basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Ekologická recyklace starého spotřebiče

Co s vysloužilým elektrem?

Přineste k nám malý vysloužilý spotřebič, ten velký si odvezeme sami.

Chraníme životní prostředí společně

Recyklace je pro zákazníka bezplatná

Nám v DATARTu není lhostejné životní prostředí, proto spolupracujeme se společností ELEKTROWIN a. s., která provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení a od svého vzniku vytvořila více než 14 000 míst zpětného odběru. Společně s naším partnerem zajišťujeme to, že v každé prodejně DATART v ČR můžete bezplatně odevzdat k ekologické recyklaci libovolný elektrický spotřebič.

Jak na to

Jak na to?

Malé spotřebiče můžete osobně přinést do jakékoli prodejny DATART. Podmínkou je, že musejí být kompletní, nerozebrané a nesmějí být výrazně znečištěné. V prodejně si produkt převezme náš personál a od té chvíle už je vše na nás a společnosti ELEKTROWIN.

K recyklaci můžete odevzdat třeba malé kuchyňské spotřebiče, vysavače, fény, mobilní telefony, počítače, rádia, reproduktory ale i sporáky, ledničky, myčky, trouby nebo pračky.

 

Co když nemám DATART poblíž?

ELEKTROWIN spolupracuje s více než 1 500 sběrnými dvory. Tam můžete spotřebič dovézt stejně jako do našich prodejen. Ale jsou i jiné možnosti jak odevzdat vysloužilý elektrospotřebič. Více zjistíte na www.elektrowin.cz.

A co když nechci tahat velký spotřebič?

Rádi se postaráme o odvoz vysloužilého spotřebiče, postačí jen tento požadavek zvolit při volbě dopravy Vašeho nového spotřebiče. Potřebujete odvézt vysloužilý spotřebič dodatečně? Nevadí, i tak Vás v tom DATART nenechá, na zákaznické lince jsme připraveni Váš požadavek přijmout.

 

Více informací o službě DATART doprava

DATART doprava

Jak poznám, co mám recyklovat?

Znáte symbol přeškrtnuté popelnice? Podívejte se pořádně na obal, do záručního listu nebo návodu u nově pořízených elektrospotřebičů. Symbol upozorňuje na fakt, že po skončení životnosti spotřebiče se produkt nesmí vyhazovat do běžné popelnice na směsný odpad. Takto označený výrobek je třeba odevzdat do místa určeného ke zpětnému odběru, aby byla zajištěna ekologická recyklace. Nebuďte lhostejní k životnímu prostředí a pomozte nám ho vyčistit.

Přeškrtnutá popelnice
Prodejna

Ještě vás něco zajímá?

Pokud máte další dotazy, navštivte kteroukoli naši prodejnu. Naši elektrospecialisté vše rádi vysvětlí a pomohou třeba se sjednáním dopravy.

Kde nás najdete?

* Služba ekologické recyklace starého spotřebiče se netýká bojlerů, jelikož nejsou klasifikovány jako elektrozařízení ve smyslu § 37g písm. a) Zákona o odpadech

Elektrowin

 

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů