Nastavte si svůj iPad nebo iPhone

16.05.2021
Nejste si jistí, jak na nový iPad či iPhone? Neztrácejte hlavu, rádi vám vysvětlíme primární nastavení vašeho nového zařízení pěkně krok po kroku.

iphone_6

Postup

  1. Zmáčkněte tlačítko napájení, dokud neuvidíte logo Apple. Poté se zobrazí nápis „ahoj“ v několika jazycích. Pro nevidomé uživatele či uživatele s poruchou zraku je možné na uvítací obrazovce zapnout funkci VoiceOver nebo Zvětšení. Poté postupujte následovně.
  2. Vyberte svůj jazyk. Klepněte na zemi, nebo oblast a díky tomu budete mít ihned nastavené zobrazování informací, jakými jsou například čas, datum, kontakty a další. Kliknutím na modré tlačítko Zpřístupnění nastavíte možnosti zpřístupnění, které vám usnadní nastavení a používání nového zařízení.

iphone

Pokud jste si zakoupili zařízení s iOS 11, nebo novější, můžete ho nastavit automaticky pomocí funkce Rychlý start. Položte obě zařízení k sobě a potom postupujte podle pokynů. Pokud máte starší zařízení, pokračujte kliknutím na Nastavit ručně.

  1. Abyste mohli zařízení aktivovat pro používání a pokračovat s nastavováním, musíte se připojit k Wi-Fi, mobilním datům, nebo k iTunes. Klikněte na Wi-Fi síť, ke které se chcete připojit, nebo vyberte jinou možnost. Při nastavování iPhonu budete možná muset nejdříve vložit SIM kartu.
  2. Na základě modelu vašeho zařízení nastavte funkce Face ID, nebo Touch ID. Poté budete moci zařízení odemykat pomocí rozpoznání obličeje, nebo pomocí otisku prstu. Stejným způsobem lze i nakupovat. Klikněte na Pokračovat a postupujte podle pokynů, nebo klikněte na „Nastavit později v Nastavení“.

iphone_1

  1. Pokud již máte zálohu na iCloudu, nebo v iTunes, případně pokud používáte zařízení s Androidem, můžete data ze starého zařízení obnovit ze zálohy, nebo přenést do nového zařízení. Pokud zálohu nemáte, nebo nemáte jiné zařízení, či chcete zařízení nastavit jako zcela nové, zvolte „Nepřenášet aplikace a data“.
  2. Při výzvě k zadání Apple ID zadejte své aktuální Apple ID a heslo, nebo klikněte na „Zapomněli jste heslo, nebo nemáte Apple ID?“. Poté můžete své Apple ID a heslo obnovit, vytvořit si nové, nebo jej nastavit později. Pokud používáte více než jedno Apple ID, klikněte na „Používat pro iCloud a iTunes různá Apple ID?“. Počítejte s tím, že přihlašujete-li se svým aktuálním Apple ID, můžete být požádáni o ověřovací kód ze svého předchozího zařízení.

iphone_2

  1. Následující obrazovky slouží k tomu, abyste si určili, jestli chcete sdílet informace s vývojáři aplikací pro iOS a povolit systému iOS automatické aktualizace. Nemusíte mít strach, tyto informace se shromažďují anonymně.
  2. Dále bude požádáni o nastavení a zapnutí dalších služeb a funkcí, například Siri. Na některých zařízeních budete požádáni o přečetní několika frází, aby se Siri naučila rozpoznávat barvu vašeho hlasu. Pokud jste se přihlásili svým aktuálním Apple ID, řiďte se dalším postupem pro nastavení Apple Pay a Klíčenky na iCloudu.

iphone_3

  1. Máte samozřejmě možnost nastavit si také Čas u obrazovky a další možnost zobrazení. Čas u obrazovky vás přirozeně informuje o času stráveném na vašem zařízení. Také vám umožňuje nastavit si denní limity na používání jednotlivých aplikací. Po nastavení Času u obrazovky můžete na podporovaném zařízení zapnout funkci True Tone a pomocí funkce Zvětšené zobrazení upravit velikost ikon a textu na ploše.

iphone_4

  1. Pak už jen klikněte na Začít a svůj nový iPhone začněte s radostí používat. Kopie svých dat si můžete uchovávat v bezpečí pomocí zálohování. O dalších funkcích se dočtete v uživatelských příručkách pro iPhone, iPad nebo iPod touch.

iphone_5ipad

 

Další aktuality