Virtuální realita je slovní spojení v poslední době skloňované stále častěji a není se čemu divit. Všemožné brýle pro VR a helmy na virtuální realitu totiž přináší zcela novou úroveň zábavy. Hodně lidí však odrazuje od používání VR kinetóza, tedy mírná nevolnost či závrať způsobená nedokonalými prototypy prvních VR headsetů. Tyto obavy dnes již nejsou vůbec na místě, protože větší rozlišení displejů a nově vyvinuté technologie tyto problémy úspěšně řeší. Jestliže si chcete i vy vyzkoušet tento fenomén, máte v zásadě dvě možnosti.

3D brýle pro virtuální realitu

Nejlevnější a zároveň nejsnazší způsob, jak se dostat do virtuálního světa jsou VR brýle. Jedná se o zpravidla umělohmotné pouzdro na telefon s popruhy a speciálně tvarovanými čočkami. Ty fungují tak, že dokonale roztáhnou obraz z displeje vašeho telefonu a vytvoří tak úžasný efekt 3D virtuální reality. Naprostá většina brýlí v této kategorii je kompatibilní s oblíbenou Android aplikací Google Cardboard, což znamená, že okamžitě získáte přístup k široké nabídce her, aplikací a videí. Google nedávno představil nové řešení pro mobilní virtuální realitu, které pojmenoval Daydream VR.

V nabídce máme ale mimo jiné také populární VR brýle Samsung Gear VR, které používají vlastní platformu.

Samostatné VR headsety

Tato kategorie se stále velmi dynamicky rozvíjí a zařízení do ní postupně přibývají. První „vlaštovkou“ mezi headsety pro VR byl Oculus Rift, jehož vývoj stále probíhá. Jeho velkou konkurencí je HTC Vive, jenž si v poslední době mezi PC hráči získává stále větší oblibu.

Virtuální realita k počítači ale vyžaduje velmi výkonný herní počítač, což znamená další nezanedbatelné základy navíc. Pokud chcete zvolit ekonomičtější variantu, tak v současnosti nejdostupnějším a uživatelsky nejpřívětivějším řešením je Sony PlayStation VR. Jak již můžeme z názvu odvodit, jedná se o virtuální realitu pro herní konzoli PlayStation 4, která plně nahradí výkonné PC. Základním kamenem virtuální reality od Sony je headset se základní jednotkou. Pro sledování vašeho pohybu v prostoru pak slouží 3D kamera. Jestliže chcete ještě zlepšit zážitek z hraní ve virtuální realitě, doporučujeme vám pořídit si šikovné ovladače PlayStation PS Move, jejichž pozice je pomocí kamery následné také přenášena do hry.

V katalogu najdete také speciální PlayStation VR hry, které jsou optimalizovány pro použití s touto technologií. 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů