Recenze šlehače ETA Lento 1051: Designový retro elegán, kterého si zamilujete!

9. 8. 2019 - Lucie Janků - Recenze
Doby, kdy se těsto muselo hníst ručně a sníh z bílků byl výsledkem půlhodinové dřiny, pamatují snad už jen naše babičky. Život v kuchyni bez ručního mixéru by si dokázala představit asi jen málokterá hospodyňka. Do té své jsem si pozvala malého, tichého pomocníka ETA Lento 1051 90000 v designovém retro kabátku. A jak si vedl? To se dozvíte v následující recenzi.

ETA Lento 1051 90000

Tichý a lehký šlehač ETA Lento

Klíčové parametry:
Funkce:
mixování, šlehání, hnětení
Příkon: 550 W
Počet rychlostí: 4
Pracovní nádoba: 800 ml
Rozměry a hmotnost: 18,5 × 8,5 × 15 cm; 1,45 kg

ETA Lento 1051 90000 je malý, kompaktní mixér, který si zamilujete hlavně tehdy, máte-li rádi retro a sázíte na osvědčené české výrobky. Boduje nízkou hmotností a tichým chodem i při maximálních otáčkách. V obsahu balení najdete příslušenství, se kterým s přehledem uvaříte celý oběd – 2 mixovací metly, 2 hnětací háky, tyčový mixér a 800ml nádobku s odměrkou a praktickým víčkem. Zaručeně oceníte i jeho rozměry, díky kterým vám v kuchyni nezabere tolik potřebné místo.   

ETA Lento 1051 90000 disponuje 4 rychlostmi a tlačítkem MAX. Rychlost šlehání a mixování je solidní a přechody mezi jednotlivými rychlostními stupni jsou pozvolné a plynulé. V čem ale mixér maličko pokulhává, je hnětení, při kterém mu dělají potíže zejména tuhá těsta, která mají tendenci se na hnětací tyče „namotávat“. Nakonec si však ETA Lento i s tuhým těstem poradil a já se tak naštěstí nemusela uchylovat k „ruční práci“ našich babiček. :)

Tlačítko MAX je umístěno na levé straně hlavního spínače pro volbu jednotlivých rychlostí, což mi zpočátku dělalo menší potíže. Při vypínání mixéru totiž můžete mít tendenci posunout tlačítko až nadoraz levé strany.

ETA Lento 1051 90000

Praktičnost, to je oč tu běží!

Plusové body ETA Lento 1051 90000 získává rozhodně za praktičnost a celkový design. Jeho odlehčenou konstrukci oceníte hlavně při přípravě více pokrmů, takže se nemusíte bát, že by vás z něj rozbolela ruka – váží pouhých 1,45 kg. A nerozbolí vás z něj ani hlava, protože díky DC motoru je opravdu tichý i při maximálním výkonu. Na motor je navíc poskytována 5letá záruka, což svědčící o tom, že výrobce svému produktu opravdu věří.

Díky odlehčené konstrukci vás ruka při práci rozhodně bolet nebude.

Jednotlivé metličky a háky se nasazují velmi lehce a stejně snadné je i jejich uvolnění – pomůže vám spínač na vrchní části mixéru, kde je umístěno i přepínání rychlostí, vše tedy ovládáte pohodlně jedním palcem.

ETA Lento 1051 90000

V balení najdete kromě samotného přístroje 2 mixovací metly, 2 hnětací háky, tyčový mixér a pracovní nádobu o objemu 800 ml.

Hurá do kuchyně!

Jako první jsem si vyzkoušela metličky, na které jsem spoléhala při šlehání těsta na piškotový dort. Každá hospodyňka asi ví, že aby se vám podařilo docílit nadýchaného vláčného piškotu, musíte nejprve ušlehat vejce s cukrem do husté pěny. Myslím, že za výsledek by se nestyděla ani Rettigová a pojem „hustá pěna“ je i mně od této chvíle bližší. Tady si ETA Lento 1051 90000 vedl výborně.

Menším zklamáním (O něco hůře od ruky šla) pro mě byla práce s hnětacími háky. Tuhé těsto se zpočátku namotávalo a ani tlačítko MAX nezvládalo hnětat na plné obrátky. Nakonec se ale při troše trpělivosti podařilo a mixér mi vykouzlil hladké kynuté těsto a „Honzovky“ byly na světě.

ETA Lento 1051 90000

Obrovskou výhodou tyčového mixéru je to, že je vyroben z nerezu, takže se nemusíte bát mixovat polévky přímo v hrnci při vaření. Jeho nasazení je navíc velmi jednoduché a vy se můžete rozloučit s nepříjemným šroubováním nástavce – tyč stačí pouze zacvaknout. Polévky a omáčky rozmixuje opravdu dohladka, takže i tady můžeme zvednout palec směrem nahoru.

ETA Lento 1051 90000

Pracovní nádoba má klasický 800ml objem, takže v ní můžete šlehat bílky, připravovat pomazánky nebo krémy. Velmi mě potěšila odměrka, takže o množství tekutiny máte přehled, a také víčko, díky kterému se nádoba stává uzavíratelnou. Vy tak nemusíte krém či pomazánku přendávat do další nádoby, abyste zamezili šíření pachů v lednici.

ETA Lento 1051 90000

Závěr

Celkový dojem z používání šlehače ETA Lento 1051 90000 byl velmi pozitivní. Díky nízké váze, menším rozměrům a přívodnímu kabelu o délce 1,2 m je manipulace s ním skutečně pohodlná a snadná. Dokáže si navíc poradit i s těstem, které mnohdy zůstává po stranách mísy a vyšlehá jej dohladka. Za největší lákadlo ale považuji rozhodně jeho tichý motor, který vás určitě nebude rušit. Metličky a nástavce jsou navíc vyrobeny z nerezové oceli, těsto na nich neulpívá, takže se snadno umývají a svěřit je můžete i své myčce.

Potěšilo mě také praktické víčko, které jsem využila například při přípravě krému na dort. Nádobku jsem jím jednoduše uzavřela a vložila do ledničky, aniž bych jej musela složitě přendávat do jiné, uzavíratelné krabičky. Podtrženo sečteno, ETA Lento 1051 90000 doporučuji hlavně těm, kteří hledají nenáročný přístroj, který dostojí jak kvalitou, tak i svým výkonem a praktičností, která je v kuchyni neocenitelná.

Klady (+): Zápory (-):
+ lehká konstrukce - umístění tlačítka MAX na levé straně
+ tichý chod i při maximálních otáčkách - obtížnější hnětení
+ uzavíratelné víčko na mixovací nádobě
+ retro design
+ perfektní výsledky při šlehání

ETA Lento 1051 90000

Autor článku

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů