×

Home Connect – ruku v ruce s budoucností

18.02.2022
Moderní technologie jdou v dnešní době mílovými kroky kupředu. Představte si, že jednou aplikací dokážete ovládat svou domácnost. Myslíte, že je to hudba budoucnosti? Omyl! Značky Bosch a Siemens vyrábí spotřebiče s Wi-Fi připojením, které můžete pomocí aplikace Home Connect ovládat odkudkoli. Pojďte se přesvědčit, že budoucnost je tady a teď. Udělejte ze své domácnosti chytré místo, kde se stanete pánem času vy.
 

home_connect_1

O čem se dočtete:

O čem to tedy všechno je

Vyslovte svá přání a váš spotřebič udělá vše, co žádáte

Co si dáte dnes dobrého? Pomůžu uvařit

Vyprat a usušit? Nechte mi na starost

O čerstvost potravin se vám postarám. Vaše lednička

Nejsem jen kávovar, jsem váš osobní barista

Technologie a zabezpečení

Připojení partneři

O čem to tedy všechno je

Technologie Home Connect propojí chytré spotřebiče s vašim mobilním telefonem, tabletem či chytrými hodinkami. Můžete je pak ovládat odkudkoli. Ať už jste v práci, na dětském hřišti nebo na dovolené. A co vše aplikace umí? Dokáže spotřebiče zapínat, vypínat, volit programy, nastavovat časovač, a mnoho dalších funkcí. Také poradí recepty na různorodé pokrmy, doporučí kávu ze všech koutů světa nebo vypere v úsporném režimu. A to pořád není vše.

Skrze technologii Home Connect můžete ovládat pračku, pečicí troubu nebo třeba kávovar.

Vyslovte svá přání a váš spotřebič udělá vše, co žádáte

Určitě máte doma často plné ruce práce. Co byste řekli tomu, že na své spotřebiče můžete promluvit, dát jim úkol a ony vás poslechnou. Opravdu je to možné. Zavolejte na pomoc Alexu a virtuální pomocník se stane neodmyslitelnou součástí vaší domácnosti.

Přivítejte nový způsob ovládání svých domácích spotřebičů. Tohoto virtuálního asistenta vyvinula společnost Amazon. Je založený na umělé inteligenci a schopný hlasové interakce. Díky této službě můžete hlasem zjišťovat informace, zadávat úkoly, kontrolovat spotřebiče připojené na Home Connect nebo si můžete jen tak povídat o počasí. Při vaření vám Alexa může přečíst potřebný recept.

home_connect_alexa

Alexa Amazon nabízí široké možnosti hlasových pokynů. Pokud chcete promluvit na svého hlasového asistenta, začněte větu: „Alexo“ – tím se váš Amazon Echo aktivuje. Pro upřesnění spotřebiče, kterému chcete dát hlasový pokyn, musíte zmínit Home Connect, jako např.: washing machine Home Connect, coffeemaker Home Connect.

Jak propojit Alexu s Home Connect? Stačí tři kroky a jste připojeni

Krok č. 1: Z příslušného obchodu s aplikacemi stáhněte aplikaci Home Connect pro iOS nebo Android a vytvořte si svůj uživatelský účet. Po zaregistrování připojte do aplikace všechny kompatibilní domácí spotřebiče.

Krok č. 2: Připojte reproduktor Amazon Echo nebo Echo Dot ke svému uživatelskému účtu.

Krok č. 3: Navštivte Alexa Skill Store, najděte Skill „Home Connect“ a aktivujte ji.

home_connect_nest

Google nezůstává pozadu a nabízí možnost ovládat spotřebiče přes chytrý telefon. Home Connect spolupracuje s aplikací Ok Google, přes kterou můžete ovládat pračky, sušičky, myčky, odsavače par, kávovary či chladničky. Tady v domácnosti pomáhá asistent Google Nest Hub. Ten se již těší na vaše požadavky a je připraven kdykoli pomoct.

Svému spotřebiči můžete zadat příkaz, aby se zapnul, vypnul, zesílil či zeslabil výkon. Můžete ho také požádat, aby zjistil zbývající čas pečení, mytí nebo podal informaci o průběhu programu.

Hlasoví asistenti Amazon Alexa a Google Assistant prozatím nefungují v českém jazyce. Můžete na ně mluvit anglicky, německy nebo například francouzsky.

home_connect_spotrebice

Značky Bosch a Siemens nabízí různé druhy spotřebičů, které mají zabudovanou Wi-Fi a podporují aplikaci Home Connect. Možnosti této chytré technologie jsou široké a budou přibývat další. Pojďme se podívat blíže, co Home Connect umí s každým konkrétním spotřebičem.

Co si dáte dnes dobrého? Pomůžu uvařit

Digestoř

home_connect_digestorS digestoří zajistíte čistý vzduch v kuchyni při každém vaření. S aplikací Home Connect ovládáte intenzitu ventilátoru, zapnutí a vypnutí přístroje.

U vybraných odsavačů par dokonce můžete nastavit osvětlení digestoře, jeho barvu, intenzitu. Vše podle vaší nálady.

Aplikace pomůže zajistit pravidelnou údržbu. Pošle oznámení, jakmile bude tukový nebo aktivní uhlíkový filtr třeba vyčistit, vyměnit nebo regenerovat. Nabízí také praktické tipy a instrukce, jak jednoduše vyměnit filtr.

Pečicí trouba

Do trouby nachystáte vše potřebné, odešlete přes aplikaci teplotu a dobu pečení vybraného pokrmu a můžete se jít věnovat jiným činnostem. Uklidit, napsat s dětmi úkoly nebo zajet do obchodu. Na dálku pak spustíte troubu jediným tlačítkem a večeře bude hotová přesně na čas, kdy se s rodinou scházíte u stolu.

Aplikace Home Connect vám pomůže vybrat ideální pokrm. Nabízí recepty, sezónní nebo mezinárodní pokrmy, tipy na pečení. V aplikaci naleznete také informace o potravinách, jejich nutričních hodnotách a způsob přípravy.

home_connect_pecici_trouba

Varná deska

Už se vám nestane, že varná deska zůstane zbytečně zapnutá. S aplikací Home Connect můžete odkudkoli zkontrolovat, zda je deska vypnutá nebo zapnutá. Na dálku jde zapnout i dětská pojistka, pro jistotu. Nastavíte si minutku, která po uplynutí zašle zvukový signál na mobil.

Aplikace nabízí spoustu inspirace, obsahuje recepty, video návody i tipy. Recepty snadno vyhledáte podle druhu suroviny nebo typu jídla, které chcete právě připravovat.

Po vybrání pokrmu jednoduše pomocí aplikace odešlete dobu přípravy a nastavení teploty přímo do varné desky.

home_connect_varna_deska

Vyprat a usušit? Nechte mi na starost

Pračka a sušička

Pračka a sušička, které zařídí prádlo čisté a suché, to už je ve většině domácností samozřejmost. S aplikací Home Connect povýšíte radost z čistoty ještě o stupeň výše.

home_connect_prackaPomocí funkce EasyStart navolíte ideální program přímo pro vaše prádlo. Nastavíte druh tkaniny, prádla, barvy, stupně znečistění. U sušiček vyberete stupeň sušení nebo osobní preference. Stiskem tlačítka spustíte program ať už jste doma, v práci nebo na cestách. Jakmile je vše hotové, dojde vám na mobil zpráva s oznámením o konci programu.

Aplikace Home Connect vám poskytne takové nastavení, které byste normálně na mnoha pračkách nenašli. Například pro dokonale čisté prádlo využijte extra nastavení pro odstranění skvrn. Nabízí také nápovědy k obsluze. Některé pračky využívají technologie i-DOS. Pračka má zásobník na prací prostředek a aviváž a sama si stanoví, kolik pracích prostředků a vody pro dané prádlo potřebuje. Aplikace Home Connect kontroluje, kolik pracího prostředku a aviváže zůstává v zásobníku a upozorní na doplnění.  

Chcete pomoct s výběrem ideálního programu sušení pro vaše prádlo? Sušičky prádla Bosch s technologií SmartDry i sušičky Siemens, kde se tato technologie jmenuje intelligentDry, zvládnou pomocí aplikace Home Connect automaticky vybrat program sušení na základě informací z předchozího pracího cyklu. Pračka a sušička si prostřednictvím Wi-Fi předávají informace o vloženém prádle i jeho zbytkové vlhkosti.

home_connect_pracka_susicka

 

Myčka

Zapnutí, nastavení programu a jeho průběh – se vším vám pomůže aplikace Home Connect. Při využití funkce EasyStart stačí nastavit typ nádobí, které chcete umýt. Dále zvolíte své preference. Záleží jen na vás, zda potřebujete umýt nádobí co nejrychleji nebo zda preferujete nízkou spotřebu či extra tichý program. Vše za vás Home Connect zařídí.

V aplikaci snadno nastavíte zvuky, hlasitost signalizace, automatické vypnutí nebo zdokonalené sušení.

home_connect_myckaHome Connect přináší ještě jednu vychytávku. Je to počitadlo tablet. V aplikaci zadáte množství tablet, které jste koupili a počitadlo bude samo počítat jejich spotřebu. Ať už myčku zapnete ručně sami nebo přes aplikaci. Sama upozorní, kdy doplnit zásoby.

U myček Siemens lze jako bonus využít funkce emotionLight a myčka vám posvítí na krásně čisté nádobí jakoukoli barvou.  

Vybrané myčky Siemens mají novou funkci Intelligent Program. Funguje to tak, že po umytí nádobí můžete v aplikaci ohodnotit výsledek, co se týče délky mytí, stav suchého nádobí či spotřebu energie a vody. Na základě této zpětné vazby přizpůsobí myčka další mycí program vašim osobním preferencím. A tak bude přinášet stále lepší a lepší výsledky.

Novinkou je také možnost stahovat a používat další mycí programy, které nejsou součástí základní výbavy. Myčky Siemens nabízí navíc mycí cykly: Intenzivní 70 °C, Super 60 °C, Tichý, Rychlý 45 °C a Krátký 60 °C. Upravte si nabídku programů dle aktuálních požadavků. Vyměnit je můžete kdykoli. 

O čerstvost potravin se vám postarám. Vaše lednička

home_connect_lednickaLednička

Správně nastavená teplota v ledničce je základ. Aplikace vám poradí s optimálním nastavením teploty, její případné úpravě a šetření energie. A pokud někdy zapomenete vy nebo někdo z rodiny zavřít dvířka, aplikace vás ihned upozorní.

Určitě se vám někdy stalo, že přijdete do obchodu a zapomenete, co vám v ledničce doma všechno chybí. S aplikací Home Connect není nic jednoduššího, než mrknout do telefonu a přes kamery v ledničce zkontrolovat její obsah. Vybrané ledničky totiž mají zabudované kamery, které po každém zavření ledničky vyfotí obsah a na fotku se můžete kdykoli v aplikaci podívat.

Chladnička navíc dokáže rozpoznat až 60 druhů ovoce a zeleniny, může tak doporučit zónu, která je nejvhodnější pro uložení potraviny. Poradí ideální teplotu nebo také to, který druh ovoce či zeleniny byste měli z ledničky raději vyndat, protože do ní vůbec nepatří.

Podle zásob ve vaší lednice aplikace nabídne i recepty z daných potravin a ulehčí vám nápady na přípravu večeře.

home_connect_lednicka_usporadani

Nejsem jen kávovar, jsem váš osobní barista

Kávovar

Užívejte odpočinek na zahradě, balkoně nebo v posteli a objednejte si kávu dle vašeho přání. Stisknutím tlačítka vám aplikace Home Connect umožní objednání na dálku. Pokud máte větší návštěvu, zadáte do Coffee playlistu všechny požadavky vašich hostů a zašlete do kávovaru. Na vás bude jen jeden úkol - měnit hrníčky.

Systém nabízí i několik aplikací. CoffeeWord aplikace vám nabídne spoustu káv z celého světa. Máte chuť na Melange, Cortado nebo Flat White? S Home connect žádný problém. Káva světa vám leží u nohou.

Milujete kávu a chcete se o ní dozvědět více? Aplikace Coffee know-how vám poskytne informace o pěstování kávy, metod sklizení až po techniky pražení.

home_connect_kávovar

Technologie a zabezpečení

Jak se připojit na systém Home Connect? Je to jednoduché. Stačí běžně fungující nastavení na standardním WiFi na komerčně dostupných routerech. Systém Home Connect komunikuje se všemi standardními WiFi routery, které jsou na trhu, za předpokladu, že nejsou starší než cca pět let. Z bezpečnostních důvodů musí být WiFi síť šifrována (WPA nebo WPA2). Pokud není vaše WiFi síť šifrovaná, nebudete se moci ke svému spotřebiči přihlásit.

Aplikace Home Connect má řadu zabezpečení. Výměna dat je založena na protokolu Home Connect. Na serveru Home Connect se ukládají pouze základní data. Komunikace je zároveň možná pouze přes šifrované sítě. Mezi další bezpečnostní prvky patří bezpečnostní certifikáty, firewall na serveru a ochrana heslem.

Připojení partneři

IFTTT 

Co tahle zkratka znamená? If this then that = pokud nastane toto, udělej tamto.

Připojení je vytvořeno na základě jednoduchých pokynů: pokud nastane toto (spouštěč), udělej tamto (akce, která je ve výsledku spuštěna). Díky spojení Home Connect s technologií IFTTT můžete propojit velký počet služeb a spotřebičů, které denně používáte. Například pokud domyje myčka, začne hrát vaše oblíbená hudba. Nebo po ukončení praní se rozsvítí světlo na chodbě.

home_connect_ifft

Namotivujte se! Propojte kávovar s vaším notebookem a správou e-mailů. Nastavte si, že pokud zodpovíte určitý počet emailů, kávovar vám připraví oblíbenou kávu jak odměnu.

Můžete vytvořit spousty aplikací přesně podle vlastních přání a požadavků a sdílet je s ostatními. V aplikaci najdete již přes 400 scénářů použití, které nastavili předchozí uživatelé. Inspirujte se!

Flic

home_connect_flicVaše domácnost na jedno kliknutí. Malý a flexibilní pomocník, kterého můžete umístit do kuchyně, chodby, na zahradu nebo třeba do sprchy. Záleží jen na vás. Tlačítko Flic slouží k ovládání spotřebičů s technologií Home Connect. Přes Bluetooth nastavíte jedním tlačítkem až tři úkony, které bude tlačítko ovládat. Jedno kliknutí, dvojklik nebo podržení tlačítka.

Pod tlačítka si uložte například různé druhy kávy nebo spuštění myčky, pračky, vysavače. Tlačítko můžete dát ke vchodovým dveřím a nastavit si na něj vypnutí varné desky, trouby a digestoře. Při odchodu z domu tak pro jistotu vše vypnete a nemusíte mít starost.

La Metric

Tyhle chytré hodiny vám doma udělají parádu. Zaujmou svým nepřehlédnutelným designem a velkým odlišným displejem. Na něm uvidíte přesný čas, ale také informace o počasí, zpravodajství, měnových kurzech, notifikacích ze sociálních sítí a můžete je propojit s aplikací Home Connect. Na informačním panelu uvidíte, kdy pračka doprala, kolik času zbývá, než bude nádobí v myčce umyto anebo jestli už je připravena vaše oblíbená káva. Budete mít přehled, co se právě děje s vašimi spotřebiči.

home_connect_la_metric

Chytré hodinky

Pokud jste podlehli kouzlu chytrých hodinek a využíváte je ke sportování nebo podpoře zdravé výživy, můžete přidat další skvělou podporu, kterou hodinky nabízí. A to propojení s Home Connect.

Mějte své spotřebiče ihned po ruce a svůj čas tak můžete organizovat mnohem efektivněji.

Společnost FitBit i AppleWatch poskytují podporu pro připojení Home Connect a vy tak při běhu můžete spustit troubu, objednat kávu či zkontrolovat, jestli už je myčka hotová.

home_connect_hodinky

ABB

Chytrý dům je moderním trendem současné doby. Efektivně si zorganizovat čas a využít techniku, aby nám zjednodušila práci a ušetřila energie. Vy mezitím budete mít více času na rodinu a své koníčky.

home_connect_abb

Díky ABB můžete mít všechny chytré systémy ve své domácnosti v jednom rozhraní. Nezáleží na tom, jestli chcete své spotřebiče ovládat hlasem, přes telefon, pomocí spínačů nebo panelů ve zdi. Vestavěná platforma vám umožní mít všechny potřebné funkce pohromadě, což vaší rodině poskytne patřičné pohodlí.

Loxone

Loxone je specialista na řešení inteligentní automatizace, která vám usnadní život. Ať už se jedná o váš dům, kancelář či hotel. Součástí chytrého ekosystému může být i Home Connect. Připojte k Miniserveru (mozek celého systému Loxone) také chytré domácí spotřebiče a váš domov bude ještě bezpečnější a energeticky úspornější. Žijte svůj život naplno podle svých představ.

home_connect_buttonek2

Další aktuality

Tipy na dárky pro ženy: čím udělat radost manželce, mamince, kamarádce nebo třeba sestře? 

Tipy na dárky pro ženy: čím udělat radost manželce, mamince, kamarádce nebo třeba sestře? 

Přemýšlíte každoročně, čím letos potěšit své nejbližší a co jim nadělit pod stromeček? V tom případě jistě uznáte, že inspirace není nikdy dost. V tomto článku se zaměříme na tipy na vánoční dárky pro...... Celý článek
Jak restartovat iPhone?

Jak restartovat iPhone?

Ťukáte, mačkáte, prosíte, doslova tancujete prstem na displeji, ale nic se neděje? Pomůže už jen vynucené restartování mobilu. Zkušenost, kterou má téměř každý. Co dělat, když obrazovka vašeho iPhonu ...... Celý článek
Recenze: Umí vzít vysavač Rowenta X-Nano Essential RH1129 úklid pěkně od podlahy?

Recenze: Umí vzít vysavač Rowenta X-Nano Essential RH1129 úklid pěkně od podlahy?

Co se tyčí mezi běžnými úklidovými pomocníky? Trendem uklizení jsou tyčové vysavače, které dokážou zpříjemnit celý proces uklízení. Jednoduché uskladňování, snadná manipulace a precizní výkon – to jso...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
5 jednoduchých tipů, jak ušetřit na Vánoce

5 jednoduchých tipů, jak ušetřit na Vánoce

Rok co rok je to stejné. Necháváte dárky na poslední chvíli a pak nevycházíte s penězi? Přemýšlíte, že zkusíte letos využít svůj talent a drobnosti pro své blízké raději vyrobíte? Poradíme vám, jak na...... Celý článek