Nejlevnější monitory
Bez monitoru by to zkrátka nešlo. U stolních počítačů je součástí povinné výbavy, pokud používáte notebook, pomůže vám zase rozšířit práci a zefektivnit obzory. V naší nabídce máme monitory herní, kancelářské, širokoúhlé i pro domácnost. Vyberte si ten, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám! Užitečné rady a tipy najdete v našem článku Jak vybrat monitor.
monitor • 39,7" úhlopříčka • IPS, zakřivený • 5120 × 2160 px • poměr stran 21 : 9 • obnovovací frekvence 120 Hz • špičkový jas 600 cd/m² • odezva 5 ms • kontrastní poměr 2 000 : 1 • port pro bezpečnostní zámek • 1× HDMI 2.1 FRL, 1× DisplayPort 1.4, 3× USB-C (s podporou Power Delivery), 2× Thunderbolt 4 (140 W EPR), 5× USB 3.2, 1× RJ-45, sluchátkový výstup • VESA 100 × 100 mm uchycení na zeď, nastavitelná výška, náklon • spotřeba energie 31,5 W
herní monitor • 57" úhlopříčka • VA, zakřivený • 7680 × 2160 px • poměr stran 32 : 9 • obnovovací frekvence 240 Hz • jas 420 cd/m² (typicky) • odezva 1 ms GTG • kontrastní poměr 2 500 : 1 (Mega DCR dynamicky) • technologie AMD Free-Sync Premium Pro • 3× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 2.1, 2× USB 3.0, 3,5mm jack • VESA 100 × 100 mm uchycení na zeď, nastavitelná výška, otáčení, náklon • spotřeba energie 59 W
monitor • 31,5" úhlopříčka • Nano IPS, rovný • 6144 × 3456 px • poměr stran 16 : 9 • obnovovací frekvence 60 Hz • jas 450 cd/m² • odezva 5 ms (GTG) • kontrastní poměr 2 000 : 1 • funkce HDR10, Flicker Safe, KVM, Dynamic Action Sync, VESA DisplayHDR™ 600, Black Stabilizer, Auto Input Switch • 1× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 2.1, 2× Thunderbolt 5 (1× vstup, 1× výstup), 3× USB-C (1× vstup) • VESA uchycení na zeď 100 × 100 mm, nastavitelná výška, úhel otáčení, náklonu • spotřeba energie 70 W
monitor • 27" úhlopříčka • Retina • 5120 × 2880 px • jas 600 cd/m² • technologie True Tone • široký barevný rozsah (P3) • 12Mpx ultraširokoúhlá kamera s centrováním záběru • 2× USB-C • 2× Thunderbolt 5 • 6 reproduktorů • 3 mikrofony • stojan s nastavitelným náklonem a výškou • spotřeba energie 23,2 W
monitor • 27" úhlopříčka • Retina • 5120 × 2880 px • jas 600 cd/m² • technologie True Tone • široký barevný rozsah (P3) • 12Mpx ultraširokoúhlá kamera s centrováním záběru • 2× USB-C • 2× Thunderbolt 5 • 6 reproduktorů • 3 mikrofony • stojan s nastavitelným náklonem • spotřeba energie 23,2 W
monitor • 27" úhlopříčka • Retina • 5120 × 2880 px • jas 600 cd/m² • technologie True Tone • široký barevný rozsah (P3) • 12Mpx ultraširokoúhlá kamera s centrováním záběru • 2× USB-C • 2× Thunderbolt 5 • 6 reproduktorů • 3 mikrofony • adaptér držáku VESA • spotřeba energie 23,2 W
herní monitor • úhlopříčka: 57" • VA prohnutý monitor • 7860 × 2160 px • obnovovací frekvence: 120 Hz • jas: 1 200 cd/m² • doba odezvy: 1 ms • kontrast: 3 000 : 1 • vlastnosti a funkce: HDR, širokoúhlý monitor, nízké vyzařování modrého světla • připojení: DisplayPort, HDMI, sluchátkový výstup, USB, USB-C • rozměr pro uchycení (VESA): 100 × 100 mm • příkon: 59 W
monitor • 27" úhlopříčka • IPS • 3840 × 2160 px • poměr stran 16 : 9 • obnovovací frekvence 60 Hz • jas 310 cd/m² • odezva 4 ms • kontrastní poměr 1 200 : 1 • 3D • 2× HDMI, 1× DisplayPort, 1× USB-C • VESA uchycení na zeď, nastavitelná výška pivot • spotřeba energie 43 W
monitor • 27" úhlopříčka • Retina • 5120 × 2880 px • jas 600 cd/m² • technologie True Tone • široký barevný rozsah (P3) • 12Mpx ultraširokoúhlá kamera s centrováním záběru • 2× USB-C • 2× Thunderbolt 5 • 6 reproduktorů • 3 mikrofony • stojan s nastavitelným náklonem a výškou • spotřeba energie 23,2 W
Monitor • Úhlopříčka: 31,5" • OLED Prohnutý monitor: ne • 3840 × 2160 • Obnovovací frekvence: 120 Hz • Jas: 300 cd/m² • Doba odezvy: 0,03 ms • Kontrast: 1 500 000 : 1 • Vlastnosti a funkce: filtr modrého světla, Flicker-Free, HDR, širokoúhlý monitor • Připojení: DisplayPort, HDMI, USB, USB-C • Rozměr pro uchycení (VESA): 100 × 100 mm • Spotřeba: 33,7 W
monitor • 27" úhlopříčka • Mini-LED • 5120 × 2880 px • jas 2 000 cd/m² • technologie XDR • široký barevný rozsah (P3) • 12Mpx ultraširokoúhlá kamera s centrováním záběru • 2× USB-C • 2× Thunderbolt 5 • 6 reproduktorů • 3 mikrofony • adaptér držáku VESA • spotřeba energie 32,7 W
monitor • 27" úhlopříčka • Mini-LED • 5120 × 2880 px • jas 2 000 cd/m² • technologie XDR • široký barevný rozsah (P3) • 12Mpx ultraširokoúhlá kamera s centrováním záběru • 2× USB-C • 2× Thunderbolt 5 • 6 reproduktorů • 3 mikrofony • adaptér držáku VESA • spotřeba energie 32,7 W
monitor • 27" úhlopříčka • Mini-LED • 5120 × 2880 px • jas 2 000 cd/m² • technologie XDR • široký barevný rozsah (P3) • 12Mpx ultraširokoúhlá kamera s centrováním záběru • 2× USB-C • 2× Thunderbolt 5 • 6 reproduktorů • 3 mikrofony • stojan s nastavitelným náklonem a výškou • spotřeba energie 32,7 W
Monitor • Úhlopříčka: 86" • VA Prohnutý monitor: ne • 3840 × 2160 • Obnovovací frekvence: 60 Hz • Jas: 400 cd/m² • Doba odezvy: 6,5 ms • Kontrast: 4 000 : 1 • Vlastnosti a funkce: dálkové ovládání v balení, filtr modrého světla, Flicker-Free, širokoúhlý monitor • Připojení: DisplayPort, HDMI, USB, USB-C, VGA • Rozměr pro uchycení (VESA): 800 × 400 mm • Spotřeba: 350 W
monitor • 27" úhlopříčka • Mini-LED • 5120 × 2880 px • jas 2 000 cd/m² • technologie XDR • široký barevný rozsah (P3) • 12Mpx ultraširokoúhlá kamera s centrováním záběru • 2× USB-C • 2× Thunderbolt 5 • 6 reproduktorů • 3 mikrofony • stojan s nastavitelným náklonem a výškou • spotřeba energie 32,7 W
- Předcházející
- 1
- ...
- 39
- 40
- 41
- 42
Typy monitorů
• kancelářský – ideálně s technologiemi, které chrání zrak
• herní – důraz je kladen na nízkou odezvu a vysokou obnovovací frekvenci
• multimediální – např. monitory s „filmovým“ poměrem stran 21 : 9
• profesionální – splňují specifické požadavky profesionálních grafiků, architektů, …
Typ panelu (zobrazovací technologie
Nejběžnějším je LCD monitor vybavený LED podsvícením, jako mají třeba televize.
Druhy zobrazovacích panelů:
• IPS/PLS monitory výborně zobrazují barvy, jde o nejprodávanější typ
• VA/MVA monitory vynikají ještě lepším kontrastem
• TN monitory jsou už poněkud zastaralé, ohromují však vynikající odezvou
Úhlopříčka a poměr stran
Zdá se, že čím větší úhlopříčka, tím lepší, ale všechno má své limity. Na obří plochu se sice vejde spousta práce, ale dávejte si pozor, abyste nemuseli nějak výrazně kroutit hlavou a dívat se nahoru.
Standardní je v dnešní době poměr stran 16 : 9. Oblíbené jsou ale také „superširokoúhlé“ monitory s poměrem stran např. 21 : 9, které můžeme doporučit filmovým nadšencům.
Rozlišení
Vyšší rozlišení = více pixelů = jemnější obraz s více detaily. Jemnost ale není všechno a zatímco 4K pojme značné množství detailního obsahu, na 24" monitoru byste na detaily mžourali z pár centimetrů.
Lesklý × matný displej
Lesklá úprava obrazovky vám dopřeje mnohem zářivější a krásnější barvy, budete si ale muset skutečně efektivně zatemnit, abyste nebojovali s odlesky. Matné displeje jsou mdlejší, zvládnou si však poradit i se zhoršenými světelnými podmínkami.
HDR
Umí zobrazit působivé barvy při všech úrovních jasu, ať už sledujete filmy nebo jste zrovna uprostřed napínavé videohry.
Fyzické zpracování monitoru
Prohnuté monitory mají výhody i nevýhody. Kopírují sice tvar oka a lépe vás obklopí, na druhou stranu ale zachytí mnohem více odlesků než rovný monitor. Jejich pořízení si tedy důkladně promyslete.
V úvahu berte také ergonomii monitoru a jeho možnosti naklánění dopředu/dozadu.