První kroky s AirPods a AirPods Pro

30. 4. 2021 - Martina Minaříková - Rádce
Bez dobré hudby v uších nevycházíte z domu. V tom případě jsou sluchátka AirPods či AirPods Pro přesně pro vás. Ukážeme vám, jak stoprocentně využít všechny jejich funkce.


AirPods

Připojení AirPods k vašemu iPhonu

AirPods spárovaníPřed prvním spárováním sluchátek odemkněte svůj iPhone, zároveň otevřete pouzdro svých nových AirPods. Vyčkejte, až se objeví grafika na displeji iPhonu. Pro připojení klikněte na tlačítko Připojit a postupujte podle dalších pokynů. Pokud máte povolenou v Nastavení funkci „Hey Siri“, můžete ji odteď začít používat. V případě, že jste přihlášení k iCloudu, sluchátka AirPods se automaticky spárují se všemi vašimi zařízeními.

Poslech hudby prostřednictvím AirPods

Ve chvíli, kdy si dáte AirPods do uší, začnou automaticky přehrávat zvuk ze zařízení, ke kterému jsou momentálně připojeny. Pokud si jedno sluchátko z ucha vyndáte, přehrávání se pozastaví. Vyndáte-li obě, přehrávání se zastaví úplně. Samozřejmě lze také používat jen jedno sluchátko. Když si ho z ucha vyjmete, přehrávání se pozastaví. Když si ho do 15 vteřin opět do ucha vložíte, poslech bude automaticky pokračovat.

AirPods spárovaníAirPods a Mac

Pro připojení AirPods 2. generace ke svému Macu je potřeba, abyste měli nainstalovaný macOS Mojave 10.14.4, či novější.

Jste-li vlastníkem AirPods Pro, budete potřebovat macOS Catalina 10.15.1., nebo novější.

A teď už pojďme k samotnému spárování. Na Macu klikněte na symbol jablka v levém horním rohu obrazovky a z nabídky vyberte Předvolby systému.

Z ikon vyberte službu Bluetooth a poté si ověřte, za je funkce Bluetooth opravdu zapnutá.

AirPods vložte do nabíjecího pouzdra a otevřete víčko pouzdra. Držte stisknuté tlačítko nastavení na zadní straně nabíjecího pouzdra, dokud stavová dioda nezačne bíle blikat.

Poté v seznamu zařízení vyberte AirPods a klikněte na Připojit.
 

Pokud už jste v minulosti AirPods spárovali se svým iPhonem a používáte službu iCloud, budou sluchátka okamžitě připravena k používání také na Macu.

AirPods jiné zařízeníAirPods a zařízení jiných značek

Sluchátka AirPods můžete samozřejmě používat i s jinými produkty, než jsou ty značky Apple. Jediným rozdílem je, že nebudete moct využívat služeb Siri. K poslechu a telefonování vám však budou sloužit znamenitě.

A jak AirPods s jinými zařízeními spárovat? Na svém zařízení zapněte Bluetooth, sluchátka AirPods držte v dosahu zařízení a otevřete víčko.

Držte stisknuté tlačítko nastavení na zadní straně napájecího pouzdra, dokud se kontrolka nerozsvítí bíle. Ve chvíli, kdy se AirPods objeví v seznamu zařízení, klikněte na Připojit.

Jak zjistit stav nabití AirPods a AirPods Pro

Pohodlně ho zjistíte na Macu, iPadu, iPhonu nebo iPodu. Na iPhonu můžete stav nabití AirPods sledovat ve widgetu Baterie. Vložte sluchátka do nabíjecího pouzdra, otevřete víko a pár sekund podržte AirPods u iPhonu, dokud se nezobrazí animace stavu nabití sluchátek a nabíjecího pouzdra. Na Macu najdete stav nabití baterie v řádku nabídek pod ikonou Bluetooth.

AirPods stav baterie

Nastavení AirPods a AirPods Pro

K úpravě nastavení AirPods se dostanete v aplikaci Nastavení –> Bluetooth. V seznamu připojených zařízení klikněte na symbol „i“ vedle AirPods. Poté si můžete nastavit tyto funkce:

 • pojmenování AirPods
 • změnu akce při podržení AirPods Pro
 • změnu akce při poklepání na AirPods
 • zapnutí a vypnutí automatické detekce ucha
 • nastavení mikrofonu

AirPods najít

Jak najít ztracené AirPods pomocí služby Najít

Tuto službu je potřeba mít aktivovanou. Poté ji lze využít na iPhonu, iPadu či iPodu. Za pomoci mapy vám služba ukáže místo, kde se vaše AirPods právě nacházejí, jsou-li někde poblíž a nejsou-li v pouzdru.

Pokud si vybavujete, že jsou ztracené AirPods v pouzdru, jsou vybité a mimo dosah, dozvíte se alespoň z mapy, kde a kdy byly naposledy připojené. Službu můžete využít také na Macu nebo PC po přihlášení ke svému účtu na www.icloud.com.

Pokud se vaše AirPods nacházejí poblíž některého z vašich Apple zařízení a jsou připojeny pomocí Bluetooth, můžete na nich přehrát zvuk, aby se vám lépe hledaly.

Jak na to? Běžte do aplikace Najít, nebo na web služby iCloud. AirPods přehrávají po dobu dvou minut zvuk, který se postupně zesiluje, dokud přehrávání nezastavíte.

AirPods prostorový zvukAirPods Pro vám zajistí zážitek jako z kina

Díky prostorovému zvuku s dynamickým sledování hlavy budete mít ze sledování filmů a videa zážitek jako z opravdického kinosálu. Zvuk vás totiž obklopí a získáte dojem, že vychází z míst všude kolem vás. Ovšem pozor! Je třeba mít na paměti, že prostorový zvuk funguje pouze v kombinaci sluchátek AirPods Pro a dalších vybraných modelů značky Apple. Více informací získáte na stránkách podpory společnosti Apple.

Dopřejte si s AirPods Pro maximální pohodlí a zážitek z poslechu

Pokud si nejste jistí tím, jestli vám sluchátka správně sedí v uších, využijte funkci Test uchycení nástavců. Najdete ji v iPhonu v aplikaci Nastavení –> Bluetooth. V seznamu připojených Bluetooth zařízení klikněte na ikonu „i“ vedle AirPods Pro. Zvolte funkci Test uchycení nástavců a poté klikněte na Pokračovat a přehrát.

Na základě tohoto testu vám bude v případě, že sluchátka nejsou dobře usazena, doporučeno, abyste zvážili výměnu nástavců a poté test zopakovali.

AirPods ovládáníOvládání zvuku na AirPods Pro

 • Přehrávání zvuku spustíte, nebo pozastavíte stisknutím tlakového snímače na stopce AirPodu.
 • Pokud chcete přeskočit dopředu, tlakový snímač na stopce AirPodu stiskněte dvakrát.
 • Chcete-li přeskočit dozadu, tlakový snímače stiskněte třikrát.
 • Přetáhněte posuvník hlasitosti na zamčené obrazovce, v Ovládacím centru či aplikaci, ze které pouštíte zvuk. Také můžete na Apple Watch otevřít obrazovku Právě hraje a upravit hlasitost otočením korunky Digital Crown.

 

U AirPods Pro si také můžete nastavit, do jaké míry chcete slyšet okolní zvuky. Podržením tlakového snímače přepínáte mezi aktivním potlačováním hluku a režimem propustnosti. Režimy, mezi kterými se dá přepínat podržením snímače, volíte v Nastavení –> Bluetooth –> AirPods Pro –> stisknout a podržet AirPods.

AirPods ovládáníOvládání zvuku na AirPods 1. a 2. generace

Prostřednictvím AirPods můžete používat Siri a ovládat přehrávání zvukového obsahu. U AirPods 2. generace Siri aktivujete ve výchozím nastavením frází „Hey Siri“. Dvojitým klepnutím na AirPod spustíte přehrávání zvuku, nebo přeskočíte na další skladbu. U AirPods 1. generace aktivujete Siri ve výchozím nastavení dvojitým klepnutím.

Bez ohledu na to, jaký model AirPods vlastníte, můžete požadovanou funkci dvojitého klepnutí nastavit pro každý AirPod zvlášť:

 • používání Siri
 • spuštění, nebo pozastavení přehrávání zvuku
 • přeskočení na další skladbu
 • návrat na předchozí skladbu
   

Pokud vám Siri nejde aktivovat dvojitým klepnutím, přejděte do Nastavení –> Siri a hledání a zapněte volbu Povolit Siri při uzamčení.

Jak zkontrolovat stav baterie AirPods a AirPods Pro

Jednoduše – podle barvy diody na pouzdře svých AirPods. Pokud se sluchátka nacházejí v pouzdru a je otevřené víčko, ukazuje kontrolka stav nabití AirPods. Nejsou-li sluchátka v pouzdru, signalizuje kontrolka stav nabití pouzdra. Zelená indikuje plné nabití a oranžová znamená, že už zbývá méně než jedno plné nabití.
 

AirPods

Autor článku

Martina Minaříková

Od té doby, co jsem se naučila psát, vlastně nic jiného nedělám. Nejdřív jsem psala slohovky ve škole, pak seminárky na vysoké a teď mám vlastně velké štěstí, že se psaní tak trochu stalo mojí prací. Píšu o všem, o čem se dá, ale momentálně mě nejvíc baví různé elektro hračky.

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů