×

Recenze: Kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco EA897B10 – Káva se silou Quattro Force

27.11.2022

Prosím, přijměte mé pozvání na kávu! Kávové speciality naservíruje kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco. Barista, který kávu připraví automaticky, podle vašich oblíbených chutí, a navíc respektuje i přírodu. Co všechno tento kávovar ještě dokáže a vyplatí se jeho koupě? Odpovědi najdete v recenzi, kterou si můžete přečíst – klidně i při kávě.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Technické parametry:

Rozměry: 24 × 36,7 × 38 cm
Hmotnost: 8,4 kg
Tlak čerpadla: 15 barů
Příkon: 1 450 W
Objem nádržky na vodu: 2,3 l
Objem zásobníku na zrnkovou kávu: 260 g
Mlýnek: kovový kónický Displej: dotykový
Mléčný systém: ano
Nastavení intenzity kávy: ano
Použití mleté kávy: ne

O čem se dočtete:

Design

Jsem ECO

Výkon a příprava kávy

Kávové menu

Ovládání

Údržba

Závěr

Moderní design, který jde s dobou

Vzhled kávovaru Espresso Krups Evidence Eco EA897B10 působí díky černému provedení velmi decentně a elegantně, ale také velmi trendy. Žádné rušivé prvky ani výrazné barvy nenarušují jednoduchý design, který je z 62 % tvořený recyklovaným plastem. Recyklovaný plast někdy působí velmi neesteticky, ale ne v tomto případě. Naopak podtrhuje elegantní vizuál přístroje, a navíc má nedocenitelnou hodnotu také z ekologického hlediska.

Ovládací panel je vkusně osazený a ikony i popisy jsou zobrazeny jemnými liniemi bílé. Matné prvky střídá průhledná nádržka na vodu umístěná vzadu a víko zásobníku na kávu, takže spolu všechno krásně ladí a vytváří harmonický dojem. Říká se, že černá sluší každému, a pravda je, že tento kávovar bude určitě slušet každé kuchyňské lince.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Pokud preferujete světlejší barvy, doporučujeme kávovar Krups Evidence Eco v odstínu slonovinová kost.

Myslím, ECO jsem

U informace o použití 62 % recyklovaného plastu na stavbu přístroje a ekologickém přístupu při výrobě se ještě zastavíme. Společnost KRUPS myslí ekologicky a snaží se o udržitelnost. Víme, že v dnešní době je důležité dělat kroky pro dobro naší planety každým směrem (i ty malé se mohou stát velkými).

Možná maličkost, říkáte si, ale přitom tak důležitá. Každý jeden výrobek, každá jedna firma, která při procesu výroby svého produktu sníží uhlíkovou stopu a eliminuje emise oxidu uhličitého na minimum, se počítá. Firma KRUPS jde s dobou a inovacemi vpřed, a proto u tohoto modelu nepoužila jen zmiňovaný recyklovaný plast, ale až 90 % komponentů kávovaru Espresso Krups Evidence Eco EA897B10 je ekologicky odbouratelných.

Na ovládacím panelu je použité minimum elektrických komponentů a udržitelnost firma zvyšuje také zárukou opravitelnosti zařízení až na 15 let. Kouskem k zelenější planetě přispěl také návod z kompletně recyklovaného papíru, krabice i minimum obalů z recyklovaného papíru. Za mě je to podstatné plus, že můžu pomoci i tímto způsobem výběru.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Jaký je? Výkonný, tichý, v chutích se vyzná,...

... a parádně mu to pění. Abyste si mohli doma vychutnat kávu jako z kavárny, musíte nejdřív spustit úvodní automatické pročištění. Časově jsem to neměřila, ale s klidem se posaďte. Hybnou silou kávovaru je technologie Quattro Force, která do práce zatáhne všechny potřebné prvky a postará se o kompletní proces přípravy kávy od pomletí zrnka až po naplnění vašeho hrnečku kávovou radostí. Quattro Force je přesně ten důvod, proč si můžete dopřát kávu jediným stisknutím tlačítka.

Na přípravu kávy potřebujete 3 základní ingredience: zrnka, vodu a tlak. Zásobník na kávu pojme standardních 260 g kávy, což není ani moc, ani málo. Víko zásobníku je lehké jako pírko a stejně tak lehce se i otvírá. Nádržka na vodu má skutečně velkorysý objem – až 2,3 l – což je úžasné, protože vodu nemusíte často dolévat.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Hlavními aktéry tohoto kávovaru jsou tlak 15 barů, příkon 1 450 W a kónický kovový mlýnek, který vám namele kávu v průběhu pár sekund a z mého pohledu spíš potichu než hlučně. Několik kávovarů i vyšší řady si už v naší domácnosti zapracovalo, ale musím říct, že byly, resp. jsou mnohem hlučnější. Aspoň podle mého sluchového vnímání určitě. Máme tu proto významný plusový bod, protože pokud vaše polovička nebo děti ještě spí a vy víte, že ráno bez kávy NEexistuje, oceníte co nejtišší přípravu. V zásobníku na kávu najdete kolečko s označením 5 stupňů jemnosti mletí. Jde zlehoučka.

Pamatujte, že čím jemnější mletí, tím výraznější aroma. Jemnější mletí se také doporučuje pro espresso či ristretto. Pro velkou kávu je vhodné zvolit vyšší stupeň mletí.

Můžete tak experimentovat s chutěmi kávy a najít si svůj oblíbený recept. Také samotná káva a její zrnka mají různorodou chuť, která se odvíjí od intenzity pražení a mnoha jiných faktorů.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Chcete zjistit o tématu „zrnka“ víc? Jen do toho, čtěte zde nebo si zacestujte až na samý počátek pěstování kávy v tomto seriálu o kávě.

Bohatá nabídka kávových specialit

Kávovar Espresso Krups Evidence Eco EA897B10 potěší bohatým výběrem kávových receptů nejen espresso klasiky, ale také milovníky latte macchiato. Nabídka menu je pestrá, vybrat si můžete až ze 7 přednastavených nápojů: espresso, ristretto, americano, long cafe, caffè latte, latte macchiato, cappuccino. Samozřejmě nechybí ani horká voda.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Při ranním shonu nebo když si budete chtít ranní šálek kávy vychutnat dva, vás určitě potěší možnost připravit si dva šálky espressa najednou s bohatou krémovou pěnou.

Stejně super je funkce extra shot, která vám do nápoje přidá extra dávku espressa. Pokud si např. zvolíte americano, zařízení vám nepřipraví najednou větší dávku kávy a vody, ale připraví vám dvě porce long espressa a ty doplní vodou. Pro mě byla sice káva trošku řidší, ale to bude tím, že jsem zvyklá na větší gramáž jedné dávky. Všechny nemléčné nápoje však mají výraznou sametovou chuť a jemnou krémovou pěnu.


Barista s mléčným barem

Espresso umí připravit každý kávovar, ne každý však umí připravit super napěněné cappuccino. Tento kávovar to zvládne, a ještě vám ho naservíruje i s bohatou a pěkně nadýchanou pěnou. Vážně. Nevěřila jsem, ale je to tak. „Mléčný systém“ je tvořený hadičkou s kovovou trubkou. Gumovou špičku zastrčíte na pravou stranu posuvné hlavy s tryskami a kovovou trubičku vložíte do krabice nebo nádoby s mlékem. Stisknete tlačítko a voilà, super cappuccino, latte macchiato či caffè latte s pěnou jako obláček je na světě.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Po přípravě mléčných nápojů vás přístroj vyzve k oplachovému čištění. Optimální je proces spustit po každém posledním připravovaném mléčném nápoji, aby se neucpaly trysky a nebyla znehodnocená chuť kávy. Netrvá to dlouho, takže doporučuju to neodkládat.

Poslouchá na dotek

Ovládání je opravdu velmi jednoduché, přehledné a intuitivní díky „one-touch“ dotykovému panelu s podsvícením. Při každé přípravě šálku kávy stačí postupovat pěkně zleva doprava. Velmi příjemně mě překvapila také rychlá a přesná reakce tlačítek. Stačí skutečně pouze jemně ťuknout na (až pohladit) tlačítko a práce na lahodném šálku kávy je ihned zahájená. Tlačítko pro vybraný nápoj je jemně podsvícené a jakmile se příprava kávy dokončí, zhasne.

Na panelu máte uvedeny všechny možnosti nápojů, tlačítka pro individuální parametry chutí, jako je intenzita kávy (3 stupně), objem nápoje (M, L, XL) či možnost přidat nápoj s personalizovaným nastavením mezi oblíbené ♡, a stejně tak i tlačítko čištění „Clean“.

O každém „aktivním procesu“ a postupu vás intuitivně informuje podsvícení a jeho pomalé poblikávání. To platí i pro různá upozornění, ať už jde o doporučené proplachování, informaci o plné nádobce s kávovou usazeninou či potřebu dolít vodu do nádržky atd. Vždy se rozsvítí odpovídající ikonka a nepřestane svítit, dokud daný krok nesplníte. Nemusíte na nic myslet, kávovar Espresso Krups Evidence Eco EA897B10 vás o všem automaticky informuje na panelu.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Nemůžeme zapomenout ani na kávové trysky s nastavitelnou výškou s logem KRUPS, jejichž flexibilita vám umožní si připravit kávu do vysokých pohárů i těch nejnižších (dokonce i do termosky). Pro mě, která střídá hrnky jako na běžícím páse, je to neodmyslitelný bonus.

Údržba

Je až neuvěřitelné, že tento kávovar si vyžaduje pouze 3 čisticí cykly ročně. Za těch pár týdnů používání jsem se sice nedopracovala ani k jednomu, ale věřím, že probíhá rychle a efektivně. Na celý proces stačí vložení jedné malé tablety (součástí balení) do mezírky v přední části zásobníku na kávu a stisknutí tlačítka CLEAN. Více informací najdete určitě i v návodu na obsluhu. To je všechno, na víc asi vašich rukou nebude třeba.

K dlouhotrvající čistotě kávovaru a jeho trysek dozajista přispívá časté proplachování přicházející v těsném závěsu po přípravě nápoje. Pro mě to bylo až otravné, ale říkám si, že když musí, tak asi fakt musí. Hygienu není radno podceňovat. Doporučuju si proto po přípravě nápojů nachystat i hrnek na proplachování. Klidně můžete nechat přebytečnou vodu stékat do mřížky, ale o to častěji ji budete muset vylévat a čistit. Navíc je oddělení těchto dvou ploch od sebe někdy trošku těžší, takže mně se „údržbový“ hrneček osvědčil.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Co se týká usazování prachu či celkového manuálního čištění – hotová parádička. Prach na něm není až tak vidět, a pokud ano, není to nic, co by nespravil malý vlhký hadřík. Nádobu na kávovou usazeninu, odkapávací mřížku i hadičky na mléko vyčistíte klasicky pod proudem vody s přiloženým kartáčkem na čištění jako nic. Na myčku nádobí určitě zapomeňte! Plasty by se pod vlivem vysoké teploty znehodnotily.

Je všeobecně známé, že kvalita vody a přítomnost vodního kamene výrazně ovlivňuje chuť kávy. Vnímám proto jako nedostatek, že součástí výbavy balení není vodní filtr. Samozřejmě, dá se dokoupit, ale... Pokud patříte mezi kávičkáře, je to nezbytná věc. Nemluvě o méně časté údržbě nádržky na vodu.

KRUPS EVIDENCE ECO EA897B10

Závěr

Šikovný a za velmi dobrou cenu, takový je kávovar Espresso Krups Evidence Eco EA897B10. Jde o kávovar střední třídy, který je skutečně tichý, rychlý a kávu si na něm díky jednoduchému ovládání zvládne připravit kdokoliv. Vše od pomletí až po výdej kávy vykoná kávovar automaticky. Espresso, cappuccino nebo latte? Jakýkoliv z 8 kávových nápojů naservíruje s plnou chutí a ty mléčné navíc i s lahodnou a bohatou pěnou.

Ani milovníci čaje nemusí chodit pro horkou vodu daleko. Nabídka receptů se rozrůstá s možnostmi nastavení intenzity kávy, hrubosti mletí i velikosti nápoje. Ty nej si navíc můžete přidat do paměti mezi oblíbené. Oceníte objemnou nádržku na vodu, posuvnou hlavu i automatické čištění pouze 3× za rok! Ve své kategorii jde o velmi podařený kávovar, který v podstatě nemá výraznější mínusy.

Časté proplachování je v podstatě potřebné, ale někomu může překážet. Chybějící filtr si můžete dokoupit, i tak bych jej však ocenila rovnou v balení. Zapomenout bychom neměli ani na provedení, které je elegantní i ekologické – vyrobené z 62 % z recyklovaného plastu. Z 90 % je navíc kávovar celkově ekologicky odbouratelný. Kávovar jednoduše určitě splní vaše kávová očekávání.

Klady (+): Zápory (–):
+ z 90 % ekologicky odbouratelný – časté proplachování
+ široká nabídka nápojů – chybí filtr na vodu (třeba dokoupit zvlášť)
+ možnost nastavení intenzity aroma  
+ velká nádržka na vodu  
+ rozumná cena  
+ dobré napěňování mléka  
+ intuitivní ovládání  
+ jednoduchá, časově nenáročná údržba  

chci krups evidence eco

Další aktuality

10 nejlépe hodnocených Siemens produktů roku 2022

10 nejlépe hodnocených Siemens produktů roku 2022

Značka Siemens zaručuje prémiovou kvalitu a neotřelý design svých spotřebičů. Všechny nabízejí spoustu užitečných funkcí a inovativních technologií, které zefektivní váš čas ušetří práci i energie. Př...... Celý článek
10 rad, jak vybrat průmyslový vysavač

10 rad, jak vybrat průmyslový vysavač

Čeká vás rekonstrukce domu nebo se jen chystáte k velkému úklidu vaší dílny či garáže? Tak či onak, kvalitní průmyslový vysavač by ve vaší výbavě neměl chybět. Poradí si s nánosy prachu, stavebního od...... Celý článek
Recenze: Sony SRS-XG300 – univerzální reproduktor pro každodenní použití

Recenze: Sony SRS-XG300 – univerzální reproduktor pro každodenní použití

Sony SRS-XG300 je součástí nejnovější řady bezdrátových reproduktorů Sony X-Series. Může se pochlubit zvýšenou odolností, skvělou výdrží baterie a spoustou funkcí. Jak hraje a co dalšího tento reprodu...... Celý článek
Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Majitelé zařízení Samsung Galaxy pozor. Možná vám během používání zařízení unikla jedna skvělá funkce, která vám ulehčí život. Jedná se o funkci Quick Share pro pokročilé sdílení souborů (nejen) na bl...... Celý článek
Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Jelikož se pomalu blíží konec roku a začátek nového, začínáme oslavovat i my v DATARTu. Čas v práci jsme si zpříjemnili čtením vtipných zákaznických recenzí, které nás upřímně pobavily. Tak se pohodln...... Celý článek