basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Exkluzivně u nás: Skvělé Ultra HD televizory Samsung RU7472

19. 7. 2019 - Zdeněk Císař - Produkty
Představujeme vám chytré 4K Ultra HD televizory Samsung, které nabízejí špičkový obraz, luxusní design a chytré funkce. V tomto elegantním stříbrném provedení je seženete jedině u nás.

Samsung RU7472
Televizory Samsung RU7472 v nádherném stříbrném provedení seženete výhradně u nás.
 

Samsung RU7472: 43" | 50" | 55" | 65"
4K Ultra HD Smart LED TV • rozlišení 3840×2160 px
• 2 000 PQI • technologie Dynamic Crystal Color
• HDR 10+ • UHD Dimming • tuner DVB-T/T2/S2
• kodek HEVC (H.265) – nový digitální standard
• Wi-Fi • Bluetooth • LAN • 3× HDMI • 2× USB
• CI slot • optický výstup • zvuk Dolby Digital plus
• výkon 20 W • operační systém Tizen

Před nedávnem jsme vám představovali špičkové QLED Samsung Q67R, jež vycházejí z řady Q60R z roku 2019, ale nabízejí unikátní designové prvky. Dnes vás seznámíme s další „exkluzivkou“ – skvělými stříbrnými UHD televizory RU7472.

Zatímco QLED představují televizní špičku (a odpovídá tomu i cena), sedmičková řada UHD TV od Samsungu je výrazně dostupnější, obzvlášť v menších uhlopříčkách. Přesto jde o pokročilý, skvěle vybavený model, který vás nadchne obrazovou kvalitou, prvotřídním designem i smart funkcemi. Pojďme se na výbavu podívat podrobněji.
 

Filmy a hry vypadají ve vysokém rozlišení a HDR lépe než kdy dříve.

Detailní obraz v živých barvách

Samsung RU7472: Rozlišení

Zkušenější uživatelé vědí, že rozlišení samozřejmě není jediný parametr, na kterém záleží, ale rozhodně patří k těm nejdůležitějším. Řada RU7472 se může pochlubit úžasně jemným rozlišením 4K Ultra HD (3840×2160 pixelů), které je dnes až na pár speciálních výjimek standardem i u těch nejlepších televizorů, včetně výše zmíněných QLED.

Technologie jsou někdy komplikované, ale rozlišení je krásně přímočaré. Více je lépe. 4K Ultra HD je 4× jemnější než staré známé Full HD, což znamená, že pokud na televizoru pustíte kvalitní vysílání nebo 4K film, například z Blu-ray přehrávače nebo nějaké streamovací online služby, bude obraz mnohem hezčí a realističtější.

Jak jsme ale říkali, rozlišení jako takové, byť vynikající, by nestačilo. Až použité technologie dělají ze „standardního“ 4K televizoru model se špičkovým obrazem. V případě řady Samsung RU7472 jde o technologii Dynamic Crystal Color a pokročilé HDR.

Dynamic Crystal Color, jak už napovídá název, je technologie zaměřená na zobrazení kvalitních barevných odstínů, což je oblast, ve které Samsung dlouhé roky vyniká (a to nejen u televizorů, ale také u mobilních telefonů). RU7472 zobrazí miliardu barevných odstínů, takže místo mdlého obrazu si vychutnáte realistické, ale živé a syté barvy.

Samsung RU7472: HDR
HDR výrazně vylepšuje kontrast. Kvalitnějšího obrazu se dočkáte v jasných i tmavých scénách.
 

UHD ProcesorRuku v ruce s barevným podáním jdou kontrast a jas. Podpora HDR 10+ znamená, že televizory nabízejí velký rozsah jasu. Detailnost i barevnost obrazu zůstává na špičkové úrovni i ve velmi tmavých nebo velmi jasných scénách, vše vypadá realističtěji, živěji a kontrastněji. Dokonalému zobrazení pak napomáhá také technologie UHD Dimming, která rozděluje obrazovku na malé, individuálně řízené bloky, ve kterých upravuje nastavení obrazu podle toho, co je na nich zobrazené. Lidsky řečeno – když je část obrazu tmavá a část světlá, nebude jedna přesvícená ani druhá příliš tmavá, ale obě budou krásně detailní a kontrastní.

Jak to všechno Samsung RU7472 zvládá? Zobrazení barev, kontrolu HDR i optimalizaci kontrastu má na starosti UHD procesor – chytrý mozek televizoru, který nikdy nespí.

Samsung RU7472: Dynamic Crystal Color

Zapomeňte na nevzhledné svazky kabelů. Řešení Clean Cable je schová do stojánku.

Designový skvost s praktickými vychytávkami

Na „lepší“ televizory, kam řada RU7472 dozajista spadá, je radost pohledět. V této kategorii pokročilejších modelů už nečekejte nevzhledné rámečky. Samsung vytvořil štíhlý televizor se štíhlými okraji, takže skvěle zapadne do interiéru zvoleného pokoje, a když sledujete svůj oblíbený obsah, více vás vtáhne do děje.

Samsung RU7472
Elegantní design televizoru vkusně doplní dekor vaší domácnosti.
 

Samsung RU7472: Clean Cable SolutionTenký televizor by ale na zdi ani na stole nevypadal příliš dobře, kdyby zpoza něj visel tradiční shluk kabelů. Samsung proto nabízí chytré, a hlavně elegantní řešení Clean Cable. Kabely zapojíte do příslušných konektorů podle potřeby, potom je zastrčíte do připravených drážek, a nakonec je vyvedete přímo stojánkem. Vůbec proto nejsou vidět a prémiový vzhled televizorů zůstává absolutně nenarušený.

Designovou třešničku na dortu představuje dálkový ovladač One Remote Control. Ten je nejen ergonomický a chytrý, ale hlavně si poradí i s ovládáním celé řady dalších kompatibilních zařízení, jako jsou konzole, set-top-boxy, soundbary apod. Další ovladače tak můžete zavřít někam do televizního stolku, stačí vám jediný.

Využívejte kromě standardního vysílání také streamování
nebo internetovou televizi.

Chytré funkce pro vaši chytrou domácnost

Samozřejmě nemůžeme nezmínit, že televizor umí přijímat klasické televizní vysílání. Nabízí moderní HD tunery DVB-T2/C/S2, takže je připravený jak na příjem pozemního, tak kabelového a satelitního vysílání. Podporuje také „internetovou televizi“ HbbTV 1.5, která je u domácích uživatelů velmi populární už proto, že některé velké stanice (například Česká televize) takto zpřístupňují svůj online archiv. Stačí televizor připojit k internetu (kabelem nebo přes zabudovanou Wi-Fi) a můžete si pouštět kvalitní obsah zdarma.

Dnes už ale pomalu začínají hrát prim aplikace a chytré možnosti streamování – mimo jiné proto, že běžné stanice vysílají nanejvýš v HD / Full HD, ale třeba předplacená streamovací služba Netflix vám nabídne maximální kvalitu 4K s HDR.

Centrem zábavy, přes který se dostanete k aplikacím, vysílání, připojeným zařízením a dalšímu obsahu, je Smart Hub. Prostředí je přehledné a snadno se v něm orientuje, takže od zvoleného druhu zábavy vás vždy dělí jen pár kliknutí.

Samsung RU7472: Smart Hub & One Remote Control
S rozhraním Smart Hub a ovladačem One Remote Control máte veškerý obsah na dosah ruky.
 

Čím dál populárnější je dnes streamování z mobilních zařízení. Ta k televizoru snadno připojíte, stejně jako například chytré reproduktory a soundbary. Samsung navíc zákazníky neomezuje, takže televizor bez problémů komunikuje i se zařízeními jiných značek. Dokonce můžete k Samsungu RU7472 snadno a bez zádrhelů připojit přístroje od největšího mobilního konkurenta – společnosti Apple. Televizor podporuje službu AirPlay 2, takže streamování obsahu z iPhonu, iPadu nebo Macu nic nebrání.

Nejmodernější funkce pak zastupuje ještě hlasové ovládání a zapojení do chytré domácnosti. O první zmíněné se stará hlasová asistentka Bixby, kterou můžete znát i z chytrých telefonů Samsung Galaxy. Zatím sice rozumí jen angličtině a několika dalším jazykům mimo češtinu, ale to jí na užitečnosti příliš neubírá. Co se chytré domácnost týče, podporuje televizor řešení SmartThings. Připojí se k zařízením Internetu věcí a k chytrým senzorům, které máte doma, a funguje jako ten nejpokročilejší centrální ovladač. Přes televizor tak například zapnete světla či robotický vysavač nebo zkontrolujete chytrou pračku a ledničku.

Samsung RU7472: SmartThings
Přes chytrý telefon můžete pohodlně ovládat svou chytrou domácnost.

***

Zaujaly vás luxusní televizory Samsung řady RU7472? Jsou dostupné ve čtyřech úhlopříčkách, které snadno rozeznáte podle prvních dvou číslic modelového označení.

 

                    UE65RU7472
 
UE55RU7472                   
 
                    UE50RU7472

UE43RU7472                   

 

Autor článku

Zdeněk Císař

Nejčastěji moje jméno najdete u recenzí produktů nebo představení technologií. Nevím, jak se to stalo, možná mě maminka jako malého upustila na hlavu v obchodě s elektronikou, ale zajímají mě běžné spotřebiče i ta nejpodivnější technologická hejblátka. Škrabka na brambory s vestavěným satelitním přijímačem? Sem s ní! Snažím se ale psát odlehčeně a vžít se do role uživatelů, kteří nespí s klávesnicí pod hlavou.

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů