×

Recenze: Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld pro zářivý účes

21.11.2022

Spolupráce značky Rowenta s módní ikonou Karl Lagerfeld není ojedinělá. V minulé recenzi jsme si otestovali fén, dnes vám blíže ukážeme výhody žehličky na vlasy, která je vyvedená ve stejném designu. Jak se osvědčila v praxi?

Rowenta Optiliss SF321LF0 Karl Lagerfeld

Technické parametry:

Žehlicí plocha: keramika + turmalín
Displej: ne
Ionizace: ne
Počet teplot: 10
Max. teplota: 230 °C
Doba nahřátí: 30 vteřin
Duální napětí na cesty (115 V / 230 V): ano
V × Š × H: 35,5 × 7,5 × 2,4 cm
Hmotnost: 0,3 kg

Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld a první dojem

Navzdory originálnímu designu patří tato žehlička do nižší cenové třídy. Tomu odpovídá i balení produktu – najdete zde vše potřebné (tzn. žehličku na vlasy Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld a návod k použití), nic víc. To ale výrobci vzhledem k ceně nemůžeme zazlívat.

Pojďme se teda mrknout na samotnou žehličku, ostatně ta vás bude asi zajímat nejvíc. Je vyvedená v černé barvě s červenými detaily, horní stranu zdobí elegantní obrysy loga Karla Lagerfelda. Díky úzkému provedení a nízké hmotnosti se příjemně drží v ruce, k pohodlné obsluze přispívá i flexibilní otočný kabel o délce 1,8 m. Co mi trošku chybělo, byl stojánek, na který jsem u své žehličky zvyklá.

Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld

Perfektní dvojka na denní používání

Důležitým parametrem, na který byste se měli u žehličky na vlasy zaměřit, je materiál žehlicí plochy. Ten je v případě Rowenty Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld tvořený inovativním povrchem Keratin & Glow s turmalínem. Jde o skvělou kombinaci, a to z několika důvodů. Keramika zajistí rovnoměrné zahřátí destiček, zatímco přídavný turmalín zase zbaví váš účes elektrizování, uhladí vaše vlasy a dodá jim lesk.

Tenké žehlicí destičky jsou plovoucí o šířce 25 mm. Já mám vlasy sestříhané zhruba po ramena, proto mi šířka vyhovovala. Pokud máte ale hodně dlouhé vlasy, docela byste se s touhle úzkou žehličkou trápili, a to v případě, že byste ji chtěli využívat na rovnání a/nebo tvoření vln. Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld je z mého pohledu kvůli užším destičkám zkrátka vhodnější pro polodlouhé až středně dlouhé vlasy a účesy s hustšími vlnami.

Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld

Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld

Nastavení pro jemné i nepoddajné vlasy

Co se týká možností nastavení, u mnou testované žehličky si můžete sami zvolit jeden z 10 stupňů teplot – od 130 do 230 °C. Pro jistotu připomínáme, že zatímco nejnižší stupeň je vhodný pro poškozené a velmi jemné vlasy, nejvyšší je určený pro nepoddajnou či kudrnatou hřívu.

Vhodnou teplotu si jednoduše mechanicky nastavíte pomocí posuvného kolečka na boční straně žehličky. Z obou směrů je označeno znaménky plus a mínus, takže víte, na kterou stranu teplotu přidávat a ubírat. Velkou nevýhodu však vidím v tom, že žehlička Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld nemá žádný displej ani jiné značení teploty, takže vám nezbude než si aktuální stupeň „dopočítat“.

Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld

Za praktickou vychytávku pak považuju systém zamykání žehlicích desek. Je označen červeným tlačítkem a nachází se u otočného kabelu. K čemu přesně slouží? Nejdřív mě napadlo, že zámeček je určený k tomu, abyste omylem nezměnili teplotu (regulátor je v místě držení). Tento systém však „pouze“ uzamkne otevírání/zavírání žehličky – pro bezpečné skladování. Upřímně řečeno, tu první možnost bych uvítala víc…

Rychlý účes s žehličkou Rowenta Optiliss II SF321LF0

Osobně mě při výběru žehličky na vlasy zajímá především teplota, materiál žehlicí plochy, výkon poměr × cena, ale také rychlost nahřátí. Je jedno, jestli jste věční nestíhači nebo si na úpravu vlasů necháváte dostatek času, skvělý výsledek za krátkou dobu potěší zkrátka každého. A tady můžu s klidem říct, že Rowenta opět nezklamala.

U dražších modelů žehliček je standardem bleskové nahřátí. Náš recenzovaný kousek ale není z hlediska ceny žádný luxus, proto jsem byla zvědavá, jak si v této oblasti povede. Žehlička Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld je však k práci připravena za 30 vteřin, což je úctyhodný výkon. O aktuálním stavu vás informuje LED dioda na vrchní straně.

Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld

Žehlení i natáčení funguje na jedničku

S testovanou žehličkou se pracuje skutečně pohodlně. Díky užším destičkám vám sedne do ruky a protože má 360° otočný kabel, nemusíte nic přetáčet. Po vlasech poměrně dobře klouže, netahá za prameny. Navíc stačí pramen vlasů vyžehlit jednou, takže budete mít rychle hotovo.

S žehličkou Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld jsem zkoušela také kulmování. Pravdou je, že k tomuto účelu obvykle používám klasickou kulmu, i tak se mi ale za pár vteřin podařilo z rozlítaných vlasů vykouzlit zvlněný účes.

Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld

Závěr

Ačkoliv jde o exkluzivní edici, žehlička na vlasy Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld nepatří k drahým kouskům. Přesto věřím, že s ní budete spokojeni. Zaručeně vás potěší jak povedeným designem, tak rychlostí nahřátí a nastavitelnou teplotou. Za tímto modelem jdou vidět skvělé výsledky – ať už si žehlíte nebo natáčíte vlasy, pracuje efektivně a přitom šetrně. Po jejím použití jsem měla vlasy uhlazené, lesklé, na pohled zdravé a nekrepaté. Jedinou nevýhodu tak vidím v chybějícím displeji, který by vás mohl informovat o aktuální teplotě.

Klady (+): Zápory (–):
+ neokoukaný design – chybějící displej
+ nastavitelná teplota 130 až 230 °C  
+ zámek žehlicích destiček  
+ rychlé nahřátí – 30 vteřin  
+ pohodlná manipulace  

 

Rowenta Optiliss II SF321LF0 Karl Lagerfeld

Další aktuality

Jak na údržbu pračky LG

Jak na údržbu pračky LG

Svěřit své prádlo pračce LG je rozhodně dobrý nápad. Vypere ho šetrně a důkladně a navrch z něho odstraní až 99,9 % alergenů. Nicméně, aby pračka odváděla stoprocentní výkon co nejdéle, je potřeba se ...... Celý článek
Jak restartovat iPhone?

Jak restartovat iPhone?

Ťukáte, mačkáte, prosíte, doslova tancujete prstem na displeji, ale nic se neděje? Pomůže už jen vynucené restartování mobilu. Zkušenost, kterou má téměř každý. Co dělat, když obrazovka vašeho iPhonu ...... Celý článek
Recenze: GoGEN DÉČKO MIKROFON – zábava pro malé i velké

Recenze: GoGEN DÉČKO MIKROFON – zábava pro malé i velké

Značka GoGEN před nedávnem představila novou kolekci elektroniky pro děti, která vznikla ve spolupráci s televizní stanicí ČT :D. Nás z této řady zaujal především mikrofon. Slibuje, že kromě funkce ka...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Zařekli jste se, že letos konečně vyzkoušíte sami upéct nějaké dobré cukroví na vánoční stůl? Máte ale tak trochu obavy, protože jste se vždy dostali až k hotovému? Žádné strachy, se správnou přípravo...... Celý článek