basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Quick Charge: Nabíjejte mobil až 4× rychleji

1. 1. 2016 - Technologie
Mobily mají větší displeje, větší výkon, větší spotřebu, a proto také větší kapacitu baterie. Díky technologii Quick Charge se ale jeden parametr naopak zmenšuje - čas potřebný k nabití.

Zapomněli jste si přes noc nabít telefon a ráno před odchodem do práce máte jen půl hodinky času? Nemusíte do kapsy dávat svou domácí nabíječku ani kupovat druhou do kanceláře – pokud váš telefon podporuje rychlé nabíjení Quick Charge, dostane se za půl hodiny na více než tři čtvrtiny kapacity baterie.

Nesrovnatelně rychlejší nabíjení

Za technologií Quick Charge stojí společnost Qualcomm, jeden z nejpopulárnějších a nejvýznamnějších výrobců mobilních procesorů. Ty najdete jak u nejdražších a nejlepších chytrých telefonů, tak u nejzákladnějších mobilů nižších tříd.

Vyplatí se hledat u telefonu „rychlé nabíjení“? Jednoznačně ano, nejde totiž o pár bezvýznamných minut – rozdíly jsou naprosto zásadní.

Běžná nabíječka s výstupem 1 A nabije 2 750 mAh baterii na přibližně 12 % za půl hodiny. Telefon s nejnovější verzí technologie Quick Charge 3.0 se za 35 minut dostane i na 80 %.  

Co potřebujete?

V první řadě potřebujete telefon, který podporuje rychlé nabíjení Quick Charge. Těch není málo, jde o téměř všechny modely s vyššími řadami procesosů Qualcomm (801, 805, 810, 820), ale také některé levnější telefony s procesory 400 nebo 615. Výrobce se rád pochlubí, takže mezi parametry telefonu určitě potřebnou informaci najdete.

Dále potřebujete nabíječku. Buď ji už máte od výrobce přímo v krabici, nebo ji můžete bez problémů zakoupit, a to v klasickém provedení do stěny i do auta, případně jako powerbanku. Technologie funguje s různými typy konektorů USB a je i v nové verzi zpětně kompatibilní s těmi staršími, takže nabíječku Quick Charge 3.0 můžete bez obav používat s telefony s Quick Charge 2.0.

Pak už jen ráno zapojíte telefon do nabíječky a před odchodem do práce na telefonu naskočí desítky procent.

Vyhledat v článcích

Články a recenze

Samsung Galaxy Fold: Ohebná mobilní revoluce

Samsung Galaxy Fold: Ohebná mobilní revoluce

- Produkty

20. 3.Výraz „revoluce“ se v IT občas poněkud nadužívá. Parametry telefonů, počítačů i televizorů se většinou zlepšují postupně,...Celý článek

Otevíráme novou prodejnu DATART v Uherském Hradišti

Otevíráme novou prodejnu DATART v Uherském Hradišti

- Služby

19. 3.Dočkali jste se! Ve <strong>čtvrtek 21. 3. 2019 v&nbsp;9:00</strong> slavnostně otevíráme novou prodejnu DATART, kterou najdete u...Celý článek

Recenze: HONOR 10 Lite – čerstvá krev do střední třídy

Recenze: HONOR 10 Lite – čerstvá krev do střední třídy

- Produkty

14. 3.Atraktivní vzhled, hezký displej, velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Tak jde ve stručnosti charakterizovat největší lákadla modelu...Celý článek

Sony MHC-V72D a V42D: Party může začít!

Sony MHC-V72D a V42D: Party může začít!

- Produkty

13. 3.Už ve druhé polovině dubna se můžete těšit na nové&nbsp;párty reproduktory Sony MHC-V72D a MHC-V42D, které kromě špičkového zvuku...Celý článek

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů
Zadáte-li číslo své iBOD karty, uvidíte u produktů, jakou slevu můžete získat. Za jakýkoliv nákup vám ibody na tuto kartu také přičteme:    
_______