basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Philips Hue: Chytré osvětlení vám zlepší kvalitu života

10. 12. 2018 - Zdeněk Císař - Produkty
Systém Philips Hue umí se světlem divy. Nabízí pohodlné ovládání, možnost nastavit optimální teplotu světla na práci i spánek, chytré buzení, zábavné efekty i mnoho dalšího.

Philips_HUE_uvodni
Přes telefon můžete ovládat vše… Světla se také mohou automaticky chovat podle pravidel, která jim určíte.

Philips Hue Tap Vypínač Hue Tap
můžete přenášet.

Seznamte se – systém chytrého osvětlení Philips Hue umožňuje mnohem víc než jen dálkově ovládat světla. Pomůže navodit správnou atmosféru, automatizovat domácnost, znásobit zážitky ze sledování multimédií a hraní her i vylepšit vaše vstávání. Celé vaší domácnosti, od ložnice po koupelnu, může dodat nový světelný rozměr.

Na úvod si zaslouží zmínku, že Philips se věnuje světlu a osvětlení opravdu důsledně – technologicky i vědecky. Řeší osvětlení kanceláří a obchodů pomocí moderních světelných panelů (říká jim OneSpace), vymýšlí, jak moderně osvětlit celá města, hraje si se světlem jako designovým doplňkem, navigační pomůckou

Dokonce v klasických nákladních kontejnerech, pod speciálním umělým osvětlením, úspěšně pěstuje chutnou zeleninu a ovoce – vidí v tom řešení případných potravinových krizí...

My nicméně zůstaneme „při zemi“, v klasické domácnosti. Pro běžné domácí uživatele je určené chytré osvětlení celé domácnosti ve formě systému Philips Hue. Nabízí přitom mnohem víc než „žárovky s dálkovým ovládáním“ – když říkáme chytré osvětlení, myslíme opravdu chytré!
 

Každé ráno bude slunečné, každá písnička získá světelný rozměr…

Zapomeňte na dálkový ovladač, máte mobil. A hlas

Sehnat v obchodě barevnou žárovku s dálkovým ovladačem upřímně není takový problém… Systém Hue jde mnohem dál. Nastavení máte pohodlně přístupné přes mobilní aplikaci, takže místo vypínače můžete sáhnout po telefonu či tabletu. Nebo použijte chytré hodinky… No, anebo se nenatahujte vůbec; Hue podporuje ovládání hlasem.

Philips Hue

Ale samozřejmě nemusíte používat chytré zařízení. Philips k žárovkám prodává klasické vypínače a stmívače, jež umožňují regulovat intenzitu osvětlení. I ty jsou samozřejmě pokrokové – třeba ovladač Tap nemusíte montovat na stěnu. Je bezdrátový a elegantní, snadno ho můžete přenášet z místnosti do místnosti po celém domě.

Na barvě světla záleží

Ve spoustě situací oceníte barevné světlo – může navodit tu správnou atmosféru při sledování televize i při romantické večeři. Se žárovkami Philips Hue White and Color Ambiance můžete volit ze 16 milionů barevných odstínů.

Obrovský vliv na nás ale také mají pouhé odstíny bílé, tzv. teplota barvy.

Philips Hue

Studené modré světlo pomáhá soustředění a produktivitě – je ideální na práci, a naopak v ložnici nemá co dělat, protože potlačuje spánkovou aktivitu. Teplé světlo známe z obyčejných žárovek. Je útulné, hřejivé, podporuje následný spánek. Neutrální bílá odpovídá přirozenému dennímu světlu. Vidíte ostře, cítíte se fajn a také správně vnímáte barvy (to je důležité při vaření i tisíci dalších činností). Žárovky Philips Hue White Ambiance vám umožní kdykoliv jednoduše nastavit teplotu bílého světla.

Philips Hue
Večer se hodí teplé bílé světlo, podporuje spánek.
Philips Hue
Ráno vás může budit „sluneční svit“. Ať je venku jakkoli!

Žárovky, pásky, lampy, lustry…

Mozkem a centrálním ovladačem systému je můstek Philips Hue Bridge. To můstek komunikuje s ovládací aplikací, různými senzory a dalším příslušenstvím. A k němu také bezdrátově připojujete všechny části osvětlení.

Nabídka je široká. Bílé i barevné žárovky seženete se všemi běžně používanými paticemi (E27, E14, GU10, …), takže můžete vyměnit světla v obýváku i koupelně. Mimořádně moderní a stylové osvětlení zajistí LED pásky – ať už je dáte na vršek kuchyňské linky, nebo třeba pod pohovku, podél schodiště, kolem obrazu…

Oku lahodící, jemné nepřímé osvětlení nabídnou lampičky Philips Hue Bloom či Hue Go.

Philips_hue_lampy

Mnohem víc než jen zhasnutí a rozsvícení

Příjemná vychytávka je už možnost měnit barvy světla, ovládat osvětlení mobilem nebo tabletem… Hue toho ale umí mnohem víc. Nastavit klidně můžete automatické rozsvěcení a zhasínání, nebo osvětlení spojit se senzory pohybu či detekcí polohy. Až se například se svým mobilem přiblížíte k domovu, světla se rozsvítí.

Že je vstávání otrava? Co říkáte na představu, že ať už je venku jakékoli počasí, vás vždycky probudí přirozený „sluneční“ svit.

To není vše. Představte si, že hrajete hru nebo sledujete film a osvětlení mění barvu podle toho, co se děje na obrazovce. Nebo že světlo v pokoji reaguje na hudbu a její rytmus.

Philips je v tomto oboru legenda – možná znáte jeho televizory Ambilight, které z několika stran svítí na stěnu za sebe v barvách, které jsou zrovna na obrazovce, čímž opticky zvětšují obraz a více diváka vtahují do děje. Když reaguje osvětlení celé místnosti, tak se dojem ještě násobí…

A protože je systém Philips Hue založený na komunikační platformě ZigBee, můžete ho propojit i s dalšími systémy a produkty. Možnostem chytré domácnost se meze nekladou, každou chvíli přibývají nové. Pokud se o technologie zajímáte, určitě vás potěší, že Philips Hue si rozumí například se systémy Nest, s Asistentem Google, Cortanou od Microsoftu, Apple Homekitem, Alexou od Amazonu, Samsung SmartThings… Chytrou domácnost jako z budoucnosti si můžete doma vytvořit už teď.

 

Philips Hue

Autor článku

Zdeněk Císař

Nejčastěji moje jméno najdete u recenzí produktů nebo představení technologií. Nevím, jak se to stalo, možná mě maminka jako malého upustila na hlavu v obchodě s elektronikou, ale zajímají mě běžné spotřebiče i ta nejpodivnější technologická hejblátka. Škrabka na brambory s vestavěným satelitním přijímačem? Sem s ní! Snažím se ale psát odlehčeně a vžít se do role uživatelů, kteří nespí s klávesnicí pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů