basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Vážení zákazníci, od 16.3.2020 máme dle nařízení vlády uzavřené všechny prodejny DATART. Proměnili jsme ale pro vás stovku našich prodejen na internetové výdejny, ve kterých trvale držíme tisícovky pečlivě vybraných modelů skladem a ve kterých platí přísné hygienické zásady.

Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra 5G: V hlavní roli fotoaparáty

12. 2. 2020 - Zdeněk Císař, Radek Bařina - Recenze
Samsung odhalil dlouho očekávané novinky v podobě smartphonů Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra 5G. Představují mobilní revoluci, a to hlavně v oblasti fotoaparátů.

Samsung Galaxy S20
Nová generace Samsung Galaxy S: Modely S20, S20+ a S20 Ultra.

Jihokorejský gigant Samsung právě představil špičkové nové smartphony řady Galaxy S. Kdyby se držel tradice, jmenovaly by se Galaxy S11 a šlo by jen o malou evoluci oproti předchozí generaci (podobně jako u S6 → S7 a S8 → S9). Jenže Samsung tentokrát překvapil.

Tři nové „eskové“ telefony jsou nejen výbavově odlišné od předchozí generace, ale dokonce na ni ani číselně nenavazují – Samsung se rozhodl vstup do nové dekády oslavit novým číslováním. Pojďme se tedy na Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra 5G podívat důkladně.

Samsung Galaxy S20Tři bezrámečkoví obři

Tentokrát nenabízí Samsung dva skoro stejné modely a jeden „levnější“ (jako minulý rok u Galaxy S10, S10+ a S10e), ale vydal se tak trochu opačnou cestou.

Podobné jsou si varianty S20 a S20+, přičemž ani verze bez pluska v názvu není ošizená nebo nějakým jiným způsobem nedůstojná – hlavní rozdíl je v menší úhlopříčce a jednom chybějícím objektivu. Úplně na vrcholu nabídky je pak model Galaxy S20 Ultra 5G. Jeho rodinná příslušnost se nezapře, jak ostatně vidíte na fotkách, ale výbava se už v několika zásadních ohledech liší.

Všechny tři modely nabízejí displej postavený na technologii Dynamic AMOLED 2X, která je pro Samsung stálicí. Očekávat můžete nádherné podání barev i dokonalý kontrast, stejně jako podporu HDR10+. Galaxy S20 má dnes už typicky protáhlou (vysokou) úhlopříčku 6,2", model S20+ úhlopříčku 6,7" a nejvyšší verze S20 Ultra 5G dokonce 6,9".

Displej s frekvencí až 120 Hz

Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra 5G nabízejí jemné rozlišení 3 200 × 1 440 pixelů, opravdu se nemusíte obávat nějakých kompromisů ani u v uvozovkách „nejnižšího“ z nejvyšších modelů. Novinkou je pak podpora obnovovací frekvence až 120 Hz, která je dostupná ve chvíli, kdy maximální rozlišení snížíte a zapnete příslušnou volbu v menu.

Plynulejší díky ní mohou být například animace či videa nebo posouvání textu. Vyšší obnovovací frekvenci také můžete ocenit ve hrách. Má sice negativní vliv na výdrž, ale kapacita baterie je u všech modelů výborná – k tomu se dostaneme za chvíli.

U designu se ještě sluší říct, že telefony jsou dostupné v několika elegantních barevných variantách a že na zadní straně najdete vystouplou a designově výraznou plochu s objektivy, která se u nově představených smartphonů stává vlastně standardem.

Samsung Galaxy S20
Na výběr máte z několika elegantních barevných variant.

Revoluce ve fotoaparátech

Samsung Galaxy S20Změna ve fotografické výbavě je oproti minulé generaci extrémní. Zároveň jde o parametry, ve kterých najdeme největší rozdíl mezi modely S20/S20+ a nejvyšším S20 Ultra 5G.

Začněme tedy u dvou nižších modelů. Oběma slouží jako hlavní 12Mpx objektiv, který má ovšem oproti smartphonům rodiny S10 větší snímač. S20 a S20+ mají oproti předchůdci snímač větší 1,7×.To znamená lepší zachycení snímku a méně vad, jako je šum. Samsung také přidal svůj již tradiční ultraširokoúhlý objektiv, který se hodí při focení architektury, velkých skupin lidí apod. Také ten nabízí rozlišení 12 Mpx.

Jak Galaxy S20, tak větší S20+ také nabídnou teleobjektiv, který využívá snímač s rozlišením 64 Mpx. Nabízí optickou stabilizaci obrazu (OIS) a přiblížení 3x. Pokud navíc využijete space (hybridní) zoom, který si pomáhá i softwarově, můžete obraz přiblížit až 30x.

Teď na chvíli skočíme na přední stranu, kde u obou telefonů najdete 10Mpx přední kamerku. Za zmínku stojí, že výřez („průstřel“) má o milimetr menší průměr než u minulé generace – 3,5 mm.

V tom se tedy výbava modelů S20 a S20+ shoduje. Nakonec se ještě vrátíme dozadu k jedinému rozdílu: Galaxy S20+ nabízí navíc snímač hloubky prostoru (DepthVision Camera), který fotoaparátu pomáhá například při rozmazávání pozadí (efekt bokeh) a také v rozšířené realitě.

Fotografická výbava Galaxy S20 Ultra 5G je pak ještě výjimečnější. Hlavní objektiv využívá neuvěřitelný 108Mpx snímač s velkou plochou a i on oproti svému předchůdci z S10 vyrostl - dokonce hned 2,9×. 

Samsung Galaxy S20

Doplní ho stejný 12Mpx ultraširokoúhlý objektiv a snímač hloubky prostoru jako u nižších modelů. Tím hlavním lákadlem je ale teleobjektiv. Sice má papírově menší rozlišení než modely S20/S20+, konkrétně „jen“ 48 Mpx, ale ve výsledku je lepší – smartphone totiž nabízí lepší vlastnosti čočky. Samotný 10x optický zoom můžete ve výsledku softwarově navýšit až na 100x space zoom. To je neuvěřitelné přiblížení, díky kterému krásně vyfotíte i opravdu vzdálené objekty.

A přední „kamerka“? 40 Mpx a světelnost f/2.2 zajistí opravdu dechberoucí selfíčka.

Samsung Galaxy S20

Snímky v „normálním“ rozlišení
Galaxy S20 Ultra 5G může pořizovat fotky v plném
rozlišení 108 Mpx (stačí povolit v menu). V praxi však
více oceníte jeho schopnost poskládat informace z
velkého senzoru do 12 Mpx snímku. Konkrétně tedy
z devíti „vyfocených“ bodů udělá jeden a obří rozlišení
mu pomůže s efektivní redukcí šumu.

8K video a chytré fotografické funkce

S fotoaparáty jsme ještě neskončili – Samsung jim u nových modelů věnuje hodně pozornosti, a to právem.

V první řadě si zaslouží zmínku možnost natáčet video v rozlišení až 8K. To je tak vysoké (rozumějte jemné), že de facto ještě ani nejde o standard. Naprostá většina televizorů dnes nabízí rozlišení 4K – ještě čtyřikrát jemnější 8K je výsadou těch nejluxusnějších a nejlepších modelů.

Proč je tedy podpora 8K videa potěšující? Mimo jiné tak vaše vzpomínky budou aktuální ještě mnoho let. Podceňovat vývoj se obvykle nevyplácí, ale příchod jemnějších obrazovek, než je 8K, se přece jen v blízké době neočekává (moc to nemá smysl – lidé by vyšší kvalitu nedokázali pouhým okem vnímat). Až si tedy za pár let, v době, kdy bude 8K „normální“, koupíte nový televizor, budou videa z Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra 5G pořád v maximálním rozlišení.

V souvislosti s tím můžeme vyzdvihnout funkci 8K Videosnap (v překladu bychom mohli říct videomomentka). Z pořízených videí budete moci zachycovat a ukládat fotografie ve vysokém rozlišení 33 Mpx.

Samsung Galaxy S20
Uložte si momentku z videa jako fotografii ve vysokém rozlišení.
 

Ještě zajímavější je pak funkce Single Take. Fotoaparát zachytí „na jedno stisknutí spouště“ několik fotografií s různými poměry stran apod., plus krátké video, doplněné o efekty. Pomáhá mu s tím umělá inteligence, která je od minulé verze zase o něco chytřejší. Vy si pak vyberete, které záběry vás zaujaly, aniž byste museli všechno nastavovat předem, neustále měnit kompozici a pořizovat spoustu snímků samostatně.

Několikrát jsme také zmínili větší plochu senzorů. Tu oceníte „vždycky“, ale obzvlášť si ji budete pochvalovat ve špatném osvětlení. Vylepšený noční režim pořizuje ještě kvalitnější snímky i za situace, kdy by běžný smartphone vyfotil tmavou a rozmazanou fotku.

Až 100x hybridní zoom (u modelu Galaxy S20 Ultra 5G) vám přiblíží i ty nejvzdálenější objekty.

Vysoký výkon, skvělá výbava

Samsung Galaxy S20Výkonu mají nové modely na rozdávání, a to nejen díky skvělému 7nm procesoru – pomáhá také operační paměť. Modely S20 a S20+ nabídnou 8GB RAM, „základní verze nejvyššího modelu“ S20 Ultra 5G pak dokonce 12GB RAM. Vůbec poprvé byla použita superrychlá paměť typu DDR5, můžete se tak těšit na opravdu bleskurychlé reakce přístrojů.  Všechny tři modely budou mít 128GB úložiště s podporou paměťových karet.

S20 Ultra 5G pak dorazí na trh ještě v extrémní verzi se 16GB operační paměti (což je naprosto výjimečné) a s luxusním 512GB úložištěm.

Model Ultra (a to plošně, nejen nejdražší verze) pak nabídne také podporu 5G, zatímco oba nižší sourozenci si rozumí „jen“ se 4G LTE. V praxi to znamená, že až operátoři sítě nové generace spustí (dejme tomu s tím počítáme do dvou let), budou majitelé Galaxy S20 Ultra připravení na opravdu rychlá data.

Když už jsme u dat, stojí za zmínku (a pochvalu), že můžeme některé z nových modelů s trochou neironické nadsázky označit „Triple SIM“. Jde totiž o modely s podporou dvou fyzických SIM karet (známé Dual SIM), ale zároveň také s podporou elektronické eSIM karty.

Výdrž znovu o kus lepší

Velmi potěšující jsou také kapacity akumulátorů, které u tří modelů dosahují 4 000 mAh, 4 500 mAh a 5 000 mAh u největšího S20 Ultra. To znamená, že by smartphony měly opravdu bez omezování vydržet déle než den, „skromnějším“ uživatelům i déle.

Navíc samozřejmě podporují superrychlé dobíjení kabelem, velmi rychlé bezdrátové dobíjení a také bezdrátové sdílení energie, kdy telefon samotný funguje jako bezdrátová nabíječka.

Dál už to vezmeme opravdu stručně, protože další prvky výbavy jsou sice vynikající, ale už je povětšinou známe z předchozích generací. Špičkový ultrazvukový snímač otisků prstů, 3D Dolby Atmos prostorový zvuk, odolnost proti prachu a vodě IP68, mimořádná úroveň zabezpečení díky Samsung Knox… Těžko byste hledali nějaké kompromisy nebo ústupky. Vše pak zastřešuje velmi dobře odladěné, hezké a funkcemi nabité uživatelské prostředí OneUI.

Samsung Galaxy S20

První dojmy

Řadu telefonů Samsung Galaxy S20 jsme měli příležitost si na pár desítek minut osahat. A jaké jsou naše dojmy? Na první pohled se přístroje příliš neliší od předchozí řady Galaxy S10. Pokud jste vlastníkem loňské varianty telefonu, "Wow efekt" se nejspíš nedostaví. Pokud jste ale S10 nedrželi v ruce, budete nadšeni. Displej, který zabírá více než 94 % čelní plochy, dokáže ohromit i nadchnout zároveň. Moderní, elegantní vzhled, jemně zaoblené hrany, displej od kraje ke kraji i materiál konstrukce přispívají k tomu, že smartphony Galaxy S20 budou nejspíš i letos patřit k tomu nejhezčímu, co je na trhu k dispozici.

Samsung Galaxy S20

Malá konstrukční vylepšení jsme navíc zaznamenali. Zmenšený průstřel je extrémně nenápadný a v podstatě jsme si ho nevšimli. Zmizelo tlačítko „Bixby“ na levé straně telefonu, které bylo pro většinu tuzemských uživatelů spíše matoucí a zmizel také Jack konektor, byť v tomto případě by se chtělo říct bohužel.

Samsungu se znovu povedlo ztenčit rámečky, čímž lehce kompenzoval nárůst úhlopříčky. Samotné držení telefonu je hodně závislé na tom, jak velkou máte ruku. Základní model Samsung Galaxy S20 by měl padnou úplně všem. I v malé dlani seděl perfektně. Navíc je příjemně lehký. Samsung Galaxy S20+ už přeci jen vyrostl, ale i v tomto případě se dá ještě udržet i v menší ruce. Samsung Galaxy S20+ Ultra 5G už je ale opravdový macek. Ve větší ruce seděl přístroj stále poměrně dobře, v případě menší ženské dlaně však už mělo držení telefonu k pohodovému daleko.

Samsung Galaxy A20

Ani prostředí smartphonu se od předchůdců příliš neliší. Nástavba OneUI se Samsungu vloni povedla, úpravy v aktuální verzi 2.1 jsou tak na první dojem spíše kosmetické. Během našeho testování nicméně vše fungovalo naprosto bezproblémově, o bleskových reakcích těchto nabušených smartphonů asi vůbec nemá smysl mluvit. Displej je znovu parádní, jemný, skvěle čitelný, výborný je maximální jas.

Hodnocení fotoaparátu si necháme až na samotnou recenzi. Každopádně zvětšení snímače je skvělou zprávou, která by měla napomoci k opravdu výborným mobilním snímkům. Stejně tak zoom by mohl být velkou zbraní přístroje. Velké popularitě by se dne našeho názoru mohla těšit funkce Single Take, která nás při krátkém testu opravdu zaujala.

Samsung Galaxy S20

Celkový dojem z telefonů řady Samsung Galaxy S20 je určitě velmi dobrý. Konstrukčně se nejedná o revoluční přístroje, evoluce je to však velmi povedená. Revoluci slibuje Samsung u fotoaparátu, jehož parametry jsou opravdu skvělé, u Samsungu Galaxy S20 Ultra 5G přímo ohromující. Pokud tyto skvělá čísla potvrdí i praxe, mohou mít telefony řady Samsung Galaxy S20 velký úspěch.

Samsung Galaxy S20 + Buds

Telefony budou dostupné od 13. března, zatím si je můžete předobjednat. Model Galaxy S20 se začne prodávat za 22 990 Kč. Cena vyššího Galaxy S20+ je stanovená na 25 990 Kč. Nejlepší Galaxy S20 Ultra 5G pak bude stát 34 990 Kč, respektive 39 990 Kč u zmíněné top verze s největším úložištěm a pamětí. A pozor, v rámci předobjednávek dostanete ke Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra 5G skvělý a hodnotný dárek – špičková sluchátka Samsung Galaxy Buds+. Tato skvělá sluchátka nabízejí jedinečnou výdrž až 11 hodin (+ dalších 11 hodin v pouzdře), bleskurychlé nabíjení i kvalitnější zvuk.

Samsung Galaxy S20

 

Klíčové parametry řady smartphonů Samsung Galaxy S20

  Samsung Galaxy S20 Samsung Galaxy S20+ Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Displej

6,1"  Wide Quad HD+ Dynamic AMOLED 2X Infinity-O (3200 x 1440), 120Hz, 563 PPI, HDR10+

6.7"  Wide Quad HD+ Dynamic AMOLED 2X Infinity-O (3200 x 1440), 120Hz, 525 PPI, HDR10+

6.9"  Wide Quad HD+ Dynamic AMOLED 2X Infinity-O (3200 x 1440), 120Hz, 511 PPI, HDR10+

Procesor

Exynos 990, Octa-core, 7nm technologie

Paměť

8 GB RAM DDR5 12 GB RAM DDR5
Úložný prostor

128GB + microSDXC až 1 TB

Fotoaparát

Ultraširokoúhlý objektiv: 12 Mpx F/2.2, 120°, velikost čipu 1/2,55“
Hlavní objektiv: Dual pixel 12 Mpx F/1,8, OIS, 79°,velikost čipu  1/1.76“
Teleobjektiv: 64 Mpx F2.0, OIS, 76°, 3x optický hybridní zoom, 30x space zoom, velikost čipu  1/1.72“
Přední fotoaparát: 10 Mpx F/2.2, AF

Ultraširokoúhlý objektiv: 12 Mpx F/2,2, 120°, velikost čipu 1/2.55“
Hlavní objektiv: Dual pixel 12 Mpx F/1,8, OIS, 79°, velikost čipu  1/1.76“
Teleobjektiv: 64 Mpx F2,0, OIS, 3x optický hybridní zoom, 30x space zoom, velikost čipu  1/1.72“
ToF VGA
Přední fotoaparát: 10 Mpx F/1,9, AF, velikost čipu 1/3,24“

Ultraširokoúhlý objektiv: 12 Mpx F/2,2, 120°, velikost čipu 1/2.55“
Hlavní objektiv: 108 Mpx F/1.8, OIS, velikost čipu  1/1.33“
Teleobjektiv: 48 Mpx F/3,5, OIS, 76°, 10x optický hybridní zoom, 100x space zoom, velikost čipu  1/2,0“
ToF VGA

Přední fotoaparát: 40 Mpx F/2,2, AF, velikost čipu  1/2,8“

Technologie

15W Qi bezdrátové nabíjení, bezdrátové sdílení energie, ultrazvukový snímač otisků prstů v displeji, IP68, 25W rychlé nabíjení, nahrávání 8K videa, podpora DeX, GPS, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, LTE

15W Qi bezdrátové nabíjení, bezdrátové sdílení energie, ultrazvukový snímač otisků prstů v displeji, IP68, 45W rychlé nabíjení, nahrávání 8K videa, podpora DeX, GPS, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, LTE

Baterie

4 000 mAh

4 500 mAh 5 000 mAh

Operační systém

Android 10, One UI 2.0

Rozměry a hmotnost

151,7 x 69,1 x 7,9 mm, 163 g

161,9 x 73,7 x 7,8 mm, 186 g

166,9 x 76 x 8,8 mm, 220 g

Barvy

Šedá, modrá, růžová

Šedá, černá, modrá

Černá, šedá

 

Ukázkové snímky telefonů řady Samsung Galaxy S20:

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 + Buds

Samsung Galaxy S20 + Buds

Samsung Galaxy S20 + Buds

Samsung Galaxy S20 + Buds

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20

Autor článku

Vyhledat v článcích

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů