Pračky a sušičky LG vás zbaví alergenů

8. 4. 2021 - Martina Minaříková - Rádce
Jaro je pomalu ale jistě tady, což s sebou přináší nejen vyhlídku krásnějšího a teplejšího počasí, ale také start alergické sezony. Pokud se řadíte mezi ty, kteří každý rok svádí s alergiemi tuhý boj, máme pro vás tip na účinnou zbraň v podobě praček a sušiček od LG.  

Pračka a sušičky LG pro alergiky

Řekněte alergenům ne

Hned, jak se objeví první kvítek, vám už slzí oči a hledáte kapesník. Ne proto, že byste byli dojatí, ale proto, že vás dráždí všudypřítomné pyly, roztoče, prach a další nečistoty. Zmírnit dopady alergie samozřejmě pomůže užívání léků, dodržování hygieny, častější úklid, ale také výběr správné pračky a sušičky LG! Přemýšlíte, jak to spolu souvisí? Překvapivě víc, než jste si možná doteď mysleli.

Alergeny a různí roztoči se totiž kromě jiného drží také v našem oblečení, ze kterého byste je měli pravidelně odstraňovat. A právě v tom vám budou nápomocny parní pračky a sušičky, které LG pro tento účel vybavilo speciálními programy Pro alergiky. Díky nim bude prádlo nejen čistě vyprané a načechrané, ale především zbavené alergenů.

LG pračky a sušičky pro alergiky

LG sází na sílu páry

Parní technologie Steam™ a Steam+™ je v boji proti alergenům naprosto zásadní a má hned několik plusů, které v konečném důsledku ocení všichni, nejen alergici. Tím největším je samozřejmě snížení množství alergenů v prádle až o 99,9 %. Parní praní Steam+™ můžete využít jako přídavnou možnost pro 6 pracích cyklů, případně vám bude k dispozici parní program Pro alergiky. Pokud se rozhodnete pro koupi pračky LG s funkcí Steam™, budou k vašim službám připraveny mimo jiné programy Pro alergiky a Dětská parní péče.

Jak parní praní funguje?

Zvolíte-li ho jako přídavnou možnost, pračka LG napustí do bubnu jen určitý objem vody (cca 4 l) a po dobu 20 minut vodu zahřívá, až se promění v páru a následně vyplní prostor bubnu. Prádlo se lehce promíchává a napařuje. Díky tomu se značně zvyšuje účinnost praní, protože pára má asi 1600× menší hustotu než voda a snadněji se dostane mezi vlákna oblečení. Po skončení tohoto procesu běží standardní prací program. V principu stejně pak funguje parní prací program Pro alergiky, u něho však počítejte s delším působením páry.

Program Pro alergiky

Rozdíl mezi technologií Steam™ a Steam+™

Je především v tvorbě páry, kdy technologie Steam+™ vytváří páru jednodušeji a nepotřebuje k tomu tolik vody. Když se totiž pod bubnem vytváří pára, technologie Steam™ musí před tím, než stoupne voda do vnitřku bubnu, prádlo namočit. Oproti tomu technologie Steam+™ má pod bubnem dostatek prostoru pro výrobu páry bez navlhčení prádla.

Pojďme si tedy shrnout největší výhody parních praček LG:

  • parní program Pro alergiky redukuje až 99,9 % různých roztočů, plísní, bakterií, virů a dalších alergenů a je certifikován organizací BAF (British Allergy Foundation)
  • působí na oděvy rychle, přímo, rovnoměrně a do hloubky
  • pokud zvolíte parní praní jako přídavnou možnost, zvýší se účinnost praní – lépe a rychleji se rozpouští prací prášek i skvrny
  • udržují stálou teplotu v bubnu
  • osvěžují a změkčují prádlo
  • využití přídavné možnosti Redukce pomačkání
    • technologie Steam+™ nabízí přídavnou možnost Redukce pomačkání, kterou můžete využít pro 6 parních programů
    • díky účinkům páry a speciálnímu pohybu prádla v bubnu zajistí až o 30 % méně pomačkání, které vzniká při ždímání

Redukce alergenů

Péči o alergiky podtrhnou sušičky LG

Možná si říkáte, že sušičku oželíte a bude vám v boji proti alergenům stačit parní pračka. Opak je ale pravdou! Když totiž čerstvě vyprané a alergenů zbavené prádlo vytáhnete z pračky LG a dáte ho sušit třeba na balkon či zahradu, vystavíte ho znovu pylu, prachu a kouři. Rázem bude vaše předchozí snaha o redukci alergenů naprosto zbytečná. 

Sušení prádla proto raději přenechte sušičce LG, v jejíž programové nabídce také nechybí program Pro alergiky. Jeho hlavní výhodou je eliminace až 99,9 % alergenů a sterilizace bakterií. Jak to funguje? Sušička fouká konstantně teplý vzduch do bubnu, díky čemuž teplota uvnitř stoupne na 60 až 65 °C po dobu 60 minut a dojde k odstranění alergenů i bez páry. Počítejte s tím, že celková délka trvání sušicího programu Pro alergiky je přibližně dvě hodiny. Využít ho můžete i v případě, že jste prádlo předtím vyprali v jiném programu, než je parní program Pro alergiky.

Vejdou se do každé koupelny

Pokud bydlíte v malém bytě a vaše koupelna zrovna neoplývá velkými rozměry, nemusíte věšet hlavu. I v takovém případě si totiž můžete pořídit parní pračku a sušičku LG. V závislosti na místě, kam se chystáte spotřebiče umístit, sáhněte buď po SLIM pračce, nebo verzi 2 v 1, tj. pračce se sušičkou, která je rovněž k dostání ve SLIM provedení. Ta vám pomůže nejen ušetřit místo, ale také pořizovací náklady, přičemž nabízí vše, co standardní pračky LG.

Set pračky a sušičky LG

Máte-li však prostoru trošku víc, neváhejte a pořiďte si rovnou set pračky a sušičky LG. Kromě toho, že k sobě budou designově ladit, vám výrazně zjednoduší život a ušetří čas i energii. Pomocí mobilní aplikace LG ThinQ je spárujete a tím si ulehčíte výběr sušicího cyklu. Sušička totiž přes Wi-Fi přijme informaci od pračky a automaticky nastaví správný sušicí cyklus podle posledního pracího cyklu.

Set pračky a sušičky LG

LG TIP: Věnujte pozornost kapacitě

Nejde ani tak o to, kolik prádla denně vyperete, jako spíš o velikost bubnu. Čím větší je totiž buben, tím lépe se prádlo vypere, protože má více místa. Navíc se nemusíte obávat o zvýšení spotřeby. Pračky LG jsou vybaveny umělou inteligencí AI DD, která kromě hmotnosti rozezná také jemnost vláken a podle toho vybere optimální prací pohyby.

Život je dobrý, když vám pračky a sušičky LG uleví od projevů nepříjemných alergií jednou provždy!

Chci pračku LG     Chci sušičku LG

Autor článku

Martina Minaříková

Od té doby, co jsem se naučila psát, vlastně nic jiného nedělám. Nejdřív jsem psala slohovky ve škole, pak seminárky na vysoké a teď mám vlastně velké štěstí, že se psaní tak trochu stalo mojí prací. Píšu o všem, o čem se dá, ale momentálně mě nejvíc baví různé elektro hračky.

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů