basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Samsung QuickDrive: Perte šetrně a úsporně

11. 4. 2018 - Technologie
Pračky Samsung QuickDrive s inovativním bubnem Q-Drum ušetří až 50 % času při praní. Díky chytrým funkcím a asistentovi Q-rator s umělou inteligencí je navíc praní mimořádně komfortní.

Samsung QuickDrive
Pračka Samsung QuickDrive se přizpůsobí vám. Dopere, kdy vy řeknete, a ještě jí to potrvá jen polovinu času.

I ten největší netrpělivec, který chce mít všechno hned, musí čekat dvě hodiny, než dopere pračka… Nebo ne? Samsung představuje modelovou řadu QuickDrive, se kterou při praní ušetříte až polovinu času.

Nové pračky si zachovávají perfektní kvalitu vyprání a vysoké standardy péče o tkaninu. Jinak řečeno, vypráno máte stejně kvalitně jako vždycky. Díky novým technologiím to ale pračka zvládne za výrazně kratší dobu, a ještě při tom ušetří až pětinu energie.

Když už nejde prát důkladněji, můžete prát efektivněji. Samsung QuickDrive ušetří čas i elektřinu.

Za vším hledej buben

Jaká kouzelná technologie vám dopřeje slibované úspory? Samsung vylepšil samotné jádro pračky – buben.

Speciální buben Q-Drum je složený ze dvou části. Na zadní straně bubnu je deska, které se otáčí nezávisle na něm. Buben se pohybuje shora dolů a rotující deska dopředu a dozadu, takže se uvnitř pračky prohánějí mimořádně efektivní proudy vody a bublin. Díky tomu, že na prádlo působí prací síly ze dvou směrů současně, ho vyperou obzvlášť důkladně.

A to je ono kouzlo. Požadovaného pracího účinku (to je vědecký termín pro „budete mít kvalitně vypráno“) dosáhne pračka za kratší čas než normálně. Doba praní je až o 50 % kratší. Nezávislé testy potvrdily, že kvalita vyprání zůstává i při zkrácené době praní na stejně vysoké úrovni jako vždy. A samozřejmě se o své prádlo nemusíte obávat; péče o tkaniny je na stejně špičkové úrovni jako u běžných praček, nijak v bubnu Q-Drum netrpí.

Když pořádnou pračku, tak také s pořádnou životností

V kombinaci s dalšími pokročilými technologiemi můžou pračky Samsung slíbit dlouhou životnost, vysokou kvalitu praní a úsporný a komfortní provoz.

Digitální invertor snižuje hlučnost a umožňuje při vybraných cyklech dosáhnout až 50 % úspory energie oproti požadavkům nejpřísnější energetické třídy A+++ – samozřejmě při zachované precizní účinnosti a šetrnosti k prádlu.

Keramické topné těleso Ceramic Heater+ má zase speciální nepřilnavý povrch, takže se na něm usazuje až o 55 % méně vodního kamene než na běžných topných tělesech. Nejde jen o to, že samotné těleso déle vydrží, a vy ušetříte za drahé opravy. Když je v dobrém stavu, zachovává si pračka stabilní vysoký výkon.

Pokud vás zajímají trochu techničtější detaily ze samotného testování praček (ale jen trochu), oceníte možná ještě následující video. QuickDrive pračka se v něm utkává se svými konkurentkami, a to i v disciplínách, jako je spotřeba energie…

QuickDrive pračky perou chytře

Samsung vám umožňuje ovládat chytrou pračku přes mobilní aplikaci Smart Control a diagnostikovat případné závady přes Smart Check. Aplikace nabízejí pokročilé možnosti a monitoring, takže provoz pračky budete mít dokonale pod kontrolou.

Pračky ale nabízejí víc než jen „dálkové ovládání“. Prací asistent Q-ratorumělou inteligencí se stará o tři geniální funkce:

Plánovač Laundry Planner posouvá „odložený start“ na novou úroveň – nastavíte si totiž, kdy má být praní dokončeno. Laundry Recipe vás zbaví nutnosti listovat návody a štítky na oblečení – stačí zadat údaje o barvě oblečení, typu látky a míře znečištění, a pračka sama doporučí optimální prací program. Funkce HomeCare Wizard se pak stará o dálkový monitoring pračky, upozorňuje předem na možné problémy a radí, jak je vyřešit.

Samsung QuickDrive
Asistent Q-rator vám mimo jiné nabízí funkci Laundry Recipe. Ta pomůže zvolit vhodný program pro konkrétní dávku prádla.

Seznamte se s QuickDrive modely

Pračky s chytrým praním QuickDrive samozřejmě patří i zbytkem výbavy na špičku. Model WW70M649OBW/ZE pojme 7 kg prádla a láká mimo jiné na funkci BubbleSoak. Ta přidává k pracímu cyklu další fázi, při které látku pročistí ještě aktivní pěna. Bublinky pak Samsung využívá i při dalších fázích – technologie Eco Bubble mísí prací prostředek s vodou a vytváří bublinky, které zvyšují efektivitu praní i při nižších teplotách.

Větší model WW90M740NOA/ZE pojme 9 kg prádla a kromě výše zmíněných funkcí nabídne mimořádně praktická dvojitá dvířka AddWash. Ta umožňují bezpečně přidat zapomenuté prádlo do již spuštěné pračky, během probíhajícího praní. V nabídce má pak Samsung ještě pračku se sušičkou WD90N642OOM/ZE.

Všechny modely řady QuickDrive jsou pochopitelně také designové skvosty. Některé jsou osazené oblíbenými dvířky Crystal Blue nebo Crystal Gloss, a moderní vzhled je provází od bubnu po ovládací panel.

Samsung QuickDrive WW70M649OBW/ZE
Samsung QuickDrive WW70M649OBW/ZE
Samsung QuickDrive WW90M740NOA/ZE
Samsung QuickDrive WW90M740NOA/ZE

 

Závěr je tedy jednoduchý – Samsung QuickDrive představuje budoucnost praní. Za výrazně méně času a méně peněz vyperete stejně důkladně a šetrně jako vždycky

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů