Neplýtvejte s pracím práškem! Představujeme AquaFusion.

28. 1. 2014 - David Šantora - Technologie
Výrobci praček se už dávno nespokojí s pouhou nízkou spotřebou vody či elektrické energie. Ostrý konkurenční boj přináší nové technologie, jež navyšují komfort obsluhy. A firma BEKO nyní přichází se světovou novinkou, která opět posouvá úsporný režim praček o něco dále.

 

Beko Aquafusion

Spotřeba elektrické energie i vody se dlouhodobě drží na stejné úrovni a u nejlepších praček jsou tyto hodnoty opravdu velice nízké. Výrobci tak hledají další prostor, kde by mohli zákazníkovi přinést užitek. Úspora pracího prostředku je tak logickým vyústěním.

Chytré řešení

AquafusionBEKO zavádí technologii AquaFusion, která má úsporu pracího prášku na starosti. Princip, jak už to u skvělých věcí bývá, je až nezvykle jednoduchý. V běžné pračce dochází při napouštění vody do bubnu k částečnému vniknutí vody do odpadní hadice, odkud je při vypouštění čerpaná ven z pračky. Z toho plynou dva nedostatky. Prvním je skutečnost, že pračka ohřívá vodu potřebnou k praní i v části kde ji nikdy nezužitkuje – v odpadní hadici. Stejným způsobem dochází k plýtvání pracím práškem. Ten, jakmile se dostane do vody, začne klesat ke dnu a část prášku vnikne i do odpadní hadice. Jednoduše řečeno: veškerý vámi použitý prášek se nepoužije pouze k praní, ale jeho část se octne v odpadu.AquaFusion oba tyto problémy velmi elegantně řešíBeko pračky při napouštění dokonale utěsní ústí odpadní hadice, čímž se při pracím cyklu ohřívá voda určená pouze k praní a je využita celá dávka pracího prášku.

Tento elegantní systém je schopný uspořit i několik tisíc korun během pěti let používání pračky.

 

 

Závěr

Jak pracuje AquaFusion?

  • Při napouštění vody systém uzavře odpad.
  • Prací prášek nemůže klesnout jinam než na dno bubnu.
  • Dochází k použití celé dávky pracího prostředku.
  • Zbytečně se neohřívá voda mimo buben.
  • Úspora činí až 2.300,- za 5 let provozu.

AquaFusion je dalším chytrým řešením jak šetřit vlastní peníze i ekologii. Je zbytečné ohřívat vodu tam, kde se nezužitkuje, tak jako je škoda nechat klesnou prací prášek do odpadu a využít pouze část celé dávky. Elegantní řešení ve formě AquaFusion jednoduše eliminuje oba popsané problémy a posouvá ekologii praní o další úrověň dál. Velkou výhodou je skutečnost, že tato technologie je přítomná ve všech pračkách BEKO.

Autor článku

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů