NanoCell TV aneb když barvy hrají prim

10. 3. 2021 - Kamil Kotas - Technologie
Toužíte po velké televizi, která nebude pouhou ozdobou vašeho interiéru, ale naplní váš obývák špičkovým obrazem s přirozenými barvami? Vaše požadavky bezezbytku splní televizory NanoCell od LG! Co je to NanoCell TV, jak funguje a jaké jsou její přednosti? Více se dozvíte v tomto článku.

TV-NanoCell

Výrobci nás zásobují stále novými názvy, při tom zkratky jako OLED, LED nebo QLED jsou si velice podobné a u laika vyvolávají zbytečný chaos. Realita je však úplně jiná, ve skutečnosti existují pouze dvě zobrazovací technologie!

LED vs. OLED

Na pomyslném vrcholu stojí zobrazovací panely typu OLED, které jsou tvořeny samostatně svítícími pixely v základních barvách barevného spektra (červená, zelená, modrá a bílá), čímž vytváří brilantní obraz s přirozenými barvami a dokonalou černou. Nevýhodou OLED televizorů je jejich vyšší pořizovací cena, proto lidé volí spíše LED televize, které navíc mají stále co nabídnout.

Výrobci LED televizorů proto neustále přicházejí s nejrůznějšími inovacemi, aby byl obraz co nejdokonalejší a těmto technologiím dávají nejrůznější názvy. SUHD, QLED či NanoCell jsou vlastně vylepšené LED televize, jejichž kvalita obrazu se již výrazně blíží televizorům OLED. V tomto článku si blíže představíme technologii NanoCell.

TV-NanoCell

Co je to NanoCell

Obrazovku běžného LED televizoru tvoří LED diody, vyzařující bílé světlo skrz barevné filtry. Ty určují barvu, kterou oživují tekuté krystaly fungující jako roleta – určují, kolik jasu projde skrz. Aby byl výsledný obraz ještě kvalitnější a jednotlivé barvy se na obrazovce nerozpíjely, přišla značka LG s inovací v podobě technologie NanoCell.

NanoCell je speciální vrstva teček z nanomateriálu o velikosti pouhého jednoho nanometru, která je umístěna přímo v barevných filtrech. Tato vrstva v podstatě čistí světlo z podsvícení TV obrazovky od nežádoucích světelných frekvencí, což v důsledku umožňuje zobrazit mnohem přesnější a živější barvy. Obraz je tak nejen jemnější, ale především dokáže vykreslit mnohem více barev, což poznáte již na první pohled. Na podobném principu funguje i technologie QLED, využívající tzv. Quantum dots, neboli kvantové tečky o velikosti 3 nm v kombinaci s modře svítícími LED diodami.

TV-NanoCell

10 důvodů proč chtít televizory NanoCell

Televizory LG NanoCell mají opravdu co nabídnout. Ať už jde o skvělý obraz se zářivými barvami, široké pozorovací úhly, nebo prostorový zvuk, bohatou multimediální výbavu a elegantní design. Pojďme si nyní jejich hlavní přednosti blíže představit.
 

1. Čisté barvy, které si zamilujete

Základním předpokladem realistického obrazu jsou čisté a přirozené barvy. LG NanoCell TV proto využívají výše zmíněné nanočástice, které filtrují přebytečné vlnové délky světla, zjednodušeně řečeno jde v podstatě o čističe barev. Díky těmto nanočásticím jsou barvy opravdu živější a čistější a vy se tak můžete těšit na mimořádný divácký zážitek.

 

2. Ostrý obraz až v 8K rozlišení

televizory NanoCell si vychutnáte své oblíbené filmy i sportovní přenosy v té nejvyšší kvalitě nejen díky přirozeným barvám, ale i opravdovému 4K, u top modelů dokonce 8K rozlišení (7680 x 4320 px). Obraz v tom nejvyšším rozlišení a s přirozenými barvami vylepšenými technologií NanoCell vás zaručeně vtáhne do děje! Potvrzením je i ocenění EISA pro model NANO99 jako „Nejlepší 8K TV roku 2020 – 2021“.

3. Maximální kontrast s hlubokou černou

Slabinou běžných televizorů je často nedostatečný kontrast. Naproti tomu NanoCell TV zobrazují hlubší černou a jemnější detaily, to vše díky individuálnímu ovládání jednotek podsvícení. Pokročilejší modely využívají Full Array local dimming – tedy plné podsvícení v celé ploše displeje, které je rozděleno do jednotlivých zón. Díky tomu jsou schopny zobrazit mimořádně jasné detaily v kombinaci s hlubokou černou. Pohled na noční oblohu se zářícími hvězdami vás již nenechá chladnými.

TV-NanoCell

4. Sledujte vše v zářivých barvách zásluhou Cinema HDR a Active HDR

Na NanoCell TV vypadají všechny scény realisticky, díky vysokému kontrastu a živým, čistým barvám. Aby byl váš zážitek ze sledování filmů dokonalý po všech stránkách, podporují všechny NanoCell TV většinu HDR formátů včetně Dolby Vision. LG vše sdružuje pod souhrnným názvem Cinema HDR v maximální variantě, nebo Active HDR u nižších modelových řad. Již tak dokonalé barvy budou s HDR ještě zářivější a vy uvidíte i dříve nespatřené detaily.
 

5. Skvělý obraz ze všech úhlů

Patříte k těm, kteří se při sledování televize pohodlně uvelebí do křesla, nebo si rovnou lehnete na gauč? Bylo zjištěno, že jen 9 % diváků se dívá na televizi v optimálním úhlu. I malá odchylka přitom může znamenat horší podívanou. Všude se sice dočtete, že mají televize pozorovací úhly 178 stupňů, ale už nezjistíte, s jakým zkreslením. NanoCell TV v kombinaci s panelem IPS dokáže zobrazit živé a přesné barvy bez znatelného zkreslení nezávisle na tom, kde sedíte. Vychutnejte si svůj oblíbený film klidně z vaší postele.

TV-NanoCell

6. Jakýkoli obsah v té nejvyšší kvalitě

Srdcem televizorů NanoCell jsou inovované procesory α9 a α7 třetí generace s umělou inteligencí, které zajistí úpravu obrazu a pokročilý přepočet obrazu s nižším rozlišením. I videa z vaší dovolené si tak můžete vychutnat v kvalitě blízké 4K, nebo dokonce 8K rozlišení a objevit dříve nespatřené detaily.
 

7. S NanoCell zažijete zábavu jako v kině

Vychutnejte si veškerý obsah ve filmové kvalitě a se všemi uměleckými aspekty. Opravdové filmové nadšence potěší režim FILMMAKER MODE, který zajistí deaktivaci různých technologií pro vylepšení obrazu a film vám ukáže v naprosto přirozené podobě tak, jak byl natočen. Třešničkou na dortu je podpora prostorového zvuku Dolby Atmos, večery u televizní obrazovky se pro vás stanou nezapomenutelným zážitkem.

TV-NanoCell

8. Nekončící zábava u vás doma

Nepřestávejte se bavit. Ponořte se do různých typů obsahu, který je dostupný v aplikacích Apple TV, Netflix, Amazon Prime, či LG channels. Všechny nejnovější filmy, televizní seriály, dokumenty nebo živé sportovní přenosy najdete pohodlně na jednom místě.
 

9. TV jako stvořená pro hráče

S technologií NanoCell a čistými barvami, které vytváří, vypadá virtuální svět lépe než skutečnost. Kromě toho si budete moci užít virtuální svět s vylepšenou grafikou v reálném čase díky různým herním funkcím, jako je nízké zpoždění na vstupu, HDMI 2.1 a mnohem víc.

TV-NanoCell

10. Působivý design s ultratenkým rámečkem

Ultratenký rámeček televizorů LG NanoCell dokonale splyne s jakýmkoli interiérem a dodá mu nenapodobitelný šmrnc. Zásluhou designu galerie lze vybrané TV instalovat na zeď za pomoci speciálního držáku, který nezanechá za TV žádnou mezeru. V kombinaci s aplikací Galerie navíc můžete sledovat úchvatná umělecká díla tak, jako by visely přímo ve vašem obýváku.


NanoCell TV

Autor článku

Vyhledat v článcích

Nejprodávanější produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů