basket tree star-empty icon-apple error-404 time-24 edit smile-5 smile-1 smile-3 smile smile-2 location www order-edit people target check-rounded arrow-up arrow-down transport-light datart-store connect transport-dark gift check star sale Sell Out arrow-circle-up arrow-circle-left arrow-left arrow-right contact faq auction chat datart-store-dark order-check search-colored basket-full cross catalog cross-circle-full mail phone cross-circle-empty time basket-empty map-pin search menu

Recenze Rowenta Ultimate Experience CV9820F0: Exkluzivní péče o vaše vlasy v elegantním designu

28. 7. 2020 - Blanka Martinů - Recenze
Fén, to je neodmyslitelný pomocník všech žen, ale i mužů. Vždyť kdo by netoužil po dokonalém účesu jako od profesionálů? Perfektní foukané, okouzlujících vlnách, či bohatém objemu během pár minut? Navíc se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Takže by o ně mělo být pečováno s láskou a pečovat o ně těmi nejlepšími pomocníky. Mezi ně patří například fén Rowenta Ultimate Experience CV9820F0.

rowenta_ultimate_experience_cv9820f0
První dojem

Technické parametry:
Příkon: 1 500 W
Rychlost vzduchu: 160 km/h
Typ motoru: BLDC (digitální bezkartáčový motor)
Technologie: Air-To-Care pro iontové ošetření
Funkce: Studeného vzduchu a Smart Memory
Příslušenství: vestavěný systém Switch + Style
Teplota a rychlost: 3 teploty, 3 rychlosti
Kabel: 2,5 m
Hmotnost: 1,89 kg

Měla jsem možnost vyzkoušet novinku od Rowenty fén Ultimate Experience CV9820F0. Fén, který by vlasy neměl ničit a zbytečně je zatěžovat. Na začátku testování jsem byla plná očekávání, čím vším mě tento přístroj překvapí.

Po otevření balení na mě udělal obrovský dojem především design. Přístroj vypadá velmi elegantně – matná černá s měděnými detaily je krásná kombinace.

Příjemně mě překvapila i velikost fénu. Není ani velký ani malý, prostě tak akorát. Můžete s ním bez problémů cestovat či ho mít v koupelně v šuplíku. Jen je škoda, že v balení nenajdete cestovní pouzdro, které bych já osobně často využívala.
 

rowenta_ultimate_experience_cv9820f0

Balení fénu Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

První použití

Při prvním použití jsem ocenila délku kabelu, která je 2,5 metru. To se mi velmi líbilo, jelikož ne každý, včetně mě, má zásuvku blízko zrcadla. LED osvětlení na rukojeti vás přehledně informuje o tom, jakou teplotu a rychlost máte právě nastavenou.

Co se týče hlučnosti, osobně bych si dokázala představit i tišší fén, na druhou stranu, ve srovnání s mým obyčejným fénem vychází Rowenta Ultimate Experience CV9820F0 velice dobře. Trochu mě mrzelo, že kromě fénu se v balení nic jiného nenachází. Za sebe bych přivítala kulatý kartáč na vytvoření vlnitého účesu. Naopak mě potěšilo, že přístroj je vybaven systémem Switch & Style.

rowenta_ultimate_experience_cv9820f0

Srovnání velikosti s mým obyčejným fénem. Rowenta ULTIMATE EXPERIENCE CV9820F0 je hned na první pohled menší.

 

Switch & Style System

Tento systém považuji za unikátní a pro mě velmi praktický. Jednoduše řečeno se jedná o vestavěné příslušenství, které ovládáte jedním klikem. To znamená, že už nebudete muset nikdy hledat žádný nástavec, jelikož ho nemůžete ztratit! A to mnozí z nás věčných hledačů, oceníme.

Režim vysoušení

Použijete jej, když máte mokré vlasy a chcete si je vysušit, tak ponecháte fén v základním nastavení.

Režim stylingu

Z vysoušení do stylingu se dostanete zmáčknutím jediného tlačítka PUSH. To najdete na hlavici fénu ze spodní strany. Tím se vám vysune nástavec a styling může začít.

rowenta_ultimate_experience_cv9820f0      rowenta_ultimate_experience_cv9820f0

Na fotce vlevo je ukázáno tlačítko PUSH, které vysune nástavec pro styling. Vpravo už vidíte vysunutý nástavec.

Funkce fénu Rowenta Ultimate Experience CV9820F0

Air-to-Care

Funkce fénu, která má přeměnit vzduch v péči. Řekla bych, že už samo o sobě to zní jako vlasový sen. Jedná se o technologii, která vlasům poskytne duální iontové ošetření.

Kladné ionty chrání vaše vlasy před prachem a znečištěním a dodávají jim lesk, a tím zvyšují jejich přirozenou krásu.

Záporné ionty snižují poletování a statickou elektřinu v jemných vlasech, což je zrovna můj případ. Vlasy mám opravdu velmi jemné a s poletováním a elektrizováním vlasů bojuji dennodenně.

rowenta_ultimate_experience_cv9820f0

LED osvětlení – teplota a rychlost jsou ty osvícené tečky. Air-to-Care je svítící modrý proužek ve spodní části rukojeti.


Přiznám se, že jsem byla k této funkci ze začátku velmi skeptická, osobně jsem si myslela, že rozdíl ani nepoznám, avšak opak byl pravdou. Ráno jsem vlasy vyfénovala a po celý den perfektně držely na místě, neelektrizovaly a byly krásně lesklé.  Za mě tedy skvělá funkce.

Že je technologie Air-to-Care aktivovaná zjistíte tak, že na rukojeti ve spodní části svítí modrá kontrolka (proužek), která se automaticky zapne po zapnutí fénu, takže se o to vlastně vůbec nemusíte starat, to fén udělá za vás.

Smart memory

Jedná se o funkci, která si pamatuje vaše nastavení od posledního použití fénu, s výjimkou studeného vzduchu. Já tuto funkci moc nevyužívala, protože vždy během fénování teplotu i rychlost střídám. Ale věřím, že si tato chytrá technologie své milovníky najde.

rowenta_ultimate_experience_cv9820f0

Teplota a rychlost

Fén má 3 nastavení teploty a rychlosti a díky tomu máte dokonalou kontrolu nad svým účesem. Při fénování můžete jednoduše regulovat proud vzduchu i teplotu.

Potěšila mě funkce chladného vzduchu. Na konci fénování teplým vzduchem jsem vždy přepnula na chladný, tím se účes zafixoval, a pak vydržel mnohem déle, než když jsem tuto funkci nepoužila.

Motor a údržba fénu Rowenty Ultimate Experience CV9820F0

Fén disponuje extrémně odolným motorem BLDC, zvaným taky digitální bezkartáčový motor. Díky němu je zajištěna vysoce účinná vysoušecí síla a dlouhotrvající výkon. Velkou výhodou tohoto motoru je 2x delší životnost přístroje, než mají profesionální fény s AC motorem. V porovnání s těmito přístroji má i nižší váhu. Zásluhou BLDC motoru je fén také ideální pro použití v kombinaci s koncentrátorem pro ultra přesné tvarování účesu.

Údržba fénu mě mile překvapila. Jeho vyčištění je velmi jednoduché. Stačí odejmout zadní mřížku a můžete se o svůj přístroj snadno postarat a tím mu zajistíte dlouhodobý výkon. 

rowenta_ultimate_experience_cv9820f0

Zadní část fénu je možno odejmout a jednoduše vyčistit.

Závěr

Fén od Rowenty Ultimate Experience CV9820F0, splnil téměř všechna moje očekávání. Vytvoříte s ním rovný účes, ale taky objemné vlny za pomoci kulatého kartáče. Ten však není součástí balení. K zafixování účesu můžete použít chladný vzduch, který spustíte jednoduše jedním stiskem. Věřím, že elegantní design fénu vás uchvátí na první pohled, tak jako mě.

Přístroj je skladný, nezabere nikde moc místa a ovládání je velmi snadné. Příjemným překvapením pro mě bylo vestavěné příslušenství (Switch & Style), technologie Air-to-Care a nesmím zapomenout na Smart memory. Cena fénu mi přijde malinko vyšší, vzhledem k tomu, že se v balení nachází pouze fén. Na druhou stranu si myslím, že technologie a funkce, kterými přístroj disponuje, jsou nadčasové a jednoduše si je zamilujete. No a třešničkou na dortu je skvělý digitální bezkartáčový motor.

Já jsem byla spokojena natolik, že pro mě určitě nastal čas - vyměnit starý za nový

 

Klady (+): Zápory (-):
+ Switch & Style System  - Neobsahuje cestovní obal
+ Duální iontové ošetření  - Vysoká pořizovací cena
+ Funkce studeného vzduchu  
+ Délka kabelu 2,5 metru  
+ Kvalitní BLDC motor  

 

rowenta_ultimate_experience_cv9820f0

Autor článku

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů