×

Recenze: Váš každodenní společník – kávovar Bosch Tassimo TAS6503

06.07.2022

Kouzlo jednoduché a rychlé přípravy kávy tkví ve vhodně vybraném kávovaru. Kávovary Bosch Tassimo jsou nejen velmi snadno ovladatelné, ale i kompaktní, cenově dostupné a díky kapslím s čárovým kódem bude každý nápoj připraven přesně tak, jak má. My dostali na vyzkoušení model TAS6503 a blíže vás seznámíme se všemi důležitými vlastnostmi kávovaru.

Tassimo-hlavni-foto

Technické parametry:

Příkon: 1 500 W
Tlak čerpadla: 3,3 barů
Odnímatelný zásobník na vodu: 1,3 l
Typ kávovaru: kapslový
Kávové nápoje: široká škála různých druhů kapslí
Rozměry: V × Š × H: 29 × 23 × 32,5 cm
Hmotnost: 2,9 kg

O čem se dočtete:

Představení kávovaru

První dojmy

Nastavení kávovaru

Intuitivní dotykový displej

Inteligentní patentovaný systém IntelliBrew

Automatický čisticí systém

Co si dáte?

Závěr

 Představení kávovaru

Tassimo-nadrz-na-voduKapslových kávovarů je v dnešní době na trhu velká spousta. Výhodou těchto kávovarů je, že jsou cenově dostupné, malé, snadno ovladatelné a příprava kávy vám zabere chvilku. Široká nabídka kapslí nabízí různé druhy kávy nebo horkou čokoládu. Stačí pak vybrat přesně takový nápoj, na jaký máte právě chuť, vložit kapsli do kávovaru, zmáčknout tlačítko a káva je za minutku hotová. 

Kávovary Bosch Tassimo se vyznačují svým moderním a hravým designem, kompaktností a barevností jednotlivých modelů.

Díky jednoduché obsluze a minimálnímu úsilí si můžete vychutnat kávu téměř bez práce. Kávovar převezme zodpovědnost při přípravě a automaticky si nastaví velikost šálku, teplotu, dobu spaření.

U tohoto modelu kávovaru Bosch Tassimo TAS6503 si můžete chuť doladit sami podle vašich chuťových pohárků. Ale k tomu se ještě důkladně dostaneme.

 První dojmy

Z nevelké krabice jsem vytáhla kompletně sestavený drobný kávovar v nablýskané červené barvě. Takové malé Ferrari mezi Tassimo kávovary. Vyleštěný vypadá opravdu krásně. Pro dokonalý vzhled ale musíte mít po ruce hadřík, protože na černé barvě v horní části jde vidět prach více než na barvách jiných. Ale s tím se musí počítat. Kávovar Bosch Tassimo TAS6503příkonem 1 500 W disponuje šířkou 23 cm, hloubkou 32,5 cm a na výšku má 29 cm. Kávovar je poměrně lehký.

Tassimo-press-play2

V balení u kávovaru najdete nádrž na vodu. Ta je na kapslový kávovar velká a nabízí objem 1,3 l. Voda vám vydrží při přípravě kávy a nápojů pro celou rodinu. Dále je zde flexibilní podstavec na hrnky a filtrační patronu BRITA MAXTRA+. Tento filtrační systém je důležitý v tom, že brání usazování vodního kamene a prodlužuje životnost vašeho přístroje. Důležitou součástí je také malý oranžový servisní T-disc, který vypadá jak podtácek. V kávovaru má pevně dané úschovné místo, tak se nemusíte bát, že ho budete pořád někde hledat. Je potřebný k prvnímu zprovoznění kávovaru a k pravidelnému pročištění.

Kapsle nejsou součástí balení. Z široké nabídky nápojů si však jistě vyberete svou oblíbenou specialitu a můžete se těšit z teplého nápoje kdykoli budete mít chuť.

Nastavení kávovaru

Zprovoznit kávovar Tassimo k prvnímu použití je ta nejdelší a rádoby nejsložitější část. Vše je jasně, i s obrázky, ukázáno na přiloženém návodu. Všechny návody najdete i na webu přímo u produktu. Připravit si kávu poté zabere vždy chvilku a budete se těšit z horkého lahodného nápoje kdykoli během den.

Podstavec na šálky je snadno vyjímatelný a lehce ho umístíte výš, nebo níž, podle velikosti vašeho oblíbeného hrnku. Lze jej nastavit do 3 výškových poloh.

Během přípravy nápoje bliká kontrolka na displeji, jakmile je nápoj hotový, začne kontrolka svítit. Nápoj je připraven a můžete servírovat. Obsluha je tedy velmi jednoduchá a zvládnou ji všechny věkové kategorie. Děti samozřejmě musíte mít pod dohledem, připravený nápoj je horký, ale i naše prvňačka hned pochopila, jak na to a sama si zvládla připravit horkou Milku čokoládu.

Tassimo-navod

Intuitivní dotykový displej

Přehledný displej s výrazným tlačítkem pro spuštění je dominantou celého přístroje. Displej je velký a dotykový, a právě tento model kávovaru Bosch Tassimo TAS6503 se od ostatních modelů liší v tom, že je možné na displeji upravit přípravu nápoje přesně tak, jak ji máte rádi. U ostatních kávovarů Tassimo nemůžete nic měnit, vše je automaticky nastaveno.

Tassimo-displej

Tlačítko pro spuštění najdete přímo uprostřed. Když se káva připravuje, tlačítko bliká oranžovou barvou, jakmile zhasne, nápoj je připraven. Podle čárového kódu na každé kapsli se automaticky navolí teplota, síla kávy a velikost hrníčku. Vpravo na displeji však můžete velikost hrníčku upravit a káva se připraví do většího či menšího. Do menšího je samozřejmě nápoj silnější, ve větším má jemnější chuť. U espressa si zvolte i intenzitu kávy – určuje to množství kávových zrn na displeji. Jedno, dvě nebo nejsilnější se třemi zrnky.  

Displej nabízí i možnost upravit teplotu připravovaného nápoje. Na výběr jsou 3 teploty, které nastavíte jednoduchým zmáčknutím tlačítka teploměru. Ten má buď světlou barvu, tmavší anebo tmavě červenou pro opravdu horký nápoj. Své osobní nastavení uložte mezi oblíbené. Jsou zde 4 možnosti uložení, takže celá vaše rodina si může navolit to, co má nejraději.

Tassimo-cokolada

Inteligentní patentovaný systém IntelliBrew

Kapslové kávovary nemají za cíl oslnit milovníky kávy, kteří si libují v tom, že si nastaví mletí, aroma a získají espresso jako z kavárny. Tyto kávovary ocení milovníci různorodých nápojů, kdy můžou pokaždé sáhnout po jiném typu kávy. Příprava je vždy velmi jednoduchá, neušpiníte si kuchyň složitou přípravou a nápoj je připraven pouhým stisknutím tlačítka.

Tassimo-21K jednoduchému ovládání přístroje přispívá i patentovaná technologie Intellibrew. Kávovar Bosch Tassimo TAS6503 je vybaven chytrou čtečkou, která dokáže přečíst čárový kód. Daný kód má každá kapsle vyražený na obalu.

Tato patentovaná technologie IntelliBrew sama automaticky nastavuje přípravu daného nápoje:

přípravný cyklus před a během procesu,

množství vody,

rychlost proudění,

parní čištění.

Automatický čisticí systém

 

Čištění u kávovaru je také velmi snadné. Využívá se k tomu oranžový servisní T-Disc. Ten vložíte do hlavice na stejné místo, jako vkládáte kapsle na kávu. Servisní T-Disc je opatřen čárovým kódem, podle kterého kávovar okamžitě rozpozná, že se má spustit čištění. Zmáčkněte tlačítko a kávovar zahájí čisticí režim. Tady je důležité, aby byl v zásobníku dostatek vody a na podstavci byl umístěn velký šálek, kam bude postupně vytékat horká voda, která pročistila kávovar.

U kávovaru Bosch Tassimo TAS6503 je velká výhoda, že po každém připraveném nápoji se aktivuje automatické čištění trysek, který zabrání přenosu chutí z jednoho nápoje do dalšího.

Tassimo-vlozeni-kapsli

Co si dáte?

Do přístroje je možné vložit pouze kapsle Tassimo, které jsou vytvořeny přímo pro něj.  Když se podíváte na nabídku kapslí, budete až překvapeni, kolik známých značek a druhů kávy objevíte. Kapsle Tassimo jsou vytvořeny ve spolupráci se značkami, které mají ve světě dobré jméno. Najdete zde Jacobs Krönung, L´OR, Milka, Coffee Shop Selection.

Vybírat můžete ze široké řady nápojů. Přes různé druhy kávy, jako esspresso, Latte Machiato různých příchutí, cappuccina, horké čokolády. V každé kapsli je hermeticky uzavřená stanovená dávka kávy, která zajistí přesnou přípravu nápoje. Hermetické uzavření je neprodyšné, vzduchotěsné a zcela odizolované. Proto se nemusíte bát, že by káva v kapsli mohla zvětrat.

Tassimo-kapsle

Vložení kapsle je jednoduché. Otevřete hlavici a vložte vybranou kapsli. Nemůžete udělat chybu a vložit kapsli špatně. Je to velmi intuitivní a hned je jasné, jak správně kapsli dát. Před použitím je dobré s kapslí zatřepat, aby byl obsah všude stejně sypký a kávovar mohl využít všechno beze zbytku. Speciálně u mléčných nápojů je třepání vyloženě požadováno, abyste dosáhli krásné pěny na nápoji.

Tassimo-latteNa mléčné speciality je třeba použit 2 kapsle – jedna kávová a jedna mléčná. Nezapomínejte po přípravě nápoje vyhodit kapsli do koše.

Aby se vám kapsle nepovalovaly po stole nebo jen v krabičkách, využijte stojanu na kapsle, na který usadíte až 32 kapslí a vše bude po ruce a krásně uspořádáno.

Kávovar Tassimo Bosch TAS6503 jsme vyzkoušeli u nás v kanceláři i doma. Doma měla největší úspěch samozřejmě čokoláda Milka, která podle dětí chutná jako rozpuštěná čokoláda Milka.

Závěr

Kávovar Tassimo Bosch TAS6503 učaruje všem nenáročným uživatelům, kteří ocení širokou škálu různorodých nápojů. Obsluha je hračka a zvládne ji opravdu každý. Všechny nápoje jsou připraveny v mžiku a cena kávovaru je velmi příjemná. Pokud si chcete zpestřit dny šálkem cappuccina nebo horké čokolády, neváhejte si pořídit právě tento kávovar. 

 

Klady (+): Zápory (-):
+ kompaktní velikost - cena za kapsle
+ barevné provedení - nižší parní tlak 3,3 barů
+ rychlá a snadná příprava  
+ možnost přizpůsobení nápoje: intenzita, velikost a teplota  
+ rozpoznání kapslí dle čárového kódu  
+ široká škála nabízených nápojů  
+ možnost uložení 4 oblíbených nastavení nápojů  
+ přijatelná cena  

 

Tassimo-button

Další aktuality

Jak na údržbu pračky LG

Jak na údržbu pračky LG

Svěřit své prádlo pračce LG je rozhodně dobrý nápad. Vypere ho šetrně a důkladně a navrch z něho odstraní až 99,9 % alergenů. Nicméně, aby pračka odváděla stoprocentní výkon co nejdéle, je potřeba se ...... Celý článek
Jak restartovat iPhone?

Jak restartovat iPhone?

Ťukáte, mačkáte, prosíte, doslova tancujete prstem na displeji, ale nic se neděje? Pomůže už jen vynucené restartování mobilu. Zkušenost, kterou má téměř každý. Co dělat, když obrazovka vašeho iPhonu ...... Celý článek
Recenze: Kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco EA897B10 – Káva se silou Quattro Force

Recenze: Kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco EA897B10 – Káva se silou Quattro Force

Prosím, přijměte mé pozvání na kávu! Kávové speciality naservíruje kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco. Barista, který kávu připraví automaticky, podle vašich oblíbených chutí, a navíc respektuje i př...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Zařekli jste se, že letos konečně vyzkoušíte sami upéct nějaké dobré cukroví na vánoční stůl? Máte ale tak trochu obavy, protože jste se vždy dostali až k hotovému? Žádné strachy, se správnou přípravo...... Celý článek