Herní konzole

Hry můžete hrát na tabletu, notebooku nebo PC. Také si je ale můžete v plné parádě užít díky herním konzolím. Navíc si tu můžete užít zábavy, kterou jiné platformy poskytnout nedokážou. Řeč je třeba o možnosti zapojit do hry nebo sportovního simulátoru doslova celé tělo díky speciálním ovladačům.

Zapomeňte na to, že počítačové hry jsou jen pro děti. Myslet si něco takového by byla škoda, protože byste se připravili například o možnost vyzkoušet neustále vylepšované herní konzole. Navíc s jejich pomocí nemusíte jen hrát, ale také třeba trénovat vlastní tělo.

Pohodlí i akce u velké televizní obrazovky

herní konzoleKdo by si nechtěl při hraní her užít pohodlí v trochu jiném prostředí, než na PC u psacího stolu, kde vznikají referáty do školy nebo podklady pro zítřejší pracovní jednání? Je to přitom možné! Herní konzole totiž umožňují, abyste si hru vychutnali v obývacím pokoji, který je určitě lépe vybaven k tomu, abyste si odpočinuli.

Zatímco budete na televizní obrazovce sledovat hru díky připojené konzoli, můžete zaujmout příjemnou pozici na gauči. Nebo se pohybovat v prostoru přesně tak jak velí moderní hry využívající pohybové ovladače, s nimiž v posledních letech přišli všichni velcí výrobci konzolí.

Microsoft u svého XBoxu používá ovladač Kinect, Playstation láká hráče na ovladač Move a Nintendo má model s pohybovým ovladačem Wii, který navíc stále zdokonaluje.

Co dokážou pohybové ovladače

herní konzoleNapříklad ke konzoli Nintendo Wii si můžete pořídit revoluční dálkový ovladač Wii Remote, který obsahuje zabudovaný senzor pohybu, díky němuž komunikuje bezdrátově se snímačem pohybu – výsledkem je nebývale přesné a jednoduché ovládání. Ovladač má také takzvanou rumble funkci a zabudovaný mikrofon, abyste se mohli ponořit ještě více do své oblíbené hry.

Doplnit toto vynikající ovládání můžete takzvaným Wii nunchak ovladačem, který dělá z hraní her ještě větší požitek. Navíc k štíhlému bělostnému Wii je možné připojit až čtyři ovladače, takže si pohybové hry mohou zahrát čtyři hráči najednou.

Konzoli navíc můžete doplnit například speciální podložkou, kterou využijí zejména ti, kdo s její pomocí trénují a posilují svoje tělo. Milujete akční hry? Pro ty, které se hrají z pohledu hlavního hrdiny, je ideální ovladač Wii Zapper.

Hýbejte se!

herní konzoleVýborně propracovaná je technologie Kinect, s tímto senzorem přišel Microsoft u své černé elegantní konzole Xbox 360. Pohybový snímač Kinect nevyžaduje pro hry vůbec žádné další ovladače. Prostě zapnete hru, postavíte se před obrazovku a hru ovládáte celým tělem, ovladačem jste tak vy.

Kinect totiž snímá pohyb celého těla a přenáší ho do konzole. Díky tomu si s hrami dobře rozumí i ten, kdo se na klasické ovládání her necítí, protože tady hraje hlavní roli intuitivnost.

Dovedete si představit hru, která by se více blížila realitě? S Kinectem se skutečně nedá mluvit o tom, že by člověk hraním her lenivěl. Ovladač Move ke konzolím Playstation PS3 vyšel z podobné technologie jako Wii, a proto se jeho ovládání tomuto systému blíží – při hře máte v ruce ergonomicky výborně zpracované oblé černé ovladače, které velice citlivě a přesně přenášejí vaše pohyby do herní konzole.

Zahrát si skvělé hry na konzolích však můžete, i když zrovna neprahnete po pohybovém ovladači, protože i moderní konzole se dají ovládat pomocí klasických ovladačů.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů