Recenze Rowenta Air Force Flex 760: Špička mezi tyčovými vysavači

14. 1. 2020 - Recenze
Není to tak dávno, co jsme v naší recenzi pěli pochvalné ódy na tyčový vysavač Rowenta Air Force Flex RH9471WO. V těchto dnech se nám do rukou dostal jeho vyspělejší bratříček nesoucí označení Rowenta Air Force Flex 760. Čím se od sebe oba přístroje liší? A jak uspokojil naše touhy po čistých podlahách, kobercích i čalounění? Naše recenze vám to prozradí.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Povedená konstrukce ve stylových barvách

Rowenta Air Force Flex​ 760 - parametry:
Provedení: tyčový, ruční
Technologie: cyklonová
Zdroj: Li-Ion baterie
Výdrž: 75 minut
Doba nabíjení: 2,5 hodiny
Počet rychlostí: 3
Zásobník na nečistoty: 0,8 l 
Hmotnost: 5,49 kg

Začneme stručným představením. Vysavače řady Rowenta Air Force Flex patří mezi „tyčáky“ vyšší třídy. Pyšní se velice kvalitní a promyšlenou konstrukcí, velmi dobrými provozními vlastnostmi, bohatým příslušenstvím a navrch disponují unikátní flexibilní technologií. Při uklízení pod nábytkem vás tak nenutí ohýbat záda, jako dědeček hříbeček nutil nebohého Ivánka.

Jak se vzhled Rowenty Air Force Flex 760 liší od Rowenty Air Force Flex RH9471WO? Na první pohled rozdíly příliš patrné nejsou. Do očí nejspíš uhodí jen jiné barevné provedení – bílo-zelenou kombinaci vystřídala šedo-modrá.

Pokud byste však oba vysavače postavili vedle sebe, rozdílů zjistíte vícero – ať už se jedná o lehce pozměněný tvar rukojeti, štíhlejší hubici atd.

Obecně ale o designu Rowenty Air Force Flex 760 platí v podstatě totéž, co u jejího předchůdce. Pokud lze o nějakém vysavači říct, že vypadá hezky a atraktivně, je to právě Air Force Flex. Působí moderně až futuristicky, lesklá plastová konstrukce se zaoblenými hranami je líbivá.

I u modelu Air Force Flex 760 platí, že dojem udělá už samotné balení. Nejenže je krabice opatřena praktickým poutkem pro přenášení, ale po jejím otevření okamžitě pochopíte, že u jejího návrhu někdo opravdu přemýšlel. Ve dvoupatrové krabici má každý díl přesně určené místo, vše je přehledné a intuitivní. Tento chvalitebný fakt může mít paradoxně i svou stinnou stránku. Pokud budete chtít kompletní vysavač vrátit zpět do původního stavu (do krabice), budete si nejspíš chvíli lámat hlavičku, než přijdete na to, co patří kam. Na druhou stranu, milovníci puzzle budou nadšeni.

Uživatelský komfort na vysoké úrovni

Samotné sestavení vysavače je záležitostí pár minut. Jednotlivé díly do sebe perfektně zapadají (nebo spíše zacvakají), stiskem příslušného tlačítka pak vysavač stejně jednoduše i rozeberete. V tomto ohledu není co vytknout. Tlačítko pro zapínání je umístěno přímo v rukojeti, přesně v místě, kde při běžném držení pokládáte ukazováček – máte ho tak vždy po ruce, což je naprosto perfektní.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Hned pod rukojetí je nádržka na nečistoty. Její objem má oproti dříve recenzovanému modelu dvojnásobnou kapacitu – tedy 0,8 l. Posbíráte tedy dvakrát tolik nečistot bez toho, abyste museli nádobu vyprazdňovat. S tím ale částečně souvisí i jedna z potenciálních nevýhod. I kvůli větším rozměrům horní části nám Rowenta Air Force Flex 760 přišla subjektivně těžší a při delším vysávání jsme její váhu v ruce rozhodně pocítili.

A jak Rowenta Air Force Flex 760 vysává?

Na snad vůbec nejviditelnější vylepšení, které Rowenta Air Force Flex 760 přináší, narazíte ve chvíli, kdy se pustíte do samotného vysávání. Přístroj totiž disponuje hned 3 režimy výkonu. Nejnižší Eko režim spolehlivě posbírá většinu nečistot z hladkých podlah, pavučiny z rohů stěn atd. Výhodou tohoto režimu je nízká hlučnost a především výdrž – vysávat totiž můžete až 75 minut v kuse, což je fantastická hodnota.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Jediným tlačítkem můžete přepínat mezi 3 režimy výkonu. Na pavučiny u stropu vám běžně postačí Eko režim.

 

S Eko režimem lze pochopitelně vyrazit i do souboje s koberci, v tomto případě ale chvílemi budete muset přepínat do prostředního z režimů výkonu označovaného jako Boost. Ten dokáže poměrně efektivně likvidovat i zašlapané nečistoty z koberců, přičemž s nonstop zapnutým Boostem dokážete vysávat přibližně půl hodiny. I to je výborná hodnota.

 

Poslední z režimů má označení Turbo. Jak napovídá samotný název, při jeho aktivaci dochází ke zvýšení výkonu „tyčáku“ na maximum (až 180 airwattů). Je nasnadě, že v tomto režimu se vysavač vybije za několik málo minut, to ale ničemu nevadí, využívat jej totiž budete jen na opravdu hluboko usazené nečistoty. Vždy ho na pár sekund zapnete, vysajete inkriminované místo a pak se přepnete zpět na nižší výkon. K samotnému přepínání režimů slouží jediné tlačítko na horní straně vysavače, přičemž každým stiskem se vzestupně aplikují jednotlivé výkonnostní fáze.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Flexibilní konstrukce šetří vaše záda

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760Při vysávání rovněž oceníte unikátní flexibilní konstrukci. Stiskem tlačítka jednoduše ohnete kloub do potřebného úhlu a následně bez větších problémů proniknete pod stůl, postel atd. Nemusíte si tak klekat na zem ani ohýbat záda víc, než jen nezbytně nutné. Je to praktické, pohodlné a účinné.

Po dokončení vysávání můžete Rowentu Air Force Flex 760 postavit do dokovací stanice, která je samozřejmě také součástí balení. Tu je ideální přišroubovat na stěnu, nejlépe v dosahu zdroje elektrické energie, abyste mohli zaparkovaný vysavač rovnou i dobíjet. Jinak je přístroji bohužel neposeda – sám od sebe nepostojí = nemá parkovací polohu. Když ho tedy budete chtít o něco opřít, musíte si dát pořádně záležet, jinak má totiž ustavičnou tendenci poroučet se k zemi. Využití dokovací stanice tak opravdu doporučujeme.

A když už jsme zmínili nabíjení, jeho rychlost musíme rozhodně pochválit. Z nuly na 100 % se vysavač nabije za 2,5 hodiny což je výrazně nadstandardní čas, zvlášť když přihlédneme k výdrži.

Velká prachová nádoba se snadným čištěním

Veškeré nečistoty jsou sbírány do 0,8l plastové nádoby umístěné pod rukojetí. I v jejím případě se potvrzuje, že Rowenta Air Force Flex 760 je konstrukčně velmi dobře promyšlený kousek, samotné vyjmutí a vyčištění nádoby je tak hračkou. Stačí stisknout tlačítko, vyjmou nádobu a vytáhnout z ní „kyblíček“, ve kterém je umístěný textilní filtr. Následně už stačí jen vysypat nasbírané nečistoty a nádobu i filtr důkladně vypláchnout.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Po vysušení vše znovu jednoduše složíte a můžete se pustit do dalšího vysávání. Samotný filtr doporučuje výrobce cca 1x za půl roku vyměnit. Skvělou zprávou však je, že jeden náhradní filtr naleznete rovnou v prodejním balení vysavače, nákup náhradního filtru tak nebudete muset řešit minimálně rok.

Čas od času bude potřeba vyčistit i hubici, na kterou se postupně namotají vlasy, nitě apod. Naštěstí i tady je řešení velice snadné. Pomocí otočného kolečka odemknete zámek, kartáč vysunete ven a pomocí nůžek nečistoty odstraníte. Během několika málo minut budete mít kartáč jako nový.

Vyčistit rotační kartáč od vlasů a chlupů je snadné. Video výše vás o tom přesvědčí.

Příslušenství na potahy i stropy

Příslušenství Rowenty Air Force Flex 760 je skutečně bohaté a jen dokazuje, že přístroj se nezalekne žádného úklidu. Nejčastěji pravděpodobně budete používat off-roadovou hubici. Tu využijete pro běžný úklid podlah a koberců. Výrobce ve svých materiálech uvádí, že se hubice nezalekne ani větších nečistot například ve formě buráků. Tak trochu (ne)dobrovolně jsme to vyzkoušeli a musíme tato slova potvrdit – sběr buráků jde vysavači na jedničku.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Jediné, co nás lehce zklamalo je nepřítomnost osvětlovacích diod. Zatímco dříve recenzovaným bratříčkem jste si mohli na každou nečistotu důkladně posvítit, v tomto případě se budete muset spolehnout čistě na své oči a osvětlení místnosti.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Majitelé mazlíčků ocení malý elektrický kartáč, který si poradí se zvířecími chloupky. Hubici na čalounění jsme poměrně s úspěchem otestovali na sedačkách automobilu a díky štěrbinové hubici snadno vymetete každý kout vašeho bytu.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Vysavač můžete s úspěchem použít i na potahy ve vašem voze.

 

Nechybí ani kartáč, s jehož pomocí bez námahy zlikvidujete pavučiny a dalších nečistoty ukryté až u stropu, velmi chytrou vychytávkou je pak zahnutý Up Top nástavec. S ním ze země vysajete prach na skříních, garnyžích atd. Výbava je zkrátka opravdu bohatá a zajistí vám komplexní úklid všech zákoutí vaší domácnosti.

 

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Je vysavač Rowenta Air Force Flex 760 hlučný?

Ano i ne. Hlučnost totiž logicky úzce souvisí s režimem, ve kterém tyčový vysavač Rowenta Air Force Flex 760 aktuálně pracuje. V nastavení Eko, které pravděpodobně budete využívat nejčastěji, je vysavač velmi tichý. Při zapnutí Boostu hlučnost stoupá, pořád se však dá označit za přijatelnou. Na současný poslech hudby nebo televize už to ale není.

A Turbo režim? Daň za vysoký výkon 180 airwattů je předpokládatelná, vysavač si umí opravdu hezky od plic zakřičet.  Jak už jsme ale zmiňovali, turbo budete využívat spíše jen nárazově, krátkodobé zvýšení hlasitosti by vás proto trápit nemělo – tedy pokud se nerozhodnete vysávat uprostřed hluboké noci. Vzhledem k tomu, v jakém režimu přístroj pracuje nejčastěji, bychom ho proto bez obav označili za tišší.

Vyprázdnění prachové nádoby je otázkou půl minuty.

Závěr

Tyčový vysavač Rowenta Air Force Flex 760 naplnil naše očekávání. Jedná se o špičkového pomocníka, který vám bude při ruce nejen při úklidu podlah a koberců, ale kvalitně s ním vysajete také čalounění či potahy v autě. Dokonce i prach ze skříní odstraníte bez toho, aniž byste si museli hrát na Tarzana. S flexibilní konstrukcí se zase v pohodě dostanete pod nízký nábytek. Skvělá je výdrž, která v Eko režimu dosahuje hodiny a čtvrt. Potěší i tři režimy výkonu, přičemž ten poslední si poradí takřka s každou běžnou nečistotou. Plusem je rovněž velká nádoba na nečistoty nebo bohaté příslušenství.

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Samostatnou kapitolou je pak konstrukce a její uživatelská přívětivost. Jednotlivé součásti do sebe perfektně zapadají, výměna nástavců i čištění prachové nádoby a kartáče – vše je rychlé a naprosto bezproblémové. Stejně tak pohodová je i samotná manipulace s přístrojem. A zápory? Určitě je třeba počítat s o něco vyšší hmotností (na poměry tyčových vysavačů), zejména při vysávání na vyvýšených místech jeho váhu přeci jen pocítíte. Chyběly nám také LED diody na turbohubici, kterými bychom si posvítili na nečistoty. V neposlední řadě je to pak cena, která je přeci jen vyšší. Pokud se však pro investici rozhodnete, můžete počítat s tím, že si domů pořídíte výborného úklidového pomocníka, který vám ušetří spoustu času i námahy.

Klady (+): Zápory (-):
+ vysoký maximální výkon - vyšší hmotnost
+ Eko režim s výdrží až 75 minut - chybí LED osvětlení hubice
+ moderní a promyšlená konstrukce - chybí parkovací pozice
+ bohaté příslušenství - vyšší pořizovací cena 
+ motorizované turbokartáče
+ velká prachová nádoba
+ jednoduché ovládání
+ rychlé nabíjení
+ garance opravitelnosti 10 let
+ atraktivní design

tyčový vysavač Rowenta Rowenta Air Force Flex 760

Vyhledat v článcích

Vybrané produkty

V porovnávači máte 0 produktů Porovnat produkty Porovnat 0 produktů