×

Recenze: IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5 – vyzrajte nad nežádoucími chloupky!

27.02.2022

Už vás nebaví časté zbavování se nežádoucích chloupků? Ať už docházíte na epilace, používáte depilační vosky, nebo každý den trávíte spoustu času se žiletkami v koupelně, péči o hladkou pokožku vám může usnadnit IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5. Na vlastní kůži jsme ho vyzkoušeli!

IPL Braun epilátor

Technické parametry:

Zdroj energie: síťový – 230 V
Typ epilátoru: IPL (intenzivní pulzní světlo)
Použití a údržba: neomyvatelný
Počet záblesků (životnost): 400 000
Hmotnost: 1,5 kg
Klinická akreditace: Skin Health Aliance
Počet režimů: 3
Aplikace: Ano

O čem se dočtete:

Podívejte se na naši videorecenzi IPL epilátoru Braun Silk-expert Pro 5.

Jak IPL epilátor funguje

Přístroj byl navržen tak, aby po určité době používání zajistil dlouhodobé omezení růstu chloupků až na šest měsíců. Perfektně poslouží ženám i mužům, ale nehodí se úplně pro každého.

Největší službu udělá uživatelům se světlým či středně světlým odstínem pokožky a s tmavými či středně tmavými chloupky. Proto si nejdříve ověřte, zda je pro vás vhodný. S tím vám pomůže tato tabulka či mobilní aplikace.

Pokud už víte, že je pro vás epilátor vhodný, nastal čas dozvědět se něco o tom, jak IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5 funguje.

Jak už samotný název napovídá, k odstranění chloupků využívá IPL neboli intenzivní pulzní světlo. To působí pod povrchem kůže, kde zasahuje melanin ve folikulech chloupků a narušuje jejich cyklus dorůstání.

Odtieň pokožky IPL epilátor

 Jednoduše řečeno, přístroj pošle světelný výboj, který pronikne až ke kořínkům chloupků, kde se přemění světelná energie na tepelnou a „uspí“ je. Periodické používání omezí jejich dorůstání a vy se již po několika týdnech dočkáte skvělých výsledků.

Můžete se podívat i na unboxing IPL epilátoru Silk-expert Pro 5.

Pan Braun – seznamte se

IPL epilátor Silk-expert Pro 5 patří mezi špičková zařízení snižující rychlost růstu chloupků. Pyšní se 3 režimystandardním, jemným a extra jemným. Umožní individuální péči o každou část těla. Spolehnout se můžete na šetrné automatické přizpůsobení intenzity záblesků odstínu pokožky, které zajišťuje bezpečnou aplikaci. Epilátor vyprodukuje za jednu minutu až 125 záblesků, čímž se stává jedničkou svého druhu.

Velkou výhodu představuje rychlé ošetření, kterého docílíte především díky klouzavému režimu. Na obě nohy, od kotníku k oblasti bikin, vám bude stačit 10 minut. Spolehněte se na bezpečné použití v pohodlí vašeho domova s epilátorem pyšnícím se akreditací od Skin Health Aliance.

K IPL epilátoru byla vytvořena praktická mobilní aplikace, v níž najdete například senzor, který vám pomůže rozpoznat odstín kůže a poradí vám, jaký režim bude vhodný pro vaši pokožku. Aplikace nabízí také kalendář, do něhož si můžete zaznamenávat ošetření a dle určeného data zašle notifikaci, abyste na epilaci nezapomněli.

 

Braun IPL epilátor

Naše první setkání

Do rukou se mi dostal přístroj, který jsem již dlouhou dobu chtěla vyzkoušet – IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5. Jako většina žen se i já potýkám s nežádoucími chloupky a jejich odstraňovaní je pro mě častokrát utrpení, a tak jsem se na první použití skutečně těšila. Když jsem poprvé otevřela krabici, byla jsem velice mile překvapená. Epilátor byl uložen v designovém bílo-zlatém pouzdru, které se nakonec ukázalo jako skutečně praktická věc, bez níž bych se těžko obešla.

Natěšeně jsem se pustila do otevření pouzdra, kde ležel opravdový elegán – pan Braun v celé své kráse. Bílý IPL epilátor se zlatými detaily a ergonomickým tvarem pro pohodlné držení. Spolu s epilátorem se v pouzdru nacházely další dvě náhradní hlavice (široká a precizní) pro přesnou aplikaci, holicí strojek Venus Extra Smooth Swirl a transformátor se síťovým kabelem do zástrčky.

IPL Braun epilátor

Bolí epilace?

Vzhledem k tomu, že skutečně nejsem „Nebojsa“ a můj práh bolesti je posazený relativně nízko, dostavily se i ke mně obavy z bolestivého ošetření. Navíc jsem žádný jiný IPL epilátor nezkoušela. Byla jsem tedy zvědavá, jestli skutečně proces vůbec neucítím, jak jsem se dočetla v některých recenzích.

Připravila jsem se na aplikaci, přiložila Braun Silk-expert Pro 5 na lýtko, zavřela oči a čekala, co se stane po stisknutí. Upřímně, prvních cca 30 vteřin jsem nedokázala identifikovat, co se na mé noze děje. Po uplynulých 30 sekundách jsem si na pocit při ošetření zvykla. V místě, kdy se výboj dotkl kůže, jsem cítila zahřátí spolu s pocitem, jež nejvíce připomínal velice jemné štípnutí.

IPL Braun Silk-5 epilátor

Rozhodně se nedá mluvit o bolesti, nýbrž o neznámém pocitu, na který si rychle zvyknete a v průběhu aplikace vás už nic nepřekvapí.

A opravdu to funguje?

… tak zněla nejčastější věta, kterou jsem slýchala od svých přátel, když jsem se o IPL zázraku zmínila. Má odpověď vždy zněla: „Funguje!“

Podle tabulky můj odstín pokožky nejvíce připomíná č. 3 a barva chloupků č. 1. Při první aplikaci jsem na ošetřované části, tedy nohy a oblasti pod pažemi, zvolila nejjemnější režim. Po týdnu jsem přešla na střední intenzitu. 3. a následující týdny jsem nejčastěji využívala standardní režim. První výsledky jsem zpozorovala již po 3. aplikaci. Skutečně jsem nemohla uvěřit vlastním očím – chloupky zřídly a rostly viditelně pomaleji.

Ošetření jsem nakonec prováděla i na obličeji, konkrétně nad rtem, kde jsem první změny zpozorovala již po prvním použití.
Po 10 týdnech epilování jsem z výsledků epilátoru Braun Silk-expert Pro 5 nadšená! Nežádoucí chloupky se téměř vytratily, a to v rekordním čase!

IPL epilátor Braun Silk-expert

Závěr

Při důsledném zvažování, zda má epilátor vady na kráse, jsem pár drobných nedostatků zaznamenala. V dnešní době bezdrátové by i epilátoru slušelo použití bez kabelů a ošetření by bylo o chloupek příjemnější. Zároveň však máte jistotu, že vám uprostřed epilace nedojde energie.

Naštěstí je ale napájecí kabel dostatečně dlouhý, tudíž nepředstavuje žádné omezení. Pohodlí při ošetření by také mohly pozdvihnout ochranné brýle, které se v balení nenacházely. Chvílemi byly světelné záblesky intenzivní a místy až nepříjemné pro oči.

Vzhledem k tomu, že jsem již několika svým známým epilátor Braun Silk-expert Pro 5 doporučila, učiním tak znovu. Z málokterých produktů jsem byla nadšená stejným způsobem, jako z tohoto.

 

IPL Braun Silk-expert PRO epilátor

 

Elegantní design, rychlé i snadné použití, a především dosažení slibovaných výsledků! To vše se snoubí v jednom kouzelném přístroji, který by měl vlastnit každý, kdo by se rád zbavil každodenního holení, docházení na epilace či bolestivých epilací a depilací. 

Klady (+): Zápory (-):
+ viditelné výsledky již za krátkou dobu - drátové připojení
+ rychlá aplikace - absence ochranných brýlí
+ jednoduché ošetření  
+ bezbolestné použití  
+ 3 režimy použití  
+ 10 automaticky se měnících intenzit dle odstínu pokožky  
+ přesné nástavce na rozdílné partie  
+ mobilní aplikace  
+ praktické cestovní pouzdro  
+ stylový design  

 

Braun Silk-expert Pro

Další aktuality

10 nejlépe hodnocených Siemens produktů roku 2022

10 nejlépe hodnocených Siemens produktů roku 2022

Značka Siemens zaručuje prémiovou kvalitu a neotřelý design svých spotřebičů. Všechny nabízejí spoustu užitečných funkcí a inovativních technologií, které zefektivní váš čas ušetří práci i energie. Př...... Celý článek
Jak vybrat powerbanku?

Jak vybrat powerbanku?

Jen pěkná barva vám nezaručí rychle a dostatečně nabitý telefon. Při výběru powerbanky byste se měli soustředit hlavně na její kapacitu, rychlost a čas nabíjení. Z praktického hlediska je důležité i t...... Celý článek
Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Je to venku! Samsung představil novou řadu Galaxy S23

Podívejte se s námi na nové nejlepší smartphony Samsung: Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Nabízejí až 200Mpx fotoaparát, špičkový výkon a design ohleduplný k přírodě. Mrkněte na ofic...... Celý článek
Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Majitelé zařízení Samsung Galaxy pozor. Možná vám během používání zařízení unikla jedna skvělá funkce, která vám ulehčí život. Jedná se o funkci Quick Share pro pokročilé sdílení souborů (nejen) na bl...... Celý článek
Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Jelikož se pomalu blíží konec roku a začátek nového, začínáme oslavovat i my v DATARTu. Čas v práci jsme si zpříjemnili čtením vtipných zákaznických recenzí, které nás upřímně pobavily. Tak se pohodln...... Celý článek