×

Recenze: Umí vzít vysavač Rowenta X-Nano Essential RH1129 úklid pěkně od podlahy?

06.12.2022

Co se tyčí mezi běžnými úklidovými pomocníky? Trendem uklizení jsou tyčové vysavače, které dokážou zpříjemnit celý proces uklízení. Jednoduché uskladňování, snadná manipulace a precizní výkon – to jsou důvody, proč stále více domácností vsází na „tyčáky“. Mě se do rukou dostal vysavač Rowenta X-Nano Essential. Jak si vedl u nás doma? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Rowenta RH Versatile X-Nano Essential

Technické parametry:
Provedení: ruční a tyčový vysavač 2 v 1
Typ filtrace: cyklónová
Zdroj energie: aku
Počet rychlostí: 2
Příkon: 100 W
Sací výkon: 20 AW
Baterie: Li-ion
Doba provozu: 40 minut
Doba nabíjení: 3 hodiny
Zásobník: 400 ml
Hlučnost: 82 dB
Hmotnost: 1,8 kg

O čem se dočtete:

Obsah balení

Už když se mi dostala krabice do rukou, byla jsem velmi překvapená. Její rozměry mě na první pohled vedly k zamyšlení, jestli nedošlo k záměně vysavače za vysoušeč vlasů. Když jsem krabici otevřela, skutečně na mě čekal tyčový vysavač s velice kompaktními rozměry (rozložený na několik kusů).

Dominantou celého balení je tělo Rowenta X-Nano Essential, které představuje ruční jednotku, na níž se nasazují další nástavce. Zádům odlehčí sací trubka, jež z ručního vysavače vytvoří ten správný tyčák. O úzká zákoutí se postará štíhlá štěrbinová hubice, pavučiny ze všech koutů pomůže vysát kartáčový nástavec a úklid pohovky si vezme na starost kartáč na čalouněné povrchy. Na běžné vysávání podlah a koberců ale nejvíce využijete turbokartáč.

Rowenta RH Versatile X-Nano Essential

Součástí balení je nabíjecí základna. Ta se svými kompaktními rozměry vejde téměř kamkoliv. Lze ji přivrtat či přilepit přiloženou oboustrannou nálepkou na zeď. Já osobně bych více ocenila, kdyby šel vysavač udržet v parkovací poloze jiným způsobem, který by se nemusel dotýkat stěn.

Pěkný kousek do každé malé domácnosti

Dominantní fialové tělo tyčáku Rowenta RH1129WO X-Nano Essential doplňují matně stříbrné a černé prvky, jež mu dodávají stylový vzhled. Kdo řeší vzhled u vysavače? Pokud váš byt neoplývá velkými prostory, pravděpodobně vám tento krasavec bude viset na zdi, která je na očích, a tak není na škodu, aby do interiéru pěkně zapadnul.

Mě na první pohled zaujala kombinace minimalismu a praktičnosti. Tu výrobci vměstnali do velice kompaktních rozměrů, což jistě potěší všechny majitele malých příbytků. Přestože je vysavač poměrně bytelný, jeho hmotnost dosahuje pouhých 1,8 kg, a tak je vysávání stropních pavučin, garnyží, žaluzií či jiných těžko přístupných míst úplná hračka.

Rowenta RH Versatile X-Nano Essential

Poradí si s úklidem?

Samozřejmě mě nejvíce zajímalo, jak se dokáže malý a lehký pomocník poprat s úklidem. Na běžné vysávání podlah si vysavač hravě vystačí s turbokartáčem. Stačí pár tahů a prach a drobné smetí je to tam. Pokud vysavač přece jen narazí na překážku v podobě většího nepořádku, je opatřen funkcí Boost pro ještě větší sací výkon a po nečistotách skutečně nezbyde ani stopa.

V běžném režimu si vysavač tiše vykonává svou práci. Je-li ale zapotřebí využít funkci Boost, dá o sobě přeci jen vědět hlasitějším zvukem, není to ale nic, co by rvalo uši sousedům.

Celá konstrukce je velmi dobře promyšlená. Dostane se do nejrůznějších zákoutí a snadno si poradí i s nečistotami pod nízkým nábytkem. Pavučin na stropě a prachu ze žaluzií se dokáže zbavit s naprostou lehkostí, a tak pro mě byl vysavač i ve výškách lehký jako peříčko.

Tyčový vysavč Rowenta Versatile X-Nano Essentia

Díky bohatému příslušenství jsem s vysavačem dosáhla dokonalé čistoty téměř na všech površích – od koberců a lesklých podlah, přes pohovku a matrace, až po stropy, žaluzie a garnyže.

Nevýhodu vysavače představuje tlačítko Boost, které se nedá zamáčknout. V praxi to znamená, že pokud budete chtít vzít úklid pěkně z gruntu stejně jako já, budete muset tlačítko Boost nepřetržitě držet. A věřte, že byl můj palec po pár minutách boostování tak trochu pod tlakem.

Rowenta RH Versatile X-Nano Essential

Má energii na rozdávání

A co takový drobný pomocník vydrží? Při vysávání v běžném režimu s plnou baterií mi byl k ruce slibovaných 40 minut, a za tu dobu byl byt jako ze škatulky. Čím víc jsem si pomáhala režimem Boost, tím rychleji vysavači docházely síly. Pořád je ale řeč o celkem obstojných 20–30 minutách čistého času. Energii pak v nabíjecí stanici načerpá z 0 na 100 % zhruba za 3 hodiny.

Stačí mu jen trocha péče

Všechny nečistoty tyčový vysavač Rowenta RH1129WO X-Nano Essential posbírá do sběrné plastové nádoby o objemu 0,4 l, která se dá jednoduše vyndat. Stačí dvě cvaknutí a rychle se zbavíte všech nasbíraných nečistot. Nádoba je navíc doplněná o omyvatelný prachový filtr, který je potřeba jednou týdně propláchnout vodou, stejně jako celou nádobu. Snadno a rychle tak provedete nutnou údržbu a můžete dál pokračovat v efektivním úklidu.

Rowenta RH Versatile X-Nano Essential

Závěr

Vzhledem k bohatému příslušenství nabízí tyčový vysavač Rowenta RH1129WO X-Nano Essential spoustu možností, nízká hmotnost zajistí pohodlný úklid od podlahy až po strop a perfektně padne do ruky. Díky svým kompaktním rozměrům se může stát skvělým pomocníkem v prostorech, které neoplývají velkými rozměry.

Já osobně bych ocenila, kdyby měl vysavač LED osvětlení, které už najdeme u většiny dnešních tyčáků. Potěšila by mě také možnost uvést vysavač do parkovací polohy bez nutnosti přidělání dobíjecí stanice na stěnu. Za zmínku také stojí nepraktické provedení tlačítka Boost. Když ale vezmu v potaz poměr nízké ceny a super výkonu, své místo si v malých domácnostech zkrátka zaslouží.

Klady (+): Zápory (-):
+ funkce Boost pro zvýšení výkonu - nepraktické ovládání Boosteru
+ bohaté příslušenství - absence LED osvětlení
+ nízká hmotnost - absence parkovací pozice
+ jednoduché ovládání  
+ omyvatelná prachová nádoba  
+ garance opravitelnosti 15 let  
+ minimalistický design  
+ kompaktní rozměry  
+ nízká pořizovací cena  

chci vysavač rowenta

Další aktuality

10 nejlépe hodnocených Siemens produktů roku 2022

10 nejlépe hodnocených Siemens produktů roku 2022

Značka Siemens zaručuje prémiovou kvalitu a neotřelý design svých spotřebičů. Všechny nabízejí spoustu užitečných funkcí a inovativních technologií, které zefektivní váš čas ušetří práci i energie. Př...... Celý článek
Jak vybrat chytré osvětlení?

Jak vybrat chytré osvětlení?

Chcete být pánem svých světel v domácnosti a ovládat každou jejich funkci? Nastavit si barvu osvětlení v každé místnosti, intenzitu a ještě mnohem víc? Inteligentní osvětlení vám doma dokáže vytvořit ...... Celý článek
Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Podívejte se s námi na nové nejlepší smartphony Samsung: Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Nabízejí až 200Mpx fotoaparát, špičkový výkon a design ohleduplný k přírodě. Mrkněte na ofic...... Celý článek
Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Majitelé zařízení Samsung Galaxy pozor. Možná vám během používání zařízení unikla jedna skvělá funkce, která vám ulehčí život. Jedná se o funkci Quick Share pro pokročilé sdílení souborů (nejen) na bl...... Celý článek
Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Jelikož se pomalu blíží konec roku a začátek nového, začínáme oslavovat i my v DATARTu. Čas v práci jsme si zpříjemnili čtením vtipných zákaznických recenzí, které nás upřímně pobavily. Tak se pohodln...... Celý článek