Nedejte šanci kyber zločincům! F-Secure dohlédne na vaše cenná data

13. 5. 2021 - Hana Smětáková - Produkty
Antivirový program F-Secure SAFE slouží k zabezpečení mobilního telefonu, tabletu i počítače. Přečte si, v čem přesně spočívají jeho výhody a jaká pravidla bezpečného chování na internetu dodržovat. 

F-Secure

Co je F-Secure SAFE a k čemu slouží

F-Secure SAFE je bezpečnostní systém, který je určen pro počítače, chytré telefony (s Android i iOS) a tablety. Je navržen tak, aby chránil vaši bezpečnost a soukromí v online světě. S jeho pomocí se můžete chránit před nejrůznějšími hrozbami, se kterými se lze na internetu setkat. V roce 2020 byl odborným časopisem AV-TEST oceněn prestižní cenou „Best Protection award“. 

V Datartu software F-Secure Safe dáváme jako dárek k vybraným elektronickým produktům, jako jsou počítače, tablety či mobilní telefony

F-Secure

Klíčové vlastnosti F-Secure SAFE

Velkou předností programu F-Secure SAFE je skutečnost, že o něm prakticky nevíte. Na zařízení totiž běží na pozadí, nesnižuje jeho výkon a nepřipomíná se nejrůznějšími hláškami. 

Ochrana před viry

F-Secure SAFE skvěle ochrání vaše soukromí a zabezpečí vaše zařízení před viry, trojskými koni, ransomwarem a dalšími hrozbami v reálném čase. Ochrání vás i před škodlivým softwarem, který může sbírat a distribuovat vaše osobní údaje. Automaticky prohledává všechny soubory a aplikace, díky čemuž zabrání případné nákaze. Pokud nějaký vir odhalí, ihned vás na tuto skutečnost upozorní a nabídne vám pokyny pro jeho odstranění. 

F-Secure Protect

Ochrana při procházení internetu a přístupu k bankovnímu účtu

Zároveň F-Secure SAFE umožní bezpečnější procházení internetových stránek a provádění online bankovních plateb. Dokáže filtrovat webové stránky šířící škodlivý obsah nebo shromažďující osobní údaje. Obsahuje také ochranu internetového bankovnictví, která zajistí, že připojení k bankovní aplikaci je bezpečné. 

Ochrana sítě

Kromě toho zajistí bezpečnost vašeho internetového připojení, ať už jste doma, nebo se k internetu připojujete v kavárně. Síťová kontrola F-Secure SAFE vždy ověří, zda je konfigurace sítě bezpečná.

Ochrana rodiny

S F-Secure SAFE dále můžete zablokovat přístup k určitým webovým stránkám na základě jejich obsahu (například násilí, nakupování nebo erotika). Blokuje obsah nevhodný pro děti a umožňuje vám řídit dobu strávenou na jejich zařízení.

F-Secure ochrana rodiny

Nalezení zařízení

Pokud náhodou ztratíte svůj mobilní telefon, můžete jej pomocí F-Secure SAFE najít a vzdáleně spravovat. Po přihlášení do aplikace ho uvidíte na mapě a budete jej moct zablokovat, případně z něj vymazat veškeré informace, aby nedošlo k jejich zneužití.

Rychlé a účinné zabezpečení 

Tento bezpečnostní software zbytečně nesnižuje výkon vašeho počítače ani telefonu či tabletu. Díky tomu můžete i nadále hrát hry, aniž by vlivem F-Secure SAFE docházelo k jejich zpomalení.

Zůstaňte v bezpečí společně

F-Secure umožňuje vytvoření vlastního SAFE kruhu, do kterého přidáte svou rodinu či přátele. Následně budete moct spravovat všechna zařízení a vlastnosti prostřednictvím jediného účtu. 

F-Secure

Pokud byste měli problém s instalací, nebo se u vás vyskytl nějaký technický problém, můžete se kdykoliv obrátit na F-Secure HOTLINE, a to na e-mailu podpora@myfsecure.cz

Jak zabezpečit svůj mobilní telefon

Mobilní telefon má v současné době již prakticky každý - od malých dětí až po seniory. Tento přístroj používáme pro čím dál více věcí. Kromě komunikace se jedná například o prohlížení internetu, nákupy v e-shopech nebo třeba sdílení příspěvků na sociálních sítích. A právě proto se vyplatí myslet na zabezpečení svého mobilního telefonu.

V první řadě je třeba udržovat svůj operační systém stále aktuální. Vyhněte se stahování podezřelého obsahu a neposkytujte zbytečná oprávnění aplikacím pro přístup k vašim datům. Vyplatí se také získat pro svůj telefon VPN (například F-Secure Freedome), díky které budete moct bezpečně používat veřejná Wi-Fi připojení. 

F-Secure

Základní pravidla bezpečného chování na internetu

  • Pozor na příliš mnoho informací. Neuvádějte na internetu nic, co vyloženě nemusíte. 
  • Pokud to není nutné, neuvádějte své jméno, ale přezdívku
  • Používejte silná hesla, která není možné jen tak uhádnout. 
  • Pro každý účet si nastavte speciální heslo
  • Používejte větší množství e-mailových adres pro různé účty. E-mailová adresa funguje jako spojovací článek mezi vaší osobou a vaší online identitou a je s ní spojeno mnoho citlivých informací.
  • Nereagujte na podvodné e-maily. Poznáte je tak, že mají atypickou adresu a snaží se z vás vymámit osobní údaje (např. přístup k účtu) nebo se ve vás snaží vyvolat lítost (např. přispějte na chudé děti). Často obsahují odkaz, který vám do počítače nainstaluje virus, a proto takovýto e-mail neotvírejte a na nic v něm neklikejte.
  • Zvyšte vaši bezpečnost pomocí dvoufaktorového ověřování.
     

Vaši bezpečnost podtrhne již zmíněný antivirový a bezpečnostní software F-Secure SAFE. Pokud si přitom pořídíte IT vybavení, můžete jej od nás dostat jako dárek. Tato možnost se týká vybraných produktů. 
 

Nový mobil              IT vybavení

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů