basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Získejte zpětný bonus při nákupu vybrané fotovýbavy značky SONY! Více informací najdete ZDE.

Doporučujeme přikoupit

Technické parametry

Technické parametry Digitální fotoaparát Sony Alpha 7 III tělo černý

Všeobecné vlastnosti
Výrobce Sony
Kategorie Digitální fotoaparáty Sony
Záruka 24 měsíců
Obecné informace
Typ fotoaparátu kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Snímací čip
Rozlišení (foto) 24,2
Formát snímač Full-Frame
Druh snímače Exmor R CMOS
Formát záznamu foto JPEG, RAW
Min. citlivost (ISO) 100
Max. citlivost (ISO) 51200
Objektiv
Počet objektivů v setu pouze tělo
Stabilizace snímače Ano
Elektronická stabilizace Ano
Sluneční clona v balení Ne
Režimy a funkce
Sekvenční snímání 10 sn./s
Samospoušť (min. prodleva) 2 s
Interní blesk Ano
Nastavení interního blesku v EV Ano
Externí blesk Ne
Detekce obličeje Ano
Kreativní režimy 8
Zaostřování a měření scény
Systém ostření multibodové AF, středobodové AF, volitelný bod AF, Manuální zaostřování, Jednotlivý AF, Kontinuální AF, Jednotlivý AF + MF, AF Tracking
Pomocné světlo AF Ano
Vyvážení bílé automatické, manuální
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku –5 až +5 EV v krocích po 1/3, 1/2 nebo 1 EV
Nejkratší čas expozice 1/8000 s
Nejdelší čas expozice nad 8sec. s
Displej a hledáček
Typ hledáčku elektronický
Zorné pole hledáčku 100 %
Rozlišení hledáčku 2359296 pix
Velikost LCD 7,5 cm
Rozlišení LCD 921600 pix
Polohovatelný displej Ano
Dotykový displej ano
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor
Wi-Fi Ano
Propojení Bluetooth Ano
NFC Ano
Podpora přímého tisku Ano
GPS Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa 4K (3840x2160) pix
Hodnota fps 25
Formát záznamu videa MPEG, AVCHD
Nezařazeno
Vodotěsnost Ne
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Barva černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12,69 cm
Výška výrobku 9,56 cm
Hloubka výrobku 7,37 cm
Hmotnost výrobku 0,65 kg
Rozměry balení
Šířka balení 21,5 cm
Výška balení 14 cm
Hloubka balení 16 cm
Hmotnost balení 1,52 kg
Produktový list Stahnout (pdf / 151619 kb)
Návod k použití Stahnout (pdf / 3096217 kb)
Prohlédnout si více vlastností produktu
Vše o produktu

Vše o produktu

full frame zrcadlovka • 24,2Mpx CMOS snímač Exmor R • hybridní automatické ostření • 4K video • Wi-Fi • Bluetooth • NFC • USB-C • micro HDMI • 3" LCD dotykový výklopný displej • OLED hledáček • hmotnost 650 g • rozměry 126,9 × 95,6 × 73,7 mm

Sony Alpha 7 III

Sony Alpha 7 III  je digitální full frame zrcadlovka vybavená snímačem CMOS Exmor R, vylepšeným zpracováním obrazu a celkově lepším automatickým ostřením. A právě na automatické ostření klade obrovský důraz a ještě jej citelně posouvá kupředu. Přes profesionální výsledky ale udržuje rozměry na uzdě a přitom dokáže skutečně úžasně fotit i natáčet video ve 4K lepší, než zvládá konkurence díky několikanásobnému počtu zachycených informací.

Pořídit nádherné fotografie a videa vám pomůže i OLED hledáček a vysoce kvalitní výklopný dotykový displej. O to, aby vám neunikl už žádný důležitý moment, se zase postará souvislé fotografování rychlostí až 10 sn/s se sledováním AF/AE, zatímco s postprodukcí si vyhrajete díky RAW výstupu i neskutečně bohaté paletě funkcí, z nichž budou nadšení i nejnáročnější fotografové a filmaři.

Vítám vás mezi full frame profesionály.


24,2Mpx Full-Frame snímač CMOS Exmor R

Luxusních výsledků fotoaparát dosahuje i díky 35mm snímači obrazu CMOS Exmor R Full-Frame s rozlišením 24,2 megapixelu, zpětným osvětlením a snímačem bez mezery na čipu pro ještě větší citlivost a širší dynamický rozsah. Navíc má měděné vodiče a technologii LSI pro dvakrát rychlejší čtení dat.

 

Vylepšený systém zpracování obrazu

Ještě vyšší kvality obrazu je docíleno spojením systému zpracování obrazu nové generace s novým snímačem.

 

Celkově lepší automatické ostření

Předností tohoto modelu je i vylepšené zpracování obrazu a algoritmy automatického ostření pro ještě rychlejší AF i jeho zvýšenou přesnost a sledování. To vše díky 693 bodům automatického ostření s fázovou detekcí a 425 bodům automatického ostření s detekcí kontrastu. Výsledkem je až dvakrát rychlejší automatické ostření AF i přesnější sledování výkonu u objektů, jejichž pohyb lze předpovídat.

 

Podpora objektivů s bajonetem A

Automatické ostření s fázovou detekcí je podporováno i s objektivy s bajonetem A, a to díky adaptéru LA-EA3.

 

Režim AF-C

Automatické ostření se dočkalo podpory režimu AF-C pro vylepšené snímání portrétů a rychlejší automatické ostření, díky němuž lze zachytit portrét i u pohybujících se cílů, případně když se objekt dívá dolů, mimo fotoaparát nebo je část tváře zatmavená.

 

AF-ON

Novinkou je také tlačítko AF-ON pro automatické zaostření bez sekvence stisknutí tlačítka spouště závěrky do poloviny a zaostření. To znamená, že se můžete soustředit jen na focený objekt. Navíc je k dispozici i vícepolohový volič s možností rychle a přesně posunout bod zaostření.

 

Výhody automatického ostření

Nabízí se také možnost nastavit citlivost sledování automatického ostření, a to v pěti stupních v případně objektů opouštějících zónu zaostření. K dispozici je i možnost oblasti registrace automatického ostření ukládat do paměti a přiřadit je tlačítkům pro jejich rychlé vyvolání.

 

Až 10 sn./s se sledováním AF/AE

Nová clona doplněná o inovované zpracování obrazu umožňuje souvisle fotografovat rychlostí až 10 sn./s se sledováním AF/AE, a což oceníte při fotografování rychlých objektů. Jedna dávka souvislého fotografování pak umožňuje získat až 177 snímků JPEG v plném rozlišení, 89 komprimovaných snímků RAW či až 40 nekomprimovaných snímků RAW. A aby vás nic nerušilo, je zde elektronická clona bez vibrací, díky níž už nezmeškáte ani jediný záběr.

 

Vylepšené souvislé fotografování

V souvislém fotografování lze snímky ukládat jako skupiny a ty pak odstranit/ochránit před smazáním v jediném kroku. Větší kapacita dávky snímků společně s podporou médií UHS-II pak znamenají jednodušší zápis na paměťové karty.

 

Funkce proti blikání

Fotoaparát automaticky rozpozná blikání zářivek i jiného umělého osvětlení a ideálním nastavením expozice minimalizuje vliv blikání na snímky.

 

Natáčí ve 4K

Díky full frame videím s 4K rozlišením se čtením plného počtu pixelů bez technologie pixel binning dosáhnou snímky až 2,4násobného objemu dat. Můžete si tak být jisti skvělé redukce efektu moiré a zubatých okrajů.

 

Široká podpora HDR

Široká škála podpory HDR formátů vám umožní zachytit ještě krásnější záběry. Podporováno jsou S-Log3 i S-Log2 gamma křivky a HLG (Hybrid Log-Gamma).

 

Vylepšené hybridní automatické ostření

Fotoaparát kombinuje automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině a automatické ostření s detekcí kontrastu. To znamená, že perfektně ostré budou i skutečně rychlé předměty.

 

My Menu (Moje nabídka)

My Menu (Moje nabídka) je způsob jak si uspořádat až 30 položek nabídky podle vašich preferencí k rychlejší obsluze. Dokonce lze vymazat nepoužívané položky a novinkou je u tohoto modelu nové uspořádání primární nabídky s názvy skupiny a čísly stránek nahoře.

 

Funkce hodnocení

Fotografie lze hodnotit klasicky 1 až 5 a toto známkování mít uložené i v aplikaci PlayMemories Home a Imaging Edge pro zpracování obrázků na PC. Dokonce funkci lze přidělit vlastní tlačítko pro ještě intuitivnější obsluhu.

 

Rychlejší přizpůsobení

Můžete ukládat nastavení fotoaparátu (dvě přímo do něj, čtyři pak na paměťové karty), aby vám byla rychle dostupná díky voliči režimů. Na těle je pak 11 speciálních tlačítek, jimž lze přiřadit až 81 funkcí.

 

XGA OLED Tru-Finder hledáček

OLED hledáček s vysokým rozlišením a věrnými barvami přináší reálné podání obrazu. Má 0,78× zvětšení obrazu a vrstvu ZEISS T minimalizující nežádoucí odlesky objektivu na čočce okuláru. Oproti modelu α7 II se navíc můžete těšit na o 40 % rychlejší spouštění při zapínání. K dispozici je přitom i speciální režim zobrazení „High“ pro ještě přirozenější podání.

 

Dotykový LCD displej

Fotoaparát má 3palcový LCD displeji s 922 tisíci body a dotykovým ovládáním. Je skvěle čitelný za všech podmínek a přináší funkci ostření dotykem na vybraný bod. Je také naklápěcí až o 107° a sklopný až o 41°. 

 

Bluetooth

Tento model je vybaven modulem Bluetooth, kdy jej lze skrze aplikaci Imaging Edge Mobile v telefonu/tabletu spárovat a obohatit fotografie o data o poloze.

 

USB-C

Na těle najdete USB-C s podporou rychlého standardu USB 3.1 první generace pro rychlé přenášení objemných souborů, jako je formát RAW. Nabízí se přitom i nastavení přenosu v JPEG do PC, abyste je mohli rychle zkontrolovat před tím, než s nimi budete chtít pracovat v RAW.

 

Dlouhá výdrž

Delší výdrž zajišťuje baterie NP-FZ100 s 2,2násobnou kapacitou oproti modelu NP-FW50. Na nabití tak pořídíte až 710 fotografií, přičemž výdrž ještě můžete vylepšit volitelným vertikálním gripem VG-C3EM, do nějž se vejdou ještě dvě baterie.

 

Duální sloty s kompatibilitou UHS-II

K dispozici máte hned dva sloty pro kartu SD, jenž se chlubí kompatibilitou s UHS-II pro rychlejší zápis dat a kartu SD / Memory Stick. Můžete toho využít k současnému zápisu i oddělení dat RAW a JPEG nebo pro kopírování pořízených materiálů z jedné karty na druhou. Ztracení karet zabraňuje uzamykatelný kryt.

 

Špičková odolnost

Na nejlepší výkony se můžete spolehnout i v náročných podmínkách díky vysoké odolnosti. Tělo je vyztužené horním krytem, čelním krytem a vnitřním rámem z lehké a přitom neuvěřitelně odolné hořčíkové slitiny. Výrobce také zvýšil počet upínacích šroubů objektivu na šest. Sony udělalo vše pro utěsnění vůči vniknutí vody a prachu.

 

Wi-Fi i NFC

Zásluhou podpory Wi-Fi a NFC můžete z vašeho tabletu či smartphonu udělat hledáček nebo dálkový ovladač jediným dotykem a snadno pak například sdílet snímky na sociální sítě. V případě, že nemáte zařízení s NFC, je cestou k jednoduchému párování QR kód.

 

Aplikace Imaging Edge

Ještě vylepšit pořízené snímky vám umožní počítačový program Imaging Edge. Například volba „Remote“ umožní ovládat a sledovat snímání živě na obrazovce počítače, zatímco funkce „Viewer“ usnadní prohlížení, hodnocení a výběr rozsáhlých knihoven pořízených snímků. A funkce „Edit“ slouží pro vyvolání dat ve formátu RAW.

 

Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Fotoaparát je 100% kompatibilní s oblíbenými aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

 

Capture One (for Sony)

Dostane se vám také softwaru Capture One Express (for Sony) určeného pro editace fotografií s podporou práce ve formátu RAW.

Technické parametry

Technické parametry Digitální fotoaparát Sony Alpha 7 III tělo černý

Všeobecné vlastnosti
Výrobce Sony
Kategorie Digitální fotoaparáty Sony
Záruka 24 měsíců
Obecné informace
Typ fotoaparátu kompakt s výměnným objektivem
Menu v CZ/SK jazyku Ano
Materiál těla kov
Snímací čip
Rozlišení (foto) 24,2
Formát snímač Full-Frame
Druh snímače Exmor R CMOS
Formát záznamu foto JPEG, RAW
Min. citlivost (ISO) 100
Max. citlivost (ISO) 51200
Objektiv
Počet objektivů v setu pouze tělo
Stabilizace snímače Ano
Elektronická stabilizace Ano
Sluneční clona v balení Ne
Režimy a funkce
Sekvenční snímání 10 sn./s
Samospoušť (min. prodleva) 2 s
Interní blesk Ano
Nastavení interního blesku v EV Ano
Externí blesk Ne
Detekce obličeje Ano
Kreativní režimy 8
Zaostřování a měření scény
Systém ostření multibodové AF, středobodové AF, volitelný bod AF, Manuální zaostřování, Jednotlivý AF, Kontinuální AF, Jednotlivý AF + MF, AF Tracking
Pomocné světlo AF Ano
Vyvážení bílé automatické, manuální
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku –5 až +5 EV v krocích po 1/3, 1/2 nebo 1 EV
Nejkratší čas expozice 1/8000 s
Nejdelší čas expozice nad 8sec. s
Displej a hledáček
Typ hledáčku elektronický
Zorné pole hledáčku 100 %
Rozlišení hledáčku 2359296 pix
Velikost LCD 7,5 cm
Rozlišení LCD 921600 pix
Polohovatelný displej Ano
Dotykový displej ano
Paměť
Podpora paměťových karet Ano
Rozhraní
Konektory USB konektor
Wi-Fi Ano
Propojení Bluetooth Ano
NFC Ano
Podpora přímého tisku Ano
GPS Ne
Záznam videa
Max.rozliš.videa 4K (3840x2160) pix
Hodnota fps 25
Formát záznamu videa MPEG, AVCHD
Nezařazeno
Vodotěsnost Ne
Typ baterií Li-Ion akumulátor
Barva černá
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 12,69 cm
Výška výrobku 9,56 cm
Hloubka výrobku 7,37 cm
Hmotnost výrobku 0,65 kg
Rozměry balení
Šířka balení 21,5 cm
Výška balení 14 cm
Hloubka balení 16 cm
Hmotnost balení 1,52 kg
Produktový list Stahnout (pdf / 151619 kb)
Návod k použití Stahnout (pdf / 3096217 kb)
Prohlédnout si více vlastností produktu
Obrázky produktů jsou pouze informativního charakteru.
V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů