Recenze: Jak se vyšvihl Samsung Galaxy Tab S7?

26. 2. 2021 - Viktória Hollá - Recenze
Přemýšlíte nad koupí nového tabletu a zhlédli jste se v Samsungu Galaxy Tab S7? Ať už hledáte nový nástroj na realizování své kreativity, psaní poznámek ve škole nebo na poradě, společníka na cesty, nebo „jen nějaký tablet na sledování filmů a hraní her“, určitě uvítáte možnost posvítit si na všechny funkce, výhody a nevýhody tohoto neobyčejného tabletu.

Samsung Galaxy Tab S7

Dříve, než začnu, musím být férová a přiznat, že Samsung Galaxy Tab S7 jsme na recenzi nedostali od výrobce. Koupila jsem si ho na Vánoce, i když věřím, že nebýt tomu tak, Samsung by nám ho určitě zapůjčil. Čestné pionýrské, že se budu snažit být co nejobjektivnější. Nezapomenu ani zmínit, jaké jeho vlastnosti mě přesvědčili, že bude tím pravým (nebudu tajnůstkářská, vždyť vy to nikomu neřeknete – rozhodovala jsem se mezi Tab S7 a iPadem Pro). Věřím, že vám s výběrem nového tabletu pomůžu a vy díky tomu ušetříte hromadu času.

Samsung Galaxy Tab S7O čem se dočtete?

Proč na obsahu balení záleží?

Jedním z nejdůležitějších faktorů při koupi byl obsah balení Samsungu Galaxy Tab S7. Neříkám to jenom tak, hodně mi záleželo na tom, zda je v balení i pero S Pen a zda do něho nebudu muset investovat další peníze. Skvělá zpráva je, že v balení je opravdu všechno, co potřebujete a chcete. Dodávám, že by v balení mohla být ještě ochranná fólie, protože je škoda nechat tak pěkný displej jen tak napospas světu, prachu, rukám, dotykům, …

Obsah balení:
Samsung Galaxy Tab S7
USB kabel s USB-C koncovkou
15W nabíjecí adaptér USB
pero S Pen
kolík na vysouvání microSD
příručka

Opravdu je Samsung Galaxy Tab S7 takový fešák?

Ano je! A můžete si vybrat z více barev. Za mě je ovšem nejelegantnější barvou bronzová. Věřím, že vás okouzlí skvostné kovové provedení. Tab S7 je tenký, lehký a má krásný hranatý tvar. Zadní strana je luxusní a hrany tabletu jsou kovové. Na fotkách je pěkný a naživo ještě krásnější! Doporučuju dokoupit pouzdro na tablet, protože Galaxy Tab S7 nedisponuje žádným stupněm odolnosti. Nezapomeňte ani na displej.

Samsung Galaxy Tab S7

Tlačítka, konektory a umístění S Pen

Na levé straně najdete tlačítka na ovládání hlasitosti a hned nad nimi čtečku otisků prstů zabudovanou v tlačítku sloužícím k zapnutí a vypnutí zařízení. Níže je mikrofon a slot na microSD kartu (až 1 TB). Na dolní straně najdete dva reproduktory a mezi nimi USB-C konektor. Na horní straně vás čeká mikrofon a dva další reproduktory. Na pravé straně je konektor na klávesnici. A ne, nezapomněla jsem na 3,5mm jack, ten totiž na Galaxy Tab S7 není.

Samsung Galaxy Tab S7

Pero S Pen musí být nabité pouze tehdy, pokud chcete používat ovládání gesty. Na psaní nemá nabití pera žádný vliv.

Pero S Pen můžete umístit na záda tabletu na magnetickou nabíječku S Pen (pero z nich vyčnívá, na stole tak bude tablet v náklonu). S Pen se dobíjí velmi rychle a magnet ho hlídá jako oko v hlavě. Pokud chcete mít S Pen stále po ruce, můžete si ho dát na magnetický pás na straně tabletu pod tlačítky hlasitosti. Tady se však pero nenabíjí a magnet je slabší. Prozradím vám i jednu velkou výhoduna psaní a kreslení nemusít být pero S Pen nabité, takže pokud se vám během psaní poznámek vybije, nebude to mít na psaní žádný vliv.

O krok vpřed a o krok vzad s displejem

Samsung mě tentokrát dostal, protože Galaxy Tab S711palcový LTPS LCD displej s rozlišením 2560 × 1600 px, což jsem nečekala. Před koupí jsem typ displeje příliš neřešila, protože jsem počítala s tím, že má Super AMOLED displej, podobně jako většina nových zařízení od Samsung. Ale mýlila jsem se. Hned na první pohled mi bylo jasné, že se nedívám na stejný displej, jaký má například Samsung S20+ (Dynamic AMOLED). Ano, LCD displej na Tab S7 je dobrý, nicméně Super AMOLED displej nemá ve svém názvu slovo „Super“ jen tak pro nic za nic.

Samsung Galaxy Tab S7

Ale Samsung (i já) někde šetřit musel. Krok vpřed tedy Tab S7 učinil s dokonalou obnovovací frekvencí 120 Hz a krok vzad s LTPS LDC displejem (Samsung Galaxy Tab S6 má totiž Super AMOLED).

A teď je čas na typické ALE – Super AMOLED displej ale najdete na větším Samsungu Galaxy Tab S7+, na kterém Samsung nešetřil! A když už jsme u toho šetření, tak zmíním, že obrazovka šetří váš zrak redukováním záře modrého světla, což oceníte zejména při dlouhých hodinách psaní či kreslení.

Technické parametry:
Displej: 11palcový LTPS LCD s rozlišením 2560 × 1600 px
Procesor: Qualcomm Snapdragon 865 Plus (8jádrový)
Operační paměť: 6 GB RAM
Interní paměť: 128 GB (+ microSD karta až 1 TB)
Fotoaparáty: zadní 13 + 5 Mpx; přední 8 Mpx
Kapacita baterie: 8 000 mAh
Zabezpečení: otisk prstů
Odezva pera S Pen: 9 ms
Další funkce: Wi-Fi, Bluetooth, LTE, GPS
Operační systém: Android 10.0
Rozměry a hmotnost: 165,3 × 253,8 × 6,3 mm; 0,5 kg

Co je lepší než zvuk Dolby Atmos a AKG?

Máte pravdu, nic. Filmy, videa a hudbu si se Samsungem Galaxy Tab S7 užijete naplno a je celkem jedno, jestli budete používat sluchátka, nebo ne.

Se sluchátky vás čeká nádherný zvuk Dolby Atmos, který si ještě přizpůsobíte za pomoci ekvalizéru nebo Dolby Atmos pro hry.

Když chcete sledovat filmy bez sluchátek, o perfektní zážitek se postarají čtyři reproduktory AKG, které jsou nasměrovány tak, aby zvuk směřoval k vám, ne od vás.

Jak fotí Samsung Galaxy Tab S7?

Tablet jsem nevybírala se záměrem fotografování, na to spíš člověku poslouží kvalitní fotoaparát, nebo tato novinka, s čímž budete určitě souhlasit. Pokud však budete tablet používat například na konferenční videohovory, videohovory s rodinou nebo občasné focení, bude vám stačit.

Samsung Galaxy Tab S7

Ve foťáku si můžete vytvořit vlastní filtry. Kromě toho si můžete velkoryse upravovat selfie- od zúžení tváře až po vyhlazení pokožky.


Zadní duální fotoaparát se chlubí rozlišením 13 + 5 Mpx, přičemž jeden z fotoaparátů je ultraširokoúhlý. Fotky jsou fajn a videa natočíte ve 4K při 30 fps, což je rovněž solidní výsledek. Především ale oceníte přední kameru. Má sice jen 8Mpx rozlišení, daleko důležitější je však její umístění. Proč?

Přední kamera na správném místě

Pokud si totiž k tabletu dokoupíte klávesnici (mimořádně dobře kryje pero S Pen, to u běžného pouzdro bez klávesnice není možné), budete Samsung Galaxy Tab S7 používat na šířku. Když budete s někým volat a zapnete si u toho video, zjistíte, že je kamera přímo před vámi, ne na straně. Pokud by byla kamera na horní straně (když je tablet na výšku), byli byste na videu vidět z divného úhlu. Kamera je zkrátka tam, kde má být. Tohle je opravdu důležitý detail, kterého si člověk při výběru tabletu příliš nevšímá. Chválím výrobce, že myslí na to, z jakého úhlu nás snímá kamera při videohovorech.

Baterie, výkon a procesor Samsungu Galaxy Tab S7

Výdrž 15 hodin a 8 000mAh baterie se mi zdály trochu málo, jenže zdání někdy klame. Výdrž závisí také na nastavení. Pokud budete používat 120Hz obnovovací frekvenci, jas na 100 % a více aplikací současně, unavíte jej o trochu dříve.

Pokud víte, že budete delší dobu bez nabíjení, optimalizujte tablet tak, aby šetřil energií. Mimochodem, když je řeč o nabíjení – to je superrychlé, z 10 % se tablet na 90 % nabil za dvě hodiny. Ale zpět k výdrži. Ta je za mě solidní, tablet mě zatím nezklamal. A to mívám zapnutou 120Hz obnovovací frekvenci, nároční aplikace a jas na 100 %. Rozhodně jsem si od úplného nabití užívala minimálně 10 hodin kreslení.

Samsung Galaxy Tab S7

Pokud už doma máte zařízení Galaxy, soubory si na něj pošlete extrémně rychle a šikovně s pomocí funkce Quick Share.

Mám pro vás však ještě lepší zprávy, 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 865 Pro (frekvence 2840 MHz) zvládá svou práci bravurně! Opravdu s vámi drží krok a stíhá i během náročného multitaskingu, který je možný díky zobrazení s rozdělenou obrazovkou.

Rychlé přepínání mezi aplikacemi nedělá Tab S7 absolutně žádné problémy, všechno se děje z doprovodu krásných aplikací a plynulého pohybu obrazovky 120 Hz! Pomáhá mu při tom 6GB RAM, a to je víc než dost. V porovnání s Tab S6 je to další krok vpřed. (Tab S6 měl 8jádrový Qualcomm Snapdragon 8150 s frekvencí 1780 MHz.)

Samsung Galaxy Tab S7

Budou vaše soubory v bezpečí?

To si pište (klidně perem S Pen)! Velmi mě potěšila čtečka otisků prstů zabudovaná v tlačítku na vypnutí a zapnutí zařízení. Je velmi rychlá a spolehlivá, prst snímá rychle, i když jsem ho na čtečku často přiložila celkem nakřivo. Navíc je čtečka doslova po ruce.

Výrobce se rozhodl neumístit čtečku do displeje a za mě je to jenom dobře. Pokud mám být upřímná, tak čtečka v displeji by mi dost zavazela, navíc by se takto velký tablet palcem ve středu odemykal dost nešikovně, protože ho většinou nedržíte v jedné ruce jako mobil.

Dokáže Galaxy Tab S7 nahradit počítač?

S tímto záměrem jsem si já osobně tablet nekupovala, ale umím si představit, že pokud budete cestovat a budete potřebovat počítač na pár aktivit, je Samsung Galaxy Tab S7 schopný nahradit ho dostatečně. Na desktop využití je totiž Samsung Galaxy Tab S7 přizpůsobený asi nejlépe ze všech Android tablet, protože má DeX režim. Bude ale třeba si dokoupit klávesnici, trackpad si přízeň lidí přiliš nezískal.

Samsung Galaxy Tab S7

Některé aplikace nejsou dobře přizpůsobené obrazovce, nicméně obrovskou výhodou je možnost využívat aplikace Office 365. DeX je velkým skokem vpřed, ale ještě ho čeká dlouhá cesta, aby ve všem nahradil notebook. V tabletu má rozhodně lepší využití, navíc vám zefektivní práci.

Pero S Pen, skokan roku

A teď to nejlepší na konec, i když ne tak úplně, protože tohle pero si zaslouží, abych se o něm rozepsala víc. Na úvod však dodám, že je asi největším tahounem Samsungu Galaxy Tab S7, který si navíc nemusíte dokupovat, což je rozhodné velké plus.

Proč je S Pen na Galaxy Tab S7 tak parádní?

První důležitá věc: S Pen má teď odezvu jen 9 ms, čímž dohnal svého konkurenta Apple Pencil a zlepšil se od oproti svému předchůdci S Pen na Tab S6. Každý tah s perem S Pen je plynulý, přesný a bez zpoždění. Vždy víte, kam se trefíte. Kromě toho má až 4,096 úrovní citlivosti na tlak (stejně jako S Pen na Tab S6). 0,7mm špička pera je gumová, takže klouže po displeji tak akorát. Navíc je pero lehké (ale ne příliš), dobře se drží a co je k nezaplacení – neklouže v rukách!

Jak si vedl Samsung Galaxy Tab S7 v našich rukách?

S perem S Pen se kreslí výjimečně. S gumovou špičkou však přichází i menší nevýhoda, ale tu Samsungu s radostí odpustím. Špička se lehce „vykreslí“ a předpokládám, že časem ztratí citlivost. Odhaduju, že při běžném používání vydrží dost dlouho, při pravidelném kreslení jí ale nedávám víc než rok. Má to však i pozitivní stránku věci – zaprvé S Pen dostanete v ceně, zadruhé S Pen není až tak drahé, takže se určitě vyplatí ho v budoucnu vyměnit, což byl jeden z faktorů, který jsem při vybírání tabletu také zohledňovala. Navíc stačí, když si dokoupíte pouze nové špičky.

Air Command a gesta s perem S Pen

S funkcí Air Command můžete Samsung Galaxy Tab S7 ovládat gesty na dálku jako mávnutím kouzelného proutku. Skrze Air Command se za pomoci pera a gest dostanete také k rychlým funkcím a aplikacím, například do Poznámek. Na výběr máte také Inteligentní výběr, díky kterému si můžete vystřihnout část aktuálního pozadí a uložit si ho do fotografií.

Samsung Galaxy Tab S7

Velmi šikovné je i Psaní na obrazovku, které rovněž aktivujete gestem (gesta najdete a upravíte v nastaveních S Pen). Psaní na obrazovku zachytí obrazovku, napíšete na ni rychlou poznámku, kterou potom uložíte do obrázků. Pokud náhodou Air Command nerozezná vaše gesto, oznámí vám to animace rozkošného smajlíka. Z Air Command se dostanete také do aplikace na kreslení PENUP, které se ještě budu víc věnovat v dalších řádcích.

Absolutní favorit studentů – Samsung Notes (Poznámky)

A to nejen studentů. Aplikace Poznámky asi nemá žádnou chybu. Doteď jsem jí ohromená. Má mnoho funkcí, zmíním ty nejdůležitější z nich. V prvním řadě si můžete psát poznámky perem S Pen, což je asi každému jasné. Tím to však nekončí. Váš jedinečný rukopis (i ten méně čitelný) vám Poznámky umí konvertovat na počítačové písmo.

Samsung Galaxy Tab S7

Při psaní poznámek můžete nahrávat přednášku (mějte ale na paměti, že přednášející nemusí s nahráváním souhlasit, proto se raději vždy dopředu zeptejte). To ale pořád není vše, když dokončíte nahrávání a dopíšete poznámky, můžete v nich kliknout na kteroukoli část textu a ihned se vám přehraje ta část záznamu, v které jste danou část textu napsali. Díky tomu vám už neunikne žádná část učiva nebo přednášky.  

Samsung Galaxy Tab S7

Kromě používání funkce Action Link si do Samsung Notes můžete vložit soubor PDF (ale i jiné kromě Wordu), do kterého si můžete přímo psát poznámky.

Poznámky mají funkci Action Link. Pokud si do nich zapíšete telefonní číslo, matematický příklad nebo stránku, vyznačí se vám barevně. Pak podržíte pero nad konkrétním telefonním číslem, příkladem nebo stránkou a zobrazí se vám kroužek se symbolem. Když na něj kliknete, telefonní číslo se vám otevře v aplikaci Telefon a můžete rovnou volat (matematický příklad si tak například otevřete rovnou v kalkulačce).

Je Samsung Galaxy Tab S7 dost dobrý na digitální kresby?

Jelikož jsem si tablet vybírala s tímto záměrem, měla jsem menší obavy, jestli moje volba nebude špatná. Rozhodování bylo těžké. Nakonec ale upřímně říkám, že jsem si vybrala dobře. Díky vlastnostem pera S Pen a skvělému displeji je Samsung Galaxy Tab S7 na kreslení jako stvořený. Problém však není v kreslení, nýbrž v aplikaci na kreslení.

Protože jde o Android, máte dost možností vybrat si z jiných aplikací (tedy také ty, co nejsou od Samsungu), které jsou na kreslení velmi dobré. Pokud je však porovnám, chybí jim pár funkcí, které byste našli jinde. Je škoda, že tomuto Samsung nevěnoval dost pozornosti, protože by se mu určitě vyplatilo vyvinout kvalitní a seriózní aplikaci na kreslení, která je lepší než PENUP. A za dobrou a kvalitní aplikaci bych si já osobně ráda připlatila a věřím, že podobně by jednali i jiní.

Samsung Galaxy Tab S7

Pokud je vám bližší Android a trochu se uskromníte, co se týče funkcí některých aplikací na kreslení (jejich kvalita je i přesto dost vysoká), rozhodně pro vás bude tablet Galaxy Tab S7 jako stvořený. Chcete-li však kreslit v aplikaci, která je téměř bezchybná, budete se muset poohlédnout jinde. V Samsungu takovou bohužel nenajdete.

Závěr

Za velmi výhodnou cenu získáte výkonný tablet, adaptér, napájecí kabel, a hlavně fantastické pero S Pen. Samsung Galaxy Tab S7 rozhodně pokročil! Ulehčí vám každý den a užijete si s ním hromadu zábavy, ať už při tvoření, hraní her, poslouchání hudby nebo sledování filmů. S perem S Pen zažijete opravdu efektivní práci a vytvoříte kresby, se kterými budete určitě spokojení. Pokud si můžete dovolit investovat víc, vsaďte na větší Samsung Tab S7+ se Super AMOLED displejem, protože chybějící AMOLED displej je asi jediný krok vzad, který tablet Samsung Galaxy Tab S7 učinil.
 

Klady (+): Zápory (-):
+ S Pen, nabíječka a kabel v balení - Schází 3,5 mm jack
9ms odezva S Pen - LTPS LCD displej namísto Super AMOLED displeje
+ 120Hz obnovovací frekvence
+ MicroSD až 1 TB
- Nedostatečné funkce aplikace PENUP na kreslení
+ Čtečka otisků prstů v bočním tlačítku - Špička S Pen se při pravidelném kteslení rychle "vypíše"
+ Kovový luxusní design  
+ Zvuk Dolby Atmos a AKG  
+ Umístění přední kamery  
+ Funkce aplikace Samsung Notes  
+ Air Command a ovládání gesty  
+ S Pen nemusí být nabité (když chcete psát)  

 

Samsung Galaxy Tab S7

Autor článku

Viktória Hollá

Milý čtenáři, těžko říct, kdo jsem. Nejlépe to asi shrne můj kámoš… telefon, který mi přišel na otestování. Poprosila jsem ho, aby mě popsal (ne doslova): „Viky chce všechno hned! Okamžitě! A je velmi zvědavá. Kdybys jen viděl, co všechno googlí ještě ve tři ráno. Velmi si potrpí na tom, abych jí přehrával kvalitní hudbu. Taky má úchylku na fotky a umění, moje čtyři foťáky jí proto přišly náramně vhod. Všechny fotky si následně uloží na později, že prý je pak využije. No to bych chtěl vidět… nuž, chce to velkou paměť. Mimochodem, ráda tráví čas i hraním her, které ovšem po jednom dni vymaže, protože ji přestanou bavit. Kromě toho se mi pokoušela vybít baterii na parádních filmech, no zvládl jsem to. Ou, a abych nezapomněl, potřebuje parádní obrazovku, protože si ráda kreslí.“
 

Všechny články od tohoto autora

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů