Internetový obchod DATART.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím

Ekologická likvidace starého spotřebiče

Nabízíme odvoz starého spotřebiče a jeho ekologickou likvidaci. Starou a porouchanou lednici už nemusíte vozit v noci na nelegální skládku, ani dávat do sklepa. Jednoduše se jí zbavíte přímo po dovezení nové lednice. Jak? Poté, co Vám přivezeme nový výrobek, ten starý si hned odvezeme a zajistíme jeho ekologickou likvidaci (platí pro službu Komfortní doprava DATART (Home Delivery)). Původní obal rovněž ekologicky zlikvidujeme. Zákazníkovi tak nezůstane doma hromada nepotřebných kartonových a polystyrenových obalů.

Pokud dovezete jakýkoliv vysloužilý výrobek na jakoukoliv prodejnu DATART o ekologickou likvidaci se postaráme zdarma.

Ekologická likvidace znamená:

  • sběr starých výrobků, následná separace odpadu a recyklace
  • recyklace výrobků u autorizovaného recyklátora
  • sběr baterií určených k recyklaci přímo v prodejnách (s výjimkou autobaterií a průmyslových baterií).
  • ekologický provoz ve všech prodejnách Datartu
  • Staré spotřebiče odvážíme na určené místo, kde se poté separuje odpad. Využitelné komodity odpadu dáváme zpět do obalového systému a nepoužitelný odpad zasíláme k ekologické likvidaci. Ten je likvidován u autorizovaného recyklátora.

    Jak se projevuje ekologické chování pracovníků Datartu?

    Od roku 2002 se snažíme vnést ekologického ducha i do interních provozů, proto používáme ve více než 80 % recyklovaný papír pro kancelářské potřeby. Rovněž můžete u nás spatřit separační nádoby na odpad. Nyní probíhá sběr papíru, PE folií, PET lahví a plastových kelímků. V roce 2004 jsme zavedli sběr a separaci odpadu ve všech prodejnách a provozovnách a plánujeme zavést i sběr novinového papíru.

X