Kód: SONXR85Z9J ID: 1608552

Televize Sony XR-85Z9J černá

85" (215 cm) 8K Ultra UHD Smart TV • rozlišení 8K • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Cognitive Processor XR • Full Array LED • XR Contrast Booster • XR-Motion Clarity • XR Triluminos Pro • X-Wide • Angle...

Dárek po registraci
? 264 999 Kč Ušetříte: 30 509 Kč (11%)
234 490 Kč
u vás již 30.11.

Vše o produktu

85" (215 cm) 8K Ultra UHD Smart TV • rozlišení 8K • DVB-T/C/T2/S2 (H.265/HEVC) • Cognitive Processor XR • Full Array LED • XR Contrast Booster • XR-Motion Clarity • XR Triluminos Pro • X-Wide • Angle Dolby Vision • Dolby Atmos Acoustic • Acoustic Multi-Audio • Sound Positioning Tweeters • 4× HDMI • 2× USB • chytrý ovladač v balení • operační Google TV

Televize Sony XR-85Z9J, černá


Užijte si realistický obraz na velké obrazovce s rozlišením 8K. Sony XR-85Z9J je poháněna revolučním procesorem Cognitive Processor XR™, který analyzuje data podobným způsobem, jako lidské oko. S touto televizí si tak můžete vychutnat neuvěřitelně realistický obraz se sytou černou a intenzivním jasem. Funkce XR Contrast Booster upravuje jas a zobrazuje jasnější odlesky a hlubší černou, zatímco XR Motion Clarity zajistí plynulý a zřetelný obraz i během rychlých scén. O ještě lepší obraz se postará funkce XR 8K Upscaling, která vám zajistí zábavu v rozlišení blízkém 8K. Abyste viděli obraz skvěle ze všech úhlů, Sony vybavilo tuto televizi panelem X-Wide Angle™ a díky technologii X-Anti Reflection je obraz mnohem zřetelnější s menším odrazem světla.


Zvuk u televizí je pro Sony velmi důležitý a tato televize to dokazuje. Televize je vybavena Acoustic Multi-Audio s rámečkovými Tweetery & SWF směřující dopředu. Zvuk ze samotné televize je tudíž opravdu luxusní, pokud byste jej však chtěli pozvednout na ještě vyšší úroveň, můžete k televizoru připojit Sony soundbar. Po připojení televize k soundbaru se z televizoru stanou středové reproduktory v systému vašeho domácího kina.


Co se týče samotného designu, televizor vás získá tenkým tělem, minimalistickým provedením a zapuštěným kovovým rámem. Prémiový vzhled televize navíc doplňuje i praktický 3cestný stojan. Operační systém televize je Google TV, z čehož plyne hned několik výhod, jako je Google Assistant, Google Play a synchronizace mezi různými zařízeními, kde jste přihlášení pod Google účtem. Televizi je však možné propojit i s Apple Airplay / Apple Home Kit nebo Alexou. Ovládání televize je velmi pohodlné, využít můžete hlasového vyhledávání pomocí podsvíceného ovladače nebo vestavěného mikrofonu v televizi (Hands free). V momentě, kdy televizi aktivně nepoužíváte, můžete využít funkce Living Decor, která funguje jako spořič obrazovky.

 


Klíčové vlastnosti:


 • SMART TV s rozlišením 8K Ultra HD o úhlopříčce 215 cm (85 ")
 • Neuvěřitelně reálné a podmanivé sledování díky procesoru Cognitive Processor XR
 • Technologie XR Motion Clarity zajistí plynulý a zřetelný obraz i při rychlé akci
 • Acoustic Center Sync (AVR + Sound Bar)
 • Ovládejte televizi pomocí hlasového ovládání
 • Chytrý televizor (Google TV) s možností zapojení do HomeKit

Špičkový realismus rozlišení 8K, motivováno inteligencí

 


První televize s technologií kognitivní inteligence


Díky procesoru Cognitive Processor XR povznáší televizor BRAVIA XR™ obraz a zvuk na novou úroveň. Ví totiž, jak lidé vidí a slyší, takže může poskytnout nový zážitek, který vás vtáhne do každé scény.

 


Vizionářský obraz 8K, jak ho vnímá lidské oko


Užijte si hluboký obraz s rozlišením 8K, který působí přirozeně a realisticky. Náš revoluční procesor využívá analýzu lidské perspektivy a dokáže během okamžiku projít a optimalizovat statisíce prvků. V kombinaci s panelem s technologií Full Array LED obraz na obrazovce vynikne díky hluboké černé a vysokému jasu.

 


Proměňte zvuk způsobem, který vás pohltí


Pokročilá technologie reproduktorů a procesor Cognitive Processor XR promění jakýkoli zdroj zvuku na pohlcující zážitek. Nechte se pohltit prostorovým zvukem jako v kině a přesným polohováním zvuku, ať už sledujete cokoli. Užijte si zábavu zcela novým způsobem díky dokonale sladěnému zvuku a obrazu.

 


Možnost výběru z tisíců filmů a pořadů pouhým hlasem


Pomocí hlasu rychle najdete to, co chcete sledovat. K vyhledání konkrétního titulu stačí říct jeho název. Nebo hledejte obecnější doporučení slovy: „Ukaž mi dobrodružné sci-fi seriály.

 


Recyklace. Renovace. Redukce.


Nejen, že jsou naše televizory BRAVIA XR navrženy tak, aby byly stylové a chránily životní prostředí. Zadní kryty našich modelů s velkou obrazovkou jsou až z 40 % vyrobeny z udržitelných materiálů.

 


Široká paleta přirozeně nádherných barev


Spatřete barvy, které jsou pro lidský zrak přirozené. Procesor Cognitive Processor XR poskytuje naší obrazovce přístup k paletě barev a umožňuje jí reprodukovat barvy s rozdíly viditelnými v reálném světě. Rozšířené rozsahy odstínů a sytosti umožňují spatřit svěží odstíny a realistické textury na květinách. I světlé barvy vypadají realisticky.

 


Realistická hloubka se sytou černou a intenzivním jasem


Zažijte dechberoucí realistický kontrast. Náš procesor Cognitive Processor XR analyzuje data způsobem, jakým lidské oko dokáže zaostřit a získat informace o barvách a hloubce. Technologie XR Contrast Booster upravuje jas a zobrazuje jasnější odlesky a hlubší černou – už nepřijdete o detaily kvůli všepohlcujícím stínům nebo přehnanému jasu. 

 


Inteligentní způsob reprodukce ztracených textur v 8K


Ať už sledujete jakýkoli obsah, nebo zdroj, funkce XR 8K Upscaling vám zajistí zábavu v rozlišení blízkém 8K. Náš procesor Cognitive Processor XR má přístup k mnoha datům, takže pomocí snímků dokáže chytře nahradit textury a detaily. Podívejte se na detaily jako přirozeně definované peří či ostré drápy.

 


Inteligentní zpracování pohybu pro rychlé scény bez rozmazání


Sledování sportovních přenosů a akčních filmů je nyní ještě lepší. Náš procesor Cognitive Processor XR s technologií XR Motion Clarity™ pomocí analýzy dat zajistí, že obraz bude plynulý, zřetelný a bez rozmazání.

 


Krásný obraz na celé obrazovce


Panel X-Wide Angle™ zachovává nádherný obraz ze všech úhlů, takže i lidé sledující televizor ze stran získají stejně uspokojivý zážitek jako ti uprostřed. A díky technologii X-Anti Reflection je obraz mnohem zřetelnější s menším odrazem světla.

 


Rámeček slouží jako reproduktor a zvuk odpovídá akci


Funkce XR Sound Position doplňuje obraz o realistický zvuk, který nám zajistí zážitek podobný tomu, jak ve skutečnosti vnímáme svět kolem sebe. Díky vibrujícímu výškovému reproduktoru v rámu 8K televizoru BRAVIA XR zvuk přesně ladí s děním na obrazovce pro skutečně pohlcující zážitek. Přední subwoofery se zase starají o dunivé basy bez ohledu na to, kde se váš televizor nachází.

 


Veškerá vaše zábava se odehrává s 3D prostorovým zvukem


S televizorem BRAVIA XR bude vše, na co se díváte, doplněno skutečným prostorovým zvukem. Technologie XR Surround vytváří prostorový zvuk ze stran a ve svislém směru, takže k dosažení zážitku z 3D zvuku nepotřebujete reproduktory instalované ve stropu nebo nasměrované nahoru.

 


Technologie Voice Zoom™ 2 vylepšuje hlasy dialogů


Poslouchejte televizní dialogy zřetelněji bez zvýšení hlasitosti. I když je řeč obtížně slyšitelná, technologie Voice Zoom 2 rozpozná typ hlasu, analyzuje jej a zvýší jeho čistotu. 

 


Zvětšete svůj oblíbený obsah ze smartphonu


Svá oblíbená videa, fotografie, hry a další obsah na zařízení se systémem iOS a Android si nyní můžete snadno a rychle vychutnat na velké obrazovce.

 


Ovládejte všechna zařízení jedním chytrým dálkovým ovládáním


Všechna připojená zařízení můžete ovládat naším chytrým dálkovým ovladačem. Díky přístupu ke službám videí na vyžádání jedním tlačítkem si můžete během okamžiku užívat oblíbené pořady a filmy.

 


Minimalistický design pro naprosté pohlcení bez rozptylování


V rámci designu One Slate vyplňuje obrazovka jediný skleněný panel, takže se budete moci plně soustředit na obraz. Je to televizor, který vypadá a zní skvěle, ať už je na stojanu, nebo připevněný ke zdi.

 


S nastavitelným stojanem Prestige můžete televizor umístit kamkoli


Vícepolohový stojan nastavitelný ve 3 směrech vám umožňuje vybrat si standardní nastavení, kdy se soustředíte pouze na obraz, úzké nastavení pro menší police a nastavení soundbaru pro ideální umístění zvukového systému.

 


Kovový zarovnaný povrch pro podmanivé sledování


Špičkový kovový rám je mimořádně úzký, takže se budete moci soustředit na obraz a nerozptylovat se okolím.

 


Čistý design ze všech úhlů


Díky držákům zůstanou kabely úhledně skryté a televizor bude vypadat dobře zepředu, z boku i zezadu.

 


Podsvícené dálkové ovládání z broušeného hliníku


Dálkový ovladač se špičkovým designem z broušeného hliníku a tenkými liniemi příjemně padne do ruky a najdete jej i ve tmě.

 


Skvělý obraz a zvuk v jakémkoli prostředí


Pohodlně se posaďte a užívejte si úchvatnou podívanou. Naše technologie optimalizace podle okolního prostředí se světelným snímačem a snímačem barev přizpůsobuje obraz a zvuk podle vašeho prostředí. 
 


Vychutnejte si zábavu v kvalitě, jakou zamýšleli autoři


Díky řadě technologií, které zachovávají záměr autorů, včetně režimu Netflix Calibrated Mode, technologie IMAX Enhanced a Dolby Vision®, tento televizor reprodukuje veškeré drama a napětí podle záměru režiséra. Tvůrci mohou navíc při úpravách obsahu použít podporovaný software Calman.

 


Asistent na platformě Google TV


Naše televizory jsou vybaveny technologií pro vizuální, sluchové a mobilní použití.

 


Služba BRAVIA CORE


Díky technologii BRAVIA XR a funkcím Pure Stream™ a IMAX® Enhanced obdržíte vše, co sledujete, s ohromujícím obrazem a znamenitou kvalitou zvuku. S tímto modelem získáte 12 měsíců neomezeného streamování a pět kreditů, které můžete využít v rámci služby.

 


Funkce Auto HDR Tone Mapping


Funkce Auto HDR Tone Mapping optimalizuje nastavení HDR hned během úvodního nastavování PS5. PS5 automaticky rozpozná jednotlivé modely televizorů BRAVIA a vybere nejlepší nastavení HDR pro daný televizor. Díky optimalizované úrovni mapování tónů HDR podle specifikace displeje BRAVIA uvidíte důležité detaily a barvy i ve vysoce kontrastních scénách.

 


Režim Auto Genre Picture


Televizory BRAVIA XR dokáží rozpoznat, zda hrajete hru nebo sledujete filmy a pořady. Díky režimu Auto Genre Picture Mode se televizor při hraní her automaticky přepne do herního režimu, který minimalizuje vstupní zpoždění.

 


Zvuk jako v kině


Ke kvalitnímu obrazu patří stejně dobrý zvuk. Nechte se pohltit a vstřebávejte audio stopu všude kolem sebe. Technologie Dolby Vision a Dolby Atmos naplní celou místnost prostorovým zvukem, takže si budete připadat, jako byste se na film dívali v kině.


 


 


Vylepšení objektů prostřednictvím HDR


Díky technologii vylepšení objektů pomocí HDR jsou barvy a kontrast vylepšeny analýzou jednotlivých objektů každé samostatné scény. Díky tomu se obraz, který sledujete, přibližuje úrovni širokého dynamického rozsahu. V praxi to znamená, že tmavé oblasti jsou skutečně tmavé a světlé zase jasnější. Televizor tak dosahuje ještě realističtějšího obrazu. 


 


 


Hlasové vyhledávání


Už žádné dlouhé vyhledávání obsahu. S inteligentním hlasovým vyhledáváním můžete vyhledávat obsah v různých službách bez nutnosti otravného vyťukávání textu. Dokonce si například můžete nechat doporučit obsah. Zadejte dotaz „romantické komedie“ a televizor vám nabídne seznam ideálních kandidátů na zhlédnutí.


 


 


Chromecast built-in


Tento model má integrovanou funkci Chromecast built-in. Můžete tak z vašeho osobního zařízení (notebook, tablet, telefon) streamovat obsah ze služeb, jako je YouTube nebo Netflix na velkou obrazovku televizoru.


 


 


Google Play


Obchod Google Play vám umožní objevovat, nakupovat i půjčovat si kvalitní multimediální obsah. Navíc je k dispozici i stále rostoucí nabídka aplikací, která možnosti televizoru ještě prohlubuje.


 


Bluetooth


Televizor má zabudované Bluetooth pro připojení bezdrátového příslušenství – například sluchátek.


 


 


Integrovaná Wi-Fi


Abyste využili potenciál televizoru naplno, lze se připojit bezdrátově k vaší domácí síti. Využijete k tomu integrovanou Wi-Fi, která vám zpřístupní služby na vyžádání.  


  


 


Nahrávání na USB


Oblíbené televizní pořady lze snadno nahrávat na externí disky USB a následně si je pustit, až budete mít čas. Jedním dotykem, případně na základě nastaveného časovače, můžete obsah nahrávat na HDD s kapacitou až 2 TB. Výhodou je, že záznam bude ukončen automaticky po skončení pořadu.


 


 


Přehrávání různých formátů z rozhraní USB


Vychutnejte si multimédia z jakéhokoli paměťového zařízení s USB portem. Na velké obrazovce je možné přehrávat hudbu, videoklipy i prohlížet fotografie – například z dovolené. Široká kodeková podpora zajišťuje maximální všestrannost.


 
 


Obsah balení:


 • Baterie
 • Dálkový ovladač pro hlasové ovládání
 • Napájecí kabel
 • Provozní pokyny
 • Průvodce rychlým nastavením
 • Stojánek na stůl

 

Dokumentace k tomuto produktu
XR-85Z9J_CZ Stáhnout / (46.79 kB)

Technické parametry

Další parametry
Značky Sony
Technologie TV
Ovládání hlasem Ano
Chytrý ovladač Ano (v balení)
HbbTV (červené tlačítko) Ano
PVR (záznam na USB/HDD) Ano
Webové aplikace Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Rakuten TV, Skylink Live TV, Lepší.TV, Kodi, T-Mobile TV GO, Telly, Spotify, Apple TV, Prime Video, Disney Plus
Operační systém Google TV
Bezdrátové připojení Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, NFC, Chromecast, Miracast, DTS Play-Fi
Smart TV Ano
Twin Tuner Ano
Tuner DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Internetový prohlížeč Ano
DLNA Ano
TimeShift Ano
Přehrávání multimédií z USB/ HDD Ano
Fast scan - automatické ladění Skylink Ano
Integrovaný DVD přehrávač Ne
SMART Funkce Ano
Obrazovka
Technologie zobrazení XR TRILUMINOS PRO
Frekvence panelu 100 Hz
HDR (vysoce dynamický rozsah) Ano
Rozlišení displeje 8K Ultra HD
Technologie displeje LED
Úhlopříčka obrazovky 215 cm (85")
Index zpracování obrazu X-Motion Clarity
Typ podsvícení Direct LED
Lokální řízení jasu (Micro Dimming) Ano
Obraz v obraze (PIP) Ne
Zvuk
Zvuk Acoustic Multi-Audio, Dolby Atmos
Hudební výkon 85 W
Prémiové ozvučení Ano
Vstupy
Komponentní Ne
Počet HDMI 4
HDMI 2.0 1
HDMI 2.1 3
HDMI ARC Ano
Počet USB 3
CI slot Ano
LAN (Ethernet) Ano
Scart Ne
PC vstup (VGA) Ne
Výstupy
Sluchátkový výstup Ano
Optický výstup Ano
Provozní informace
Energetická třída 2021 G
Napájení 12/24 V Ne
Spotřeba v pohotovostním režimu 0.5 W
Obecné informace
Televize pro náročné Ano
Rozměr pro uchycení (VESA) 400x400 mm
Barva černá
Modelový rok 2021
Hotelový mód Ano
Rodičovský mód Ano
Teletext Ano
Specifické funkce Dolby Atmos, Ideální pro PlayStation©5, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture mód
Počet jader procesoru 4jádrový
Distribuce oficiální ČR
Země původu SK
Stojan Boční nohy/3 rozměry
SMART Integrace do systému
Amazon Alexa Ano
Apple HomeKit Ano
Google Home Ano
Vlastní systém Ne
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 193.7 cm
Výška výrobku 119.7 cm
Hloubka výrobku 48.4 cm
Hmotnost výrobku 63.4 kg
Rozměry balení
Šířka výrobku 203.0 cm
Výška výrobku 123.0 cm
Hloubka výrobku 28.0 cm
Hmotnost výrobku 64.0 kg

Uživatelské recenze - Televize Sony XR-85Z9J černá

Uvedené recenze jsou nezávislým názorem našich zákazníků, kteří si toto zboží zakoupili.

0

Průměrné hodnocení tohoto produktu

(0%)

Hodnotilo 0 uživatelů

Příslušenství

Technické parametry

Značky Sony
Ovládání hlasem
Ano
Chytrý ovladač
Ano (v balení)
HbbTV (červené tlačítko)
Ano
PVR (záznam na USB/HDD)
Ano
Webové aplikace
Netflix, HBO GO, Voyo, YouTube, Rakuten TV, Skylink Live TV, Lepší.TV, Kodi, T-Mobile TV GO, Telly, Spotify, Apple TV, Prime Video, Disney Plus
Operační systém
Google TV
Bezdrátové připojení Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, NFC, Chromecast, Miracast, DTS Play-Fi
Smart TV
Ano
Twin Tuner
Ano
Tuner
DVB-T2 (H.265), DVB-C, DVB-S2, DVB-T
Internetový prohlížeč
Ano
DLNA
Ano
TimeShift
Ano
Přehrávání multimédií z USB/ HDD
Ano
Fast scan - automatické ladění Skylink
Ano
Integrovaný DVD přehrávač
Ne
SMART Funkce
Ano
Technologie zobrazení
XR TRILUMINOS PRO
Frekvence panelu
100 Hz
HDR (vysoce dynamický rozsah)
Ano
Rozlišení displeje
8K Ultra HD
Technologie displeje
LED
Úhlopříčka obrazovky
215 cm (85")
Index zpracování obrazu
X-Motion Clarity
Typ podsvícení
Direct LED
Lokální řízení jasu (Micro Dimming)
Ano
Obraz v obraze (PIP)
Ne
Zvuk
Acoustic Multi-Audio, Dolby Atmos
Hudební výkon
85 W
Prémiové ozvučení Ano
Komponentní
Ne
Počet HDMI
4
HDMI 2.0
1
HDMI 2.1
3
HDMI ARC
Ano
Počet USB 3
CI slot
Ano
LAN (Ethernet)
Ano
Scart Ne
PC vstup (VGA)
Ne
Sluchátkový výstup
Ano
Optický výstup
Ano
Energetická třída 2021
G
Napájení 12/24 V Ne
Spotřeba v pohotovostním režimu
0.5 W
Televize pro náročné
Ano
Rozměr pro uchycení (VESA)
400x400 mm
Barva
černá
Modelový rok 2021
Hotelový mód
Ano
Rodičovský mód
Ano
Teletext
Ano
Specifické funkce Dolby Atmos, Ideální pro PlayStation©5, Auto HDR Tone Mapping, Auto Genre Picture mód
Počet jader procesoru 4jádrový
Distribuce
oficiální ČR
Země původu SK
Stojan Boční nohy/3 rozměry
Amazon Alexa
Ano
Apple HomeKit
Ano
Google Home
Ano
Vlastní systém
Ne
Šířka výrobku 193.7 cm
Výška výrobku 119.7 cm
Hloubka výrobku 48.4 cm
Hmotnost výrobku 63.4 kg
Šířka výrobku 203.0 cm
Výška výrobku 123.0 cm
Hloubka výrobku 28.0 cm
Hmotnost výrobku 64.0 kg
Dokumentace k tomuto produktu
XR-85Z9J_CZ Stáhnout / (46.79 kB)