Nože

Sekáte, krájíte, občas vykosťujete? A rádi špikujete? Na všechno jsou konkrétní nože, s jedním si nevystačíte. Tedy, vystačíte, ale je to bída. Jsou to ale právě správně zvolené pomůcky a nástroje, které dělají z vaření příjemně a radostně strávený čas v kuchyni.

 

 

nožeVíte, že i nože dostávají ceny?

Vážně! Například řadu nožů navrhli pro každodenní používání designéři Tobias Wandrup a Erik Thoro Lauridsen a získali za ně Red Dot, vrcholnou cenu udělovanou za dobrý a funkční design.

Fiskars Functional Form mají ergonomicky tvarované držadlo s měkkým povrchem, která se příjemně pohodlně vejde do ruky. Při krájení zeleniny či plátkování ovoce můžete nůž uchopit několika různými způsoby. Čepele s tvrdostí minimálně 51 HRC jsou zárukou dlouhé trvanlivosti ostří a navíc se klidně mohou mýt v myčce.

Progresivní trend nožů

Japonská společnost KAI prezentující progresivní trend lehkých, velmi ostrých nožů s vysoce ergonomickým tvarem a jednoduchou údržbou je známá po celém světě. Vychází z tradice delší než sedm set let a ze zkušeností s výrobou kvalitních samurajských mečů i nožů, přidává výzkum, špičkovou kontrolu kvality a současnou japonskou „ hi-technology“.

Ohromující desetiletou záruku na své nože řady Azza nabízí Tescoma. V jejím rámci představuje špičkové nože vyrobené kováním z jediného kusu prvotřídní nerezavějící oceli, takže čepel je mimořádně odolná a dokonale ostrá. Rukojeť nožů této řady, které se hodí i pro profesionální použití, díky promyšlenému ergonomickému řešení výborně padne do ruky.

nožeZnačka Zwilling

Od roku 1731, kdy v Solingenu vznikla značka Zwilling, odolávají tyto výrobky konkurenci. Ucelené kolekce nožů Zwilling J.A. Henckels dokážou profesionálům i  laikům nabídnout pro každou činnost ten správný nůž, ať se jedná o krájení, sekání, špikování, vykosťování, plátkování...

Na první pohled jen těžko rozeznáte vysoce kvalitní nůž od podřadného, protože jeho základní vlastnosti se projeví až při každodenním používání. I proto je lepší vybírat mezi dobrými značkami. Kované nože Zwilling jsou pověstné svým dokonalým řemeslným zpracováním a čepelí z mrazem tvrzené patentované oceli Friodur, jejíž ostří se jen tak neztupí.

Střenka má ochranu prstu ze syntetického materiálu, nůž je dokonale vyvážený a můžete ho klidně odkázat vnoučatům. Nadčasový design zaručuje, že i po padesáti letech budou tyto nože stále moderní a dokonale funkční. A když už se konečně po nekonečně dlouhé době ztupí? Stačí nůž jednoduše odnést do obchodu a výrobce se postará o jeho nabroušení přímo v solingenské továrně firmy.

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů