×
Kód: TPKARCHERAX55 ID: 1629964

Router TP-Link Archer AX55 (Archer AX55)

4.7 (19)

Wi-Fi router • Wi-Fi 6 • práce ve dvou pásmech • rychlost 574 + 2 402 Mb/s • technologie OFDMA • nízká latence • čtyři výkonné externí antény • technologie Beamforming • pokročilé zabezpečení •...

2 099 Kč
můžete mít již 29.01.

Popis produktu

Wi-Fi router • Wi-Fi 6 • práce ve dvou pásmech • rychlost 574 + 2 402 Mb/s • technologie OFDMA • nízká latence • čtyři výkonné externí antény • technologie Beamforming • pokročilé zabezpečení • podpora hlasové asistentky Alexy

TP-Link Archer AX55


TP-Link Archer AX55, černá


Wi-Fi router TP-Link Archer AX55 se výborně hodí pro nerušené brouzdání po internetu, ale také náročnější hraní online her nebo streamování videa ve vysoké kvalitě. Využívá nejmodernější technologii Wi-Fi 6 a pracuje ve dvou pásmech, takže dokáže zajistit rychlosti až 574 + 2 402 Mbit/s. Hráče potěší až o 75 % nižší latence, která zajistí nerušené hraní bez zpožďování nebo zamrzání internetu. Čtyři externí antény se postarají o dokonalé pokrytí prostoru, a to i v případě, že žijete v domácnosti s více patry. Přenos dat je vždy bezpečný díky pokročilému šifrování. Pro ještě snazší a intuitivnější ovládání využijte hlasovou asistentku Alexu.


Dvě pásma pro nejvyšší rychlost připojení


Jednotka AX55 k připojení využívá dvě pásma (2,4 GHz a 5 GHz) pro přenos Wi-Fi signálu a zdvojnásobuje tak výkon každého z nich. Můžete tedy v jednu chvíli připojit více zařízení díky vysoké dvoupásmové kapacitě sítě (rychlost 574 Mbit/s v rámci 2,4 GHz a 2 402 Mbit/s v 5 GHz). Pásmo 2,4 GHz je vhodné pro vyřizování e-mailů a procházení webových stránek, zatímco pásmo 5 GHz pro hraní on-line her a streamování HD či 4K videí.

 


TP-Link Archer AX55Klíčové vlastnosti:


  • Nejmodernější standard Wi-Fi 6 zajistí gigabitovou rychlost až 2 402 + 574 Mbit/s
  • 4krát vyšší kapacita připojení díky technologii OFDMA
  • Perfektní pro hráče her: až o 75 % nižší latence
  • Čtyři externí antény pro široké pokrytí bez mrtvých zón
  • Technologie TP-Link HomeShield pro vylepšené zabezpečení a ochranu
  • Snadné ovládání přes aplikaci Tether
  • Kompatibilní s hlasovým asistentem Amazon Alexa

 


Dvoupásmový Wi-Fi 6 gigabitový router vám zajistí stabilní a rychlý internet v celé domácnosti. Se snadným ovládáním přes aplikaci Tether či intuitivní webové rozhraní a vylepšeným zabezpečením TP-Link HomeShield.

 


Připojí vás pomocí nového standardu Wi-Fi 6


Moderní standard Wi-Fi 6 zajistí ještě rychlejší a stabilnější bezdrátové připojení v celé domácnosti. Snižuje latenci a nabídne zabezpečenou síť se čtyřnásobnou kapacitou pro ještě více zařízení. Ať už vlastníte zařízení s VR, více inteligentních spotřebičů nebo jednoduše máte ve své domácnosti velké množství realizovaných připojení, Wi-Fi 6 s šířkou kanálu 160 MHz bude tím nejlepším řešením všech vašich požadavků.


TP-Link Archer AX55
 


Práce ve dvou pásmech pro dokonale rychlý a stabilní signál


Router pracuje ve dvou pásmech. V nižším 2,4GHz zajistí rychlost 574 Mbit/s, která vám bohatě vystačí k běžným úkonům, např. e-mailové korespondenci nebo procházení webových stránek. Vyšší pásmo 5 GHz s rychlostí 2 402 Mbit/s se výborně hodí i na hraní online her nebo streamování videí ve 4K kvalitě.


TP-Link Archer AX55
 


Rychlost, která vás ohromí


Nejnovější generace technologie Wi-Fi přináší do vaší domácnosti vyšší rychlosti, nižší odezvu a rozšířenou kapacitu, která vám umožní do domácí síti připojit více zařízení současně, aniž byste museli dělat kompromisy v kvalitě a rychlosti jednotlivých spojení. Celkově se můžete oproti zařízeními na standardu Wi-Fi 5 těšit na až 250% nárůst výkonu, takže router rozhodně nebude limitujícím prvkem či úzkým hrdlem vaší sítě.


TP-Link Archer AX55
 


Svižnější odezva pro plynulé hraní a streamování


Technologie OFDMA posiluje vaši Wi-Fi síť tím, že umožní více klientům sdílet jedno pásmo současně a navíc snižuje latenci a kolísání rychlosti připojení. Vy si tak budete moci vychutnat zcela plynulé hraní her, streamování 4K videa a sledování živých přenosů.


TP-Link Archer AX55
 


Připojení více zařízení bez poklesu rychlosti


Technologii Wi-Fi 6 podporuje pokročilá čipová sada Qualcomm a vnitřní paměť RAM s vysokou kapacitou. S jejich pomocí se budete moci spolehnout na rychlé připojení a minimální zpoždění i v době nejvyššího využití sítě. Vy si tak budete moci užít internetového obsahu s nižší odezvou – ať už se bude jednat o kliknutí ve webovém prohlížeči nebo hraní na stabilitu připojení náročných online herních titulů.


TP-Link Archer AX55
 


Vylepšená konstrukce chlazení


Dokonale stabilní výkon zajistí dokonale chladné komponenty. Dejte sbohem zahřívání s větším chladičem a zdokonalenou konstrukcí pouzdra. Vaše síť tak bude moci běžet na plný výkon v téměř jakýchkoliv okolních podmínkách.


 TP-Link Archer AX55
 


Rozšířené pokrytí se 4 anténami a technologií Beamforming


Čtyři externí antény dokážou vyslat silný a stabilní signál do každého zákoutí vašeho domova. Technologie Beamforming detekuje jednotlivá zařízení a soustředí sílu signálu bezdrátové sítě jejich směrem, přičemž upřednostňuje místa s dříve hůře dostupným signálem. Už nikdy tak nebudete muset řešit mrtvé zóny a místa se slabým připojením.


TP-Link Archer AX55
 


USB 3.0 port poskytující snadný přenos souborů


USB 3.0 port na zadní straně zařízení umožní připojit rozličná externí zařízení a snadno mezi nimi sdílet soubory. Dokonce z nich lze vytvořit osobní cloudová úložiště a bezpečně k nim přistupovat zvenčí.


TP-Link Archer AX55
 


Technologie OneMesh umožní flexibilní pokrytí domácnosti


Router Archer AX55 je plně kompatibilní s technologií OneMesh, která vám umožní bezproblémové pokrytí celé domácnosti. Zvyšuje sílu signálu a zachová název sítě, čímž pokryje každý kout vaší domácnosti. Výhodou je navíc snadná centralizovaná správa centrálního uzlu pomocí intuitivní aplikace.  


TP-Link Archer AX55
 


TP-Link HomeShield hlídá vaše soukromí i hrozby zvenčí


O pokročilé funkce zabezpečení a vytvoření připojení, které je odolné vůči všem hrozbám, se stará funkce HomeShield, jež poskytne šikovné nástroje, mezi které patří skenování sítě v reálném čase, sloužící k detekci potenciálních hrozeb, dále pokročilé možnosti rodičovské kontroly, v jejímž rámci můžete vytvořit bezpečné prostředí pro vaše děti zablokováním nevhodného obsahu či QoS, která poskytne oblíbeným zařízením přednostně rychlejší připojení.


TP-Link Archer AX55
 


WPA3 – vstříc nové úrovni kyberbezpečnosti


Protokol zabezpečení s názvem WPA3 přináší nové možnosti zabezpečení pro účinnější boj s kyberhrozbami. Bezpečnější šifrování hesla Wi-Fi a vylepšená ochrana proti brute force útokům chrání vaši domácí Wi-Fi před nezvanými návštěvníky či útočníky a výsledkem je bezpečnější online prostor pro vás i další členy vaší rodiny.


TP-Link Archer AX55
 


Snadné nastavení a obsluha


Je pouze na vás, zda využijete služeb intuitivní aplikace Tether nebo pokročilého webového rozhraní společnosti TP-Link. Router Archer AX55 zvládnete nastavit za pouhých několik minut. Následná správa již bude probíhat klidně z vašeho telefonu s operačním systémem Android či iOS. Blokujte nevhodný obsah a přizpůsobte časový rozvrh vašim dětem, získávejte oznámení o připojení nových zařízení do sítě či aktualizujte firmware aktualizacemi OTA, umožňujícími upgrade pouhým kliknutím na panel správy.


TP-Link Archer AX55
 


Podpora hlasového ovládání


Router se rovněž může pochlubit plnou kompatibilitou s virtuálním asistentem Alexa, díky čemuž budete moci odložit telefon a ovládat router na dálku prostřednictvím vlastního hlasu. Všechno nastavení tak zvládnete, aniž byste museli opustit pohodlí gauče.


TP-Link Archer AX55

Dokumentace k tomuto produktu
7106508531_SOHOWireless Routers(EU2-16Languages)_QIG_V1 Stáhnout / (1.63 MB)

Technické parametry

Další parametry
Záruka 36 měsíců
Kód výrobce Archer AX55
Počet externích antén 4
Počet LAN portů 4
Rychlost LAN 1 Gbit
Wi-Fi Ano
Wi-Fi Standardy 802.11a (Wi-Fi 1), 802.11ac (Wi-Fi 5), 802.11ax (Wi-Fi 6), 802.11b (Wi-Fi 2), 802.11n (Wi-Fi 4)
Rychlost Wi-Fi 3000 MB/s
Wi-Fi Mesh Ano
Frekvenční pásmo 2,4 GHz, 5 GHz
3G Ne
4G/LTE Ne
ADSL Ne
VDSL Ne
USB Ano
Počet USB 1
Rodičovská kontrola Ano
Barva černá
Značky TP-Link
SMART Integrace do systému
Amazon Alexa Ano
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 26.1 cm
Výška výrobku 4.1 cm
Hloubka výrobku 13.5 cm
Hmotnost výrobku 0.5 kg
Rozměry balení
Šířka výrobku 24.9 cm
Výška výrobku 7.5 cm
Hloubka výrobku 33.1 cm
Hmotnost výrobku 1.0 kg

Uživatelské recenze - Router TP-Link Archer AX55 (Archer AX55)

Uvedené recenze jsou nezávislým názorem našich zákazníků, kteří si toto zboží zakoupili.

Průměrné hodnocení tohoto produktu

4.7
(94%)

Hodnotilo 19 uživatelů

Hodnocení zákazníků

Filip
06.10.2022 - 13:55
100 %

Funguje jak má, nemyslím,že má nějak zásadně vyšší výkon(myšleno na vzdálenost, plošně asi lepší je), než starý router,ale to je v podstatě dáno omezením výkonu antén,ze zákona ale připojení, je určitě stabilnější nepadá a dokáže připojit mnohem více zařízení, takže určitě pro moderní domácnost doporučuji

Celková spokojenost
Maroš
27.08.2022 - 12:18
80 %

S týmto routerom som spokojný. Rýchlosť aj pokrytie je dobré. Oproti lacnejším verziám routerov ponúka ďalšie výhody ako plánovaný reštart, automatický upgrade SW, rodičovskú kontrolu, kde je možné nastavovať čas používania pre jednotlivé alebo skupinu zariadení, prípadne čas kedy daný profil môže využívať internet. Super je aj nastavenie led kontroliek, kde je možné ich v určitom intervale vypnúť, aby nepreblikávali izbu. Router je možné čiastočne konfigurovať/manažovať cez mobilnú aplikáciu a to aj z vonku.
Z nevýhod evidujem zatiaľ jednu že pokročilejšie nastavenia štatistík/rodičovskej kontroly (napr. rozdielne plánovanie času dostupnosti internetu pracovných dní/víkendu) vyžadujú platenie mesačných/ročných poplatkov (až 60€ ročne)

Celková spokojenost
Christos
26.07.2022 - 11:58
100 %

For the moment its ok, eventually the signal strength is kinda the same just like any router, am happy that i have wifi extender and it supports mesh network

Celková spokojenost
Jozef
15.07.2022 - 10:48
100 %

Ľahko sa nastavil, má postačujúci výkon.
Kupovali sme ho hlavne kvôli funkcie pripojenie disku cez USB a zdieľanie jeho obsahu.

Celková spokojenost
Miroslav
15.06.2022 - 10:26
100 %

vše ok - dobrý dosah po celé nemovitosti

Celková spokojenost
Ladislav
06.04.2022 - 09:11
60 %

+ Pokročilé vlastnosti
- Popis routeru obsahuje u různých prodejců a na portálu Heureka různě formulovanou informaci:
„TP-Link Home Shield poskytuje pokročilé funkce - skenování sítě v reálném čase, sloužící k detekci potenciálních hrozeb, dále pokročilé možnosti rodičovské kontroly, v jejímž rámci můžete vytvořit bezpečné prostředí pro vaše děti zablokováním nevhodného obsahu či QoS, která poskytne oblíbeným zařízením přednostně rychlejší připojení.“
Zákazník tedy očekává, že si za cenu zařízení kupuje i tyto funkce, ale není tomu tak. TP-Link za Home Shield požaduje 169 Kč/měs. nebo 1550 Kč za rok. Také já jsem se nechal při nákupu napálit, když pro mne byly deklarované bezpečnostní vlastnosti jedním z rozhodujících kritérií při výběru zařízení. Pro obchodníky s podobnými praktikami je zavedený termín „šmejdi“. Tady s takovou praktikou přichází zřejmě přímo výrobce zařízení.
Podraz na zákazníky u jinak dobrého produktu.

Celková spokojenost
Juraj
30.03.2022 - 06:46
100 %

Jednoduchá inštalácia, možnosť prístupu na usb aj cez internet, vzdialená správa, rýchle odozvy, silný signál aj vo vzdialenejších častiach domu. Ax som zatiaľ neskúšal, nemám na čom.

Celková spokojenost
Jaroslav
29.03.2022 - 07:24
100 %

Super delo, tohle chcete. Rychlost, jednoduchost, funkce, Cloud.

Celková spokojenost
Josef
26.03.2022 - 07:46
100 %

spokojenost, rychlost, vše OK

Celková spokojenost
Ľubomír
23.03.2022 - 07:39
100 %

To čo bolo v popise, sedí.

Celková spokojenost
Petr
17.03.2022 - 08:31
40 %

Další router, který nezvláda připojit více zařízení. Mám připojeno cca 35 zařízení a stále se některé odpojují. Nevím jestli je to závada, anebo vlastnost routeru. Ještě budu chvíli zkoušet a pak případně reklamovat.

Celková spokojenost
Další hodnocení

Příslušenství

Filip
06.10.2022 - 13:55
100 %

Funguje jak má, nemyslím,že má nějak zásadně vyšší výkon(myšleno na vzdálenost, plošně asi lepší je), než starý router,ale to je v podstatě dáno omezením výkonu antén,ze zákona ale připojení, je určitě stabilnější nepadá a dokáže připojit mnohem více zařízení, takže určitě pro moderní domácnost doporučuji

Celková spokojenost

Technické parametry

Záruka 36 měsíců
Kód výrobce Archer AX55
Počet externích antén
4
Počet LAN portů
4
Rychlost LAN
1 Gbit
Wi-Fi
Ano
Wi-Fi Standardy 802.11a (Wi-Fi 1), 802.11ac (Wi-Fi 5), 802.11ax (Wi-Fi 6), 802.11b (Wi-Fi 2), 802.11n (Wi-Fi 4)
Rychlost Wi-Fi
3000 MB/s
Wi-Fi Mesh Ano
Frekvenční pásmo
2,4 GHz, 5 GHz
3G
Ne
4G/LTE Ne
ADSL
Ne
VDSL Ne
USB
Ano
Počet USB
1
Rodičovská kontrola Ano
Barva černá
Značky TP-Link
Amazon Alexa
Ano
Šířka výrobku 26.1 cm
Výška výrobku 4.1 cm
Hloubka výrobku 13.5 cm
Hmotnost výrobku 0.5 kg
Šířka výrobku 24.9 cm
Výška výrobku 7.5 cm
Hloubka výrobku 33.1 cm
Hmotnost výrobku 1.0 kg
Dokumentace k tomuto produktu
7106508531_SOHOWireless Routers(EU2-16Languages)_QIG_V1 Stáhnout / (1.63 MB)