Moderní bydlení: Jak bez starostí vybavit novou koupelnu?

26. 2. 2021 - Veronika Kožíková - Rádce
Jste zrovna ve fázi rekonstrukce, nebo děláte novou koupelnu? Sprchový kout ani vanu u nás sice nekoupíte, přesto vám můžeme s vybavením koupelny hodně pomoci. Poradíme vám při výběru pračky i sušičky a nabídneme příslušenství, které se bude určitě hodit.

moderni_bydleni

Čistota a svěžest v hlavní roli

Bez pračky už by to v dnešní době vážně nešlo. Jsou tiché, úsporné a postarají se, abyste byli každý den jako ze žurnálu. Navíc v sobě ukrývají množství moderních technologií, jako je třeba dětská pojistka nebo propojení s mobilním telefonem. Bojujete s nedostatkem místa? Pak si zvolte pračku plněnou shora a ušetříte prostor při otevírání bubnu. V případě, že byste potřebovali zatočit s alergeny v podobě prachu či pylu, bude pro vás ideální volbou parní pračka nebo přímo pračka pro alergiky.

Zajímá vás více podrobností? Nejste si jistí, čím se při výběru nové pračky řídit? Přečtěte si naše rady a tipy v článku Jak vybrat pračku.

moderni_bydleni_1

Oblíbená značka praček je např. LG. Jednu z nich s kapacitou 10,5 kg jste mohli vidět také v televizním pořadu Bydlet jako v tropickém ráji.

Jestli už máte vybráno, následuje další krok při zvolení dopravy. Tak těžký spotřebič určitě nechcete tahat domů sami. Museli byste oslovit s prosbou o pomoc rodinu/sousedy a i tak hrozí, že pračku při přesunu nějak poškodíte. A co teprve napojení na odpad… Neriskujte zbytečně, spolehněte se na odborníky! Při zvolení prémiové dopravy DOPRAVART vám velké spotřebiče přivezeme, vyneseme a nainstalujeme třeba o víkendu. Stačí si jen domluvit termín dodání.

moderni_bydleni_2

Dejte sbohem nadměrné vlhkosti

Chybí ve vaší koupelně okno? Máte obavu, že ventilátor není dostatečně silný a bude se ve vaší nové koupelně tvořit plíseň? Pak je nejvyšší čas odstranit sušák na prádlo a nahradit jej šikovnou sušičkou!

Zapomeňte už na věšení prádla, teď už jej stačí přendat z jednoho spotřebiče do druhého. Sušička vám tedy ušetří čas, a to nejen při věšení, ale také při žehlení. Studený vzduch totiž zajistí, aby prádlo nezůstalo pomačkané. Vysoká teplota použitá během sušení navíc ničí bakterie a alergeny, takže výrazně uleví alergikům. S koupí správné sušičky na prádlo vám rádi poradíme.

moderni_bydleni_3

Uvidíte, že jakmile si sušičku prádla pořídíte, hned se do ní zamilujete. Bavlněné povlečení už vám nebude v koupelně schnout dva dny a navíc si tam nebudete připadat jako v tropech.

Pořídit si u nás můžete také pračku se sušičkou dohromady v jednom spotřebiči. Pokud jste se ale rozhodli pračku/sušičku umístit do jiné místnosti, ale bojujete s nadměrnou vlhkostí, možná vám přijde do koupelny vhod alespoň praktický odvlhčovač vzduchu.

Příslušenství, bez kterého by to nešlo

  • kosmetické zrcátko

Kosmetická zrcátka nesmí v koupelně půvabných slečen a dam chybět! S jejich pomocí bude ranní zkrášlení mnohem jednodušší. U většiny modelů vás potěší také integrované osvětlení či až desetinásobné zvětšení.

moderni_bydleni_5

  • chytrá osobní váha

Mít o své hmotnosti přehled chce téměř každý. A teď si představte, že máte možnost zjistit nejen údaje o váze, ale také o hmotnosti kostí, svaloviny nebo tuku/vody v těle. Tohle všechno už dnešní moderní váhy umí a některé nabízí dokonce propojení s mobilním telefonem!

  • dámské a pánské holení

K téměř každodenní rutině patří také holení. Ženy určitě ocení trvalé odstranění chloupků, zatímco muži často hledají šikovný zastřihovač na obličej i tělo.

  • péče o zuby

Správná péče o zuby je tak trochu věda. Rozhodně se ale vyplatí, můžete tak totiž předejít bolesti zubů, zánětům a nevzhlednému chrupu. Čištění elektrickým zubním kartáčkem je mnohem jednodušší a efektivnější. Například sonické kartáčky dokážou odstranit až 7× více plaku než klasický ruční kartáček. S výběrem toho pravého vám rádi poradíme v článku Jak vybrat elektrický zubní kartáček.

Mrkněte se také na nabídku ústních sprch, které jsou ideální pro čištění mezizubních prostor, okolí rovnátek i jazyka.

moderni_bydleni_6

Autor článku

Veronika Kožíková

Ta, která sype rady, tipy i recenze jako esa z rukávu. Milovnice všeho dlouhosrstého a čtyřnohého, ale taky kuchyňských a jiných vychytávek, které usnadňují život. Jen v elektronice vás totiž čeká každou chvilku něco nového a pořád je co objevovat. A když to objevujete třeba z takové elektrokoloběžky, to je teprve něco!
 

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů