Home Connect – ruku v ruce s budoucností

16.02.2021
Vývoj mobilů a aplikací jde v dnešní době mílovými kroky kupředu. Představte si, že jednou takovou aplikací dokážete ovládat svou domácnost. Myslíte, že je to hudba budoucnosti? Omyl! Značky Bosch a Siemens přišly s aplikací Home Connect, která vás přesvědčí, že budoucnost je tady a teď. Udělejte ze své domácnosti chytré místo, kde se stanete pánem času vy.

Home Connect - uvodní

O čem to tedy všechno je? Technologie Home Connect propojí chytré spotřebiče s vašim mobilním telefonem nebo tabletem. Můžete je pak ovládat odkudkoli. Ať už jste v práci, na dětském hřišti nebo na dovolené. Vaše spotřebiče s podporou Wi-Fi stále čekají na vaše pokyny.

Skrze technologii Home Connect můžete ovládat pračku, pečicí troubu nebo třeba kávovar. Dokáže vaše spotřebiče zapínat, vypínat, volit programy, nastavovat časovač, a to stále není vše. Aplikace vám poradí recepty na různorodé pokrmy, doporučí kávu ze všech koutů světa nebo vypere v úsporném režimu.

Home Connect - uvodni 2

Značky Bosch a Siemens nabízí různé druhy spotřebičů, které mají zabudovanou Wi-Fi a podporují aplikaci Home Connect.

Co si dáte dnes dobrého? Pomůžu uvařit.

Pečicí trouba

Do trouby nachystáte vše potřebné, odešlete přes aplikaci teplotu a dobu pečení vybraného pokrmu a můžete se jít věnovat jiným činnostem. Uklidit, napsat s dětmi úkoly nebo zajet do obchodu. Na dálku pak spustíte troubu jediným tlačítkem a večeře bude hotová přesně na čas, kdy se s rodinou scházíte u stolu.

Aplikace Home Connect vám pomůže vybrat ideální pokrm. Nabízí recepty, sezónní nebo mezinárodní pokrmy, tipy na pečení. V aplikaci naleznete také informace o potravinách, jejich nutričních hodnotách a způsob přípravy.

Home Connect - pecici trouba

Varná deska

Už se vám nestane, že varná deska zůstane zbytečně zapnutá. S aplikací Home Connect můžete odkudkoli zkontrolovat, zda je deska vypnutá nebo zapnutá. Na dálku jde zapnout i dětská pojistka, pro jistotu. Nastavíte si minutku, která po uplynutí zašle zvukový signál na mobil.

Z programu v aplikaci můžete načerpat inspiraci na vaření. Obsahuje recepty, video návody i tipy. Recepty můžete hledat pomocí druhu suroviny nebo typu jídla, které chcete právě připravovat.

Po vybrání pokrmu jednoduše pomocí aplikace odešlete dobu přípravy a nastavení teploty přímo do varné desky.

Home Connect - varna deska
 

Home Connect - digestor

Digestoř

S digestoří zajistíte čistý vzduch v kuchyni při každém vaření. S aplikací Home Connect ovládáte intenzitu ventilátoru, zapnutí a vypnutí přístroje. U vybraných odsavačů par dokonce můžete nastavit osvětlení digestoře, jeho barvu, intenzitu. Vše podle vaší nálady.

Aplikace pomůže zajistit pravidelnou údržbu. Pošle oznámení, jakmile bude tukový nebo aktivní uhlíkový filtr třeba vyčistit, vyměnit nebo regenerovat. Nabízí také praktické tipy a instrukce, jak jednoduše vyměnit filtr.

Vyprat a usušit? Nechte mi na starost.

Pračka a sušička

Pračka a sušička, které zařídí prádlo čisté a suché, to už je ve většině domácností samozřejmost. S aplikací Home Connect povýšíte radost z čistoty ještě o stupeň výše.

Home Connect - pracka suskaPomocí funkce EasyStart navolíte ideální program přímo pro vaše prádlo. Nastavíte druh tkaniny, prádla, barvy, stupně znečistění. U sušiček vyberete stupeň sušení nebo osobní preference. Stiskem tlačítka spustíte program ať už jste doma, v práci nebo na cestách. Jakmile je vše hotové, dojde vám na mobil zpráva s oznámením o konci programu.

Aplikace Home Connect vám poskytne takové nastavení, které byste normálně na mnoha pračkách nenašli. Například pro dokonale čisté prádlo využijte extra nastavení pro odstranění skvrn. Nabízí také nápovědy k obsluze. Některé pračky využívají technologie i-DOS. Pračka má zásobník na prací prostředek a aviváž a sama si stanoví, kolik pracích prostředků a vody pro dané prádlo potřebuje. Aplikace Home Connect kontroluje, kolik pracího prostředku a aviváže zůstává v zásobníku a upozorní na doplnění.  

Chcete pomoct s výběrem ideálního programu sušení pro vaše prádlo? Sušičky prádla Bosch s technologií SmartDry i sušičky Siemens, kde se tato technologie jmenuje intelligentDry, zvládnou pomocí aplikace Home Connect automaticky vybrat program sušení na základě informací z předchozího pracího cyklu. Pračka a sušička si prostřednictvím Wi-Fi předávají informace o vloženém prádle i jeho zbytkové vlhkosti.

Home Connect - pracka suska velka

 

Home Connect - mycka

Myčka

Zapnutí, nastavení programu a jeho průběh – se vším vám pomůže aplikace Home Connect. Při využití funkce EasyStart stačí nastavit typ nádobí, které chcete umýt. Dále zvolíte své preference. Záleží jen na vás, zda potřebujete umýt nádobí co nejrychleji nebo zda preferujete nízkou spotřebu či extra tichý program. Vše za vás Home Connect zařídí.

V aplikaci snadno nastavíte zvuky, hlasitost signalizace, automatické vypnutí nebo zdokonalené sušení. U myček Siemens lze jako bonus využít funkce emotionLight a myčka vám posvítí na krásně čisté nádobí jakoukoli barvou.  

Home Connect přináší ještě jednu vychytávku. Je to počitadlo tablet. V aplikaci zadáte množství tablet, které jste koupili a počitadlo bude samo počítat jejich spotřebu. Ať už myčku zapnete ručně sami nebo přes aplikaci. Sama upozorní, kdy doplnit zásoby.

O čerstvost potravin se vám postarám. Vaše lednička.

Home Connect - lednicka HCLednička

Správně nastavená teplota v ledničce je základ. Aplikace vám poradí s optimálním nastavením teploty, její případné úpravě a šetření energie. A pokud někdy zapomenete vy nebo někdo z rodiny zavřít dvířka, aplikace vás ihned upozorní.

Určitě se vám někdy stalo, že přijdete do obchodu a zapomenete, co vám v ledničce doma všechno chybí. S aplikací Home Connect není nic jednoduššího, než mrknout do telefonu a přes kamery v ledničce zkontrolovat její obsah. Vybrané ledničky totiž mají zabudované kamery, které po každém zavření ledničky vyfotí obsah a na fotku se můžete kdykoli v aplikaci podívat.

Home Connect - lednicka

Nejsem jen kávovar, jsem váš osobní barista.

Kávovar

Užívejte odpočinek na zahradě, balkoně nebo v posteli a objednejte si kávu dle vašeho přání. Stisknutím tlačítka vám aplikace Home Connect umožní objednání na dálku. Pokud máte větší návštěvu, zadáte do Coffee playlistu všechny požadavky vašich hostů a zašlete do kávovaru. Na vás bude jen jeden úkol - měnit hrníčky.

Systém nabízí i několik aplikací. CoffeeWord aplikace vám nabídne spoustu káv z celého světa. Máte chuť na Melange, Cortado nebo Flat White? S Home connect žádný problém. Káva světa vám leží u nohou.

Milujete kávu a chcete se o ní dozvědět více? Aplikace Coffee know-how vám poskytne informace o pěstování kávy, metod sklizení až po techniky pražení.

Home Connect - kavovar

Technologie a zabezpečení

Jak se připojit na systém Home Connect? Je to jednoduché. Stačí běžně fungující nastavení na standardním WiFi na komerčně dostupných routerech. Systém Home Connect komunikuje se všemi standardními WiFi routery, které jsou na trhu, za předpokladu, že nejsou starší než cca pět let. Z bezpečnostních důvodů musí být WiFi síť šifrována (WPA nebo WPA2). Pokud není vaše WiFi síť šifrovaná, nebudete se moci ke svému spotřebiči přihlásit.

Aplikace Home Connect má řadu zabezpečení. Výměna dat je založena na protokolu Home Connect. Na serveru Home Connect se ukládají pouze základní data. Komunikace je zároveň možná pouze přes šifrované sítě. Mezi další bezpečnostní prvky patří bezpečnostní certifikáty, firewall na serveru a ochrana heslem.

Home Connect - tlacitko

Další aktuality