje klasickou plastovou kartičku. Již jsme také zmínili, že každý smartphone určitě nabídne GPS a Bluetooth (u toho je vhodná co nejvyšší verze).

Každá chytrý telefon také musí mít možnost připojit se k internetu. Dostačující standard je podpora 4G (LTE), ale podpora nejnovějších sítí 5G je čím dál běžnější. Z volitelné výbavy můžeme doporučit ještě podporu NFC, které využijete například při bezkontaktních platbách (mobil stačí odemknout a přiložit k platebnímu terminálu „jako kartu“). Některé telefony jsou vybaveny i infraportem, který můžete využít například k dálkovému ovládání televize namísto ovladač. 

Odolnost

Jak již bylo zmíněno u odolných telefonů, některá zařízení jsou v dnešní době odolná nejen proti prachu, ale i například vodě. Při orientaci mohou posloužit tzv. stupně krytí vypovídající o konkrétní ochraně. Jako označení slouží zkratka IP a dvě číslice. První z nich vypovídá o ochraně před vniknutím cizích předmětů či nebezpečným dotykem. Druhá číslice pak informuje o ochraně před vniknutím kapalin (vody).

odolný mobil

Můžete se také setkat s tím, že jedna číslice bude nahrazena písmenem „x“, tzn. mobil konkrétní ochranu neposkytuje. U těchto zařízení se budete asi nejvíce setkávat s IP67 nebo IP68. U IP67 lze mobil ponořit do vody až do hloubky 1 metru na 30 minut, nicméně IP68 odolá i větším hloubkám. Naopak některé telefony nedisponují voděodolností a jejich stupeň krytí je neochrání ani před vlhkostí (např. IP20). 

Napříč internetem pak naleznete mnoho seznamů, kde jsou jednotlivé zkratky vypsány. Pokud si však chcete být opravdu jistí ohledně odolnosti vašeho zařízení, doporučujeme se ideálně orientovat dle informací daného výrobce
 

Vzhled až na prvním místě?

Ať už se nám to líbí, nebo ne, mobil není jen elektronické zařízení, ale také doplněk. V první řadě byste se měli zaměřit na parametry, na výbavu. Na vzhledu ale záleží.

vivo v23

V celkovém dojmu hrají roli použité materiály. Plastové provedení nemusí v dnešní době nutně znamenat, že se jedná o nejlevnější telefon. Existují již i kvalitní plastové zpracování pro vyšší střední třídu mobilů. Sklo se pak u dražších zařízení někdy používá pro zadní kryty. Dalším využívaným materiálem pro dražší mobily je hliník. Kombinace hliníku s plastem nebo polykarbonátem se pak objevuje u střední třídy. Poslední materiál, kterým může být příležitostně tvořen obvodní rámeček, je nerezová ocel.

Dále váš dojem může rovněž ovlivnit barevné provedení, šířka okrajů kolem displeje, design bloku s fotoaparáty i další detaily. Neméně důležitá je samozřejmě ergonomie. Mobil by měl při používání být jako prodloužení vaší ruky; úchop by měl být jistý a pevný, ale komfortní.

Jak vybrat mobilní telefon?

***

Doufáme, že jsme vám výběr usnadnili. Podívejte se na aktuální nabídku smartphonů u nás v e-shopu DATART.
 

chci nový mobil

Související články:

Nejlepší mobily pro seniory

Nejlepší mobily pro děti

Příslušenství pro mobilní telefony

Platba mobilem

5G sítě v ČR

Další aktuality

Tipy na dárky pro ženy: čím udělat radost manželce, mamince, kamarádce nebo třeba sestře? 

Tipy na dárky pro ženy: čím udělat radost manželce, mamince, kamarádce nebo třeba sestře? 

Přemýšlíte každoročně, čím letos potěšit své nejbližší a co jim nadělit pod stromeček? V tom případě jistě uznáte, že inspirace není nikdy dost. V tomto článku se zaměříme na tipy na vánoční dárky pro...... Celý článek
Jak restartovat iPhone?

Jak restartovat iPhone?

Ťukáte, mačkáte, prosíte, doslova tancujete prstem na displeji, ale nic se neděje? Pomůže už jen vynucené restartování mobilu. Zkušenost, kterou má téměř každý. Co dělat, když obrazovka vašeho iPhonu ...... Celý článek
Recenze: Přináší Honor 70 5G špičkový design a výkon?

Recenze: Přináší Honor 70 5G špičkový design a výkon?

Recenze Honoru 70 5G je pro mě trochu nostalgická, protože ještě před pár lety byla moje první recenze vůbec právě recenze na mobil této značky – Honor 20. Tehdy jsem z něj byla upřímně unešená. Zauja...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
5 jednoduchých tipů, jak ušetřit na Vánoce

5 jednoduchých tipů, jak ušetřit na Vánoce

Rok co rok je to stejné. Necháváte dárky na poslední chvíli a pak nevycházíte s penězi? Přemýšlíte, že zkusíte letos využít svůj talent a drobnosti pro své blízké raději vyrobíte? Poradíme vám, jak na...... Celý článek