×

Recenze: Herní příslušenství Connect IT NEO a Connect IT NEO+ vám za slušnou cenu dopřeje hodně muziky

21.04.2022

Každý zapálený hráč dobře ví, že bez kvalitní výbavy by to nebylo ono. V zájmu vašeho herního komfortu jsme pro vás testovali příslušenství CONNECT IT NEO a NEO+ a to konkrétně klávesnici, myš, podložku pod klávesnici a myš, sluchátka a mikrofon. Pojďme si rozebrat naše postřehy.

Connect_IT_NEO_a_NEO+

O čem se dočtete:

Klávesnice CONNECT IT NEO+
Herní myš CONNECT IT NEO+
Podložka pod myš Connect IT NEO RGB
Herní sluchátka Connect IT NEO+
Mikrofon Connect IT NEO RGB ProMIC

Pro váš herní koncert

Tato mechanická klávesnice, patřící do rodinky CONNECT IT NEO+, se pyšní 22 módy barevného Rainbow podsvícení. 12 multimediálních kláves zajišťuje okamžitý přístup k nejčastěji užívaným funkcím. Životnost kláves je až 50 miliónů stisknutí a nechybí ani funkce Anti-ghosting či WinLock. Naspodu klávesnice se nachází 3 drážky v různých směrech pro uchycení kabelu, který se tak nikde nemotá a vy se můžete plně věnovat hře. Ke klávesnici patří také červený odnímatelný rámeček, kterým můžete kdykoli ozvláštnit design klávesnice. 

Connect_IT_NEO_a_NEO+

Kromě toho, že hraje všemi barvami, má i slušnou váhu a opletený kabel, který se tím pádem méně láme.

Při našem testování byla klávesnice CONNECT IT NEO+ vystavena x hodinám hraní a výsledný dojem je až překvapivě dobrý. Vzhledem k tomu, že se řadí do cenové kategorie do 1 000 Kč nás skutečně velmi mile překvapila. Za nevýhodu můžeme částečně považovat větší hlučnost oproti membránovým klávesnicím, s tím je však třeba u mechanických modelů počítat. Například při akční hře se ale může větší hlučnost kláves paradoxně hodit, takže to není zcela jednoznačné.

Connect_IT_NEO_a_NEO+

Akorát do ruky

Naší pozornosti neunikla ani stylová herní myš Connect IT NEO+. Je vybavená moderním optickým senzorem PIXART PAW3212DB. Rozlišení lze nastavit od 500 až do 7 200 DPI a volitelná doba odezvy činí 125 až 1 000 Hz. Tato designová myška disponuje 8 programovatelnými tlačítky, vysoce přesným optickým senzorem a mechanickými spínači s životností až 10 milionů kliknutí. 

Unikátnost myši Connect IT NEO+ spočívá v nastavitelné velikosti i tvaru pomocí odnímatelné pravé bočnice, kterou můžete vyměnit za druhou v balení. Vyzkoušeli jsme obě velikosti myši a širší variantu hodnotíme jako o něco méně komfortní. Nechybí ani efektní RGB podsvícení podtrhující gamingovou atmosféru, stejně jako v případě klávesnice. Poměr ceny a kvality je opět na výborné úrovni. Myš Connect it NEO+ je přesná a celkem pohodlná. Stejně jako u klávesnice i zde najdeme opletený kabel s menší lámavostí.

Connect_IT_NEO_a_NEO+Connect_IT_NEO_a_NEO+

Je však třeba počítat s tím, že ovládající ruka se začne po nějaké době přirozeně trochu potit, jelikož povrch je plastový. Také je trochu škoda, že myš a klávesnice nemají společný software, ale nastavují se zvlášť a nelze tak synchronizovat RGB podsvícení. Možnost centralizovaného ovládání prostřednictvím jedné aplikace by bylo pro tento účel určitě fajn. 

Hvězda mezi podložkami

Aby těch efektů a světýlek nebylo málo, k myši a klávesnici jsme vyzkoušeli dokonce podložku pod myš Connect IT NEO RGB. Vzhledem ke štědrým rozměrům 80 × 30 cm, nabízí dostatek místa i pro klávesnici. O hladký klouzavý pohyb myši se postará antistatický povrch, který je navíc velmi příjemný na dotek. Okraj lemuje efektní RGB osvícení s 11 světelnými módy. Z praktického hlediska také nelze nic vytknout, materiál odpuzuje vodu a nečistoty, nekrčí se a spodní strana je pogumovaná, tedy protiskluzová. Za nás palec nahoru!

Connect_IT_NEO_a_NEO+

Vtáhnou vás do děje

Bez kvalitních herních sluchátek by to ovšem nešlo. Našemu testování se nevyhla ani herní sluchátka Connect IT NEO+ CHP-3610-BK. Obě mušle jsou opět ozvláštněny o RGB podsvícení Rainbow a ladí tak se zbytkem výbavy. Over Ear konstrukce hezky sedí a je celkem pohodlná i po delším čase používání. Sluchátka navíc disponují prémiově pozlaceným USB portem.

Jedincům s většíma, než průměrně velkýma ušima bychom tento model úplně nedoporučovali. Konstrukce není totiž natolik hluboká, aby nezačala po nějaké době tlačit. Kvalita zvuku i odhlučnění okolí je na slušné úrovni a samozřejmě nechybí ani sklápěcí mikrofon. V dané cenové kategorii hodnotíme sluchátka 8 body z 10.

Connect_IT_NEO_a_NEO+

Můžete se také podívat na unboxing videa herního příslušenství z tohoto článku, která jsme pro vás natočili. Stačí jen kliknout na konkrétní produkt, jenž vás zajímá a zobrazí se požadované video: klávesnice, herní myš, podložka pod myš herní sluchátka.

Mohl by se vám hodit

Aby byla herní výbava kompletní, zahrnuli jsme do testování ještě mikrofon Connect IT NEO RGB ProMIC! Stejně jako zbytek vybavení je nepřehlédnutelný zásluhou nadčasového LED podsvícení Rainbow. Ocelové rameno mikrofonu je flexibilní a lze si ho zafixovat v libovolné poloze. Kabel je opletený, což je vždycky fajn kvůli menší lámavosti. Odnímatelný filtr slouží k ochraně před vlhkostí dechu a slinami, dokonce dokáže potlačit extrémní změny při akustických hláskách a slabikách (p, b, t, sykavky apod.). 

Mikrofon Connect IT NEO RGB ProMIC ocení nejen hráči. Má široké využití od nahrávání záznamu hlasových materiálů přes hraní, streamování a chat skrze oblíbené aplikace (Skype, Messenger) až po karaoke. Využít jej lze i jako praktický stojánek pro telefon. Co se týká nedostatků, žádné zásadní jsme neobjevili.

Connect_IT_NEO_a_NEO+

Závěr

Herní vybavení od Connect IT NEO a Connect IT NEO+ předčilo naše očekávání. Drobné nedostatky by se našly, ale přesto musíme v dané cenové kategorii patřičně ocenit kvalitu zpracování. Vzhledem k výbornému poměru cena/výkon vás můžeme ubezpečit, že vás čeká kvalitní herní zážitek za nadmíru přijatelnou cenu!
 

Klady (+) Zápory (-)
+ barevné Rainbow podsvícení - myš s klávesnicí nemají společný software
+ klávesnice a myš mají opletený kabel -> menší lámavost  
+ myš je přesná a pohodlně se drží  
+ sluchátka jsou pohodlná  
+ podložka má pěkný a příjemný materiál  
+ mikrofon má široké využití  
+ cena  

 

Chci_Connect_IT_NEO

 

Další aktuality

Velký průvodce Sony sluchátek

Velký průvodce Sony sluchátek

Sony sluchátka již dlouhodobě dobývají svět audia. Vybírat můžete z nejrůznějších typů sluchátek, od sluchátek přes hlavu, špuntů až po skutečně bezdrátová sluchátka, a to ve všech cenových kategoriíc...... Celý článek
Jak vybrat 3D tiskárnu?

Jak vybrat 3D tiskárnu?

3D tiskárnu si můžete pořídit domů i vy – nejenže je to možné, dokonce to ani není drahé. V dnešním článku vám obecně představíme 3D tisk a konkrétně poradíme s výběrem 3D tiskárny. O čem se do...... Celý článek
Recenze: ETA Gratus di Vetro – robot, který vnese do vaší kuchyně víc, než jen design

Recenze: ETA Gratus di Vetro – robot, který vnese do vaší kuchyně víc, než jen design

ETA představila unikátní novinku. Kuchyňský robot ETA Gratus di Vetro, který vznikl ve spolupráci s předním českým designérem a sklářským umělcem Ronym Pleslem. Nás ale především zajímalo, jak mu to p...... Celý článek
Skvělá zpráva! Aplikace O2 TV je nyní dostupná i pro televizory JVC

Skvělá zpráva! Aplikace O2 TV je nyní dostupná i pro televizory JVC

Sledování pořadů, filmů, seriálů a sportovních utkání nebylo nikdy pohodlnější. Od konce srpna je pro televizory JVC s operačním systémem Android dostupná aplikace O2 TV. A to se všemi jejími funkcemi...... Celý článek
Valachy Tour – Běhej Valachy říjen 2022

Valachy Tour – Běhej Valachy říjen 2022

Desátý ročník unikátního seriálu závodů DATART Valachy tour jde pomalu do finále. Začátkem roku odstartovala sérii závodů Noční stopa Valachy se závodníky na běžkách, následoval červnový závod na hors...... Celý článek