Recenze: Silné trio ETA Purita pro dokonale čistý domov

30.07.2021

Značka ETA neustále rozšiřuje portfolio svých produktů. Nově přichází s řadou čisticích prostředků ETA Purita, vyrobenou v České republice. Ta by se měla skvěle postarat o celou vaši domácnost, zanechat ji svěží a zářivě čistou. My celé čisticí trio vyzkoušeli a přinášíme vám první dojmy.

Technické specifikace:
ETA Purita na nerezové povrchy
Objem: 500 ml                                                                              
Možnosti využití: trouba, mikrovlnka, baterie, digestoř, varná konvice aj.
S čím si poradí: matné skvrny, kapky od vody, masnota

ETA Purita odvápňovač
Objem: 750 ml
Možnosti využití: pračka a myčka
S čím si poradí: odvápnění

ETA Purita chladničky a mrazničky
Objem:
500 ml
Možnosti využití: lednice, mraznička, koupelna, toaleta, odpadkové koše aj.
S čím si poradí: nečistoty, mastnota, zbytky jídla, vodní kámen
- všechny produkty jsou vyráběny v České republice

 

 

 

 


ETA Purita pro dokonale čisté nerezové povrchy

Kousek nerezové plochy má doma asi každý z nás, ať už se jedná o dřez, troubu či rychlovarnou konvici. Vyleštěná nerezová plocha vypadá luxusně. Bohužel většinu času jsou na ní více vidět otisky prstů, zaschlé kapky či jiné nečistoty. Při čištění se navíc musí postupovat citlivě, aby nedošlo k poškození či poškrábání nerezové plochy.

eta_purita_nerezove_povrchy

Čistič ETA Purita můžete využít na vyčištění různých nerezových ploch, ale i na troubu, mikrovlnku, umyvadlo, digestoř a měl by si poradit i se sklokeramickou varnou deskou. Hravě by měl zvládnout matné skvrny, usazené kapky od vody i zašlou mastnotu.

Pro test jsme zvolili těžký kalibr, a to vyčištění digestoře. Ta ji totiž opravdu potřebovala. Před použitím je vhodné láhev protřepat a pak až přípravek nanést na vlhký hadřík. Samotný prostředek má lehce zrnitou bílou konzistenci. Po nanesení šlo vyčistit digestoř překvapivě snadno a rychle. Díky pískové konzistenci přípravku bylo možné zašlou mastnotu bez problému odstranit. Přitom nebylo potřeba nic hrubě drhnout.

eta_purita_nerezove_povrchy_2

Vyzdvihnout musíme i vůni přípravku. Přípravek voněl velmi příjemně, svěže po citronech. A nezanechal nepříjemný chemický odér. I když se pustíte do rozsáhlejšího úklidu, z přípravku vás hlava rozhodně nerozbolí.

Pokud chcete lesk jako blesk, doporučujeme spotřebiče ještě vyleštit suchým hadříkem. Kuchyně a koupelna budou zářit. ETA Purita na nerezové plochy se prodává v objemu 500 ml. Na vyčištění digestoře jsme spotřebovali velmi málo přípravku. Určitě vám chvíli vydrží a nebude potřeba prostředek brzy dokupovat.

ETA Purita odpuzuje vodu, nerezové povrchy dlouhodobě chrání před nepříznivými vlivy okolí a prodlužuje tak životnost spotřebičů. 

ETA Purita pro odvápnění praček a myček

Myčka a pračka jsou elektrospotřebiče, jejichž údržbu většinou zanedbáváme. Čím častěji je používáme, tím více se v nich usazuje vodní kámen a různé nečistoty. Spotřebič pak může začít zapáchat, dochází k poruchovosti, zvyšování spotřeby energie, prádlo prané v pračce nemusí být tak čisté. Následné opravy jsou vždy nepříjemné a mohou být i poměrně drahé. Prevenci bychom proto neměli zanedbávat a jednou za 36 měsíců pračku preventivně odvápnit. ETA Purita pro odvápnění praček a myček by se měl účinně poprat se všemi nečistotami a usazeninami vodního kamene

eta_purita_odvapneni

Proces odvápnění pračky je velmi snadný. Stačí naplnit zásobník pračky prostředkem ETA Purita a spustit prací program na minimální teplotu 60 °C bez předpírky. Pračka se při odvápnění nechává běžet po celý cyklus naprázdno a bez pracího prostředku.  

Po otevření lahve má prostředek opět příjemně lehkou citronovou vůni. Chemii z něj nepocítíte. Je třeba jím naplnit celý zásobník (v našem případě cca 250 ml). Jak jsme již zmínili výše, je doporučeno pračku odvápnit jednou za 36 měsíců. S celkovým objemem 750 ml vám tedy láhev vydrží delší dobu.

eta_purita_odvapneni_2

Po skončení odvápnění z pračky neucítíte žádný nepříjemný pach. I buben se zdál být zářivější. A při následném praní várky prádla pračka fungovala jako na drátkách.

Vyhněte se zbytečným a drahým opravám. Nezanedbávejte preventivní údržbu pračky/myčky a pravidelně je odvápňujte.

Zaměřeno nejen na chladničky a mrazničky

Poslední z tria ETA Purita je určen na vyčištění chladniček a mrazniček. Měl by tak efektivně zvládnout odstranit nečistoty, mastnotu i zbytky jídla z lednice a mrazáku. Navíc i eliminovat nepříjemné pachy. Nemusíte se však omezovat pouze na čištění chladničky a mrazáku. Pustit se s ním můžete i do úklidu koupelen, odpadkových košů či toalety. Aktivní mycí složka je založena na přírodní rostlinné bázi, bez konzervačních látek. Jeho použití je tak velmi šetrné k vám i životnímu prostředí.

eta_purita_chladnicky_a_mraznicky

Nanášení je díky rozprašovači praktické a pohodlné. Prostředek, ve formě bílé pěny, jde jemně cítit po octu. Vyzkoušeli jsme jej v koupelně při čištění sprchového kohoutku na odstranění skvrn od vodních kapek. Poradil si s nimi skvěle a kohoutek zářil čistotou.

eta_purita_chladnicky_a_mraznicky_2

Pokud chcete docílit vysokého lesku, použijte na závěr k vyleštění suchý hadřík.

Stejně dobře si poradil i s vyčištěním odpadkového koše, který zejména v současných parných dnech může způsobit nepříjemný zápach. Odpadky nestačí vynést, je potřeba koš pravidelně čistit, a tak zničit bakterie, které se nahromadily na jeho dnu. Po umytí a následném použití přípravku ETA Purita voněl koš svěžestí a čistotou.

etad_purita_komplet_zaver

Závěr

Sada čisticích prostředků ETA Purita opravdu nabízí skvělý výkon za příjemnou cenu. Pokud se chcete vyhnout silně chemickým přípravkům, budete z celé sady nadšení. Jedná se o kvalitní české výrobky, po kterých váš domov bude zářit čistotou a vonět svěžestí. Vyrobeny přitom byly tak, aby byly šetrné k vám i okolnímu prostředí. A díky jejich účinnosti vám samotná údržba a úklid zabere minimum času.  Jejich nákupem a používáním tak uchráníte své spotřebiče a prodloužíte jejich životnost.

 

Klady Zápory

+ skvělý výkon za dostupnou cenu

- vůně čističe pro chladničky a mrazničky nemusí být pro každého

+ šetrné k okolnímu prostředí

 

+ příjemná citronová vůně

  •  

+ ochrana a prodloužení životnosti spotřebičů

 

+ vyrobeno v České republice

 

 

eta_purita_button

 

Další aktuality