ETA

Při vyslovení jména ETA se česká duše tetelí blahem. Tento výrobce malých domácích spotřebičů si zakládá na zkušenostech svých zákazníků. Hlavní je proto zdraví, kvalita a příjemná použitelnost v reálných podmínkách. Proto podléhají různé pekárny, topinkovače, žehličky, mixéry i vysavače náročnému testování. Nepřekvapí proto ani prodloužené záruční lhůty. Věděli jste třeba, že motorům kuchyňských robotů ETA věří i 10 let?<br>

Nejprodávanější

Nejprodávanější v kategorii

u vás již 29.09.
599 Kč
u vás již 29.09.
179 Kč
U dodavatele očekáváme 30.09.
599 Kč
u vás již 29.09.
1 499 Kč
u vás již 29.09.
499 Kč
u vás již 29.09.
127 Kč
u vás již 29.09.
949 Kč
U dodavatele očekáváme 30.09.
549 Kč
u vás již 29.09.
249 Kč
u vás již 29.09.
199 Kč

Zlaté české elektro

Společnost ETA není pravděpodobně neznámá žádnému Čechovi, vždyť ještě na počátku devadesátých let byly v každé domácnosti alespoň tři spotřebiče této značky původem z Hlinska. Pozice společnosti jakožto nejsilnějšího výrobce domácích spotřebičů na českém trhu od pádu železné opony a se vstupem zahraničních společností sice oslabila, takže průměrný počet přístrojů na domácnost se snížil na jeden, její jméno však zůstává nadále symbolem poctivé české kvality.

Stroje, které vydrží

Značka od svého založení Janem Prošvicem v roce 1943 prodělala bouřlivý vývoj, na kterém se podepsala jak válka, tak nástup normalizace a znárodňování velkých podniků. Nejprve jako ESA, později jako Národní podnik Elektro-Praga Hlinsko a od roku 1960 známá pod svým obchodním jménem ETA se firma rychle stala celostátně uznávanou autoritou na poli domácích spotřebičů. V jejím repertoáru hrají v minulé éře prim zejména kolečkové vysavače řady x400, fény tvaru laserové  pistole anebo známá žehlička z řady Eta 211 disponující ve své době největší žehlicí plochou na světě. Poslední dva jmenované pocházely z návrhů světově proslulého dvorního designéra značky, Stanislava Lachmana.

Po celou dobu své existence je ETA právem spojena s představou strojů, které vydrží, což se i v dnešní poruchové době odráží v neuvěřitelné až desetileté záruce některých spotřebičů jako jsou například kuchyňské roboty.

Návrat ke kořenům

V roce 2002 došlo ke krátkému rozšíření záběru výroby na komponenty pro automobilový průmysl, po vyčlenění samostatného závodu Plastkov se však ETA vrátila k tomu, co jí jde a vždy šlo nejlépe - k elektrospotřebičům. Úpravy také doznalo i logo společnosti, poprvé po 60. letech. Dnes ETA symbolizuje především tradici a dlouhou historii domácích elektrospotřebičů ve znamení českého designu a české kvality, a zůstává nejznámější značkou domácích elektrospotřebičů na našem území.