×

První kroky s AirPods a AirPods Pro

24.01.2023

Bez dobré hudby v uších nevycházíte z domu? V tom případě jsou sluchátka AirPods nebo AirPods Pro přesně pro vás. Provedeme vás prvními kroky základních nastavení, abyste mohli co nejdřív využít vše, co nabízejí.

Sluchátka Aipods Pro 2. generace

Jak připojit AirPods k iPhonu

První spárování je skutečně jednoduché a rychlé. Odemkněte svůj iPhone a otevřete pouzdro svých nových AirPods. Na displeji se za chviličku objeví grafika s tlačítkem „Připojit“. Stiskněte tlačítko Připojit a postupujte podle dalších pokynů.

AirPods Max vyndejte z pouzdra a 60 s je podržte u zařízení, dokud se neobjeví animace nastavení nebo použijte pro připojení zvukový kabel s Lightning konektorem a 3,5mm jackem.

Pokud máte v Nastavení povolenou funkci „Hey Siri“, odteď ji můžete začít používat. Jste-li přihlášeni do iCloudu, sluchátka se automaticky spárují s každým vaším zařízením.


Jak připojit dvoje AirPods

Nejprve klepněte na tlačítko AirPlay v Ovládacím centru, pak na Sdílet zvuk. Když se druhá sluchátka objeví na displeji, klikněte na Sdílet zvuk. Sdílení ukončíte vyškrtnutím sluchátek, ťuknutím na tlačítko AirPlay v Ovládacím centru.

Jak připojit Airpods k iPhone

Jak spárovat AirPods s Androidem

Kouzelný zvuk sluchátek si můžete naplno vychutnat i s operačním systémem Android. Zapněte si v zařízení Bluetooth, otevřete víko nabíjecího pouzdra se sluchátky uvnitř a podržte na 5 s tlačítko nastavení (u AirPods Max tlačítko hlukového filtru) na zadní straně pouzdra, dokud se kontrolka nerozbliká bíle. Když se AirPods objeví v seznamu, stiskněte Připojit. V závislosti na tom, k jakému Bluetooth zařízení AirPods připojíte, mohou být jejich funkce omezené.

Poslech hudby přes AirPods

Jakmile dáte sluchátka AirPods do uší, začnou automaticky přehrávat zvuk ze zařízení, ke kterému jsou momentálně připojená. Pokud z ucha jedno sluchátko vyndáte, přehrávání se pozastaví. Když je vyndáte obě, přehrávání se zastaví úplně. U AirPods máte možnost používat jen jedno sluchátko.

Sluchátka Airpods Pro 2022

Jak připojit AirPods k Macu

Základem připojení je mít nainstalovaný správný macOS systém.

 • AirPods Pro 2. generace – nejnovější macOS systém
 • AirPods 2. generace – macOS Mojave 10.14.4 nebo novější
 • AirPods 3. generace – macOS Monterey anebo novější
 • AirPods Max –macOS Big Sur 11.1 nebo novější
   

 Samotné párování spustíte na Macu pomocí Bluetooth, které najdete v Nastavení systému. Vložte AirPods do nabíjecího pouzdra a otevřete víko pouzdra. Podržte tlačítko Nastavení na zadní straně nabíjecího pouzdra, dokud nezačne blikat stavová dioda. Pak v seznamu zařízení vyberte AirPods a klikněte na Připojit.

Jak připojit airpods k macu

Pokud už jste AirPods v minulosti spárovali se svým iPhonem a používáte službu iCloud, sluchátka se automaticky připojí i k Macu.

Jak najít AirPods

Ztratili jste svoje AirPods? S aktivovanou funkcí Najít na Apple zařízení je jistě najdete.

Služba vám na mapě ukáže místo, kde se vaše AirPods právě nacházejí, pokud jsou nablízku a nejsou v pouzdře. V tomto případě vám výborně poslouží i možnost přehrát na nich zvuk, jsou-li k zařízení připojené přes Bluetooth.

Pokud si vzpomínáte, že jsou ztracené AirPods v pouzdře vybité a mimo dosah, z mapy se alespoň dozvíte, kde a kdy byli připojené naposledy. Službu můžete využít i na Macu nebo PC po přihlášení do svého účtu na www.icloud.com.

Jak nastavit AirPods

Máte chuť na malou změnu nastavení v AirPods? Klikněte na Nastavení > Bluetooth a v seznamu připojených zařízení na symbol „i“ vedla AirPods. Následně si můžete nastavit tyto funkce:

 • pojmenování AirPods
 • změnu akce při podržení AirPods Pro
 • změnu akce při poklepání na AirPods
 • zapnutí a automatická detekce ucha
 • nastavení mikrofonu

Jak najít Airpods

Ovládání AirPods

Sluchátka Apple Airpods Pro 2. generace


Ovládání AirPods Pro 2. generace

 • Přehrávání zvuku spustíte či pozastavíte stisknutím snímače tlaku na sluchátku.
 • Chcete-li přeskočit dopředu, stiskněte snímač tlaku na sluchátku dvakrát, když dozadu, tak třikrát.
 • Hlasitost upravíte jemným přejížděním nahoru či dolu.
 • Siri: stisknutí a podržení snímače.
   

Na AirPods Pro si můžete nastavit i to, do jaké míry chcete slyšet zvuky okolí. Speciální režimy si můžete pohodlně přepínat i ve svém Apple zařízení.

 

Ovládání AirPods 2. generace

Pomocí dvojitého kliknutí na AirPods 2. generace (lze nastavit pro každé sluchátko zvlášť) můžete:

 • aktivovat Siri
 • pustit nebo pozastavit přehrávání zvuku
 • přeskočit na další skladbu
 • vrátit se na předchozí skladbu
   

Sluchátka Apple Airpods 2. generace

Sluchátka Apple Airpods 3. generace

 

Ovládání AirPods 3. generace

AirPods 3. generace ovládáte pomocí tlakového snímače na obou sluchátkách.

Jedním stisknutím spustíte pozastavení přehrávání či přijmete hovor. Dvojitým přejdete na další skladbu a při třech stisknutích na předcházející. Siri aktivujete stlačením a podržením snímače a vyslovením požadavku nebo příkazu.

 

Ovládání AirPods Max

K ovládání sluchátek slouží korunka Digital Crown a tlačítko hlukového filtru umístěného na pravém sluchátku.

 • Jedním stisknutím korunky Digital Crown – zapnete a pozastavíte přehrávání zvuku, přijmete a ukončíte hovor, stejně tak přijmete druhý hovor a první podržíte.
 • Dvojitým stisknutím – přejdete na další skladbu, odmítnete příchozí hovor, přepnete mezi dvěma hovory, přepojíte hovor do telefonu.
 • Trojitým stisknutím – přejdete na předchozí skladbu.
 • Hlasitost upravujete jejím otáčením. Režimy propustnosti a potlačení okolních hluků ovládáte tlačítkem hlukového filtru.
 • Siri aktivujete stisknutím a podržením korunky.

Sluchátka Apple Airpods Max

Jak poznat fake AirPods

Pravost AirPods a číslo modelu si můžete jednoduše ověřit podle sériového čísla. Najdete ho na iPhonu v Nastaveních v informacích pod ikonkou „i“ nebo na vnitřní straně samotných sluchátek (pouzdra), u AirPods Max pod levým náušníkem. Stejně tak najdete obě čísla i na původním obalu zařízení.

Jak zkontrolovat stav baterie AirPods

Máte dvě možnosti, buď ho zjistíte podle barvy diody na pouzdře AirPods, nebo na spárovaných Apple zařízeních. Na iPhonu či iPadu můžete stav nabití sledovat ve widgetu Baterie. Vložte sluchátka do nabíjecího pouzdra, otevřete víko a pár sekund je podržte u iPhonu, dokud se nezobrazí animace. Na Macu najdete stav nabití baterie v řádku nabídky pod ikonou Bluetooth.

Stavová dioda se nachází na přední straně pouzdra, tedy kromě Lightning pouzdra na AirPods 1. a 2. generace (kde ji najdete uvnitř). Pokud jsou sluchátka v pouzdře a víko je otevřené, kontrolka ukazuje stav nabití AirPods. Když sluchátka nejsou v pouzdře, kontrolka signalizuje stav nabití pouzdra. Zelená indikuje úplné nabití a oranžová znamená, že zbývá míň než jedno úplné nabití sluchátek.

Kontrola nabití Apple Airpods

V případě AirPods Max vás na blížící se vybití baterie i zvukový signál upozorní, jinak stav baterie signalizuje kontrolka na pravém sluchátku. Stav si můžete ověřit i na spárovaných Apple zařízeních.

Jak nabíjet AirPods

Jakékoliv AirPods můžete nabíjet průběžně/souvisle vložením do nabíjecího pouzdra. V závislosti na tom, jaký model sluchátek máte, se můžete setkat s pouzdry MagSafe a SmartCase (pro AirPods Max).


Jaký je rozdíl mezi AirPods s MagSafe a Lightning nabíjecím pouzdrem?

Tajemství je ve způsobu nabíjení. Na oboje můžete použít klasický Lightning kabel, ale MagSafe pouzdro nabijete i pomocí bezdrátové nabíječky MagSafe s certifikací Qi, například i nabíječkou od Apple Watch.
 

Chci Aipods

Další aktuality

10 nejlépe hodnocených Siemens produktů roku 2022

10 nejlépe hodnocených Siemens produktů roku 2022

Značka Siemens zaručuje prémiovou kvalitu a neotřelý design svých spotřebičů. Všechny nabízejí spoustu užitečných funkcí a inovativních technologií, které zefektivní váš čas ušetří práci i energie. Př...... Celý článek
10 rad, jak vybrat průmyslový vysavač

10 rad, jak vybrat průmyslový vysavač

Čeká vás rekonstrukce domu nebo se jen chystáte k velkému úklidu vaší dílny či garáže? Tak či onak, kvalitní průmyslový vysavač by ve vaší výbavě neměl chybět. Poradí si s nánosy prachu, stavebního od...... Celý článek
Recenze: Sony SRS-XG300 – univerzální reproduktor pro každodenní použití

Recenze: Sony SRS-XG300 – univerzální reproduktor pro každodenní použití

Sony SRS-XG300 je součástí nejnovější řady bezdrátových reproduktorů Sony X-Series. Může se pochlubit zvýšenou odolností, skvělou výdrží baterie a spoustou funkcí. Jak hraje a co dalšího tento reprodu...... Celý článek
Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Samsung Quick Share pro rychlejší a snadnější sdílení

Majitelé zařízení Samsung Galaxy pozor. Možná vám během používání zařízení unikla jedna skvělá funkce, která vám ulehčí život. Jedná se o funkci Quick Share pro pokročilé sdílení souborů (nejen) na bl...... Celý článek
Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Oslavte Silvestr s 9 nejvtipnějšími recenzemi našich zákazníků

Jelikož se pomalu blíží konec roku a začátek nového, začínáme oslavovat i my v DATARTu. Čas v práci jsme si zpříjemnili čtením vtipných zákaznických recenzí, které nás upřímně pobavily. Tak se pohodln...... Celý článek