basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

MÁME OTEVŘENO! Všechny naše prodejny jsou znovu otevřeny. Přijďte si vybrat nebo objednejte online a do 60 minut připravíme vaši objednávku k bezpečnému vyzvednutí.

Intel Turbo Boost: Počítač může jet na více než maximum

1. 1. 2016 - Technologie
Procesory Intel umí krátkodobě pracovat s ještě větším výkonem, než jaký nabízejí při běžné práci. Díky technologii Turbo Boost ušetříte cenné minuty.

Pokud svůj stolní počítač nebo laptop potřebujete zatížit náročnou operací, například úpravou videa či grafiky nebo spuštěním videohry, oceníte krátkodobý skokový nárůst výkonu. Přesně to nabízí Intel Turbo Boostinteligentní technologii, která umí přepnout procesor do dočasného turbo režimu.

Procesory jsou vždycky navržené tak, aby měly výkonnostní rezervu. To, co udělá Turbo Boost sám za vás, bez námahy, prováděli a provádějí někteří počítačoví nadšenci ručně – zvyšují výkon svých počítačů takzvaným „taktováním“, tedy upravením hodnot u vybraných parametrů, například právě napětí a frekvence.

Proč? Práce je s výkonnějším procesorem hotová rychleji nebo můžete bez nepříjemného zpomalení počítače dělat víc věcí najednou. Turbo Boost se aktivuje v závislosti například na tom, jakou práci děláte v jakém softwaru a na jaké počítačové konfiguraci, případně jak moc je procesor v danou chvíli vytížený.

Intel Turbo Boost

Výrazně víc výpočetní síly

Frekvence procesoru sice není jediný parametr, který má vliv na výkon, patří ale k nejdůležitějším. V turbo režimu může narůst opravdu výrazně – například z 2,5 na 3,5 GHz.

Díky technologii Turbo Boost tak procesory Intel můžou nabídnout extrémní výkon v případě, že ho potřebujete, a zároveň fungují ve standardním, úspornějším a šetrnějším „normálním“ režimu, když na počítači provádíte běžnou práci.

Nepoškodí „Turbo“ procesor?

Vůbec ne. Turbo Boost je oficiální technologie přímo od Intelu, vyrobená na míru procesoru a důkladně zabezpečená. Aktivuje se jen ve chvíli, kdy spotřeba, napětí a teplota nepřesahují bezpečné limity. Není tedy nutné se obávat, že by se procesor například přehrál, ani že by začal extrémně rychle vybíjet akumulátor v laptopu. V případě nepříznivých podmínek se Turbo Boost prostě a jednoduše nezapne.

Vyhledat v článcích

Články a recenze

Rychlé nabíjení: Nabijte svůj smartphone za pár minut

Rychlé nabíjení: Nabijte svůj smartphone za pár minut

- Technologie

29. 5.Celý den provozu po půl hodině v nabíječce? Moderní smartphony lákají na podporu různých druhů rychlého nabíjení. Podívejte se,...Celý článek

Grilujeme sýry

Grilujeme sýry

- Blog

28. 5.No schválně, dokážete si představit život bez sýru, ať už v jakékoli podobě? Jsou součástí salátů, obložených mís, někdy...Celý článek

Jak impregnovat sportovní oblečení

Jak impregnovat sportovní oblečení

- Rádce

27. 5.Každý sportovně založený člověk investoval nemalé peníze do funkčního sportovního oblečení a výbavy. Jak se ale o outdoorové...Celý článek

Recenze Meteostanice Gogen ME 3900: profík pro domácí použití

Recenze Meteostanice Gogen ME 3900: profík pro domácí použití

- Recenze

26. 5.Meteostanici má doma už téměř každá domácnost. Jde většinou o jednoduché modely, které zobrazují venkovní a vnitřní teplotu,...Celý článek

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů