basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Autel EVO II: Nejpokročilejší droní platforma?

9. 7. 2020 - Produkty
Do světa dronů přilétá horká novinka Autel EVO II. Skládací dron s úžasnými parametry – jak z pohledu záznamu, tak letových schopností. Rozlišení 8K a 40 minut letu s dosahem 5 km u skládacího dronu s kompaktními rozměry mluví za vše.

autel_evo_ii_zajima_me_to

Když se dnes řekne dron, málokdo si ještě představí nevzhledné UFO s pevnými vrtulovými listy a hmotností ke dvěma kilům. Současný trend je jasný – malé, skládací drony se sklopnými vrtulemi, 3osým gimbalem a propracovanými systémy pro detekci překážek si sebevědomě razí cestu foto-video segmentem.

Důvod je prostý – honba za neokoukanými záběry míst, která většina z nás důvěrně pozná pouze z polohy s nohama na zemi, je obrovský motivátor nadšených fotografů a videomakerů. Přihoďte k tomu velký čip, jednoduché ovládání, detekci překážek a dostanete kameru na křídlech, u které vás už dávno nezajímá jak a proč to létá.

První 8K skládací dron na trhu

Technické parametry dronu Autel EVO II
Čip: CMOS 1/2“ Sony IMX586
Fotografie: 48 Mpx, JPG/DNG
Video: 8K@25fps, 4K@60fps, 2.7K@120 fps
Kodek: H.264, H.265
Kvalita: 120 Mbps, 10bit Log
ISO: 100-3200
Úhel záběru: 79°
Světelnost: f/1,8
Minimální ostřicí vzdálenost: 0,5 m

Nechoďme kolem horké kaše, Autel EVO II je oranžový brus a nástroj pro nadšené a profesionální fotografy a videomakery, kteří nechtějí slevit na kvalitě.

8K video výstup s barevnou hloubkou 10 bitů, datovým tokem 120 Mbps a možnost natáčet slow-motion video v 2.7K se 120 snímky za vteřinu staví Autel EVO II o několik úrovní výš, než je jeho nejbližší konkurent.

Obrovské rozlišení 8K vám navíc umožní zaznamenat dostatek materiálu pro případné oříznutí záznamu, vypíchnutí detailů a to až 4x bezeztrátově.

S funkcí Phase Detection udržíte i rychle se pohybující objekty perfektně zaostřené. V režimu Dynamic Track s pokročilou umělou inteligencí navíc můžete natáčet i akci, při které se rychle mění směr a rychlost pohybu.

autel_evo_ii_slozeny

Složený Autel EVO II má rozměry 228 x 133 x 110 mm a váží pouhých 1 127 gramů.

Verze Pro: Kvalita až na prvním místě

Čip: CMOS 1“ Sony IMX383
Fotografie: 20 Mpx, JPG/DNG
Video: 6K@25fps, 4K@60fps, 2.7K@120fps
Kodek: H.264, H.265
Kvalita: 120 Mbps, 10bit Log
ISO: 100-12800
Úhel záběru: 82°
Světelnost: f/2,8 - f/11
Minimální ostřicí vzdálenost: 1 m

Ne všechny pixely jsou si rovny. Velký čip s menším rozlišením má jednu klíčovou výhodu – velké pixely. A ty velké do záznamu promítnou jen minimum šumu.

Autel EVO II ve verzi Proobrovský 1“ CMOS čip od Sony s rozlišením 20 Mpx. Objektiv je navíc vybaven nastavitelnou clonou se světelností od f/2,8 do f/11. Maximální hodnota ISO 12800 vám umožní natáčet i za velmi náročných světelných podmínek.

6K záznam s 10bitovou barevnou hloubkou z palcového čipu je ideálním výchozím bodem pro složité barevné postprodukce vašeho videa a absolutní nezbytnost pro všechny, kteří mají ambice natáčet perfektní záběry z ptačí perspektivy.

autel_evo_ii_pro

Autel EVO II je nabízen i ve verzi Pro s obrovským 1“ CMOS čipem.

Detekce překážek, ve všech směrech

Autel EVO II je vybaven 12 obrazovými senzory, které skenují okolní prostředí ve všech směrech. Dron vytváří 3D mapu prostoru kolem sebe a dokáže tak detekovat překážky již na vzdálenost 40 m. Na ty pak pilota upozorňuje pomocí barevných ukazatelů na displeji dálkového ovladače. Pokud by mělo dojít ke kolizi, dron sám včas zastaví.

autel_evo_ii_senzory

Autel EVO II je vybaven 12 obrazovými senzory, které mapují okolní prostředí.

Výkonný, opravdu výkonný

Doba letu: 40 minut
Dosah ovládání: 5 km
Max rychlost: 72 km/h
Odolnost proti větru: až 74 km/h
Dostup: 7 000 m n. m.
Baterie: 7 100 mAh, 11,55 V, 82 Wh
Hmotnost: 1 127 g, 1 174 g (verze Pro)
Antikolizní čidla: 12x (všesměrová)
Provozní teploty: -10 až 40 °C

Gigantická baterie s kapacitou 7 100 mAh udrží Autel EVO II ve vzduchu až 40 minut.  To je o 9 minut více než u jeho nejbližšího konkurenta.

Prohánět se dokáže rychlostí až 72 km/h s doletem 5 km.

Odolává větru odpovídajícímu 8. stupni Beaufortovy stupnice (vítr o rychlosti 62-74 km/h) a může létat až v 7 000 metrech nad mořem.

Můžete tak sebevědomě vyrazit do hor s vědomím, že vás Autel EVO II za špatných povětrnostních podmínek nenechá na holičkách, nebo lépe řečeno na zemi.  A je jedno jestli jste vyrazili do pár set kilometrů vzdálených Alp nebo přes půl světa do Himalájí.

autel_evo_ii_lifestyle

Autel EVO II je vybaven 1/2“ CMOS čipem s rozlišením 48 Mpx a natáčí 8K @25 fps nebo 2.7K @ 120 fps videa.

Inteligentní letové funkce a automatické natáčecí režimy

Autel EVO II je vybaven pokročilou umělou inteligencí a celou řadou automatických a poloautomatických režimů pro natáčení. Samozřejmostí je funkce pro návrat domů a automatický vzlet a přistání.

Létání s dronem je jednoduché a totéž platí i pro natáčení samotné. Dohromady to ale může být pro někoho oříšek. Proto je dron vybaven umělou inteligencí, která pomáhá detekovat objekty v režimu Dynamic Track, perfektně vyžehlí vstupní povely pilota s funkcí Precision Flight nebo vám umožní „zafixovat“ expozici tak, že dron vždy natáčí ve stanovené poloze vůči slunci s funkcí Parallel Track.

Vy se tak můžete plně soustředit na správnou kompozici a plánovat další záběry.

autel_evo_ii_trackovani

Autel EVO II dokáže rozeznat až 64 objektů současně a s přesností je automaticky sledovat.

Dálkový ovladač

Dálkový ovladač je vybaven barevným displejem, který ukazuje živý náhled z kamery a letové parametry. Ovladač můžete doplnit telefonem a rozšířit si tak „přístrojovou desku“. Otočné voliče a dobře rozmístěná tlačítka umožňují snadné procházení všech nabídek a nastavování expozice. Na displeji telefonu můžete samozřejmě vše ovládat i pomocí dotykové obrazovky.

autel_evo_ii_ovladac

Součástí balení je i dálkový ovladač s barevným náhledovým displejem a výdrží 3 hodiny.

autel_evo_ii_ovladac_2

Ovladač můžete doplnit telefonem a rozšířit si tak zobrazení všech parametrů.


Tlacitko

 

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů