×

Recenze: ETA Gratus di Vetro – robot, který vnese do vaší kuchyně víc, než jen design

28.09.2022

ETA představila unikátní novinku. Kuchyňský robot ETA Gratus di Vetro, který vznikl ve spolupráci s předním českým designérem a sklářským umělcem Ronym Pleslem. Nás ale především zajímalo, jak mu to půjde při běžném každodenním používání v kuchyni. Jak obstál? Dočtete se v naší recenzi.

eta_gratus_di_vetro_recenze

Technické parametry:
Funkce: 
- hnětení, šlehání, mísení
- mletí masa, plnění uzenin
- strouhání, krouhání, mixování, sekání
- tvořítko na cukroví, lisování

- příprava těstovin, brousení nožů
Příkon: 1 200 W
Objem hlavní nádoby: 5 l
Planetární systém míchání: ano
Počet rychlostí: 8
Funkce PULSE: ano
Rozměry (V × Š × H): 35,5 × 25,8 × 38,0 cm
Hmotnost: 21,68 kgO čem se dočtete:

Design

Skleněná a nerezová pracovní mísa

Metly v balení

Jak se robot osvědčil při pečení a mixování

Příslušenství

Závěr

 

 

 

Podívejte se na naši recenzi kuchyňského robota ETA Gratus Di Vetro.

Je to skutečně krásná podívaná

ETA tentokrát vsadila na design. Skleněná hnětací mísa a mixovací nádoba byla navržena mezinárodně uznávaným designérem Ronym Pleslem. I jejich výroba zůstala doma v Česku. O tu se postarala technologicky progresivní sklárna Bomma ze Světlé nad Sázavou. Chcete se dozvědět celý příběh? Přečtěte si náš článek zde

eta_gratus_di_vetro_1

A je to opravdu krásná podívaná. Nemusíte se obávat, že se bude ETA Gratus di Vetro hodit jen do určitého moderního interiéru. Naopak! Díky jeho neotřelé tyrkysové barvě, elegantním a čistým liniím zazáří i v klasických kuchyních.

Praktičnost robota ETA Gratus di Vetro je promyšlená do detailu

Ohromnou výhodou kuchyňského robota ETA Gratus di Vetro jsou 2 pracovní mísy. Designová skleněná je robustní, pojme až 2,5 kg těsta. Určitě se tak bude hodit například při zpracování těsta na vánočku. Na kvalitním materiálu se projevuje i váha. Počítejte s tím, že skleněná nádoba je o něco těžší než ty, na které jste běžně zvyklí. I tak se s mísou snadno manipuluje díky jejím postranním uchům a do robota ji zasadíte pouhým pootočením.

eta_gratus_di_vetro_2


Menší nerezová mísa pak byla příjemným překvapením. Na běžné domácí pečení naprosto ideální. Pro krémy, šlehačky i při uskladnění zbylého těsta. Bez problému se vejde do jakékoli lednice. Nerezovou mísu navíc doprovází i praktické víko. Krém tak nikdy neoschne. Nádoba bude skvělá, pustíte-li se do složitějších receptů, například dortů. Můžete tak piškotové těsto připravit v míse velké a sníh nebo krém připravit v míse menší. Odpadne vám nutnost umývání či použití ručního šlehače. Bude stačit mísy v robotu ETA Gratus di Vetro pouze přehodit.

eta_gratus_di_vetro_3

Metly na mísení, šlehání, hnětení

V balení kuchyňského robota ETA Gratus di Vetro naleznete 2 sady metliček. Mísící metlu, šlehací metlu a hnětací hák určené pro nerezovou mísu. Tyto nástavce mají bílé ochranné kryty. Druhou sadu pro mísu skleněnou poznáte podle šedého ochranného krytu. I sada pro skleněnou mísu obsahuje mísící metlu, hnětací hák a šlehací metličku. Na co konkrétně metly využijete?

  1. Šlehací je určená pro krémy, šlehačky a pomazánky.
  2. Mísicí metlu využijete pro přípravu dortů a piškotových těst, sušenek, polev a náplní.
  3. hnětací hák vám usnadní práci při přípravě kynutých, chlebových a hutných těstech. 

eta_gratus_di_vetro_4

Metlu, kterou si vyberete, zajistíte jednoduše pouhým pootočením. Upravit pak lze i její výšku. To se může hodit v případě, pokud potřebujete pracovat pouze s malým množstvím surovin.

Jak se ETA Gratus di Vetro osvědčil při pečení

Velká zásoba lesního ovoce rozhodla o tom, že se ETA Gratus di Vetro bude testovat na oblíbených dortech Pavlova, a to v mini verzi! Po vložení všech surovin si potřebnou rychlost navolíte jednoduše otočným kolečkem. Na výběr máte 8 stupňů a funkci PULSE, tedy maximální otáčky. I při těch ETA Gratus di Vetro zůstal stabilní a na lince neposkakoval. Jen při nejvyšší rychlosti počítejte i s trochu větší hlučností.

eta_gratus_di_vetro_5

S vyšleháním sněhu i krému si robot poradil na jedničku. Těsto se dokonale promíchalo během chviličky a suroviny nezůstaly na stěnách mísy. Určitě se nemusíte obávat ani hutnějších těst, se silným 1200W motorem pro něj nebude těžké prohníst jakékoli těsto do sametové konzistence.
 

eta_gratus_di_vetro_6

Systém míchání je u robota klíčový. Má totiž zásadní vliv na výslednou kvalitu těsta. Ideální je planetární způsob, který patří mezi nejefektivnější. Metla se točí kolem své osy a zároveň se pohybuje i po obvodu mísy. To znamená, že se těsto pořádně propracuje a nebude se lepit po stěnách nádoby.

Jaká je ta největší výhoda robota ETA Gratus di Vetro a důvod proč by jej každý měl mít doma? Odvede za vás práci! Suroviny vložíte do mísy, zapnete otáčky a necháte jej pracovat. Pečení a jakákoli příprava tak bude snazší, rychlejší a bez zbytečných nervů. V průběhu se můžete věnovat jiným činnostem, jako třeba přípravě dalších ingrediencí, úklidu kuchyňské linky, mytí nádobí. Půjde vám to prostě všechno od ruky!

eta_gratus_di_vetro_7

ETA Gratus di Vetro umixuje vše do hladké krémové konzistence

I nádoba na mixování vzešla z návrhu designéra Ronyho Plesla. Působí bytelně a vejde se do ní až 1,4 litru tekutin. Pro upevnění odejměte v zadní časti robota krytku, nasaďte nádobu a pootočení zajistěte. Na začátku volte raději nižší otáčky a na nich postupně přidávejte.

eta_gratus_di_vetro_8

Mixér pak doprovází i pěchovadlo, se kterým můžete v průběhu práce suroviny promíchat, aby se lépe zpracovaly. Smoothie bowl byla připravena během pár okamžiků. Mixér robota ale určitě i skvěle využijete na krémové polévky a nejrůznější příkrmy pro děti.

Velká krabice a v ní hromada příslušenství pro ETA Gratus di Vetro

Připravte se na to, že s nákupem robota ETA Gratus di Vetro budete zasypáni i velkým množstvím doprovodného příslušenství. Krom již zmíněného najdete i třeba sekáček pro nasekání veškerých druhů tužších potravin, jako je ovoce, zelenina, ořechy, tvrdý sýr či vejce na tvrdo. Také jej můžete využít i k přípravě pyré a nejrůznějších zálivek

Za zmínku určitě stojí i nástavce na těstoviny. Nástavec na válení těsta vám pomůže připravit těsto o tloušťce přesně podle vašich představ. Bude se tak hodit při přípravě oblíbených lasagní. Kráječ na úzké nudle pak vykouzlí například oblíbené trenette.

mlýnkem na maso namelete všechny druhy masa a ryb, snadno pak připravíte maso například na karbanátky nebo hamburgery. V bohaté výbavě dále najdete nástavce na výrobu uzenin, nástavec na výrobu Kebbe, tvořítko na cukroví. A narazíte i na takové vychytávky, jako je například loupač česneku, lis na bobuloviny a ovoce, citrusovač či brousek na nože.

Závěr

Co doporučit na závěr? S nákupem kuchyňského robota neváhejte. ETA Gratus di Vetro vám bude totiž dělat radost při práci v kuchyni každý den. A to ať už budete péct, vařit, suroviny připravovat nebo se jen kochat díváním na něj a na poctivě odvedenou českou práci.

Tento šperk vám bude kuchyni zdobit opravdu dlouho. To potvrzuje i možnost prodloužení záruky zdarma na 10 let. Je to známka toho, že ETA kvalitě svých produktů opravdu věří. 

Bezesporu jeho největší výhodou je, že práci odvede za vás. Budete tak v průběhu mít čas třeba na úklid linky, nebo přípravu dalších surovin. Čas strávený v kuchyni bude bez stresu a perfektní výsledek zaručen! A díky bohaté nabídce příslušenství se vám s pořízením robota otevřou další kulinářské možnosti a výzvy! Jen doporučujeme při nákupu myslet na úložný prostor a místo v kuchyni, robota a veškeré příslušenství bude totiž potřeba někam uskladnit.

eta_gratus_di_vetro_8

Klady (+):  Zápory (-):
+ nádherný design kuchyňského robota - skleněná mísa je těžší
+ skleněné nádoby dle návrhu designéra Ronyho Plesla  
+ výroba nádob českou sklárnou Bomma  
+ druhá menší nerezová mísa součástí balení  
+ silný 1 200W motor se stabilizátorem  
+ celokovové provedení  
+ planetární způsob míchání  
+ bohatá nabídka příslušenství  
+ 10letá záruka na motor  

 

eta_gratus_di_vetro_button

Další aktuality

Jak na údržbu pračky LG

Jak na údržbu pračky LG

Svěřit své prádlo pračce LG je rozhodně dobrý nápad. Vypere ho šetrně a důkladně a navrch z něho odstraní až 99,9 % alergenů. Nicméně, aby pračka odváděla stoprocentní výkon co nejdéle, je potřeba se ...... Celý článek
Jak restartovat iPhone?

Jak restartovat iPhone?

Ťukáte, mačkáte, prosíte, doslova tancujete prstem na displeji, ale nic se neděje? Pomůže už jen vynucené restartování mobilu. Zkušenost, kterou má téměř každý. Co dělat, když obrazovka vašeho iPhonu ...... Celý článek
Recenze: Kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco EA897B10 – Káva se silou Quattro Force

Recenze: Kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco EA897B10 – Káva se silou Quattro Force

Prosím, přijměte mé pozvání na kávu! Kávové speciality naservíruje kávovar Espresso KRUPS Evidence Eco. Barista, který kávu připraví automaticky, podle vašich oblíbených chutí, a navíc respektuje i př...... Celý článek
Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Co je e-SIM, v čem spočívají její výhody a jak ji získat

Dříve nebo později se pravděpodobně s klasickými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí takzvané e-SIM. Přečtěte si, o co se jedná a jaké výhody se s e-SIM pojí. Také vám prozradíme, jaká zařízení u...... Celý článek
Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Poradíme vám – vánoční cukroví pro začátečníky

Zařekli jste se, že letos konečně vyzkoušíte sami upéct nějaké dobré cukroví na vánoční stůl? Máte ale tak trochu obavy, protože jste se vždy dostali až k hotovému? Žádné strachy, se správnou přípravo...... Celý článek