Xperia Z1 - vodotěsný smartphone s revolučním fotoaparátem

Sony představuje stylový vodotěsný chytrý telefon Xperia™ Z1 vybavený revolučním fotoaparátem

 

To nejlepší z technologií Sony v tenkém, vodotěsném chytrém telefonu s nádherným designem a operačním systémem Android

Fotoaparát srovnatelný s kompaktním digitálním fotoaparátem díky cenami ověnčené optice Sony G Lens, velkému obrazovému snímači typu 1/2.3 CMOS Exmor RS for mobile s rozlišením 20,7 megapixelů a technologií BIONZ for mobile pro zpracování nasnímaného obrazu    

Inovativní sada aplikací Xperia Camera Applications, které nabízejí jedinečné zážitky a možnost živého ‚vysílání‘ obsahu na sociálních sítích

Pohlcující zážitek ze sledování obsahu díky Sony displeji TRILUMINOS® pro mobilní zařízení a procesoru X-RealityTM pro mobilní zařízení

Prémiová a exkluzivní nabídka možností zábavy se Sony Entertainment Network přímo v telefonu   

Bezprecedentní ekosystém příslušenství a doplňkových produktů

 

4. září 2013, IFA, Berlín / Praha – Společnost Sony Mobile Communications (Sony Mobile) dnes představuje prémiový vodotěsný chytrý telefon Xperia Z1, v němž se potkává to nejlepší z technologie Sony, zábavy a široké nabídky doplňkových produktů se vskutku revolučním fotoaparátem. Xperia Z1 bude celosvětově v prodeji od září 2013.

„Xperia Z1 představuje pro Sony mimořádně důležitý milník v historii společnosti, která se vždy snaží zákazníkům nabízet prostřednictvím svých produktů především nezapomenutelné zážitky,“ uvedl Kunimasa Suzuki, předseda představenstva a generální ředitel Sony Mobile Communications. „A daří se nám to nejen tím, že vše, co Sony umí, je nyní možné najít i v chytrém telefonu, ale také úzkou spoluprací s našimi partnery a tím, že nastavujeme nový standard v oblasti prémiových chytrých telefonů.“

Nejlepší fotoaparát v chytrém telefonu na světě

Elegantní Xperia Z1 s úhlopříčkou 5 palců je nejnovějším přírůstkem do rodiny prémiové řady Z. Tento model chytrého telefonu však také ve větší míře, než kdykoliv předtím, disponuje technologiemi Sony – včetně špičkového fotoaparátu Sony. Xperia Z1 je vybavena cenami ověnčenými širokoúhlým objektivem G Lens 27 mm s nízkým clonovým číslem F2.0, na míru šitým‘ velkým obrazovým snímačem typu 1/2.3 CMOS Exmor RS for mobile s rozlišením 20,7 megapixelů a systémem BIONZ for mobile pro zpracování obrazu.

Kombinace těchto technologií nabízí stejnou úroveň kvality a výkonu jako běžný kompaktní digitální fotoaparát, a to vše v tenkém a vodotěsném chytrém telefonu. Nezávislý test potvrdil, že Xperia Z1 disponuje celkově nejlepší kvalitou obrazu ze všech nejprodávanějších chytrých telefonů.

To znamená, že Xperia Z1 dává krásné, ostré a jasné fotografie i za nepříznivých světelných podmínek. Díky několika volbám krátkých expozičních časů a trojnásobnému zoomu s technologií, která zaručuje jasný obraz, jsou ostré i snímky pořízené z dálky.  

Inovativní sada aplikací Xperia Camera Applications

Xperia Z1 povznáší běžný fotoaparát na zcela novou úroveň – a to i díky inovativní sadě aplikací Xperia Camera Applications, které slibují mnoho nových zážitků. V době uvedení do prodeje budou k dispozici tyto aplikace:

·         Social live: Sdílejte zajímavé okamžiky ze svého života – díky Xperia Z1 se objeví hned na Facebooku a vaši přátelé je mohou bezprostředně komentovat.

·         Info-eye™: Inovativní vizuální vyhledávání, které nabídne kontextově relevantní informace o vyfotografovaných objektech - místních památkách, atrakcích, knihách či vínu.

·         Kontinuální snímání: Vyberte si vždy ten nejlepší snímek – Xperia Z1 pořídí až 61 snímků za dvě vteřiny – vteřinu před a po stisku spouště, takže si můžete záběry následně projít a vybrat si ten nelepší.

·         AR Effect: Funkce rozšířené reality Sony SmartARTM vám dá na výběr ze široké nabídky legračních a uživatelsky editovatelných animací, které můžete zakomponovat do svých fotografií.

Potenciál těchto skvělých funkcí doplňuje robustní ekosystém aplikací Xperia Camera Applications od zavedených i nových vývojářských partnerů. Po uvedení do prodeje bude přes Sony Select k dispozici celá řada dalších aplikací.

Nádherný design bez kompromisu na síle a výkonu

Xperia Z1 má všechno, co dnešní spotřebitel od chytrého telefonu Sony očekává. Stylový design využívá populární koncept Sony OmniBalance, luxusní materiály a precizní zpracování. Výsledkem je tenký, vodotěsný a prachuvzdorný chytrý telefon (IP55 & IP58). Jednolitý hliníkový rám s předním a zadním panelem z  tvrzeného skla je nejen krásný, ale i odolný a nabízí skutečně velký sledovací úhel.

Model Xperia Z1 je vybaven integrovaným procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 800 s čtyřjádrovou procesorovou jednotkou 2,2 GHz a podporou sítí čtvrté generace (4G LTE) pro ničím nerušený proud zábavy. Xperia Z1 navíc nabízí jednu z nejdelších výdrží baterie a neuvěřitelnou rychlost. Procesor Qualcomm Snapdragon 800 je osazen nejmodernější grafickou jednotkou a duálním ISP pro neuvěřitelnou grafickou kvalitu i 3D her a videa. Baterie 3000 mAh má velmi vysoký výkon. Režim Battery STAMINA od Sony automaticky vypíná nepoužívané funkce a šetří tak výdrž baterie; umí však také vypnuté funkce kdykoliv zapnout, jsou-li potřeba.

Neuvěřitelné možnosti zábavy přímo v telefonu díky mediálním aplikacím a technologiím od Sony

Xperia Z1 nabízí integrovanou službu PlayMemories Online2, cloudové řešení pro fotografie a video, které je součástí aplikace Album. Nová funkce ‚All Sync‘ umožňuje uživatelům automaticky odesílat všechny fotografie bez omezení kapacitou paměti3.  

Aplikace Sony WALKMAN a Filmy jsou také součástí tohoto modelu. Díky nim má uživatel přístup k více než 22 milionům skladeb přes aplikaci WALKMAN propojenou s obsahovou službou Music Unlimited a k více než 150 tisícům filmů a seriálů přes aplikaci Filmy, která je propojena se službou Video Unlimited.4 Obě služby provozuje Sony Entertainment Network.

Díky technologii známé z televizí Sony BRAVIA disponuje Xperia Z1 unikátním displejem Sony TRILUMINOS upraveným pro mobilní zařízení. Tento displej zaručuje živé a přirozené barvy pro impresivní zážitek při sledování. Součástí displeje je i technologie Sony X-Reality for mobile, která nabízí super rozlišení díky schopnosti analyzovat každý obraz a optimalizovat jeho kvalitu – výsledkem jsou mimořádně ostrá videa. Xperia Z1 se může pochlubit i tou nejlepší audio technologií od Sony - ClearAudio+. Automaticky optimalizuje zvuk, takže není nutné upravovat individuální nastavení.

Xperia Z1 přichází na trh s neuvěřitelnou nabídkou zábavy, včetně pěti skvělých filmů, ‚virtuálního volňásku‘ na digitální premiéru letního filmového hitu Elysium z produkce Sony Pictures, dvou měsíců služby Sony Music Unlimited, která nabízí streamovaný hudební obsah, zdarma, plus mnoho dalšího.

  Xperia Z1 také nabízí novou aplikaci TrackIDTM TV5, která dodá další rozměr vašemu sledování televize. S touto aplikací můžete vyhledávat a sdílet informace o televizních programech – například herecké obsazení a členy štábu, životopisy, filmografie nebo příspěvky na Twitteru k danému pořadu.

Bezprecedentní ekosystém chytrého příslušenství a doplňkových produktů

Kolem chytrého telefonu Xperia Z1 krouží galaxie inovativních doplňků
a příslušenství. Všechny produkty mají funkce Sony na jeden dotek díky kouzlu technologie NFC. Do konce roku bude nabídka čítat přibližně 100 kompatibilních produktů, včetně televizí, sluchátek, reproduktorů, tabletů a dalšího. Mezi stěžejní produkty patří:

Doplňkové produkty pro lepší fotografie

·        QX10/QX100: vysoce kvalitní foto-optika, která se upevní na chytrý telefon a ovládá se prostřednictvím dotykového panelu telefonu – pro Xperia Z1 ideální doplněk.

·      Stojan Smart Imaging Stand IPT-DS10M: inteligentní příslušenství, které pomáhá Xperia Z1 chytře rozpoznávat úsměvy a zachytit tak ty nejkrásnější momenty – ani nemusíte držet přístroj v ruce.  

·      Stativ Smartphone Tripod SPA-MK20M: praktický stativ, který zajistí dokonalou stabilitu při fotografování nebo natáčení videa.

 

Celá řada dalších doplňků a chytrého příslušenství – abyste s vaším chytrým telefonem dokázali ještě víc!

·         SmartWatch 2 – chytré hodinky, které slouží jako druhý displej Xperia Z1. Můžete si číst zprávy, volat, budete mít snadný přístup ke všem upozorněním – vše máte na zápěstí. Hodinky také umí aktivovat spoušť fotoaparátu na Xperia Z1. Můžete si také stáhnout další foto-aplikace pro ještě lepší fotografování s vaší Xperia Z1. Sony spolu s partnerskými vývojářskými firmami intenzivně pracuje na dalších optimalizovaných aplikacích.

·         SBH52 Smart Bluetooth Handset. S tímto chytrým doplňkem můžete hovořit i poslouchat a váš mobil klidně může zůstat v kapse.

·         Sluchátka MDR-10BT s technologií NFC a bezdrátový reproduktor SRS-BTS50 – špičková nová sluchátka s technologií NFC a bezdrátový reproduktor.

·         SmartTags NT3 – vytvářejte osobní tagy a sdílejte je s kamarádem díky technologii NFC.

·         S bezdrátovým přijímačem hudby Bluetooth Music Receiver BM10 můžete streamovat hudbu a audio z telefonu Xperia Z1 rovnou do vašeho domácího HiFi systému.

·         Miracast Wireless Display IM10 – zrcadlení displeje vašeho chytrého telefonu na obrazovce HD televize nebo v projektoru je nyní tak snadné!

Klíčové vlastnosti Xperia Z1

·         Sony G lens: širokoúhlý 27 mm objektiv s clonovým číslem F2.0 a trojnásobným zoomem pro jasný obraz.

·         BIONZ for mobile: systém pro zpracování obrazu se stejným algoritmem, který využívají špičkové digitální fotoaparáty Sony. Méně šumu, rychlé automatické ostření a stabilní obraz při natáčení – už nikdy rozmazané fotografie či videa.

·         Obrazový snímač typ 1/2.3 CMOS Exmor RS for mobile s rozlišením 20,7 megapixelů: vysoce citlivý obrazový snímač dává jemně vykreslený detail a ostrý, jasný obraz i za nepříznivých světelných podmínek.

·         Odolnost proti vodě a prachu (IP55 & IP58) – kultovní design OmniBalance z tvrzeného skla a jednolitého hliníkového rámu.

·         Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon™800 2,2 Ghz, baterie 3000 mAh, podpora sítí 4G LTE.

·         Xperia Camera Applications, například Social live pro rychlé propojení na Facebook. Brzy budou přes Sony Select k dispozici další aplikace.

·         Paměť - RAM 2 GB, flash paměť až 16 GB, rozšiřující slot microSD™ až 64 GB.

·         Barvy: černá, bílá a fialová

 

Nejprodávanější mobilní telefony v Datartu:

 

Nový mobilní telefon si můžete zakoupit v kategoriích: • SmartphonyDotykové telefonyKlasické telefonyDual SIM telefonyTelefony s QWERTYVyklápěcí mobilní telefonyOdolné telefonyMobily pro senioryTelefony pro pevnou

Příslušenství pro mobilní telefony vybírejte v těchto kategoriích: • PouzdraNabíječkyPaměťové kartyRukaviceHandsfree

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů