Recenze multifunkčního tlakového hrnce Tesla EliteCook K70: 10 v 1 a ještě ušetří váš čas

18. 5. 2021 - Blanka Martinů - Recenze
Uvařit kvalitní silný vývar během pár desítek minut bez pomoci sporáku – žádný problém. Stejně rychle můžete ukuchtit další skvosty nad kterými normálně strávíte v kuchyni spousty času. Multifunkční tlakový hrnec Tesla EliteCook K70 v sobě skrývá mnoho funkcí, a dokonce je celý v českém jazyce.

hrnec_tesla

Technické parametry
Objem hrnce: 6 l
Příkon hrnce: 1 000 W
Šířka výrobku: 31 cm
Výška výrobku: 34 cm
Hloubka výrobku: 34 cm
Délka odnímatelného napájecího kabelu: 1,2 m
Napájení: 220–240 V ~ 50/60 Hz
Hmotnost výrobku: 5 kg

Co se dočtete:

První dojmy z multifunkčního tlakového hrnce Tesla EliteCook K70

Obávala jsem se, že mi domů přijde obrovský přístroj, který nebudu mít ani kde uskladnit, ale byla jsem velmi mile překvapena! Tlakový hrnec není obřích rozměrů a troufám si říct, že se vejde do každé kuchyně. Přístroj je nerezový a skvěle se mi hodí ke všem spotřebičům, které v kuchyni mám. Největším překvapením pro mě bylo ovládání hrnce. To zvládne každý! Všechna tlačítka, co na přístroji naleznete, jsou v českém jazyce, takže se nemusíte bát, že si nebudete vědět rady.

hrnec_tesla_1

Vždy jsem měla z používání klasického papiňáku obavy, a proto jsem se ze začátku trochu bála. Ale po pročtení návodu jsem se začala těšit na to, jak jednoduché vaření s tímto hrncem bude.

Co obsahuje balení hrnce Tesla EliteCook K70

V balení naleznete přístroj, který v sobě ukrývá vyjímatelnou 6l nádobu vyrobenou z prémiové nerezové oceli. Na první pohled i dotyk je vidět, že se jedná o kvalitní kousek, který jen tak jednoduše nepoškrábete. Součástí balení je i nerezový držák pro vaření v páře, plastová odměrka a plastová naběračka. Víko přístroje je robustnější, jelikož má v sobě zabudovaný ventil pro vaření pod tlakem. Potěšila mě i příručka s recepty. Naleznete v ní pár receptů, které můžete v hrnci vyzkoušet nebo se jimi inspirovat.

hrnec_tesla_10

Představení přístroje

Multifunkční tlakový hrnec Tesla EliteCook K70 představuje snadné a bezpečné vaření. Je vybaven mikroprocesorovou technologií s mnoha bezpečnostními prvky. Tento mikroprocesor kontroluje tlak v hrnci a udržuje jeho teplotu podle nastaveného programu. Nemusíte se bát, že byste víko omylem otevřeli, když je hrnec pod tlakem, protože víko obsahuje bezpečnostní systém uzamykání a zabrání tak otevření, dokud není vnitřní tlak bezpečně snížen.

Na víku přístroje se nachází páka ventilu pro uvolnění tlaku. Ventil je možné dát do polohy Utěsnění – Sealing, nebo Odvzdušnění – Venting. Tyto nápisy jsou na víku hezky popsány a díky tomu přesně víte, kam páku potočit. Dále je na držadle víka modrý pojistný ventil. Ten je nahoře, když je hrnec pod tlakem. A po uvolnění tlaku je v dolní poloze.

hrnec_tesla_3

Velkou výhodou hrnce je především rychlost. Ušetříte až 70 % času, který můžete věnovat dalším činnostem a nemusíte tak stát půl dne u plotny.

Pokrmy připravené v hrnci jsou i mnohem zdravější, protože během vaření pod tlakem neztrácejí vitamíny a minerály. Jídlo má tak mnohem lepší chuť. Přístroj pracuje velmi tiše, skoro ani nevíte, že vám zrovna vaří nějakou delikatesu.

Jednou z věcí, kterou na něm oceňuji je, že téměř celý pokrm zvládnu připravit v jednom hrnci a nemusím tak špinit další. I při servírování jídla vytáhnu vnitřní nádobu z přístroje, položím ji na podložku na stůl a nandávám jídlo přímo z ní. Takže ani při servírování nemusím zašpinit žádné nádobí navíc.

Skvělou vychytávkou hrnce je držák na víko. Když máte pokrm v hrnci hotový a otevřete víko na kterém se drží voda z vaření (pára), a vy nevíte, kam ho položit, abyste si nezašpinili kuchyň... I na toto je multifunkční tlakový hrnec Tesla EliteCook K70 připraven. Po stranách přístroje najdete otvory pro odložení víka. Jednoduše zasunete víko a máte po starostech. Já to hodnotím jako geniální nápad, protože mě to v mé malé kuchyni ušetří hodně místa na pracovní ploše.

hrnec_tesla_4

Objem hrnce je 6 litrů což je ideální i pro větší rodinu.

Použití hrnce Tesla EliteCook K70

Ovládání hrnce je jednoduché a zvládne ho každý. Stačí si jenom navolit pokrm, který chcete připravit a přístroj už vše odmaká za vás. Pokud použijete funkci TLAK, tak nemusíte nic hlídat, jenom stačí vyčkat až dojede stanovený čas. Na konci programu přístroj zapípá a vy tak víte, že je hotovo. Já vyzkoušela hodně pokrmů jako je guláš, hovězí vývar, kuře na paprice, svíčkovou, několik druhů polévek, smažila jsem řízky a musím přiznat, že jsem si tento hrnec zamilovala. Zvládne mnoho, takže můžete kuchtit téměř cokoliv. A hlavně to je rychlovka.

hrnec_tesla_5

Ovládání a funkce

Na multifunkčním tlakovém hrnci Tesla EliteCook K70 naleznete digitální displej, který svítí modře a ukazuje délku vaření. Kolem displeje jsou jednotlivá tlačítka s českými názvy:

Polévka

 • Pro přípravu všech polévek, na které máte zrovna chuť.  Ve spojení s funkcí tlak jsou vývary a krémy uvařeny velmi rychle.


Maso, drůbež

 • Pro přípravu jakéhokoliv masa. Opět s funkcí tlak máte připravené i hovězí ve velmi krátkém čase. A můžete se spolehnout, že se maso bude na talíři krásně rozpadat.


Rýže, ovesné vločky, zrno, luštěniny

 • V tomto multifunkčním přístroji najdete funkce i k těmto pokrmům. Příprava jídel při 165 °C.


Jogurt

 • Pomocí tohoto tlačítka zvládnete v hrnci vyrobit i jogurt. Postup přípravy jogurtu je pečlivě popsaný v návodu u přístroje.


Pára

 • Toto tlačítko použijete v případě, že chcete potraviny napařovat. Můžete to využít například pro napaření knedlíků, mražené nebo čerstvé zeleniny apod. S držákem pro vaření v páře můžete i jídla ohřívat. A maminky miminek ho můžou využít například i pro sterilizaci kojeneckých lahví.


Pomalé vaření

 • Výhoda pomalého vaření je taková, že maso nezhnědne, jako když ho vaříte na sporáku. Výchozí nastavená doba je 6 hodin a maximální doba vaření je 20 hodin. Vaření probíhá bez tlaku a teplota je 88°C až 98 °C.


Smažení

 • Díky této funkci můžete v hrnci smažit. Ideální je, když si chcete před vařením pod tlakem nebo pomalým vařením nejdříve suroviny osmažit a pak přepnete na požadovanou funkci. Vše zvládnete v jednom hrnci, a to je skvělé. Při smažení si můžete vybrat ze tří úrovní teploty - Méně: 135 ~ 160 °C,  Střed: 160 ~ 180 °C nebo Více: 180 ~ 200 °C.


Udržení teploty/Zrušit

 • Jakmile uplyne doba vaření, kterou máte nastavenou, tak se přístroj sám automaticky přepne do režimu Udržení teploty (cca 70 °C). A poznáte to tak, že na displeji se objeví „bb“. Tímto tlačítkem můžete také zrušit vámi zvolenou funkci a v tomto případě se na displeji objeví „0000“.
   

hrnec_tesla_6

Tlak

 • Toto tlačítko použijete v kombinaci s ostatními tlačítky programů. Můžete volit mezi tlakem nízkým (30 45 kPa) a vysokým (50 ~ 70 kPa).


Ruční nastavení

 • Tato funkce vám poslouží k ručnímu naprogramování úrovně tlaku a času vaření tak, jak budete potřebovat.


Odložený start

 • Tato funkce slouží k odložení startu vaření o 24 hodin. Můžete vše připravit jako kdybyste se zrovna chystali vařit, ale dáte pouze odložený start (např. o 1 hodinu) a přístroj se sám za hodinu zapne.


Předvolby

 • Tato funkce se opět používá v kombinaci s ostatními tlačítky.

Tip na dýňovo – kokosovo krémovou polévku

Budete potřebovat:
1 dýni Hokkaidó
1 velkou cibuli
Olej
1 plechovku kokosového mléka
Kari
Sůl
Pepř
Sušený česnek 


Jako první si nakrájejte cibuli. Zapněte hrnec a nastavte funkci SMAŽENÍ (střední teplota). Nalejte olej do nádoby a nechte rozehřát. Přidejte cibuli a pomalu smažte. Mezitím si nakrájejte dýni na menší kousky, přihoďte do hrnce a chvilku smažte dohromady s cibulí.

hrnec_tesla_7

Pak přilejte plechovku kokosového mléka, osolte, opepřete, přidejte lžičku sušeného česneku a 2 lžičky kari. Promíchejte, zavřete hrnec víkem a dejte páku ventilu do pozice UTĚSNĚNÍ – SEALING. Přepněte na funkci POLÉVKA (střední teplota) a funkci TLAK (nízký tlak). Na displeji se objeví P:25. Chvilku se bude hrnec natlakovávat a pak se spustí odpočet 25 minut. Můžete si jít v klidu dělat co potřebujete – hrnec už se vše pohlídá sám.

Po uplynutí stanoveného času se hrnec přepne do režimu UDRŽENÍ TEPLOTY (nemusíte hned spěchat, protože přístroj bude stále udržovat teplotu a jídlo nevychládne).

hrnec_tesla_8

Pro pomalé uvolnění tlaku chvilku vyčkejte, až se modrý bezpečnostní plovoucí odvzdušňovací ventil dostane do spodní polohy. Pak víko otevřete a pomocí tyčového mixéru dýni rozmixujte do krémové podoby. V případě potřeby ještě dochuťte solí a pepřem.

Můžete podávat s krutony, semínky nebo jenom tak.

hrnec_tesla_9

Dobrou chuť!

Závěr

Já byla s multifunkčním tlakovým hrncem Tesla EliteCook K70 nadmíru spokojena, předčil má očekávání. Možná jen v návodu bych uvítala podrobněji popsány funkce, které hrnec nabízí. A k úplné spokojenosti postrádám snad už jen funkci pečení. Opravdu můžu přístroj jenom doporučit. Já si ho teda určitě zakoupím. Cena je přívětivá vzhledem k tomu, co vše hrnec umí a jak moc vám usnadní fungování v kuchyni. Je ideální jak do velkých, tak i do malých prostor, kde si nemůžete dovolit mít velké spotřebiče. Je to skvělý pomocník ke každodennímu vaření. A určitě ho ocení všichni milovníci dobrého a kvalitního jídla.
 

Klady Zápory
+ mnoho funkcí v jednom přístroji - funkce by mohly být v návodu více popsány
tichý  
ušetří až 70 % času  
zdravější pokrmy  
ideální cena

 

hrnec_tesla_12

Autor článku

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů