Parní hrnce

Denis Papin vynalezl tlakový hrnec v druhé polovině 17. století, poprvé o něm přednášel v Anglii. Připadá nám to jako nic, ale když si uvědomíme, že tehdy ještě nebyly známé teploměry, vymyslet tlakový ventil a indikaci teploty bylo něco.

 

 

parní hrnceVaření v páře je nejzdravější způsob přípravy jídla

Zachovají se vitamíny, barva, vůně i chuť. Pomalý hrnec funguje na principu opravdu velmi pomalého vaření, které probíhá klidně čtyři až deset hodin.

Z hrnce se během vaření neodpařuje voda, pokrm se nemůže připálit a je šťavnatý. Použijete-li funkci časovač, odložený start nebo keep warm, pak ráno vložíte ingredience a večer přijdete k chutnému jídlu. Jak parní, tak pomalý hrnec se při vaření obejde bez tuku, jsou proto vhodné pro diety i redukci váhy.

V čem jsou dnešní parní hrnce jiné?

parní hrnceDisponují několika patry s vyjímatelnými rošty, zrychlují proces tvorby páry a zkracují tak dobu přípravy pokrmu. Z dalších funkcí je určitě nutné uvést auto stop a funkci udržování teplého pokrmu až po dobu 60ti minut. Umožňují také koordinovat čas pro přípravu zcela odlišných potravin. Jídlo je tedy připraveno komplet ve stejnou dobu a zachová si nenarušenou chuť.

Nejde o nic nového

Pomalé vaření vlastně znaly předchozí generace babiček, které měly čas, u plotny strávily celé dopoledne od časného rána a dokázaly nachystat maso, které se na jazyku rozpadalo. Naštěstí se volné tempo do vařenívrací, i když teď přichází na pomoc vyspělá technika. Není to vaření dneska čirá radost?

 

Chcete veškerých výhod parního vaření využívat i v případě, že se váš parní hrnec porouchá? Záruka bleskové výměny od společnosti Datart vám to umožní. Pokud se s výrobkem během záruční doby cokoliv stane, bude vám na naší prodejně vyměněn za nový. Neobávejte se tak dlouhého vyřízení reklamace, během něhož byste nemohli výrobek používat.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů