Recenze: Rowenta Eclipse 2 v 1 vám dopřeje to nejčistší osvěžení

10.09.2021

Dovolte mi představit vám krásku Rowenta Eclipse 2 v 1. Je to výkonná čistička vzduchu a zároveň ventilátor v elegantním těle. K nám do redakce doputovala právě v čase, kdy udeřily ta největší horka, a tak jsem ani na chvíli neváhala a rychle jsem se přihlásila na její recenzi.

Technické parametry:

Výkon čističky: 120 m3 vzduchu za hodinu, v místnosti až 48 m2
Filtrační systém: předfiltr, pachové filtry a filtr jemných částic
s vysokou hustotou
Filtrace: až 99,95 % nečistot, už od velikosti 0,1 mikronu
Ventilátor: 12 rychlostí proudění vzduchu, dosah 8 metrů
Oscilace: otáčení o 30°, 60° nebo 120°

O čem se dočtete:

  1. Design
  2. Technické parametry
  3. Testování výrobku
  4. Provoz a údržba
  5. Ovládání a funkce
  6. Závěr

Design vás zaujme i potěší

Už bylo dost klasických bílých obrů, kteří s radostí lapají prach. Rowenta Eclipse 2 v 1 má elegantní štíhlé tělo. Laděná je do moderní stříbrné a černé barvy, a tak na ní neuvidíte téměř žádné smítko. Má výšku 109 cm, ale díky výřezu uprostřed působí vzdušně a minimalisticky. Ve spodní části se po obvodu čističky nachází modrý světelný pás, který výborně vypadá a zároveň vytváří příjemnou relaxační atmosféru.

Rowenta Eclipse 2 v 1 je funkční, ale i designový kousek, který zapadne do každého obýváku. A nejen tam – díky nízké hmotnosti 6,8 kg ji můžete přemístit, kam právě potřebujete. Určitě ji oceníte i v ložnici nebo v dětském pokoji. Já jsem si jí například často nosila do kuchyně, když jsem vařila.

V našem videu vám ukážeme, co všechno najdete v balení.

Technické parametry, a co znamenají v lidské řeči

Design asi není hlavním důvodem, proč si kupujete čističku vzduchu či ventilátor (i když u této krásky bych vám to uvěřila). Podívejme se na další přednosti. Výkon čističky je 120 m³ vyčištěného vzduchu za hodinu a bez problémů si poradí i v místnosti velké až 48 m2.

Nasává vzduch spodní částí blízko podlahy, ve které se nachází filtrační systém složený z předfiltru, pachového filtru a filtru jemných částic s velmi vysokou hustotou. Díky účinné dvojité filtraci zachytí až 99,95 % nečistot, jako jsou zvířecí chlupy, vlasy, prach, pil, různé alergeny a další drobné částice už od velikosti 0,1 mikronu (takže i viry, alergeny a bakterie).

Vyčištěný vzduch vhání zpět do místnosti bezvrtulový ventilátor. Výrobce na něm rozhodně nešetřil a Rowenta Eclipse 2 v 1 nabízí až 12 rychlostí proudění vzduchu. A to znamená opravdu chladivé osvěžení. Nejvyšší 12. stupeň jsem nepotřebovala zapnout ani v těch největších vedrech. Dokáže se otáčet až o 120°, ale vy máte na výběr až 4 režimy pohybu. Můžete ji úplně zastavit, nebo nechat otáčet o 30°, 60° či zmiňovaných 120°. Záleží jen na vás a na velikosti vašeho pokoje, který režim vám bude nejpříjemnější.

Jak Rowenta Eclipse 2 v 1 obstála v testování?

Možná se ptáte, jak testovat čističku vzduchu? Jak zjistíte, že je vzduch u vás doma čistější a kvalitnější? Upřímně, trochu jsme si s tím lámali hlavu i u nás v redakci. Ale řešení je jednoduché – dejte jí mně. Jsem alergik milující zvířata a často to u mě doma vypadá jako v zoo. Právě teď se mnou v bytě žijí „jen‘‘ pejsek a myšky, ale i oni stačí na to, abych se každé ráno budila oteklá, s rýmou a se slzavýma očima.

Zátěžový test mohl začít.

Čističku Rowenta Eclipse 2 v 1 jsem měla doma 6 týdnů. To už je dost času na pořádné otestování. K jejím čisticím schopnostem jsem byla zpočátku mírně skeptická. Víc jsem se těšila na osvěžení v letních měsících díky výkonnému ventilátoru.

Nakonec na mě čistička opravdu udělal dojem. Už první večer se mi dýchalo o cosi lépe. Po pár dnech moje projevy alergie skoro zmizely, mohla jsem klidně spát celou noc a ráno jsem se vzbudila bez rýmy. Za mě rozhodně úspěch, který jsem nečekala. Rowenta Eclipse 2 v 1 obstála v testu. Pokud máte doma alergika, čističku vzduchu mohu jen doporučit.

Dobře odvedená práce čističky byla vidět i při uklízení. Kvůli pejskovi musím zametat každý den, ale bylo poznat, že prachu i chlupů máme na podlaze méně.

Co se týče ventilátoru, proud vzduchu vždy „dosáhl‘‘ na druhý konec místnosti, což v mém bytě představuje vzdálenost 6 metrů. Výrobce uvádí dosah až 8 metrů a já jsem přesvědčená, že to Rowenta Eclipse 2 v 1 určitě zvládne.

Nejčastěji mi v letních měsících stačil 6. stupeň, abych se v pohodlí mohla podívat na film nebo si přečíst knížku. Když teploty stoupaly nad 30 °C, pouštěla jsem ventilátor na 8. stupeň. Ten byl můj nejoblíbenější – schladil více než dostatečně (musela jsem se i schovat pod deku) a proud vzduchu byl stále příjemný.

Na 10. stupeň jsem vážně sáhla jen v pár případech, ale proud vzduchu už byl pro mě silný a nemohla jsem ho na sebe nechat foukat příliš dlouho. Na druhou stranu, když jsem něco dělala, například uklízela, a vzduch na mě nešel nepřetržitě, ocenila jsem i vyšší stupně.

Se silnějším prouděním vzduchu se pojí i vyšší hlučnost. Maximální úroveň hluku výrobce uvádí 60 dB, což je zhruba hluk hlasité konverzace nebo myčky nádobí. Ale hlučnost ventilátoru Rowenta Eclipse 2 v 1, lépe řečeno nehlučnost, vás doslova ohromí. Dovoluji si říct, že až do 8. stupně jí skoro nebylo slyšet. Stalo se mi i to, že jsem jí zapomněla při odchodu vypnout. Při vyšších stupních už samozřejmě trochu hluku vydává. Nevím, zda 60 dB, ale i tak se mi zdála tišší než myčka nádobí.

Provoz a údržba čističky Rowenta Eclipse 2 v 1

Od vybalení až po první zapnutí vám to nepotrvá víc než 5 minut. V balení najdete uživatelské příručky, ovladač a baterie, vzduchové filtry a samotný přístroj. Před prvním použitím si musíte vložit filtry do spodní části čističky vzduchu. Ale nebojte se, jejich instalace je velmi jednoduchá – jemně vyklopíte kryt a filtry zacvaknete tam, kam patří.

Potom už jen postavíte čističku Rowenta Eclipse 2 v 1 na libovolné místo, zapojíte jí do elektrické sítě a můžete si užívat čistý a chladný vzduch. I když… Téměř na libovolné místo. Čistička má poměrně krátký kabel, takže musí stát blízko elektrické zásuvky. Naštěstí s dosahem proudu vzduchu 8 m vás zvládne osvěžit i z rohu místnosti.

Pokud chcete zachovat 100% výkon čističky, je potřebné se o ni pravidelně starat. Naštěstí je údržba čističky stejně rychlá a jednoduchá jako její první zapnutí. Při čištění zlehka odklopíte kryt a vyndáte všechny filtry. Filtry proti zápachu a filtr jemných částic se nadají vyčistit, ale je potřeba je vyměnit. Jestliže používáte čističku Rowenta Eclipse 2 v 1 každý den, výrobce doporučuje měnit filtry na odstraňování pachů jednou za tři měsíce a filtr jemných částic jednou za šest měsíců.

Čištění předfiltru záleží na vaší domácnosti (jestli máte doma zvířátko, zvýšenou prašnost, jak často čističku používáte apod.) Můžete ho buď vyčistit vysavačem nebo ho umýt ve vodě. Celá údržba (včetně výměny filtrů) vám potrvá jen chvilku.

Je-li potřeba vyměnit filtry, čistička vás na to upozorní rozsvícením kontrolky.

Ovládání a bohaté funkce čističky

Při pohledu shora na Rowenta Eclipse 2 v 1 uvidíte přehledný dotykový panel, pomocí kterého ovládáte všechny funkce. Nachází se na něm 9 ikonek ve třech řadách – automatický režim, indikátor znečištění filtrů, zapnutí/vypnutí modrého osvětlení, časovač, přepínání režimů, otáčení, tlačítko mínus a plus na ovládání výkonu a tlačítko na zapnutí/vypnutí samotného přístroje.

K ovládání vám poslouží i malý šikovný ovladač, se kterým zvládnete nastavit téměř všechno, tak jako na dotykovém panelu. Dálkové ovládání je velmi komfortní řešení, můžete zvýšit anebo snížit proud vzduchu, zapnout automatický režim, nastavit časovač, a to všechno z pohodlí pohovky. Pokud ovladač právě nepotřebujete mít po ruce, má svoje speciální odkládací místo přímo na přístroji. Na místě ho drží magnet, takže ho určitě neztratíte.

Kromě ručního nastavení vám Rowenta Eclipse 2 v 1 nabízí i dva rozdílné režimy. Automatický režim změří teplotu v místnosti a na základě toho nastaví proudění vzduchu. Navíc vám teplotu ukáže na displeji, takže vám Rowenta poslouží i jako teploměr. Noční režim sníží proudění vzduchu až na level 4 a v úplné tichosti čistí a rozhýbává vzduch po celou noc.

Rowenta Eclipse 2 v 1 má i časovač, kterým nastavíte, jak dlouho má čistička pracovat. Pokud ho nepoužijete, bude v provozu 12 hodin. A vy se nemusíte bát, že pokud čističku zapomenete vypnout, pojede nonstop. Jako příjemný bonus můžete na přístroji Rowenta Eclipse 2 v 1 zapnout relaxační modré světlo.

Pod ovládacím panelem (při pohledu zpředu) se nachází displej, který vás informuje o rychlosti vzduchu, nastaveném stupni otáčení, teplotě anebo použitém režimu, pokud si některý zvolíte.

Závěr

Rowenta Eclipse 2 v 1 je výkonná čistička vzduchu a zároveň silný ventilátor. Dokáže přefiltrovat až 120 m³ vzduchu za hodinu v místnosti do 48 m2. Díky filtrům s velmi vysokou hustotou zachytí až 99,95 % nečistot včetně mikročástic (například viry). Je vynikajícím řešením pro alergiky, pokud máte doma zvířata nebo zvýšenou prašnost (co se stává v bytech se suchým vzduchem).

V letních měsících vás ochladí ventilátor s 12 rychlostmi a možností otáčet se až o 120°. Proud vzduchu dosáhne do 8 metrů. Přesto čistička i ventilátor pracují velmi potichu, téměř nehlučně. Můžete si zvolit ze dvou režimů či nastavit čističku ručně. Díky časovači rozhodnete, jak dlouho má přístroj pracovat.

Rowenta Eclipse 2 v 1 je funkční a šikovná pomocnice, ale i pěkný doplněk do vašeho domova. Má vysoké elegantní tělo v moderních tmavých barvách, které jsou doplněny modrým LED pásem ve spodní části. Navíc je velmi lehká a dá se jednoduše přenášet. V našem testu obstála na výbornou a můžeme ji jen doporučit.

Klady (+):  Zápory (-):
+ citelně lepší a kvalitnější vzduch v domácnosti - od 10. stupně je proud vzduchu moc silný
+ provoz téměř bez hluku - krátký kabel na zapojení do elektrické sítě
+ 12 rychlostí a otáčení ventilátoru  
+ nízká hmotnost, přístroj můžete přenášet  
+ jednoduchý provoz a údržba  
+ dálkový ovladač spolu s odkládacím místem s magnetem  
+ noční režim  

 

Další aktuality