Recenze: Rowenta TN6200F4 Forever Sharp nahradí mužům holiče

30.07.2021

Holení… střihání… úprava chloupků na mužském těle… pro mnohé z nás nudná, ale nutná záležitost, kterou musíme čas od času podstoupit, abychom nestrašili své okolí. Přiznám se, že s přibývajícími léty ochota a chuť pravidelně se do hladka udržovat opadla. A tak jsem se od žiletek dopracoval k multifunkčnímu holicímu strojku. Nyní se mi dostal do rukou zastřihovač Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience. Jak se mi líbil?

Technické specifikace:
Určení: vousy, tělo
Výdrž: až 120 minut
Použití: na sucho i na mokro
Počet nástavců v balení: 11
Břity: titanový povrch, životnost až 15 let

O čem se dočete?

Podívejte se také na naši videorecenzi. 

Balení s cestovním pouzdrem

Před dvěma lety jsem dostal příležitost vyzkoušet multifunkční zastřihovač vousů Rowenta Hybrid (Forever sharp), který mě velmi mile překvapil a u kterého jsem zůstal dodnes (žiletky jsem prakticky úplně přestal používat). Když se tedy objevila možnost vyzkoušet nástupce – nový multifunkční zastřihovač Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience, neváhal jsem ani minutu a rozhodl se, že do toho jdu. Měsíc jsem se neholil a díky covid situaci půl roku ani nestříhal vlasy. Byl jsem tedy ideálně „připraven“ na zatěžkávací a porovnávací test tohoto nového holicího strojku.

Hned na začátek mě velmi mile překvapilo balení strojku – nově totiž k samotnému zastřihovači přibylo praktické cestovní pouzdro, které pojme všechno. Konečně – starý model totiž trpěl neduhem v podobě toho, kam schovávat nabíječku a nástavce. Díky cestovnímu pouzdru, které pojme jak samotný zastřihovač, tak USB nabíječku včetně kabelu a všech nástavců tento problém odpadá. Za mě první (z mnoha následujících) plus.

Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience

Praktické cestovní pouzdro považujeme za velké plus.

 

Pouzdro je jak praktické, tak také elegantní – ideální na cestování. Navíc nehrozí, že byste při přenášení zničili nástavce, což u předchozího modelu reálně mohlo stát. Jak jsem již zmínil, balení obsahuje samotný zastřihovač a cestovní pouzdro s celým příslušenstvím pro údržbu vousů i ochlupení celého těla.

Praktické nabíjení přes USB

Příjemně mě překvapilo, že strojek byl po rozbalení nabit na cca 80 %. Přesto jsem jej napíchl na nabíječku, abych zjistil další velké plus – ukazatel nabití baterie. Opět praktická záležitost, kde kromě barevné diody (zelená – nabito, červená – vybito) vidíte a odhadnete, zda na plánovanou úpravu vašeho těla je strojek dostatečně nabitý či je zapotřebí použít rychlou univerzální USB nabíječku.

Zde je další klad – pokud v budoucnu zrovna nebudete mít u sebe originální nabíječku ke strojku, můžete jednoduše použít jakoukoliv nabíječku s USB konektorem. Prostě pohoda a hlavně praktičnost. O rychlosti nabíjení ani nemluvím, zde panuje také naprostá spokojenost.

Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience

Sestřih na míru snadno a rychle

Začněme trochu netypicky. Rowenta TN6200F4 sice není oficiálně určena pro úpravu vlasů, já se však rozhodl, že to vyzkouším. K úpravě sestřihu lze použít kovový nástavec. Výměna hlavního nástavce je jednoduchá – prostě vytáhnete směrem nahoru ten stávající a nasadíte kovový. Nemusíte se bát, že byste ho nasadili špatně, jelikož nástavce mají drážku, která zajistí jedinou možnou variantu nasazení. Na kovový nástavec pak můžete použít jeden ze dvou umělohmotných (přesto z pevného plastu), které jsou odstupňovány dle velikosti. Ten menší má rozměry 8–12 mm, větší 13–17 mm.

Nastavení délky je jednoduché, i když zde bych vytkl jednu drobnost. Tou je „šipka“ na hlavici Rowenty TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience, která označuje jednotlivé délky. Na nástavcích je velikost vidět velmi dobře, ale na hlavě strojku je ryska méně viditelná. S trochou snahy však není problém vyčíst potřebné údaje a délku nastavit dle potřeby. Praktičnost nastavení délky a pevnost nasazení nástavců je výborná.

Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience

Samotné zkracování vlasů je velmi pohodlné, jednoduché a pohotové. Přispívá tomu i skutečnost, že strojek velmi dobře padne do ruky. Přesto mě napadl jeden detail pro příště – i když strojek velmi dobře padne, uvítal bych alespoň z části pogumovanou rukojeť samotného strojku. Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience se sice dobře drží v ruce, ale pokud byste jej používali s mokrýma rukama, lesklý povrch by mohl mít tendenci klouzat.

Manipulace s Rowentou TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience je perfektní

Ani po několikaminutovém používání strojku, který zkracoval vlasy, nedošlo k tomu, že by se titanová hlavice strojku začala zahřívat. Toto jsem začal pociťovat až na úplném konci tělesné údržby po cca 20 minutách ustavičného používání. Během této doby jsem Rowentu TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience ani na okamžik nevypínal. Považuji to za velké plus, předchůdce na tom byl výrazně hůře.

Strojek střihá vlasy přesně, rychle a manipulace je vzhledem k velikosti strojku ideální. Stejně tak při stříhání kolem uší, kde je potřeba dávat více pozor, bylo ovládání velmi dobré a nedošlo ani jednou k „zakousnutí“ vlasů či kůže. Mnou zvolený „letní“ sestřih na 13 mm se povedl a byl jsem naprosto spokojen. I když tedy není Rowenta na vlasy přímo určena, já se k tomuto účelu skvěle použít.

Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience

Zastřižení vousů od jednoho do šesti milimetrů

Na řadu přišly vousy… Po měsíci neholení bylo znát, že úpravu obličeje opravdu potřebuji, takže jsem vyměnil nástavce (plastové i titanové) za nástavce na vousy – univerzální nástavec s opět titanovými břity a k tomu 5 nástavců s různou délkou (1, 2, 3, 5 a 6 mm). Já zvolil zlatou střední cestu a nasadil nástavce s délkou 3 mm. Opět plná spokojenost. Zastřihovač se používá velmi dobře jak na obličeji, tak také na krku či pod nosem. Ani tentokrát jsem si nemohl vynachválit výbornou ergonomii. Břity střihají vousy bez jediného zaváhání a „zaškubnutí“.

Během pár minut jsem si upravil vousy po celém obličeji včetně krku, pro který jsem odstranil nástavec a použil rovnou břity bez nástavce. Po prvním pohybu se obavy, že bych se pořezal, ztratily a já pohodlně a bezpečně zastřihával vousy napřímo. Pokud bych se chtěl oholit do úplného hladka, v balení je k dispozici nástavec, který znají muži přímo z holicí strojků na vousy. I ten funguje perfektně. I v tomto případě musím potvrdit 100% spokojenost. Za mne je to jasné důkaz toho, že když se člověk naučí se strojkem zacházet a dostane správný „grif“ do ruky, tak nepotřebuje ani holiče a sám si obstará oholení jako z barbershopu.

Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience

Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience z vás během chvíle udělá doslova nového člověka.

Chloupky na těle zvládá s přehledem

A nakonec je zde úprava ochlupení těla. Pro tento účel je v balení pogumovaný nástavec, který rovněž plní svou funkci naprosto s přehledem. Popravdě, i s nástavci na vousy to zvládnete, ale u tohoto speciálně pro tělo určeného nástavce máte jistotu bezpečného oholení, ať už se jedná o podpaží, hruď, nohy nebo intimní části těla.

Údržba strojku je potřebná, ale jednoduchá

Pokud jde o údržbu strojku a nástavců, v balení najdete kartáček a promazávací olejíček. Vyčištění doporučuji opravdu po každém použití nástavce, důležité je především očištění a namazání břitů. Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience vám za to bude nejen vděčná, ale vy především prodloužíte životnost samotného zastřihovače, jeho přesnost a ostrost a v neposlední řadě snížíte i zahřívání strojku.

Rowenta TN6200F4 Forever Sharp Ultimate Experience

Závěr

Celkově tedy spokojenost a posunutí už tak vysoko položené laťky kvality o další level nahoru. Dokonce bych se nebál říct o několik levelů nahoru. Za mě jednoznačně nadšení a potvrzení toho, že někdo se v Rowentě prakticky zamyslel a doladil multifunkční zastřihovač takřka k dokonalosti. Zde velké díky za všechny muže – opravdu to ocení. Místo několika strojků a přístrojů na mužskou údržbu, budou nakonec používat jeden univerzální multifunkční zastřihovač, který si mohou vzít kdykoliv a kdekoliv sebou.

Klady (+) Závěr (-)
+ výborně padne do ruky - hodilo by se lehce pogumovat držadlo strojku
+ dobrá manipulace během používání -u některých nástavců chybí výraznější označení zvolené délky
+ rychlé nabíjení a ukazatel stavu baterie  
+ dlouhá výdrž baterie  
+ velké množství nástavců na holení celého těla  
+ praktické pouzdro  
+ univerzální USB kabel  
+ jednoduché čištění strojku  
   

Další aktuality